Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Költözködünk.Elég sok kacat van amit át kell vinni az új helyre.családi egyterű van a családban, botrányos mennyiségű kacat bele fér.De most az nincs, mert kiránduláson van.A baráti körben van kisteher, de nap közben dolgozik.

Doboz, zsáknyi ruha, apró csacskaságok, lapra szerelt három ajtós szekrény ami csak kínok árán fért be az autóba, lehajtott hátsó ülések mellett.....

Szóval ez a Sedan karosszéria forma attól függetlenül, hogy nagyon szép, ilyen szempontból haszontalan.Egy Caravannak, vagy 5 ajtós verziónak ami jobban bővíthető, sokkal több használati értéke van ilyen szempontból.

Nyilván egy teljesen szubjektív vélemény, és a jelenlegi helyzethez igazodik.

Egy családi kirándulásnál, ahol az ember nem szekrényt hanem csomagokat visz, az 500L-es csomagtartó tökéletesen kihasználható.

Nos, igen. Én is morogtam már magamban párszor, hogy miért kellett nekem 4-ajtós Vectrát venni. Miért-miért?Mert ez volt, ezt találtam.

Utána még körbenéztem a környéken, hogy talán találok ötajtósat, vagy caravant, de vagy le voltak pukkanva, vagy fapadosak voltak, vagy 1.6 16V, - amit én gyengének találtam, - vagy ezek közös halmaza.

Ja, volt még egy irreálisan drágán adott bordó caravan, az erősebbik 2.0 dízellel, de nem volt 500 ezressel többem azért, hogy aztán összecsinálja magát nekem az adagoló.

Úgyhogy jól megvettem olcsóbban az X20XEV-t és egy év alatt beledűtöttem a dízel felárának felét. :D / :wacko:

Ha igazán akartam volna válogatni, akkor újat kellett volna nézni, sok-sok hitelre, sokkal-sokkal kisebb kasztnival és motorral. És akkor nem pár százast dűtök bele, hanem a hitelt.

Ellenben visszatérve a kasztniformához, tavaly szeptemberben utaztunk egy csodás(nak hitt) egyterűvel olaszországba, négyen. Egy kínszenvedés volt beleszuszakolni négyünk cuccát, amit aztán hazérve próbaképp mindenestül átraktunk a Vectrába. Nem gyömöszöltük, raktuk, simán. Az egyterű tulaja meg csak hümmögött, hogy a 6 millás üléstologatós, elvileg nagy egyterűjében végigszenvedtünk párezer km-t, holott a vectárban lábtér is több van, pedig ez még az Omegához képest szűk. Az meg hogy alacsonyabban ülünk benne, ekkora távon már nem számított volna.

Szóval jó ez az autó, csak nem mindenre.

Link to comment
Megosztás:

Egy családi kirándulásnál, ahol az ember nem szekrényt hanem csomagokat visz, az 500L-es csomagtartó tökéletesen kihasználható.

3-an ültünk mikor horvátba mentünk. Hát, épphogy befértünk :D Csomagtartógyorsanlecsuknehogyvalamikiessen (vagy lejtőn kellett volna bepakolni :wacko: ) mennyiségű dolgot vittünk. Még a hátsó ülésen volt pluszba egy hátizsák és egy hűtőtáska :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ellenben visszatérve a kasztniformához, tavaly szeptemberben utaztunk egy csodás(nak hitt) egyterűvel olaszországba, négyen. Egy kínszenvedés volt beleszuszakolni négyünk cuccát,

Nekem egyterű terén sógor offsáránja az etalon.Na abba fér kacat bőőven! :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem is Sedan lett, mert az autó már régebb óta a családban volt..... igy választási lehetőség nem volt. Mi négyen vagyunk, de ésszerüen pakolva simán belefér négyünk cucca. A baj csak akkor van, ha babakocsit is kell berakni az egyheti cucc mellé.... de akkor is csak akkor, ha kell a hűtőtáska is....

Szóval fáj a szivem néha a Caraván után, de ez van (na meg vonóhorog és utánfutó ha netán költözni kellene)

Link to comment
Megosztás:

Dupla ventis. Jobb oldalt elöl, és bal oldalt hátul vannak. A klíma topicban fel is raktam róla az elrendezést, kíváncsi vagyok a tiéd is így néz ki?

Klima_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

92 foknál kapcsolt mindkettő, szerintem csak kis fordulaton, bár ezt elég nehéz megítélni. Viszont alig 1 perc alatt vissza is hűlt a víz. Az is igaz, hogy ez nem szimulál egy 40 fokos kinti hőmérséklet melletti araszolást, dugót, mert árnyékban voltam, alapjáraton járattam a motort, felnyitott motorháztető mellett.

Igen,így néz ki pontosan az enyém is,csak azt hittem neked elől van egymás mellett 2,mert a hely ugyebár meglenne elvileg!Azt nem tudom hogy több fokozatban is mehet e,mert én eddig csak egyet vettem észre,de azt nem hiszem hogy az alacsonyabbik lehetett!

Link to comment
Megosztás:

Belenézel a csomagtartóba és azt hiszed,mennyi minden belefér!Aztán rá kell jönni hogy sok kis apró dolog fér csak bele!

4 db normálisabb méretű guminál már akad a fém pánt,amit ha jobban megpakolod az autot,igen csak figyelembe kell venni,mert nem kis helyet vesz el!A csomagtartó nyílása olyan szűk,hogy egy fűnyírót is centizgetni kell bele,hogy ne verd le a festéket!Aztán ha beletetted már tologathatod is,mert akár még egy mellé férne! :D

Link to comment
Megosztás:

Belenézel a csomagtartóba és azt hiszed,mennyi minden belefér!Aztán rá kell jönni hogy sok kis apró dolog fér csak bele!

4 db normálisabb méretű guminál már akad a fém pánt,amit ha jobban megpakolod az autot,igen csak figyelembe kell venni,mert nem kis helyet vesz el!A csomagtartó nyílása olyan szűk,hogy egy fűnyírót is centizgetni kell bele,hogy ne verd le a festéket!Aztán ha beletetted már tologathatod is,mert akár még egy mellé férne! :wacko:

Igen a hely nagy, én is feküdtem már a mélyláda mellett mikor kötöttem be. Simán kényelmesen elfértem, de bejutni nem volt egyszerű :D

Link to comment
Megosztás:

Belenézel a csomagtartóba és azt hiszed,mennyi minden belefér!Aztán rá kell jönni hogy sok kis apró dolog fér csak bele!

4 db normálisabb méretű guminál már akad a fém pánt,amit ha jobban megpakolod az autot,igen csak figyelembe kell venni,mert nem kis helyet vesz el!A csomagtartó nyílása olyan szűk,hogy egy fűnyírót is centizgetni kell bele,hogy ne verd le a festéket!Aztán ha beletetted már tologathatod is,mert akár még egy mellé férne! :wacko:

Hát igen, sajnos 4 db kereket 195/60 R15 felett már nem lehet belerakni, kivéve ha kidobom a pótkereket. Viszont magát a 4 gumit nagy nehezen bele tudtam passzírozni anno.

A téli kerekeim (175/70 R14 méret) viszont gond nélkül beleférnek.

A sedan-nak ez hátránya. Viszont szerintem messze a legszebb :D

Link to comment
Megosztás:

Viszont szerintem messze a legszebb :D

Az biztos :wacko:

Ki akarom cserélni az első üléseket,mert a vezető oldali háttámlája le van heggesztve!

Ha már cserélem,akkor elektromosat veszek,kábelezés végül is nem bonyolult!

Úgy hallottam hogy bizonyos Omega típusoké jó bele és azt tudnék olcsón!

Valaki meg tudna ebben erősíteni?

Link to comment
Megosztás:

Viszont szerintem messze a legszebb :D

Ez elég erősen szubjektív... Nekem mindig jobban tetszettek a hatchback karosszériák. Nekem is sedan Vektrám volt ez előtt, és az mellett, hogy nem is tetszett annyira, mint a mostani ötajtós, a pakolás is nyűgös volt (a halott 72cm-es TV-m hónapokig pihent a vendégszobában, mert nem tudtam belerakni, hogy kivigyem a szeméttelepre, az újjal ez nem okozott problémát). A Sedan elegánsabb, az ötajtós sportosabb... Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Ez elég erősen szubjektív... Nekem mindig jobban tetszettek a hatchback karosszériák. Nekem is sedan Vektrám volt ez előtt, és az mellett, hogy nem is tetszett annyira, mint a mostani ötajtós, a pakolás is nyűgös volt (a halott 72cm-es TV-m hónapokig pihent a vendégszobában, mert nem tudtam belerakni, hogy kivigyem a szeméttelepre, az újjal ez nem okozott problémát). A Sedan elegánsabb, az ötajtós sportosabb... Szerintem.

Persze hogy szubjektív,nekünk ez van :wacko:

Régebben jobban tetszett az ötajtós,de már nem tetszik a formája ha egymás mellé állítok egy 4 és egy 5 ajtósat!

Kinek a pap...Pakolni a csomagtartójába kényelmesebb abba,az viszont biztos!

A hátsó ülésen meg elfért nekem még a régi 82 cm-es TV is! :D

Link to comment
Megosztás:

Na hát én az ötajtósok táborát gyarapítom. Soha nem jutott eszembe, hogy négy ajtósat vegyek. Nekem nem is tetszik meg nem fér bele a kapagép. :wacko:

Persze hogy szubjektív,nekünk ez van :wacko:

Régebben jobban tetszett az ötajtós,de már nem tetszik a formája ha egymás mellé állítok egy 4 és egy 5 ajtósat!

Kinek a pap...Pakolni a csomagtartójába kényelmesebb abba,az viszont biztos!

A hátsó ülésen meg elfért nekem még a régi 82 cm-es TV is! :D

Link to comment
Megosztás:

Na hát én az ötajtósok táborát gyarapítom. Soha nem jutott eszembe, hogy négy ajtósat vegyek. Nekem nem is tetszik meg nem fér bele a kapagép. :wacko:

:D Nekem a 4ajtós tetszik jobban, de óriási fegyvertény a pakolhatóság :wacko: Asszonyéval szinte semmi sem lehetetlen (ésszerű keretek között).

Nekem pedig csak kínok árán lehet berakni a 4 ajtósba a fűkaszát :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Caravan vagy egyterű! :wacko:

Főleg az a Caravan,amit az ismerősöd vett nemrég!Nem győzöm nézegetni,nem kicsit tetszik :D

Bár abba nem pakolnám bele a fűnyírót meg a festékes vödröket! :wacko:

Ha esetleg publikus,érdekelne az ára...gondolom nem 500 volt :wacko:

Eléggé képben vagy az Opelokban warwolf!A Vekibe tényleg jó az Omega ülése?

Link to comment
Megosztás:

Na hát annál mindegy hogy 5 vagy 3 ajtaja van. Csomitartója kb mint a csepp kadettomnak volt annó.

Kertészeknek 5 ajtós,többieknek 4 ajtós! :wacko: Páromnak 3 ajtós Astra G van,de arról inkább nem írok,hátha elolvassa és többet nem kell beleülnöm! :D
Link to comment
Megosztás:

Na ja. Jó is volt még a kis F Astrám ami kombi volt. Pecakor sem volt gond, aludni sem volt gond benne, és még a kapagép is belefért. De mindezt beleteszem a vekibe is. Mondjuk régebben gondolkodtam passat vásárlásán. De nagyban befolyásolta a döntést, hogy nem vettem az, hogy négy ajtós. Tudom van kombi is csak az nem tetszik. Nem volt hülye ember az, aki kitalálta a Super B-n a hátsó ajtó nyitását. Lehetett volna már hamarabb is, és nem lennének ilyen gondok. :wacko:

Caravan vagy egyterű! :D
Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg publikus,érdekelne az ára...gondolom nem 500 volt :wacko:

Eléggé képben vagy az Opelokban warwolf!A Vekibe tényleg jó az Omega ülése?

830 volt a legalja, jobban nem tudták leköszörülni az árát.Éppen most adtam hozzá AC-t ,mert megmihálylott. :D

Az üléses kérdést passzolom.Sosem próbáltam. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

830 volt a legalja, jobban nem tudták leköszörülni az árát.Éppen most adtam hozzá AC-t ,mert megmihálylott. :wacko:

Az üléses kérdést passzolom.Sosem próbáltam. :wacko:

:D azt hittem 1M felett volt,bár jó rég óta nem néztem utána az autó áraknak!

2.0 vagy 2.5 benzinesének kellene állítólag stimmelnie az Omegából!

Lehet beleolvasok pár Omegás topicba,hátha írnak valami adatot!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.