Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy nagy kérdésem van: van egy 2001 évjáratú Opel vectrám 1.8 , 16V benzin! Németországból volt hozva 2008 szeptember elején 120000 km, szervizkönyv szerint reális! Nem tudom milyen márkájú olaj volt benne , annyit tudok, hogy 5W30 (szervizkönyv)! A tavaly tavasszal észrevettem, hogy az olajszint nagyon visszaesett és elhatároztam, hogy egy úttal lecserélem! Vettem bele Mobil 5W40 olajat (full szynt.) és lecseréltettem persze olajszűrővel, levegőszűrővel, benzinszűrővel, pollenszűrővel együtt! Egyúttal ék szijat, vezérmű szijat, viz pompát is cseréltem és észrevettük, hogy a vezérmű fogaskerekek tövén a tömitők áteresztenek , olajcsepegés van és persze azt is cseréltünk!

Azóta nem jártam vele sokat (2000-3000 km májustól) és most is fogy ,azóta olyan 1litret töltöttem utánna idáig!

Mondjátok mi lehet az oka?

A motor nem lehet kopott, mert hegyre 2 fokozatban pedál nélkül úgy viszi ki, hogy még fékeznem is kell az előttem levő kocsi miatt, és azt mondták, hogy kartell sincs!

Mit tanácsoltok , mitévő legyek?

Én egy motor kompresszió kimérésre gondoltam és megpróbálnám egy Mobil 10W40 olajjal és ha akkor is, tennék egy kevés adalékot (nem ajánlják nagyon az adalékot)!

Egyesek mondják, hogy lehet gyűrű vagy szelepszár tömitő!? Mások azt mondják, hogy a 10W40 viszkozitású olaj megoldja a problémát!

Kérem valaki mondjon tanácsot aki érti az ilyesmit, vagy aki már járt hasonlóan!

Köszi szépen! :lol:

Áron

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Motorhőfok jeladót hol lelem,mert nem látom mikor melegszik a motor ugye,és fekszik a mutatom végig,meg egyik napról a másikra történt a dolog,elvileg akkor az a baja,nem?!Mármint a jeladót kell cserélnem!

A másik meg,hogy kb durván 1hét alatt eltünik a hűtővizem a tartályból,de a kocsi alatt nincs tócsa,hogy folyna v vmi!Vhol egyik cső szar lehet és mikor nyomás alatt van meg meleg,akkor ott elfolyna?!Nem akarom megfőzni a motort megint,eccer sikerült már:(

Mi a bánat lehet?Tipp v megoldás akár vkinek? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Motorhőfok jeladót hol lelem,mert nem látom mikor melegszik a motor ugye,és fekszik a mutatom végig,meg egyik napról a másikra történt a dolog,elvileg akkor az a baja,nem?!Mármint a jeladót kell cserélnem!

A másik meg,hogy kb durván 1hét alatt eltünik a hűtővizem a tartályból,de a kocsi alatt nincs tócsa,hogy folyna v vmi!Vhol egyik cső szar lehet és mikor nyomás alatt van meg meleg,akkor ott elfolyna?!Nem akarom megfőzni a motort megint,eccer sikerült már:(

Mi a bánat lehet?Tipp v megoldás akár vkinek? :lol:

Eltűnik a víz: ereszthet szinte bárhol és észre sem venni egyszerű de ami rosszabb ha a motor eszi a vizet, nem szokott habos, olajos lenni a hűtővized?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Motorhőfok jeladót hol lelem,mert nem látom mikor melegszik a motor ugye,és fekszik a mutatom végig,meg egyik napról a másikra történt a dolog,elvileg akkor az a baja,nem?!Mármint a jeladót kell cserélnem!

A másik meg,hogy kb durván 1hét alatt eltünik a hűtővizem a tartályból,de a kocsi alatt nincs tócsa,hogy folyna v vmi!Vhol egyik cső szar lehet és mikor nyomás alatt van meg meleg,akkor ott elfolyna?!Nem akarom megfőzni a motort megint,eccer sikerült már:(

Mi a bánat lehet?Tipp v megoldás akár vkinek? :lol:

a jeladót a motor blokk jobb oldalán találod, úgy néz ki mint egy gyújtógyertya és egy csatlakozó van rákötve. legalábbis x20xev és 18-xev-nél így van. viszonylag könnyű cserélni. de lehet a műszerfal is hibás. vagy a kábel.

a víz eltűnhet sok helyen, ha befele ereszt az olajon látni vagy a kipufogó lesz tejszerű.. ha nincs tócsa lehet csak nyomás alatt ereszt és rögtön párolog is amint lecsepeg. de ereszthet a kiegyenlítő sapkánál is a gőz.

ha jobban benézel a motortérbe és kifele folyik látni lehet hol tisztább picit a kaszni.. valahol ott folyhat

Link to comment
Megosztás:

Hűtőnél is elmehet.Töltsd tele a kiegyenlítőt,menj vele pár kilométert aztán hagyjad ketyegni alapjáraton,és nézd,hogy nem látol-e valamit a motortérben.

Üdv

Motorhőfok jeladót hol lelem,mert nem látom mikor melegszik a motor ugye,és fekszik a mutatom végig,meg egyik napról a másikra történt a dolog,elvileg akkor az a baja,nem?!Mármint a jeladót kell cserélnem!

A másik meg,hogy kb durván 1hét alatt eltünik a hűtővizem a tartályból,de a kocsi alatt nincs tócsa,hogy folyna v vmi!Vhol egyik cső szar lehet és mikor nyomás alatt van meg meleg,akkor ott elfolyna?!Nem akarom megfőzni a motort megint,eccer sikerült már:(

Mi a bánat lehet?Tipp v megoldás akár vkinek? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagy kérdésem van: van egy 2001 évjáratú Opel vectrám 1.8 , 16V benzin! Németországból volt hozva 2008 szeptember elején 120000 km, szervizkönyv szerint reális! Nem tudom milyen márkájú olaj volt benne , annyit tudok, hogy 5W30 (szervizkönyv)! A tavaly tavasszal észrevettem, hogy az olajszint nagyon visszaesett és elhatároztam, hogy egy úttal lecserélem! Vettem bele Mobil 5W40 olajat (full szynt.) és lecseréltettem persze olajszűrővel, levegőszűrővel, benzinszűrővel, pollenszűrővel együtt! Egyúttal ék szijat, vezérmű szijat, viz pompát is cseréltem és észrevettük, hogy a vezérmű fogaskerekek tövén a tömitők áteresztenek , olajcsepegés van és persze azt is cseréltünk!

Azóta nem jártam vele sokat (2000-3000 km májustól) és most is fogy ,azóta olyan 1litret töltöttem utánna idáig!

Mondjátok mi lehet az oka?

A motor nem lehet kopott, mert hegyre 2 fokozatban pedál nélkül úgy viszi ki, hogy még fékeznem is kell az előttem levő kocsi miatt, és azt mondták, hogy kartell sincs!

Mit tanácsoltok , mitévő legyek?

Én egy motor kompresszió kimérésre gondoltam és megpróbálnám egy Mobil 10W40 olajjal és ha akkor is, tennék egy kevés adalékot (nem ajánlják nagyon az adalékot)!

Egyesek mondják, hogy lehet gyűrű vagy szelepszár tömitő!? Mások azt mondják, hogy a 10W40 viszkozitású olaj megoldja a problémát!

Kérem valaki mondjon tanácsot aki érti az ilyesmit, vagy aki már járt hasonlóan!

Köszi szépen! :lol:

Áron

Kompressziómérés nem árthat. Angol ebay-en 45 font a teljes gyűrűszett, és 24 fontért lehet lőni tömítéskészletet szelepszárszimmeringekkel és új hengerfejcsavarokkal. Ennél olcsóbban nem találsz alkatrészeket, még ha hozzá számítod a szállítást akkor sem. A szerelés már drágább lesz, ha ezeket tényleg cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Eltűnik a víz: ereszthet szinte bárhol és észre sem venni egyszerű de ami rosszabb ha a motor eszi a vizet, nem szokott habos, olajos lenni a hűtővized?

Nem,mert hamar elmegy a tartályból megnézni is nehéz ugy meg!Meg hátul a kipufogo száraz,ott se jön ki a víz!Meg letekerem az olaj beöntőt,ahogy belenézek ott se látom nagyon hogy vizes lenne v habos...

A hűtőm meg új fél éve cseréltem,szép lenne ha már szétt is ment vhol...

Amugy X20xev a mocim,megnézem a jeladót azért!

Lehet az lesz összes vízcsövet cserélem azt meglátom mi lesz!Jobb ötletem nincs!Lehet ilyen szettet kapni?Meg vigyem el szerelőhöz víz ügyben mi?!

Link to comment
Megosztás:

A hűtőm meg új fél éve cseréltem,szép lenne ha már szétt is ment vhol...

Amugy X20xev a mocim,megnézem a jeladót azért!

Lehet az lesz összes vízcsövet cserélem azt meglátom mi lesz!Jobb ötletem nincs!Lehet ilyen szettet kapni?Meg vigyem el szerelőhöz víz ügyben mi?!

Nekem kb. 1-2 hónap után kezdett el folyni az ugy. hűtő.Kicseréltem bontott gyárira.V.hol még mindig szivárog.Ha jobb idők lesznek, szakértek.Addig meg utántöltöm azt a 1-2DL-t kb. 3e.km-ként.

A műszer hőfokjeladója a motort szemből nézve a jobb oldalon lesz, egy egy vezetékes kis hőgomba a hengerfej oldalán.Az új ára sem horror, asszem nem volt 2e.ft.Emlékeim szerint.

Link to comment
Megosztás:

Helyesírás?

Kezd magaddal,mert olyan szó hogy "Bazz",nincs a magyar értelmező kéziszótárban.Látom modi vagy.Nyiss egy olyan topikot,hogy Grétsy László,álljunk meg egy szóra!

Ha meg ráérsz,nézd végig mindenkinek a hozzászólását,mert szinte mindegyikben van valami hiba.Jó munkát! :lol:

Olvasás után törölheted hogy ne legyek off.

Megjelöltem. :)
Link to comment
Megosztás:

Helyesírás?

Kezd magaddal,mert olyan szó hogy "Bazz",nincs a magyar értelmező kéziszótárban.Látom modi vagy.Nyiss egy olyan topikot,hogy Grétsy László,álljunk meg egy szóra!

Ha meg ráérsz,nézd végig mindenkinek a hozzászólását,mert szinte mindegyikben van valami hiba.Jó munkát! :P

Olvasás után törölheted hogy ne legyek off.

Azé' ennyire ne kő mellre színni hee! :lol: :) ;)

De, hogy ne legyek off, a Vectra motorja hibátlanul működik.Kicsit talán beszél hidegen 2db hidrotőke, de majd olajcsere után kinövi! ;)

Link to comment
Megosztás:

Kompressziómérés nem árthat. Angol ebay-en 45 font a teljes gyűrűszett, és 24 fontért lehet lőni tömítéskészletet szelepszárszimmeringekkel és új hengerfejcsavarokkal. Ennél olcsóbban nem találsz alkatrészeket, még ha hozzá számítod a szállítást akkor sem. A szerelés már drágább lesz, ha ezeket tényleg cserélni kell.

Köszi?

De hol van ez az angol ebay? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem kb. 1-2 hónap után kezdett el folyni az ugy. hűtő.Kicseréltem bontott gyárira.V.hol még mindig szivárog.Ha jobb idők lesznek, szakértek.Addig meg utántöltöm azt a 1-2DL-t kb. 3e.km-ként.

A műszer hőfokjeladója a motort szemből nézve a jobb oldalon lesz, egy egy vezetékes kis hőgomba a hengerfej oldalán.Az új ára sem horror, asszem nem volt 2e.ft.Emlékeim szerint.

Nah most néztem a vizet,amit tegnap öntötten fel szintig,szóval 1 nap telt el kb és mentem vele v 300-400km max,de most meg már csak félig volt a tartály,hamar elfogy bassza meg :lol: :)

Komoly mi!

Bal oldalon lent mi áll ki a dekniből,ahol leengedem az olajat,persze fentről nézve a mocit szemben álva,abba is vezeték megy bele,az mi akar lenni?olajhőfok?

Link to comment
Megosztás:

Bal oldalon lent mi áll ki a dekniből,ahol leengedem az olajat,persze fentről nézve a mocit szemben álva,abba is vezeték megy bele,az mi akar lenni?olajhőfok?

Olajszint jeladó, a BC-hez tol infót.Ha kevés, OELMANGEL.Ha nagyon kevés, akkor pedig MOTORÖL STAND feliratot küld.Utóbbinál kb. nyugodtan bele lehet önteni a gépbe 1L-t.Tapasztalat! :lol: Kíváncsi voltam, milyen olajaszintnél írja ki! :)

Link to comment
Megosztás:

Helyesírás?

Kezd magaddal,mert olyan szó hogy "Bazz",nincs a magyar értelmező kéziszótárban.Látom modi vagy.Nyiss egy olyan topikot,hogy Grétsy László,álljunk meg egy szóra!

Ha meg ráérsz,nézd végig mindenkinek a hozzászólását,mert szinte mindegyikben van valami hiba.Jó munkát! :lol:

Olvasás után törölheted hogy ne legyek off.

Vegyél vissza kicsit a tempóból... :)

Karcsi nem bántásból mondta,csak figyelmeztetett.

Mostanában nekem is szúrja a szemem az ilyesmi és lassan eljutunk oda,hogy nem fog érdekelni,aki nem tud helyesen írni,annak törlöm a hozzászólásait.

Több olyan arc is van itt a fórumon,akiknek nem is egyszer szóltam pü-ben,hogy javítgatom a hozzászólásait,de kezdem unni és figyeljen jobban oda,ha már nyelvtanórán aludt anno.

Tojnak rá,szal vagy törlök vagy kitiltom a francba és majd addig lesz ideje nézegetni a helyesírási szótárat.

Szóval ne szívd mellre,Karcsi kicsit túlreagálta ezt,de azért a hangnemet....khmm khmm...szal érted! ;)

Link to comment
Megosztás:

Vegyél vissza kicsit a tempóból... :)

Karcsi nem bántásból mondta,csak figyelmztetett.

Mostanában nekem is szúrja a szemem az ilyesmi és lassan eljutunk oda,hogy nem fog érdekelni,aki nem tud helyesen írni,annak törlöm a hozzászólásait.

Több olyan arc is van itt a fórumon,akiknek nem is egyszer szóltam pü-ben,hogy javítgatom a hozzászólásait,de kezdem unni és figyeljen jobban oda,ha már nyelvtanórán aludt anno.

Tojnak rá,szal vagy törlök vagy kitiltom a francba és majd addig lesz ideje nézegetni a helyesírási szótárat.

Szóval ne szívd mellre,Karcsi kicsit túlreagálta ezt,de azért a hangnemet....khmm khmm...szal érted! ;)

amúgy ajánlom a firefox-ot és a beépített helyesírás ellenőrzőjét annak, aki nem tud írni :lol:

de engem spec nem zavar a hiba, se a szleng duma

Link to comment
Megosztás:

Nekem kb. 1-2 hónap után kezdett el folyni az ugy. hűtő.Kicseréltem bontott gyárira.V.hol még mindig szivárog.Ha jobb idők lesznek, szakértek.Addig meg utántöltöm azt a 1-2DL-t kb. 3e.km-ként.

A műszer hőfokjeladója a motort szemből nézve a jobb oldalon lesz, egy egy vezetékes kis hőgomba a hengerfej oldalán.Az új ára sem horror, asszem nem volt 2e.ft.Emlékeim szerint.

Nos, nem tudom, hogy az enyémben gyári volt-e, vagy sem, de az tuti, hogy a hűt - menetirány szerinti jobb - oldalán lévő müanyag részbe bele van csavarozva az egyik hűtőventi kerete. No mármost nekem ott repedt el. Itt Győrben van egy ipse, úgy hívják Hűtő Műtő. No, ő 5000 kemény pénzért csinálta meg, méghozzá úgy, hogy a komplett müanyag fos részt kicserélte fémre. Kicsit úgy néz ki az a rész, mint egy '56-os MTZ- hűtője, 50 év TSZ-es szolgálat után, de funkcionálisan tökéletes. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos, nem tudom, hogy az enyémben gyári volt-e, vagy sem, de az tuti, hogy a hűt - menetirány szerinti jobb - oldalán lévő müanyag részbe bele van csavarozva az egyik hűtőventi kerete. No mármost nekem ott repedt el. Itt Győrben van egy ipse, úgy hívják Hűtő Műtő. No, ő 5000 kemény pénzért csinálta meg, méghozzá úgy, hogy a komplett müanyag fos részt kicserélte fémre. Kicsit úgy néz ki az a rész, mint egy '56-os MTZ- hűtője, 50 év TSZ-es szolgálat után, de funkcionálisan tökéletes. :)

Nekem v.hol alul ereszt......elvileg.De alá kellene feküdnöm, csak ilyen hideg időben nem érzek rá késztetést! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.