Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Köszi.

Azóta is indul rendesen, de nem merem így hagyni. Csak kicseréljük.

Ma délután nekilátunk.

Szorítsatok... :)

De ne a csavarnak!... :D

Na megvan. - Az első szétszedés.

Hát télleg nem könnyű azt a felső csavart kivenni. Kb. 20 perc volt mire elhittük, hogy ezt csak lentről lehet elérni.

Ezután 20 perc mire kijött.

Vissza már kb. 15 perc alatt ment.

Azt láttuk, hogy minden oké, csak a szénkefe nagyon rövid.

AZ egyik ismerős azt mondta, hogy a szénkefén keresztül kapja a testet a behúzó mágnes,

ezért húzott be miután megkopogtattam.

Ezt nem nagyon hiszem.

Mivel nem tudtam mi a pontos tipusa (az indító motornak) ezért nem kaptam hozzá kefét, pedig 2 helyen is kérdeztem.

Most már tudom, úgyhogy ma mégeccer szétszedem. Most már egyedül.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor gratula.Látod nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni ha nem indul! :D

És ezt nevezed nehéznek?Mondjuk cserélj rajta egy kormányművet ;) Vagy a gyönyörű Francia autókon önindítót!Van olyan amelyiken még a motort is ki kell billenteni a helyéről,mert a csavart a csigaevők olyan helyre tették be. :)

Opelek szerintem eléggé ésszel vannak összetéve,és elég jól szerelhetők.Persze csak a régebbiek!

Na megvan. - Az első szétszedés.

Hát télleg nem könnyű azt a felső csavart kivenni. Kb. 20 perc volt mire elhittük, hogy ezt csak lentről lehet elérni.

Ezután 20 perc mire kijött.

Vissza már kb. 15 perc alatt ment.

Azt láttuk, hogy minden oké, csak a szénkefe nagyon rövid.

AZ egyik ismerős azt mondta, hogy a szénkefén keresztül kapja a testet a behúzó mágnes,

ezért húzott be miután megkopogtattam.

Ezt nem nagyon hiszem.

Mivel nem tudtam mi a pontos tipusa (az indító motornak) ezért nem kaptam hozzá kefét, pedig 2 helyen is kérdeztem.

Most már tudom, úgyhogy ma mégeccer szétszedem. Most már egyedül.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtás ráadásakor az AC relé kapcsol, feltolja a nyomást a rendszerben.Mikor indítasz, kapcsolja az injektorhidat ill. mivel nyomásvesztés lesz, tolja tovább az AC relét.A magnó dolog inkább v.mi kontakt dologra utalhat.

Ez a 0335-ös kód mit jelenthet?Amúgy én is szívesen venném a hibakód táblázatot, mert nekem sincs meg.lospontistvankukacgémélpontcom-ra légyszi és előre is nagyon köszönöm! :)

A P0335-öt azért írja be mert áll a motor.Ha kitörlöd járó motornál akkor nem szabad visszaírnia ha jó a jeladó.Nekem meg elszállt a gyújtórafó mint utólag kiderült.De már sikerült megoldanom.:)10 pénzt kértek érte bontóba.

Link to comment
Megosztás:

A P0335-öt azért írja be mert áll a motor.Ha kitörlöd járó motornál akkor nem szabad visszaírnia ha jó a jeladó.Nekem meg elszállt a gyújtórafó mint utólag kiderült.De már sikerült megoldanom.:)10 pénzt kértek érte bontóba.

De ha a főtengely jeladó nem xaraxik, akkor nem kéne dobnia a kódot.

Amúgy a bontó tele van kincsekkel. :)

Link to comment
Megosztás:

De ha a főtengely jeladó nem xaraxik, akkor nem kéne dobnia a kódot.

Amúgy a bontó tele van kincsekkel. :)

Az elektromos témában azt olvastam, hogy teljesen normális, hogy égve marad a sárga lámpa, hiszen a főtengely jeladó nem érzi hogy forogna, a computer meg csak azt látja, hogy van van gyújtás és nem forog.

Persze tudhatná, hogy még be sem indítottam. Meg akkor pl nincsen olajnyomás se. Azért is szólhatna.

Amúgy ma megjavítottam. Kész.

Vettem kefét, 2400Ft, és kicseréltem. Még mindig azt mondom, hogy nem könnyű spéci célszerszámok nélkül.

Persze lehet mondani, hogy könnyű, mert nem kell kivenni hozzá a motort...

Az a felső csavar nem semmi. ahogy Warwolf is mondta. Ma sem volt könnyebb kivenni. Pedig tudtam mire figyeljek.

Az ujjam hegye éppen elér odáig, pedig 188 cm magasra nőttem és ehhez mérten relative nagy mancsom van.

Igaza volt a szakiknak. Télleg az indítómotoron keresztül kapja a testet. Sorba van kötve a motorral a mágnes,

és a keféken keresztül záródik a kör. Eddig ilyet nem láttam. Ha nem jó a kefe, be sem húz az elektromágnes.

És jól megijeszti a más megoldásokhoz szokott júzert :D

Ja ! Készítettem fotókat. és elkezdtem egy leírást, olyan szájbarágósan. Megosztanám itt a fórumon. Kinek küldjem? Hova töltsem fel?

Próbáltam képet beszúrni, de nem ment. Valami URL-t emleget...

Bontó: Szombaton veszek másik ajtóbehúzót, mert a nagy hideg meg a 12 év miatt elhagyta két felfogatási pontját.

Pont ahol huzigáljuk. Itt Miskolcon kettőt ismerek és egyikben sem volt. Cserépfalun van egy szuper hely. Pont mennek a szüleim arra. Ott 2500Ft-ért adnak. Letelefonáltam...

Link to comment
Megosztás:

Az jó bontó én is szoktam oda járni.Sok mindene van,és elég jó áron.Csak az a baj,hogy általában jobb kormányos Opeljei vannak.

Bontó: Szombaton veszek másik ajtóbehúzót, mert a nagy hideg meg a 12 év miatt elhagyta két felfogatási pontját.

Pont ahol huzigáljuk. Itt Miskolcon kettőt ismerek és egyikben sem volt. Cserépfalun van egy szuper hely. Pont mennek a szüleim arra. Ott 2500Ft-ért adnak. Letelefonáltam...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy kérdés! Astra f isuzu diesel x17dt., adagolót cseréltem ma, nem indul, nincs gázolaj a magasnyomású csőben. Az adagolón található fekete doboz amiben a mágnesszelep van, annak köze van az indítás gátlóhoz? mert van bent egy nyomtatott áram kör is, ha igen hogy lehetne kiiktatni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy kérdés! Astra f isuzu diesel x17dt., adagolót cseréltem ma, nem indul, nincs gázolaj a magasnyomású csőben. Az adagolón található fekete doboz amiben a mágnesszelep van, annak köze van az indítás gátlóhoz? mert van bent egy nyomtatott áram kör is, ha igen hogy lehetne kiiktatni?

Csak kíváncsiságból. Ezt miért nem az astra F topicban kérdezed meg???

Link to comment
Megosztás:

Na akkor gratula.Látod nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni ha nem indul! :D

És ezt nevezed nehéznek?Mondjuk cserélj rajta egy kormányművet ;) Vagy a gyönyörű Francia autókon önindítót!Van olyan amelyiken még a motort is ki kell billenteni a helyéről,mert a csavart a csigaevők olyan helyre tették be.

Ez nem újdonság, V6 Calin is így kezdődik az önindítócsere leírása: első lépés - motor ki. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem is újdonságként írtam,pusztán azért,hogy vannak sokkal rosszabban szerelhető autók.Azt meg gondolom mindenki tudja,hogy egy v6 v8 v..... motortérben még egy csavart se tudsz leejteni úgy hogy az le is essen a földre. :D

Ez nem újdonság, V6 Calin is így kezdődik az önindítócsere leírása: első lépés - motor ki. :)
Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki,hogy az injektornál lévő fekete sínt hogy kell onnan leszedni?Nem a pattintós fedélre gondolok hanem az aljára.Láttam ott valami fém pöcköket,de nem mertem benyomkodni.

A csatikkal együtt jön le.S, ahhoz hogy levedd, az injektor oldalán lévő gyűrűket befelé, a fojtószelep ház felé kell benyomni szépen egyesével.Jó kis meló.Szöszölős.Direkt nem írtam más szót.

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor azokat az acél "kidudorodásokat" kell befelé nyomni egyesével.Mi jön le vele?Csak az injektor csati?Visszafelé meg csak rá kell pattintani?

A csatikkal együtt jön le.S, ahhoz hogy levedd, az injektor oldalán lévő gyűrűket befelé, a fojtószelep ház felé kell benyomni szépen egyesével.Jó kis meló.Szöszölős.Direkt nem írtam más szót.
Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor azokat az acél "kidudorodásokat" kell befelé nyomni egyesével.Mi jön le vele?Csak az injektor csati?Visszafelé meg csak rá kell pattintani?

Így van.Visszafelé csak rá kell pattintani.Lefelé pedig az egész csatlakozó híd lejön.Szépen oldalra lehet hajtani, hogy ne aggasson.

Link to comment
Megosztás:

A csatikkal együtt jön le.S, ahhoz hogy levedd, az injektor oldalán lévő gyűrűket befelé, a fojtószelep ház felé kell benyomni szépen egyesével.Jó kis meló.Szöszölős.Direkt nem írtam más szót.

Mit jógáztam vele anno, hogy ne gyakjam szét :) De végülis adta magát a dolog, utána meg már logikus volt minden:)

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Lehet meglesz,hogy hol folyik el a vízem!Mikor leálítottam,meleg volt ugye,motor minden!Mocitető felnyitom,és hallom ahogy vmi félpercenként csöppen pont rá a kipu csőre,mert sistergett:)

A kérdés az,hogy a moci mögött milyen vízcső megy,ha megy és hol nagyjából?Mert ugye elől nem tud ugy rácsöppenni,meg alatta se lehet...

THX :)

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Lehet meglesz,hogy hol folyik el a vízem!Mikor leálítottam,meleg volt ugye,motor minden!Mocitető felnyitom,és hallom ahogy vmi félpercenként csöppen pont rá a kipu csőre,mert sistergett:)

A kérdés az,hogy a moci mögött milyen vízcső megy,ha megy és hol nagyjából?Mert ugye elől nem tud ugy rácsöppenni,meg alatta se lehet...

THX :)

Hűtőbe visszatérő ág szép vastag csöve, ill. fűtéscsövek.Esetleg hengerfej alól is tud ilyesmit csinálni.Feküdj alá v. akna, és keresd a víz nyomát.Meglesz az.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

van egy olyan gondom hogy mentem az autoval és hirtelen elment az alapjáratom. Ha megállok és üresben van az auto 5000-ig felpörög, ha megyek vele nem nyomom a gázt a fordulatszámot akkor is 3000-en tartja és váltásnál ha kinyomom a kuplungot akkor 2 és 3000 között ugrál. Elégé idegesitő probléma plusz hosszú távon elfogom így égetni a kuplungot. Tudna valaki segiteni hogy merre keresem a problémát? én arra gyanakszok hogy egy vákum cső ugorhatott le . Tud valaki valami megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Hello,

van egy olyan gondom hogy mentem az autoval és hirtelen elment az alapjáratom. Ha megállok és üresben van az auto 5000-ig felpörög, ha megyek vele nem nyomom a gázt a fordulatszámot akkor is 3000-en tartja és váltásnál ha kinyomom a kuplungot akkor 2 és 3000 között ugrál. Elégé idegesitő probléma plusz hosszú távon elfogom így égetni a kuplungot. Tudna valaki segiteni hogy merre keresem a problémát? én arra gyanakszok hogy egy vákum cső ugorhatott le . Tud valaki valami megoldást?

az is lehet, nézd végig a csöveket, de valószínűbb, hogy az alapjárati motor ment el. olvass vissza, valahol le van írva hogy kell tisztítani, nem nehéz. ha nem segít akkor pedig érdemes beruházni egybe. a báró-kerben viszonylag olcsón beszerezhető

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tisztelt fórumozók!

Nem indul x18xe motorral szerelt Caravan Vectrám, Tegnap mentem vele Csütörtökön cseréltek benne olajat és hosszbordásszíjat, gyertyákat, légszűrőket meg én cseréltem. Azóta mentem vele kb 400 km-t és semmi gondja nem volt. Való igaz, szerdán kopp üresre fogyasztottam a tankot meg is állt, de 5l benzin betöltése után vígan indult. Most állok előtte értetlenül és nem tudom mi van. Gyújtás és immo hibát nem jelez ( chek eng lámpa nem világít nem villog ) biztik nincsenek elpukkanva. Reléket nem merem basztatni. A fojtószelepről levéve a csövet viszont indítózás alatt nem érzek benzinszagot. Önindító forgatja, csak nem brummog be. Mi a megoldás? Válaszokat köszi !

Link to comment
Megosztás:

AC pumpa?

Tisztelt fórumozók!

Nem indul x18xe motorral szerelt Caravan Vectrám, Tegnap mentem vele Csütörtökön cseréltek benne olajat és hosszbordásszíjat, gyertyákat, légszűrőket meg én cseréltem. Azóta mentem vele kb 400 km-t és semmi gondja nem volt. Való igaz, szerdán kopp üresre fogyasztottam a tankot meg is állt, de 5l benzin betöltése után vígan indult. Most állok előtte értetlenül és nem tudom mi van. Gyújtás és immo hibát nem jelez ( chek eng lámpa nem világít nem villog ) biztik nincsenek elpukkanva. Reléket nem merem basztatni. A fojtószelepről levéve a csövet viszont indítózás alatt nem érzek benzinszagot. Önindító forgatja, csak nem brummog be. Mi a megoldás? Válaszokat köszi !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.