Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

ja igen, és a gyári katalógus szerint a vegyes fogyasztás vmi 12,8 a városi meg 14l. hát igen, régen még felfele kerekítettek, ma már a katalógusban 8-9l-ert írnának..:/

Aztán a kedves ügyfél megveszi a műanyagautót, nyomja neki, aztán szépen rájön, hogy átdobták a palánkon.

Közben meg lehet, 1X;2X szét is hullik alatta.

Link to comment
Megosztás:

Aztán a kedves ügyfél megveszi a műanyagautót, nyomja neki, aztán szépen rájön, hogy átdobták a palánkon.

Közben meg lehet, 1X;2X szét is hullik alatta.

hát hallod, lehet kiszívta az agyamat ma a nap, de én nem értem amit mondtasz :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen csak húzd szét a csatiját.Nem lesz semmi baja.Ha szembe állsz a motortérrel, akkor jobb oldalt egy fekete kerek lapos műanyag izé.

Az lenne a feladata, hogy plusz levegőt juttasson a kipuffogóba, amíg kapja a hideg motor a túl dús üzemanyagot...

Ha nem működik, akkor szét fogja qrni a katalizátort rövid időn belül. Zöldkártyán nem megy át az autó stb, stb :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hát hallod, lehet kiszívta az agyamat ma a nap, de én nem értem amit mondtasz ;)

A lényeg lényege, hogy nem kel mindent elhinni amit a gyáriak, ideális tesztkörülmények között tesztelve, a kapott eredményt leírják.

Az lenne a feladata, hogy plusz levegőt juttasson a kipuffogóba, amíg kapja a hideg motor a túl dús üzemanyagot...

Ha nem működik, akkor szét fogja qrni a katalizátort rövid időn belül. Zöldkártyán nem megy át az autó stb, stb :rolleyes:

Fityfenét fog szétsz@bni, kutya baja nem lesz tőle, lévén az XEV-nél előfűtött a lambda, ergo nem kell bemelegednie semminek.A secunderlevegő kompresszor (mert így hívják) az indítás után max. 1 percig megy.Amúgy nekem is elég gyökér hangja kezd lenni, úgy, hogy én uninstallálni fogom! :D Nem kell az oda. :D

Link to comment
Megosztás:

Fityfenét fog szétsz@bni, kutya baja nem lesz tőle, lévén az XEV-nél előfűtött a lambda, ergo nem kell bemelegednie semminek.A secunderlevegő kompresszor (mert így hívják) az indítás után max. 1 percig megy.Amúgy nekem is elég gyökér hangja kezd lenni, úgy, hogy én uninstallálni fogom! ;) Nem kell az oda. :D

Hát nemtudom.. Szerintem nem poénból szerelték bele.

Nem azt mondtam, hogy kiszerelés után egyből beszarik, de hosszú távon nem fog jót tenni neki :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtudom.. Szerintem nem poénból szerelték bele.

Nem azt mondtam, hogy kiszerelés után egyből beszarik, de hosszú távon nem fog jót tenni neki :rolleyes:

Viccen kívül ki lehet szedni.Opel16V cartárs is ezzel kezdte anno.Nem lesz tőle baja az autónak.Mire baja lenne, addigra meg megeszi a rozsda! ;)

Link to comment
Megosztás:

lehet én is kiveszem majd. igazából még egy kocsiban sem láttam ilyet, és bárkinek mondtam, hogy mi ez a szörnyű zaj az indításnál, csak nézett, hogy ilyet még sose látott.

ahogy észrevettem amúgy, most a melegben hideg indításkor nem indítja be a ventillátort.

Link to comment
Megosztás:

Hosszú idő után kapott egy nagytakarítást a kocsi. Hát én tuti veszek sárhányót, egy átok a kátrányt/gumit lemosni a kasztniról.... :D

Sárvádő gumira gondolsz? Ha találsz olcsón akár utángyártottat is, akkor szólj, lécci.

A sümegi bontóban érdeklődtem, de sajnos ez volt az első opeles alkatrész, amivel nem tudtak kiszolgálni.

A vaterán van egy hirdetve, de angliából, és házhoz szállítva valami 8 ezer Ft körül rémlik. Ennyiért inkább lemosom két-hérom hetente az autót :S

Link to comment
Megosztás:

Hasznos cucc, én már beszereltem az enyém ;)

Kb. 20 perce az enyém is a helyén van! ^_^ Végrevégrevégre! :P

Jah, ha v.kinek kell ilyen famintázatú középkonzol, vagy csak egyelőre az alsó része amiben a hamutartó+italtartó+ilyesmi van, akkor kérem jelezze.Hajlandó vagyok még a fűtéskonzol körüli részt is elcserélni.Kicsit komor lesz telibe feketébe, de.....legyen egész.A hamutál nem 100as, én mondjuk csavarokat tároltam benne.Kocsiban nincs bagózás! :D

Link to comment
Megosztás:

image-F905_4C1A6A2A.jpg

Feketére fújt toronymerevítő, így még gyáribbnak tűnik a motortér.

image-6E03_4C1A6A2A.jpg

A fordulatszám pedig amint bemelegedett beáll erre a szintre. AGR-t kitakarítottam most már tényleg mert legutóbb amikor nekiálltam már kitakarítottam az AGR-t...csak az nem az volt hanem előtte valamilyen szelep hasonló feladatkörrel :D

Link to comment
Megosztás:

A fordulatszám pedig amint bemelegedett beáll erre a szintre. AGR-t kitakarítottam most már tényleg mert legutóbb amikor nekiálltam már kitakarítottam az AGR-t...csak az nem az volt hanem előtte valamilyen szelep hasonló feladatkörrel :D

Az a szelep nyitja és zárja a levegő útját a secunderlevegő kompresszor felöl a kipufogótorok irányába.Annyira nem gáz, ha tiszta.Mennyire volt retkes az AGR?Vákumvezérlést lekötötted róla? Csak le kell dugózni a szelepnél is ill. a szívótoroknál is.Azért célszerű ilyenkor, mert így nem tud megragadni semmilyen állásban és nem produkál hibát.Kb. sosem! ^_^

A ford.szám így tökéletes.Pici csalás lehet az órában is.

Link to comment
Megosztás:

Az a szelep nyitja és zárja a levegő útját a secunderlevegő kompresszor felöl a kipufogótorok irányába.Annyira nem gáz, ha tiszta.Mennyire volt retkes az AGR?Vákumvezérlést lekötötted róla? Csak le kell dugózni a szelepnél is ill. a szívótoroknál is.Azért célszerű ilyenkor, mert így nem tud megragadni semmilyen állásban és nem produkál hibát.Kb. sosem! :P

A ford.szám így tökéletes.Pici csalás lehet az órában is.

Aham, az is koszos volt kicsit pedig de nem egy bonyolult szerkezet így sokat nem kellett rajta takarítani. Az AGR nem volt vészes egyébként de úgy tudom inkább dízelnél koszolódik pontosabban kormolódik ez csak kicsit olajsáros volt. Vákumot lekötöttem róla majd vissza :D

Fordszám magasabb volt mostanában ez így a friss olaj + agr tisztítás + nemrég alapjárati motor és pillangó szelep tisztítás + most hibátlan új kipuff részeknek köszönhető ^_^ Egyébként érezhetően finomabban jár és sokkal halkabb és a motor is érezhetően kiegyensúlyozottabban jár, nem változik az alapjárat fordulatszáma sem le-fel kicsit sem.

Link to comment
Megosztás:

Hát én nem tudom.Amikhez nekem volt szerencsém, azok eléggé tele voltak ganyéval! ^_^

Lehet ezt már takarította vagy cserélte valaki... GM feliratot nem láttam rajta sem bosch-t szóval lehet cserélt darab és meglepően tiszta volt valamint még egész újszerű darab, a tömítése is és a csati is :D (alapvetően eddig szerencsém volt ezzel az autóval mert lényeges dolgot nem kellett rajta cserélni elég jól karban volt tartva korábbi tulajainál. Erre utalhat a sok irmscher cucc, felszereltség és a csicsás dolgok elhagyása szóval van alatta irmscher futómű kompletten, irmscher kipuff de mégis halk, sötétítés, toronymerevítő de nincs éndzsöl ájsz meg matricák meg tuning lökösök stb :P Szerencsére!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.