Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

grat. ugye jó az autómata :lol:

kp zár motor kb 8-10 e montottan

kijelzó 10-20 bár 20ért már BCt kaphatsz bele

A BC mit jelent?

Új lámpák is kellenek előre, mert a mostaninál rossz a felfogása:( azt majd hétfőn beszerzem..

Na, a motor hőfokjelző jó, de nem tudom hogy jó-e az, hogy kb 5perc menet után 80-90fokon van a motor, és a kettő között ingazodik. A hűtőventillárot elég sokat jár. Ez akkor normális? tudom, hogy az üzemi hőmérsékelt 80-90között van, de akkor is, egyik kocsiba se láttam még ilyet.

Valamint ma reggel mikor beindítottam, beindult a hűtőventi is kb 1 percre. Ez is furcsa, mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Fedélzeti Számítógép

klíma?

De mármint mivel tud többet a bc mint a sima kijelző?

Klíma nem volt bekapcsolva, ma is, beindítom és rögtön indul a hűtőventi is, aztán 1perc és ki. Aztán fel 80fokra és 90 között ingázik, ma eddig 150km-ert elmentem, mindig 80 és 90között volt. Akkor normális gondolom.. nem?

Link to comment
Megosztás:

normális.

BC

-pillanatnyi fogyasztás

-átlag fogyasztás

-össz elfogyasztott üa.

-össz megtett út

-még megtehető út

-stopper

Na, ezek azok, amik nem érdekelnek.

Igaz, hogy azt mutatják amit látni akar az ember, de azért elég nagy eltérések szoktak lenni. splashnél pl. 6ot írt, 8at evett...

Amúgy ma elkopott az első fék csontra (miután kb 700kg terméskő figyelt a csomagtartóban - igen, tudom hogy ezt nem szabadna..) úgyhogy csere volt, ja, hátul pedig a tárcsa is nuku, szóval csütörtökön hátsó tárcsa meg betét csere.. hát 45e-rel kevesebb...

Aztán holnap lecserélem az olajat ha már nem dolgozom..

Tegnap elkezdett a motornál a kipufogó kijövetnél védő lemeznél zörögni alapjáraton. valami berezonál ott. mitől lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Hát nagyobb a baj mint gondoltam:(

A váltó és a motor közötti kapcsolatnál repedt meg valami (nem különösebben értettem mit mondott a szerelő, asszonta olyan mint a sima váltónál a kuplung, nyomatékváltó asszem), gondolom a nagy súly miatt amit szállítottam...

Váltó ki és be szerelés 45e az alaktrész meg 50e. Szóval 100e kb rá fog menni:(

De amúgy most megnéztem megint, nekem akkor is a kipufogó a gyanús. lehet ilyen hangja másnak?

vectra

Link to comment
Megosztás:

Üha.... ez nem semmi zaj.... jó hamar megkezdted a javitgatást.... . Ird le mi is történt, azaz mi a baj. Kipufogó.... hát szerintem nem, az ha törve lenne akkor jó husdarálóhangja lenne. Vigyázz nehogy nagyobb baja legyen mielött szerelőhöz kerül. Amugy pakolhattad bárhogy nem amiatt ment szét. Véres volt annak a nyaka eddig is.....

Link to comment
Megosztás:

Na lenne két kérdésem? Mi az a doboz motornál, jobboldalt ha szembe vagy vele? Valami lecsapató? Gyári?

És mi az a kipufogó leömlő felett lévő csőszerü valami????

Nem tudom és nem tudom:) Majd csinálok róla holnap közeli képet, talán ti rájöttök. Annyi bizbasz van ebben a kocsiban, hogy ma egy csavart beejtettem és el is nyelte örökle a feketelyuk. F astrában egy macska átfért:D

Nem használom amíg nem csinálják meg, mert aztán még a váltó is megmurdál a végén...

Nem tudjátok, hogy a 2500-as motoros bigyó ami kell most nekem, nyomatékváltó vagy mi a fene, na az jó ehhez is? Mert abból 10e-ért tudok szerválni. 2000-reset 30ért csak.

Link to comment
Megosztás:

Hát valami hihetetlen, de nem volt eltörve az a bizbasz, de erre még akkor jöttek rá mielőtt kiszedték volna a váltót.

a probléma annyi volt, hogy ki voltak lazulva a csavarok. Komoly, mi?:lol: így lesz 150e ft-os hibából 10e-res...:lol:

Amúgy az sds autóhoz vittem, ajánlom mindenkinek!!

Az első váltó javítós csávó biztos elkérte volna a 150e-ret és mehúzta volna és kész...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kis v nagy gondom lenne!Mentem a Vectrámmal ami 2.0 16v menet közben eccer csak rángatni kezdett picit,mint amikor kifogyna a benzin,de van benne,nyomtam a gázt de nem akart menni 10mp múlva meg leált a motor minden,csak a ventilátor ment.Félre gurultam vele,moci tető fel,látom hogy füstölög a motor,mármint az olaj ami ráment!Nem akart beindulni,indítóztam és olyan hangja van mint a lendkerek v elektromos kocsinak,csak forog és nem csinál semmit!Nos nem tudom mi lehet a baj,de én vmi olajcsőre gondolok,hogy elszált v nem tom!

Vkinek vmi ötlete tippje!?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

beindítom és rögtön indul a hűtőventi is, aztán 1perc és ki.

Hello

Ez csak a másodlagos levegő befúvató, szervizes nevén porszívó. Az indítás után első pár percben plusz levegőt tol a kipufogórendszerbe. A kipufogócsonkon vagy egy acélcső, aminek két kivezetése van a csonkba, ezen keresztül tolja be a venti a levegőt.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kis v nagy gondom lenne!Mentem a Vectrámmal ami 2.0 16v menet közben eccer csak rángatni kezdett picit,mint amikor kifogyna a benzin,de van benne,nyomtam a gázt de nem akart menni 10mp múlva meg leált a motor minden,csak a ventilátor ment.Félre gurultam vele,moci tető fel,látom hogy füstölög a motor,mármint az olaj ami ráment!Nem akart beindulni,indítóztam és olyan hangja van mint a lendkerek v elektromos kocsinak,csak forog és nem csinál semmit!Nos nem tudom mi lehet a baj,de én vmi olajcsőre gondolok,hogy elszált v nem tom!

Vkinek vmi ötlete tippje!?

Köszi!

Nah bevittem a szerelőhöz,és mondta,hogy valószínű nincs kompressio a motorba!Felsorolt 3-4 lehetőséget mik lehetnek ezek,v mitől lehet....Jól jártam:( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a Vectrak szakértőinek!

Kérésem, kérdésem volna. Adott egy Vectra B Caravan X20DTH motorral, 1999-es évjárat. És adott hozzá a következő probléma. Motorhiba lámpa ég, az autóban nem megy a turbó, a motor max. teljesítménye per pillanat a 90 km/h fölé nem megy. Látta szerelő, aki megállapította, hogy a vákuumrendszerben van valami bibi. Látta másik szerelő, aki már menetteszttel is próbálkozott, de őszintén szólva szerintem inkább csak találgat. Kicserélte a légtömegmérőt, mint ugye a legegyszerűbb megoldást a vákuumrendszer hibájára, de így sem megy. Kicserélte az agr szelepet (ugye ez a motortér jobb szélén a két fekete hengeres szelep közül a hátsó), de nem egy újra, hanem a motortér bal felső részén, a légtömeg mérő alatt található ugyanilyen szelepre. A kis csöveket úgy-ahogy átnézte, repedést nem talált. A légtömegmérőben olajat talált viszont, amire ő azt mondta az nagy baj. Abban a szelepben is talált olajat, amit kicserélt a másik ugyanolyan szelepre. Sajnos a kiolvasott hibakódot nem tudom, nem mondta, és nem is veszi jó néven, ha beleszólnak az ő rettentően hozzáértő munkájába....

Leginkább az lenne jó, ha mondanátok olyan címeket, ahol hozzáértő, hibát megkereső szerelők vannak. Szervízbe nem megyünk, mert egyszerűen értelmetlen. A környéken (Bp. és Csepel-sziget) az opel szervizek szerintem katasztrófák.

Ötletnek is örülnék, azt hiszem ti már több ilyet láthattatok.

köszönettel

Mari

Link to comment
Megosztás:

Kedves Mari!

Teljesen igazad van, értelmetlen szervízről, szervízre járni.

Ez a hiba ha nem tévedek a TECH2 szerint kritikus motormeghibásodás. ami semmit nem jelent. Nekem is volt ilyen bajom. Ki kell cserélni de tényleg cserélni a vákumcsövek gumi csatlakozóvégeit. MINDET. vegyél hasonló gumicsövet és darabold méretre. Jó eséllyel megoldódik a hiba.

Nézd meg a gázolajszűrő környékén futó vákumcsöveket ott szokott kidörzsölődni.

A légtömegmérőt ki lehet pucolni féktisztítóval, de csak hidegen! Nem baj ha olajos, hisz a kartelgáz oda van visszavezetve és amikor leállítod a motort az olajpermet lerakódik minden levegő és turbócsőben.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Mari!

Teljesen igazad van, értelmetlen szervízről, szervízre járni.

Ez a hiba ha nem tévedek a TECH2 szerint kritikus motormeghibásodás. ami semmit nem jelent. Nekem is volt ilyen bajom. Ki kell cserélni de tényleg cserélni a vákumcsövek gumi csatlakozóvégeit. MINDET. vegyél hasonló gumicsövet és darabold méretre. Jó eséllyel megoldódik a hiba.

Nézd meg a gázolajszűrő környékén futó vákumcsöveket ott szokott kidörzsölődni.

A légtömegmérőt ki lehet pucolni féktisztítóval, de csak hidegen! Nem baj ha olajos, hisz a kartelgáz oda van visszavezetve és amikor leállítod a motort az olajpermet lerakódik minden levegő és turbócsőben.

Köszi a gyors reagálást, de...

Ha kipucolom a légtömegmérőt, és nem lesz olajos, akkor ez csak ideiglenes megoldás, és egy idő után újra beolajozódik? És mi van azzal a szeleppel? Az is olajos volt. Vagy addig tisztogassuk ki többször, míg elég tiszta nem lesz, aztán akkor egy darabig olajmentesen működik? Vagy valahonnan máshonnan is jön bele olaj, ahonnan nem kéne?

Bocs, ha szájbarágósan kell nekem magyarázni, de nőből vagyok... :lol: Annak is örültem, hogy a légtömegmérőt megtaláltam! :D

Mellesleg már túl vagyunk a vectraval az adagoló cseréjén. És egyszer már azok az elkormosodó szelepek is megszivattak, amik a kipufogógázt vezetik vissza, és az autó majdnem megállt egy szép nagy hegy közepén, ahol még félreállni sem lehetett.... :lol: de ez végül könnyen megoldódott. Vannak kalandok ezzel az autóval :lol:

üdv. Mari

Link to comment
Megosztás:

Ha kipucolom a légtömegmérőt, és nem lesz olajos,

olajos lesz mindíg, addig amíg a szelepszárszimmeringeket ki nem cseréled vagyis komplett hengerfej. ne foglalkozz vele. Azzal sem, hogy az AGR olajos.

hajtani kell amíg megy. úgy is enni fogja az olajat meg szórni...nekem volt két évig ugyan ez, tudom miről beszélek.

Hajtani kell!

a vákumot megcsinálni és kész.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez alsó hangon is súrolni fogja a 200e.ft-ot.Olajszintet néztél nála mostanság? :lol:

Az durva lenne ha közel annyi lesz!Le is megyek hídba.... :lol:

Amugy néztem az olajat,igaz a minimumnál volt...De eccer elfolyt a hűtővízem,és attól lehet sztem,hogy kiégett a tömítés v vmi...A szerelő is ezt mondta egyik hibát!

Csüt megyek be,azt kiderül mi van!

Link to comment
Megosztás:

Ez a hiba ha nem tévedek a TECH2 szerint kritikus motormeghibásodás. ami semmit nem jelent.

Hello

Azért ez egy kicsit túlzás, hogy semmit nem jelent. Igaz, erre a TIS 2000 is azt írja, hogy nézd végig a levegő, gázolaj, és vákuumrendszert. Rendszámtól rendszámig akármi lehet rossz. De való igaz, elsőre a vákuumrendszert kell végignézni tüzetesen, vákuumpisztoly nagyon ajánlott hozzá. A műanyag csövet szeretnek kidörzsölődni, főleg akku környékén.

De ezeknek a DTH motoroknak még egy nagy rákfenéjük van, az adagoló, illetve annak elektronikája szereti bemondani az unalmast. Javítása olyan 200.000 környéke,mi Kecelre szoktuk őket elküldeni. Pont múlt héten fejeztük be egy X20DTH vectra javítását, ami hasonló tünetekkel jött be. Max fordulat 3000, hibajelző, tech szerint kritikus rendszerhiba 1. Adagolóproblémás volt.

ÜDv

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ötleteket, hozzászólásokat, a probléma megoldódni látszik. Akadt végre egy hozzáértő, és kiderült, hogy egy vákuumszelep nem zár, ami most ledugózva, és per pillanat szaggatja az aszfaltot.

Volna még egy kérdésem. Annyira csípem az autót, hogy nagyon nehéz tőle megválni. Véletlenül láttam, hogy árulnak itthon Angliából behozott, forgalomba nem helyezhető, de talán nem is minden esetben törött ilyen vectrakat nem drágán, és megfordult a fejemben, hogy ha talál olyat az ember, ami viszonylag kevés kilométeres, akkor talán megoldódna még néhány évre mondjuk az adagoló probléma, ha újra előjön, v. a légtömegmérő, meg szóval lenne bőven alkatrész.

Tudnátok-e olyan oldalt mutatni, ahonnan kideríthetném, hogy egyes évjáratok között milyen átalakulások történtek a motorban, magyarul, hogy mondjuk az 1999-es vectra miben kompatibilis és miben nem mondjuk egy 2001-es évjáratú ugyanolyan motoros vectraval.

Köszi mégegyszer

Link to comment
Megosztás:

hogy mondjuk az 1999-es vectra miben kompatibilis és miben nem mondjuk egy 2001-es évjáratú ugyanolyan motoros vectraval.

Köszi mégegyszer

a motorkód a lényeg mert pl az X és az Y már teljesen más befecskendezőkkel szerelt így az elektronika is más, és az adagolóban is lehet eltérés.

Tehát a kaszni ua.

Csak ugyan olyat vegyél mint a tied!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.