Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Garázs? :D

Autóponyva?

Sajna sem otthon, sem itt az albérletben nincs lehetőségem garázsra. Otthon igaz udvarban tudok parkolni, de az albérletben csak az utcán. Van garázs, csak akkora lejtőn kell lehajtani, hogy úgy az eleje, mint a hátulja leér, mikor megpróbálok beállni. De lehet nézek valami pallókat, aztán garázs...

Autóponyvát kicsit macerásnak tartom, igazából elég sok karc, kavicsfelverődés, stb tarkítja már a kocsit. Ha új autóm lenne, akkor nem gondolkoznék a ponyván, vagy valahogy leállni a garázsba.

Lehet megpróbálkozok egy elektromos nyestriasztóval. Bár azt hallottam, hogy egy idő után megszokják a hangját, pontosabban megtanulják hogy hiába a hang, ha nincs veszély, akkor egy idő után ugyanúgy összejárkálják. Meg az akksim sem biztos bírná, 8 éves GM van benne, egyszer már sikerült lemerítenem...

Link to comment
Megosztás:

Azért ne legyünk már annyira hanyatt esve a szuziktól! Ezek a szuzik már nem a régi strapa szuzik. Nekem momentán nem tetszik.

Emberedre akadtál, én éppen kettő is hajtottam.Mind2nek megvolt a maga varázsa.Ezek az újak is rendelkeznek azokkal az apró műszaki csacskaságokkal, mint a régiek.Csak azoknál dimenziókkal jobbak. :D

(na jó mindennek nem tesz eleget a felsoroltakból, sőt de egy közepes átlagos autónak megteszi bármire is kell használnom)

Láttam képeket a Sedan verziójáról, természetesen indiai piacon.Hátt........kicsit gáz. ^_^

Link to comment
Megosztás:

4 évig Suzukiba dolgoztam :P :D ;)

Forma ide vagy oda, ezek már nem olyan strapák mint a régiek.Pl SX4-et mire felszerelsz minden jóval, addigra annyi az ára, mint egy komoly autónak. Az Altot meg a splash-t meg hagyjuk már. Modern kori trabant. Csak egy példa. Diesel wagon reggel -10 fokban beindítod, és két óra hossza múlva már langyos levegőt fúj is. ^_^ ;) Ugyanez a 12 éves vectrában kb két perc. Jó tudom az nem diesel.

Na még egy példa és megyek melózni. Mikor megjelentek az ignicek, ugye nálunk is berendeltek belőle vagy húszat. Egyik reggelre én vettem észre, hogy a motorháztető vagy 3 darab autón meg van égve. Felnyitottuk a motorháztetőt és szétégett a kábelköteg a jobb oldalon. Ez nem vicc, komolyan mondom. Visszavitték a gyárba és adtak cseredarabot. Na erről ennyit.

Emberedre akadtál, én éppen kettő is hajtottam.Mind2nek megvolt a maga varázsa.Ezek az újak is rendelkeznek azokkal az apró műszaki csacskaságokkal, mint a régiek.Csak azoknál dimenziókkal jobbak. :P

Láttam képeket a Sedan verziójáról, természetesen indiai piacon.Hátt........kicsit gáz. :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja milyen B2 felszereltségek voltak az angolszász területeken? Találkoztam otthoni felszereltségjelzésekkel, de pl az XE vagy GLS felszereltség nekem semmit sem mond (csak a GL, GL Plus, CD, CDX, SRi felszereltségről hallottam, bár konkrétan ezeket sem tudom miket takarnak, csak kb). De lehet, hogy keverem a szezont a fazonnal, és a B2-eseknél már nem ezek voltak (rémlik ELEGANCE, COMFORT, ESSENTIA)? Vagy akkor hogy is volt? :D

Csak azért kérdezem, mert pl amit most venni akarok, az egy 1.8 16V XE sport... Kívülről látom, hogy a projektoros fényszóró, lámpamosó, alufelni rajta van, tehát nem alap cucc... Csak szeretnék többet tudni mielőtt 250Km-t autókázok, de az eladó nem volt túl informatív, azt írta vissza menjek és nézzem meg...

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja milyen B2 felszereltségek voltak az angolszász területeken? Találkoztam otthoni felszereltségjelzésekkel, de pl az XE vagy GLS felszereltség nekem semmit sem mond (csak a GL, GL Plus, CD, CDX, SRi felszereltségről hallottam, bár konkrétan ezeket sem tudom miket takarnak, csak kb). De lehet, hogy keverem a szezont a fazonnal, és a B2-eseknél már nem ezek voltak (rémlik ELEGANCE, COMFORT, ESSENTIA)? Vagy akkor hogy is volt? :P

Csak azért kérdezem, mert pl amit most venni akarok, az egy 1.8 16V XE sport... Kívülről látom, hogy a projektoros fényszóró, lámpamosó, alufelni rajta van, tehát nem alap cucc... Csak szeretnék többet tudni mielőtt 250Km-t autókázok, de az eladó nem volt túl informatív, azt írta vissza menjek és nézzem meg...

Ez egy sima B2-es lesz. Abban volt króm hűtőrács, Xenon mert ez xenonos és pl ami nekem van az sima B2 nem xenonos fényszóró gyárilag, B1-ben pedig ugye osztott a fényszóró+index. Alufelni meg na... az semmit sem jelent :P Bárki vesz alá, lehet eredetije de lehet acélfelnin vették anno díszárcsa nélkül :D Ellenben a lökösön és a kasznin látszi, hogy B2. XE felszereltséget én még nem láttam ami persze nem zárja ki, hogy nincs is ^_^

A képek meg na... rossz minőségűek és ami érdekes lenne az nincs rajta pont :P Motortér, belső tér, közeli a kerékívekről hátul vagy ilyesmi ;)

Felszereltségek egyébként nem tudom hogyan alakultak mert pl a CD és CDX között már volt itt szó róla, hogy nem ismert a különbség ;) Digitklíma is van mindkettőben, el ablak és lufik is és minden teljes a káosz :D Pl a Sport felszereltség néven futó vectrák sem tudom mitől sportosak... pont ugyanolyan mint egy CD vagy CDX... a motor sem megy jobban :P

Link to comment
Megosztás:

4 évig Suzukiba dolgoztam :P :D ^_^

Én pedig kettőbe, egy 1.3 8V-be ill. 1.0-ba tekertem bele pár10ezer km.-t.

A Dieseljük pedig fellehető CDTi-ként az Opelban, il. JTD-ként a Fiatokban.A diesel mocinak amúgy is nagyon rossz a hőleadása, tehát kb. 1000 év mire bemelegszik, tehát ez nem csak a Suzukikra volt jellemző, hanem a fentebbi típusokra is.

Nem beszélve arról, hogy igen gatya konstrukció.

Link to comment
Megosztás:

Én pedig kettőbe, egy 1.3 8V-be ill. 1.0-ba tekertem bele pár10ezer km.-t.

A Dieseljük pedig fellehető CDTi-ként az Opelban, il. JTD-ként a Fiatokban.A diesel mocinak amúgy is nagyon rossz a hőleadása, tehát kb. 1000 év mire bemelegszik, tehát ez nem csak a Suzukikra volt jellemző, hanem a fentebbi típusokra is.

Nem beszélve arról, hogy igen gatya konstrukció.

Fater munkásautónak használ egy 1l-es stiftet. 10 éve van nálunk, 12 éves az autó. Mióta nálunk van, egyszer volt hogy nem indult el, a már említett főgyújtáskábelt rágta el egy állat. Pedig volt hogy egy vascsővel öcsém leamortizálta az elejét (na nem összeverte, hanem sikeresen nekihajtott mezőn egy gázcsövet jelző oszlopnak, ami nem alu volt, hanem vascső)

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy a diesel nehezebben melegszik, azért írtam. De azt is tudom, hogy ismi közel két éves diesel corsája meglepően hamar melegszik be. Sorolhatnék több balek hibát is, de minek........Mindenki azt vesz amit akar.

Én pedig kettőbe, egy 1.3 8V-be ill. 1.0-ba tekertem bele pár10ezer km.-t.

A Dieseljük pedig fellehető CDTi-ként az Opelban, il. JTD-ként a Fiatokban.A diesel mocinak amúgy is nagyon rossz a hőleadása, tehát kb. 1000 év mire bemelegszik, tehát ez nem csak a Suzukikra volt jellemző, hanem a fentebbi típusokra is.

Nem beszélve arról, hogy igen gatya konstrukció.

Link to comment
Megosztás:

Én pedig kettőbe, egy 1.3 8V-be ill. 1.0-ba tekertem bele pár10ezer km.-t.

A Dieseljük pedig fellehető CDTi-ként az Opelban, il. JTD-ként a Fiatokban.A diesel mocinak amúgy is nagyon rossz a hőleadása, tehát kb. 1000 év mire bemelegszik, tehát ez nem csak a Suzukikra volt jellemző, hanem a fentebbi típusokra is.

Nem beszélve arról, hogy igen gatya konstrukció.

A suzukinál 1,25-nek, az opelnél és fiatnál pedig 1,3-nak álcázzák azt a motort :D

Link to comment
Megosztás:

A suzukinál 1,25-nek, az opelnél és fiatnál pedig 1,3-nak álcázzák azt a motort :D

Pedig mindkét motor ugyanaz, csak 2008-tól a suzuki verziókat Indiában gyártják. Átálláskor láttam pár igen komolyan szitkozódó magyar és japán mérnököt a gyárban. ^_^ Volt egy-két gond velük...

Ja, egy évet én is lehúztam Suzuki berkekben, Esztergomban, a gyárban. Élménynek, tapasztalatszerzésnek jó volt, de nem lettem túl motivált, hogy akkori Kadettomat Suzukira cseréljem. Inkább Vectra. :P

Link to comment
Megosztás:

Sajna sem otthon, sem itt az albérletben nincs lehetőségem garázsra. Otthon igaz udvarban tudok parkolni, de az albérletben csak az utcán. Van garázs, csak akkora lejtőn kell lehajtani, hogy úgy az eleje, mint a hátulja leér, mikor megpróbálok beállni. De lehet nézek valami pallókat, aztán garázs...

Autóponyvát kicsit macerásnak tartom, igazából elég sok karc, kavicsfelverődés, stb tarkítja már a kocsit. Ha új autóm lenne, akkor nem gondolkoznék a ponyván, vagy valahogy leállni a garázsba.

Lehet megpróbálkozok egy elektromos nyestriasztóval. Bár azt hallottam, hogy egy idő után megszokják a hangját, pontosabban megtanulják hogy hiába a hang, ha nincs veszély, akkor egy idő után ugyanúgy összejárkálják. Meg az akksim sem biztos bírná, 8 éves GM van benne, egyszer már sikerült lemerítenem...

Az, hogy otthon udvarban áll, az csak akkor ér valamit, ha tacskóitok, vagy egyéb kisebb kutyáitok vannak, azok szétszedik a menyétet. Nekem is otthon, az udvaron volt szerencsém megetetni a kis menyét/nyest/nemtommit. Méghozzá volt oly' kedves, és a motorháztető burkolatból készített fészket a meleg motoron. Nagyon kis helyes fészket rakott, akkor éppen örültem, hogy ette az olajat, mert vasárnap, hazaút előtt ellenőriztem az olajszintet, és lelepleztem a kis dögöt. Szépen füstölt volna 400 km-es út alatt a szétkapott burkolat a motoron...

A macskariasztó spray állítólag hasznos a kis genyák esetében is, csak pölö fűre sokat kell fújni, vagy bekened az autót. :D

Link to comment
Megosztás:

Srácok! Van egy külső átmérőre ~23mm-es üzemanyag cső a verda alatt, ami valami visszirányú lehet, mert járó motornál alig van benne benya, és szerencsére nincs nyomás alatt. Ellenben a tank csatlakozásánál ki van repedve, és már nem lehet úgy javítani, mint ahogy egyszer már igen, miszerint levágtam a repedezett végét, és a maradékot rátoltam a csonkra, ahhoz már túl rövid.

Viszont! Ha veszek ugyanilyen mérető külső csövet, akkor azt be lehet toldani például egy rézcsővel oda? Kiszedni a komplett csövet igazából nem szeretném, mert eléggé be van építve a kasztniba, és megy előre a motor felé.

Vagy milyen megoldást lehet erre találni? Az egyik Opeles alkatrészboltban beszélgettem az eladó sráccal, hogy végülis talán lehetne, de ő se tudja, hogy milyen toldó csövet kéne berakni.

Valakinek ilyen tapasztalata? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Csak okoskodás, mert ilyesmit nem csináltam még, de stabil csőkötéssel toldhatod így, hogy nincs benne nyomás.Én tuti úgy csinálnám.

Én is ezt tervezem, csak nem tudom, hogy pölö rézcsővel toldhatom-e, vagy azt megeszi x idő alatt a benzin? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.