Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

De azt fenntartod, hogy nem az Opel motorgyártásának csúcsa ez a motor? :D

Az Opel motorgyártásnak a csúcsa a C20XE!!!!Tessék megjegyezni! ^_^

Az X16XEL egy stabil, átlagos valami.Nekem is volt, én szerettem.Persze Astrában.Az olajat ette.De annyi baj legyen.Cserébe az együtt töltött 70e.km alatt egy AGR-t, és egy lambdát fogyasztott el.Út mellett sosem álltam vele, pechlámpával is haza hozott.

Link to comment
Megosztás:

De azt fenntartod, hogy nem az Opel motorgyártásának csúcsa ez a motor? :D

Az X16XEL semmiképp sem az legalábbis ha azt nézzük, hogy eszi az olajat nem is kicsit sokaknál ^_^ Főleg F astrás ismerőseim panaszkodtak erre a motorra mindenféle hibával. A többi sem tökéletes... de annyi baj nincs velük mint az 1.6-ossal.

Nálam az X20XEV eddig jól szerepel, csak vezérlés csere volt amikor megvettem azóta megy. Alapjárati, agr, pillangó szelepeket már én takarítottam jobb lett így de ment előtte is :P Egyedül a szelepdekni van elrepedve de megragasztottam és azóta nincs vele gond, már így vettem.

Link to comment
Megosztás:

Az Opel motorgyártásnak a csúcsa a C20XE!!!!Tessék megjegyezni! ;)

Az X16XEL egy stabil, átlagos valami.Nekem is volt, én szerettem.Persze Astrában.

Szerintem akkor inkább C20LET :D De ha azt nézzük, hogy melyikből volt sok és strapabíró akkor is a C20NE, A C20XE csak mostanában terjedt el mire olcsó lett ^_^ Persze mert 20 éves motorok már ezek de még mindig megvan az ára :P.

Calibrát is c20ne-vel adtak el a legtöbbet, kadett gsiben is az volt a menő de volt mindenfélében a c20ne... pl a corsában, nem? ;)

Link to comment
Megosztás:

Az előző motorom 210000-t ment el, hajtókartöréses lett.... Ez most 132500-nál jár... Mindig pontos olaj, és komplett szűrőcserék..... Nem tudom, hogy mit gondoljak az X20XEV motorról, de tuti nem ilyen blokk lesz a kocsimban...Folyamatos olajszivárgás.....valahol......, és a pórul járásaim.... 14 éves kocsi, a vételáron kívül eddig 400000-t költöttem rá. Szerintem nem ruházok be rá többet, hacsak itthon nem tudom megoldani....

Link to comment
Megosztás:

Az előző motorom 210000-t ment el, hajtókartöréses lett.... Ez most 132500-nál jár... Mindig pontos olaj, és komplett szűrőcserék..... Nem tudom, hogy mit gondoljak az X20XEV motorról, de tuti nem ilyen blokk lesz a kocsimban...Folyamatos olajszivárgás.....valahol......, és a pórul járásaim.... 14 éves kocsi, a vételáron kívül eddig 400000-t költöttem rá. Szerintem nem ruházok be rá többet, hacsak itthon nem tudom megoldani....

Tudd meg mi a baja, és mennyiből orvosolható.Utána dönts a további sorsa felöl.

Link to comment
Megosztás:

Az előző motorom 210000-t ment el, hajtókartöréses lett.... Ez most 132500-nál jár... Mindig pontos olaj, és komplett szűrőcserék..... Nem tudom, hogy mit gondoljak az X20XEV motorról, de tuti nem ilyen blokk lesz a kocsimban...Folyamatos olajszivárgás.....valahol......, és a pórul járásaim.... 14 éves kocsi, a vételáron kívül eddig 400000-t költöttem rá. Szerintem nem ruházok be rá többet, hacsak itthon nem tudom megoldani....

No igen, persze mérlegelni kell a dolgot. Én is költöttem rá majd' ennyit, de az enyém legalább már több, mint egy éve jó. Kopp...kopp... Lehet, ha az enyém is ennyi után még mindig sz@rakodna, én is meggondolnám a dolgot. Jogos. Bár el nem bontatnám, az tuti.

Link to comment
Megosztás:

No igen, persze mérlegelni kell a dolgot. Én is költöttem rá majd' ennyit, de az enyém legalább már több, mint egy éve jó. Kopp...kopp... Lehet, ha az enyém is ennyi után még mindig sz@rakodna, én is meggondolnám a dolgot. Jogos. Bár el nem bontatnám, az tuti.

A bontás valószínűleg elkeseredésemben erősödik bennem... Túlságosan is szeretem ezt az autót, hogy elbontsam.... A héten lekapom a hengerfejet, átnéztem már a gyújtásrendszert, üzemanyagrendszert, kivettem-kipucoltam az injektorokat, kikötöttem illetve ledugóztam az EGR-t..... Valamit csak találok...

Link to comment
Megosztás:

A bontás valószínűleg elkeseredésemben erősödik bennem... Túlságosan is szeretem ezt az autót, hogy elbontsam.... A héten lekapom a hengerfejet, átnéztem már a gyújtásrendszert, üzemanyagrendszert, kivettem-kipucoltam az injektorokat, kikötöttem illetve ledugóztam az EGR-t..... Valamit csak találok...

A motortéri köteg hogy áll?Nézted?Mert szeret elöregedni a vezetékek szigetelése és olyankor jönnek elő a csudadolgok...fals hibajelek és tsai....

Link to comment
Megosztás:

Motorolaj: valvoline jó volt meg más is de a kipuff kicsit drága lett így opel 10w40 olaj ment a vectrába, ha nem válna be nyár végén lecserélem. Sok veszíteni valóm nincs vele nyáron úgysincs akkora igénybevételnek kitéve mint télen.

Miért

A valvolintól lerakodott a korom ?Vagy miért kellett kipuffogót cserélj?

Link to comment
Megosztás:

Miért

A valvolintól lerakodott a korom ?Vagy miért kellett kipuffogót cserélj?

Dehogy is :D Kilyukadt a kipufogó két helyen és már szellős volt a csatlakozásnál is egy helyen. Az olaj ott jön a képbe, hogy ha nem kellett volna kipuffot cserélni akkor drágább olajat tettem volna bele de mivel még azt is ki kell fizetni így most maradt a GM olaj ^_^

Link to comment
Megosztás:

Dehogy is :D Kilyukadt a kipufogó két helyen és már szellős volt a csatlakozásnál is egy helyen. Az olaj ott jön a képbe, hogy ha nem kellett volna kipuffot cserélni akkor drágább olajat tettem volna bele de mivel még azt is ki kell fizetni így most maradt a GM olaj ^_^

ja! értem ! :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A vectrámmal mikor térek fel magasabb helyre ( járdára), féloldaltok egyet valami hátul koppan! Nem tudom mi lehet

A szerelőm sem kapta meg, kicserélte a hátsó 4 futómű szilentet, de úgy is koppan! Voltam az autóval rázató padon, de ott sem láttak semmit ? Mi lehet a baja? Valaki járt még igy? (Esetleg a lengés csillapitó végén van valamilyen szilent még és az lenne)? (vagy rúgótörés?)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Tegnap feladtam a harcot. Hírtelen felindulásból meghírdettem az autót tegnap, és most este el is vitték........ A szívem szakad meg....... A következő is Opel lesz, csak 2,5 td.... Ha minden igaz...... Üdv ! Köszönöm a válaszokat !

Biztos, hogy ki akarsz magaddal tolni? :D

Link to comment
Megosztás:

Én is jobban körbejártam volna mennyiből is lett volna meg a javítása.

Sztem matekozott vele annyit a cartárs, hogy ha meg is lett volna galiba okozója, inkább felgyújtotta volna az autót.

Én a 2.5TDS-t nehezményezem, mert annyi mindent hallottam arról a motorról, hogy ilyen hozzám kb. a bü@dös életben be nem tenné a lábát a házhoz. :D

Link to comment
Megosztás:

Sztem matekozott vele annyit a cartárs, hogy ha meg is lett volna galiba okozója, inkább felgyújtotta volna az autót.

Én a 2.5TDS-t nehezményezem, mert annyi mindent hallottam arról a motorról, hogy ilyen hozzám kb. a bü@dös életben be nem tenné a lábát a házhoz. ^_^

Azt hittem az eladásra érted a kitolást. De hogy a motorra, így már világos :D

Link to comment
Megosztás:

Sztem matekozott vele annyit a cartárs, hogy ha meg is lett volna galiba okozója, inkább felgyújtotta volna az autót.

Én a 2.5TDS-t nehezményezem, mert annyi mindent hallottam arról a motorról, hogy ilyen hozzám kb. a bü@dös életben be nem tenné a lábát a házhoz. ^_^

Rengeteget matekoztam, bütyköltem. Már csak a motor maradt-->szerelő, automata váltó javítás--->szerelő.... Így annyiba száltam ki, mintha ráköltöttem volna pár százezret (az eddigi 400 után) és eladom. 14 éves autó......

2,5 TD szarok? Hallottam ezt is, azt is. Opel motorból 16 szelepes biztosan nem kell :D Volt a régi Vectrám C20NE, az volt az igazi !

Link to comment
Megosztás:

2,5 TD szarok? Hallottam ezt is, azt is. Opel motorból 16 szelepes biztosan nem kell :D Volt a régi Vectrám C20NE, az volt az igazi !

A 2.5TDS összességében egy jó motor.Csak amiket meg tudunk venni, azok már megfutották a maguk kilóméterét.Amelyik jó, azt nem adják el.Ha véletlenül bekrepál a viszkó, vagy gond lesz a hűtéssel, a blokk is képes megtekeredni, aztán lehet a kukába vágni az egész motort.

Egyébként az E34-ben is volt már ez a motor.

Link to comment
Megosztás:

A 2.5TDS összességében egy jó motor.Csak amiket meg tudunk venni, azok már megfutották a maguk kilóméterét.Amelyik jó, azt nem adják el.Ha véletlenül bekrepál a viszkó, vagy gond lesz a hűtéssel, a blokk is képes megtekeredni, aztán lehet a kukába vágni az egész motort.

Egyébként az E34-ben is volt már ez a motor.

Na ez az, amit nem értek! A BMW-kben egekbe dicsérik ezeket a motorokat, Opelokban, Range Roverben szidják. Tudom, nem pont ugyanaz, de az alapja elvileg azonos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.