Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

2.0 16v x20xev

Megkérdezhetem, hogy milyen olajat használsz? Csak azért mert én Valvolin-t 130000 Km óta, de nekem olajsárnak nyoma sincs és minden fémtiszta. Az olajsár szerintem nem szerencsés dolog mert előbb -utóbb valahol tömődni fog a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezhetem, hogy milyen olajat használsz? Csak azért mert én Valvolin-t 130000 Km óta, de nekem olajsárnak nyoma sincs és minden fémtiszta. Az olajsár szerintem nem szerencsés dolog mert előbb -utóbb valahol tömődni fog a rendszer.

régen sima gm olaj volt benne, mielőtt vettem nem tudom mit használtak.. most pedig már mobil 1 super-t használok.

olajsár még lehet attól is sztem a szelepházban, hogy a kartergáz szűrő is már mocskos volt nagyon, és nem tisztított semmit

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok hol találom véletlenül a kartelgázszűrőt? x20xev motorom van ami amúgy 5ezres fordulatnál leszabájoz valamitől, ez azért bosszantó mert automata és így nem vált el hanem csak dadog.

a kereső a barátod :lol: ugyanis pont a héten kérdeztem én is, és kaptam is rá választ, sőt még kép is van róla. A szelepházat felülről nézve jobb alul csatlakozik be, fekete doboz, a doboz alja pedig az olajteknőbe megy bele. holnap megyek venni ilyen szűrőt, 5e ft

korlátozni pedig továbbra is a motorhiba miatt fog

Link to comment
Megosztás:

régen sima gm olaj volt benne, mielőtt vettem nem tudom mit használtak.. most pedig már mobil 1 super-t használok.

olajsár még lehet attól is sztem a szelepházban, hogy a kartergáz szűrő is már mocskos volt nagyon, és nem tisztított semmit

Nekem most volt benne GM olaj, de soha többet. Sokkal hangosabb volt a motor főleg hidegen, le is cseréltem 1000 Km után.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most volt benne GM olaj, de soha többet. Sokkal hangosabb volt a motor főleg hidegen, le is cseréltem 1000 Km után.

igen, a gm olajjal a hidrotőkék kifejezetten hangosan kattognak, a mobil1-től sokkal csendesebb:) nem is értem én se, hogy miért ezt a xar olajat használják még a márkaszervizek is.. az egy dolog, hogy a németekhez egy sokkal jobb és minőségibb gm olaj érkezik, de itthonra meg a selejt legalja, szegény új kocsikat nem kíméli :/

Link to comment
Megosztás:

igen, a gm olajjal a hidrotőkék kifejezetten hangosan kattognak, a mobil1-től sokkal csendesebb:) nem is értem én se, hogy miért ezt a xar olajat használják még a márkaszervizek is.. az egy dolog, hogy a németekhez egy sokkal jobb és minőségibb gm olaj érkezik, de itthonra meg a selejt legalja, szegény új kocsikat nem kíméli :/

Az Astra F topicban van olaj téma, érdemes végig olvasni, lévén elég sok közös motor van használatban.Hasonlóak a tapasztalatok a GM 10W-40 olajat illetőleg, de az 5W-30 ill. más GM olajakkal már meg vannak elégedve a márkatársak.Érdekes módon a 8V verzióknál nincs gond a 10W-40-el, de de a 16V-k jellemzően idő előtt elhasználják/megeszik a gyári olajat.

Részemről Metabond Speed 10W-40-t használok adalék nélkül, és meg vagyok vele elégedve.Ez ebként ELF olaj, csak átvitt értelemben TESCO-s csomagolásban.Idáig hozza a 15 éves technika a gyári olajfogyi normát vele.

Link to comment
Megosztás:

a kereső a barátod :lol: ugyanis pont a héten kérdeztem én is, és kaptam is rá választ, sőt még kép is van róla. A szelepházat felülről nézve jobb alul csatlakozik be, fekete doboz, a doboz alja pedig az olajteknőbe megy bele. holnap megyek venni ilyen szűrőt, 5e ft

korlátozni pedig továbbra is a motorhiba miatt fog

Érdekes... az enyémben egyáltalán nincs olyan szűrő, csak egy 90°-os gumi cső, pedig nekem is X20XEV '99-es.

Ami egyébként belülről el is porladt rendesen, és cserélni kellett. Az eredeti gyakorlatilag szétesett, amikor hozzányúltam, hogy akkor most jól leszedem, darabjaira hullott.

Hümmögtem is magamban, hogy akkor most milyen frankó trutymák lehet az olajszűrőben. Csere...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes... az enyémben egyáltalán nincs olyan szűrő, csak egy 90°-os gumi cső, pedig nekem is X20XEV '99-es.

Ami egyébként belülről el is porladt rendesen, és cserélni kellett. Az eredeti gyakorlatilag szétesett, amikor hozzányúltam, hogy akkor most jól leszedem, darabjaira hullott.

Hümmögtem is magamban, hogy akkor most milyen frankó trutymák lehet az olajszűrőben. Csere...

nem tudom mi szerint tették bele, biztos feláras extra volt..

attól még hogy nincs benne amúgy, szerintem érdemes beletenni egyet, mert mégiscsak megszűri a cuccost..

Link to comment
Megosztás:

.... lassan visszaeső fordulatszámot pedig egy kidörzsölődött cső okozta.

sziasztok ezt a csövet keresném én is mert nekem is lassan áll vissza a fordulatszám, vákumcső lehet? merre találhatók ilyenek?

más: gyertyát kell cserélnem lassan, ki milyen gyertyát használ? kinek mi vált be? hány pólusú stb...

nameg lassan az olaj is cserés lesz eddig Castrol magnatec volt benne de most valami mást szeretnék inkább szintetikust, ezeket néztem mert ezeket a benzinmotorokban állítólag max 30000km (LL-A/B-025) vagy 2évente kell cserélni. /1.6 16V Ecotec a motor/

http://www.olajshop.hu/csoport/szemely/mot...w_30/5l/details

http://www.olajshop.hu/csoport/szemely/mob...w_40/5l/details

http://www.olajshop.hu/csoport/szemely/mob...w_40/4l/details

http://www.olajshop.hu/csoport/szemely/val...5w30/4l/details

http://www.olajshop.hu/csoport/szemely/cas...w_30/4l/details

Link to comment
Megosztás:

sziasztok ezt a csövet keresném én is mert nekem is lassan áll vissza a fordulatszám, vákumcső lehet? merre találhatók ilyenek?

más: gyertyát kell cserélnem lassan, ki milyen gyertyát használ? kinek mi vált be? hány pólusú stb...

nameg lassan az olaj is cserés lesz eddig Castrol magnatec volt benne de most valami mást szeretnék inkább szintetikust, ezeket néztem mert ezeket a benzinmotorokban állítólag max 30000km (LL-A/B-025) vagy 2évente kell cserélni. /1.6 16V Ecotec a motor/

Az alapjáratod az alapjárati léptető miatt áll be lassabban, ill. alaphelyztben az autómatika tartja bizonyos ideig magasabb fordulaton, hogy váltáskor ne essen vissza a fordulatszám annyira, így kímélve a hajtásláncot/kuplungot.

Gyertyából csak is GM 2 pólusú gyárit.

Olajból kerüld a NO NAME olajakat, a 30e.km-es csereperiódus vakítás.10e.km-ként illik kicserélni.Az 1.6 16V (X16XEL) amúgy is megeszi az 1L/10000km mennyiséget, és ez gyári.Amúgy bármi jó, Castrol továbbra is, Total Quartz, Mobil 1, Metabond....kivéve GM 10W-40, mert az max. 8V motorokba jó.

javítva ww...

Link to comment
Megosztás:

Az alapjáratod az alapjárati léptető miatt áll be lassabban, ill. alaphelyztben az autómatika tartja bizonyos ideig magasabb fordulaton, hogy váltáskor ne essen vissza a fordulatszám annyira, így kímélve a hajtásláncot/kuplungot.

Gyertyából csak is GM 2 pólusú gyárit.

Olajból kerüld a NO NAME olajakat, a 30e.km-es csereperiódus vakítás.10e.km-ként illik kicserélni.Az 1.6 16V (X16XEL) amúgy is megeszi az 1L/10000km mennyiséget, és ez gyári.Amúgy bármi jó, Castrol továbbra is, Total Quartz, Mobil 1, Metabond....kivéve gyári 10W-40, mert az max. 8V motorokba jó.

Nagy tévedés, hogy a GM olaj az gyári. A gyári első feltöltésre valamelyik nevesebb német olajtársaság olaját használják. talán a Fuchs-ét, vagy nemtudom.

A GM olaj az nem más, mint marketing fogás. Ismeretlen beszállító olaja, amelyet (mármint a beszállítót) a GM talán még váltogat is annak függvényében, hogy ki ad jobb ajánlatot, ki adja olcsóbbért. Olyan autó tulajdonosok használják, akik az olajnak valami misztikus dolgot tulajdonítanak, hogy az opelba csak opel olaj való. Hallani róla jót is, rosszat is, állítólag a szintetikusak (5W től lefelé) nem olyan rosszak.

Összefoglalva bármilyen olaj jó ezekbe a nem túl új, 16 szelepes opel motorkba, ami teljesíti az ACEA A3 és API SG előírást. a Dobozon megtalálod. (ezt már a leggagyibb 10W40 is tudja, SL-nél tartanak már)

Ásványi olaj szóba sem jöhet, minimum félszintetikus olaj kell, de ha igényesebb vagy akkor full szintetikus. Viszkozitásban 10W40 vagy 5W40.

A csereperidódus 15 ezer km, vagy egy év. Előbb lehet cserélni minden további nélkül, később nem érdemes, ha hosszú távon számolsz az autóval.

A gyártó az egyik legutolsó szempont, de a noname olajokat jobb, ha kerülöd.

Én 10W 40es félszintetikusat raknék bele, ha a felsoroltak közül kellene választani, akkor meg ezt:

http://www.olajshop.hu/csoport/szemely/mob...w_40/4l/details

Felesleges ennél drágábbat venni.

Link to comment
Megosztás:

Összefoglalva bármilyen olaj jó ezekbe a nem túl új, 16 szelepes opel motorkba, ami teljesíti az ACEA A3 és API SG előírást. a Dobozon megtalálod. (ezt már a leggagyibb 10W40 is tudja, SL-nél tartanak már)

Ásványi olaj szóba sem jöhet, minimum félszintetikus olaj kell, de ha igényesebb vagy akkor full szintetikus. Viszkozitásban 10W40 vagy 5W40.

Pontosan! :lol:

A gyártó az egyik legutolsó szempont, de a noname olajokat jobb, ha kerülöd.

Asszem ezt én is leírtam.

Viszont azért gázz, hogy az új reg.elők nem olvasnak vissza.Ez az olaj téma örök kérdés az Astra F topicban is.Anno 7 éve is az volt, mikor elkezdtem itt fórumozni.

Ki is javítottam a hozzászólásomban! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pontosan! :P

Asszem ezt én is leírtam.

Viszont azért gázz, hogy az új reg.elők nem olvasnak vissza.Ez az olaj téma örök kérdés az Astra F topicban is.Anno 7 éve is az volt, mikor elkezdtem itt fórumozni.

Én Valvoline Maxlife dieselt próbálok most majd ki. Az Automaxról rendeltem. Vagy akinek eszi az olajat, próbálkozhat Fuchs MnS tartalmú olajával. Olyan színe van, mint a fáradtolajnak, grafit vagy mi a bánat van benne :lol:

Amúgy olaj ügyben érdemes végigolvasni a Totalcaron az olajdoki tanácsait. Van vagy 80 oldal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Van nekem egy 2001-es 2.0 dti vectram. Van egy kis hiba a rendszerben, egyszerűen megjelenik a motor ikon és az autó nem szeretne gyorsulni, ahogy eléri a 2000 f/p akkor már gyorsul rendesen, ha megállok és visszaesik alapjáratra a fordulat, akkor megint kezdődik elölről, azt észrevettem, ha a féken tartom a lábam, akkor nem jön ki a hiba.

Tech2-vel megnézték márkaszervízben, nem tudják, hol a hiba...

Ötletek?

Profi Opel szerelő Pesten vagy környékén?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Szevasztok,

Van nekem egy 2001-es 2.0 dti vectram. Van egy kis hiba a rendszerben, egyszerűen megjelenik a motor ikon és az autó nem szeretne gyorsulni, ahogy eléri a 2000 f/p akkor már gyorsul rendesen, ha megállok és visszaesik alapjáratra a fordulat, akkor megint kezdődik elölről, azt észrevettem, ha a féken tartom a lábam, akkor nem jön ki a hiba.

Tech2-vel megnézték márkaszervízben, nem tudják, hol a hiba...

Ötletek?

Profi Opel szerelő Pesten vagy környékén?

Szia. Mérjenek vákuumot, mert elfárad bennük a szivattyú.

Link to comment
Megosztás:

Én Valvoline Maxlife dieselt próbálok most majd ki. Az Automaxról rendeltem. Vagy akinek eszi az olajat, próbálkozhat Fuchs MnS tartalmú olajával. Olyan színe van, mint a fáradtolajnak, grafit vagy mi a bánat van benne :lol:

Amúgy olaj ügyben érdemes végigolvasni a Totalcaron az olajdoki tanácsait. Van vagy 80 oldal :(

Szép ezüstszürke színű.

A jettámban is ez van (meg 520ekm) :lol: A neve Fuchs Titan CFE MC 10w-40. Legutóbb tavaly vettem kedvezménnyel 7800-ért az 5 litert. Érdemes szétnézni, mert szó szerint brutális árkülönbségek vannak.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Én Valvoline Maxlife dieselt próbálok most majd ki. Az Automaxról rendeltem. Vagy akinek eszi az olajat, próbálkozhat Fuchs MnS tartalmú olajával. Olyan színe van, mint a fáradtolajnak, grafit vagy mi a bánat van benne :lol:

Amúgy olaj ügyben érdemes végigolvasni a Totalcaron az olajdoki tanácsait. Van vagy 80 oldal :lol:

Molibdén-diszulfid(MoS2) lesz szerintem amire te gondolsz.Fekete-ezüst színt ad az olajnak,de én csak jót tudok mondani róla,liqui moly olajban használtam,tényleg jó.Repiparban adják a hajtóműolajhoz.

Link to comment
Megosztás:

Molibdén-diszulfid(MoS2) lesz szerintem amire te gondolsz.Fekete-ezüst színt ad az olajnak,de én csak jót tudok mondani róla,liqui moly olajban használtam,tényleg jó.Repiparban adják a hajtóműolajhoz.

Egyelőre nem fogy a Maxlife Diesel, cserekor a maximumig öntöttem, belement mind az 5 liter az utolsó cseppig, azóta ~1200 km-t mentem, de nem csökkent az olajszint.

A reggeli hidegindításnál az olajnyomás ugyanúgy későn jön meg, mint az előző olajjal. Melegen viszont mintha finomabb hangja lenne tőle a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Hol vetted ennyiért?

Szép ezüstszürke színű.

A jettámban is ez van (meg 520ekm) :lol: A neve Fuchs Titan CFE MC 10w-40. Legutóbb tavaly vettem kedvezménnyel 7800-ért az 5 litert. Érdemes szétnézni, mert szó szerint brutális árkülönbségek vannak.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.