Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

141.000 Km-rel vettem, azóta gázzal hajtom, de amikor vettem, a gáz már benne volt. Gondolom előtte is már gázzal hajtották.

Mennyi gázt eszik az autód 100 km-en?

A használtautó.hu-n két gázasat látok, az egyk 1.6, ehhez olyan 8,5 litert írnak, a másik egy 2.0, ahhoz meg 10 et.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi gázt eszik az autód 100 km-en?

A használtautó.hu-n két gázasat látok, az egyk 1.6, ehhez olyan 8,5 litert írnak, a másik egy 2.0, ahhoz meg 10 et.

8 országuton, 10 és 10 felett városban.... mindkét adat reális..... nálam legalábbis..... igaz, 1.8-as :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mekkora helyet foglal el a palack?

Ha pótkerék tartály akkor akkor a hazsnos csomagtérből semennyit.Ha rendes, akkor a csomagtartóban a 2 kerékjárati ív közötti részt.

Asszem 500L környéke a Veki Sedan csomagtartó térfogata.Ebből kb. 70L-t vesz el.Elenyésző.

Link to comment
Megosztás:

Ha pótkerék tartály akkor akkor a hazsnos csomagtérből semennyit.Ha rendes, akkor a csomagtartóban a 2 kerékjárati ív közötti részt.

Asszem 500L környéke a Veki Sedan csomagtartó térfogata.Ebből kb. 70L-t vesz el.Elenyésző.

Az tényleg nem vészes. Manapság mennyibe fáj egy átalakítás?

Link to comment
Megosztás:

Mennyi gázt eszik az autód 100 km-en?

A használtautó.hu-n két gázasat látok, az egyk 1.6, ehhez olyan 8,5 litert írnak, a másik egy 2.0, ahhoz meg 10 et.

Hát nem tudom: a legtöbb amit eddig sikerült belenyomatni, az 56 liter volt és ezzel 80% autópályán gurulással 730 km-t mentem. Amúgy átlagban egy tankkal 650 Km körül szoktam menni. Vagyis az enyém még nem ette meg soha a 10 litert, sőt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pótkeréktartályom van.... ergó 40 liternél több nem megy bele....fogyasztás a tegnap mérve 8.3-ra jött ki..... na persze országut....

Gyakrabban kell tankolni, de legalább megmaradt a csomagtartó

A pótkereked hol tárolod? Így meg az vesz el a csomagtartónól, nem?

Link to comment
Megosztás:

Nekem szerencsére nem hiányzik az a hely, amit a tartály elfoglal, marad még bőven.

Hát nekem hiányozna..... két gyerekkel útnak indulni.... igy is vakarom a fejem, mit hová pakoljak.....

Bontóból vettem egy 15 colos 3-as WV Golf szükségpótkereket. Ez felállitva befér a csomagtartó mélyére, be is szorul oda, gyakorlatilag nekilapul a kissebbik ledönthető háttámlának.... igy a szélesebbik támlát tudom dönteni, sőt a szerszámoknak is van hely a pótkerék öblében.... ha érdekel valakit a megoldás esetleg lefényképezhetem.... Ilyenformán minimális az elvesztett hely....

Eleinte kissé féltem, hogyan fog viselkedni az autó ezzel az átmérőben kisebb kerékkel, dekipróbáltam és nincsen semmi gond, ameddig kell elvisz (max. 80 km/h) - na de remélem nem lesz szükség rá... az eddigi 60 ezer Vectrás km. alatt még nem kellett defekt miatt kereket cserélnem.

Másik variáns a defektjavitó meg pumpa (vagy kompresszor - mai világban kézzel már nem dolgozunk :rolleyes: - ameddig még megtehetjük), de az is helyet foglal, sokkal kevésbé megbízható és még drágább is lett volna...

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem hiányozna..... két gyerekkel útnak indulni.... igy is vakarom a fejem, mit hová pakoljak.....

Bontóból vettem egy 15 colos 3-as WV Golf szükségpótkereket. Ez felállitva befér a csomagtartó mélyére, be is szorul oda, gyakorlatilag nekilapul a kissebbik ledönthető háttámlának.... igy a szélesebbik támlát tudom dönteni, sőt a szerszámoknak is van hely a pótkerék öblében.... ha érdekel valakit a megoldás esetleg lefényképezhetem.... Ilyenformán minimális az elvesztett hely....

Eleinte kissé féltem, hogyan fog viselkedni az autó ezzel az átmérőben kisebb kerékkel, dekipróbáltam és nincsen semmi gond, ameddig kell elvisz (max. 80 km/h) - na de remélem nem lesz szükség rá... az eddigi 60 ezer Vectrás km. alatt még nem kellett defekt miatt kereket cserélnem.

Másik variáns a defektjavitó meg pumpa (vagy kompresszor - mai világban kézzel már nem dolgozunk :D - ameddig még megtehetjük), de az is helyet foglal, sokkal kevésbé megbízható és még drágább is lett volna...

No, egy fényképet azért kérlek készíts majd, amennyiben akad egy kis szabad időd. A helyzet nálam ugyanaz, szükség van a csomagtartóra, így csak pótkerekes megoldás jöhetne szóba.

Defektjavító spray-el kezelt gumik egyébként javíthatóak? Egy ismerősnek van egy francia csodája (szép új, de nem kéne), amiben gyárilag az van, gyári faintos kompresszorral. No, őt valaki beoltotta, hogy a habbal javított gumi kuka. Ettől jól berezelt, mert 17 colos gumi pántok (valami /35-ös egy egyterűn) eléggé húzósak. Innen kezdve hab és kompresszor kikerült, és egy szép cippzáras formatervezett zsákban cűgüli magával a 16-os téligumit. Elég viccesen néz ki....

Link to comment
Megosztás:

A spray-re is rá van írva, hogy első utad a gumishoz vezessen. Amúgy javítható.

Az stimmel, hogy ne habbal kifújt gumival induljon az ember Európa túrára, csak az nem volt egyértelmű, hogy javítható, vagy sem. Ismerős konkrétan attól retteg(ett), hogy PUR-hab szerű cucc lesz a gumiban és azt nem lehet többé kiszedni.

De ha javítható, akkor azt mondom majd neki, talán sikerül lebeszélni róla,hogy cipeljen egy nagy téligumit felnivel a csomagtartóban.

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Az stimmel, hogy ne habbal kifújt gumival induljon az ember Európa túrára, csak az nem volt egyértelmű, hogy javítható, vagy sem. Ismerős konkrétan attól retteg(ett), hogy PUR-hab szerű cucc lesz a gumiban és azt nem lehet többé kiszedni.

Ha majd egyszer használná a sprayt és leveszik a gumit, akkor sok kis apró golyót fognak benne találni. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Egy olajos kérdés ismét: kaptam gratisba 5 liter Shell helix premium 10w40 olajat. Valakinek tapasztalata vagy véleménye? Shellt még nem használtam sohasem és nem is ismerem, jó lenne valami infót kapni róla. :D

Offautómban használtam.Nem volt vele gondom, szóval töltsd bele nyugodtan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.