Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

A tükör felettit csapoltam meg, és így ajtónyitásra működik, és együtt is halványodik el vele. Még Audi TT-ből maradt meg :rolleyes:

a lábtérvilágításhoz honnan lehet rácsatlakozni az energiához? Fut esetleg a lábtérnél valami kábel ami csak nyitott ajtónál kap energiát?

Nekem alapból nincs benne, de jó lenne..

Link to comment
Megosztás:

Nekem sokkal jobban tetszik mint a kék. Itt is tettem fel annak idején képet, bár elég rossz minőség volt mert telóval csináltam. Majd megpróbálok normálisat valamikor.

Itt nézd meg az 1370-es hozzászólásomban van pár kép,de nem az igazi minőség, és nem is adja jól vissza sajna.

Esetleg a különböző szinű műszerfalakról dobnátok fel képet? Érdekelne melyik milyen. Eddig kéket vagy fehéret akartam de most próbálom elképzelni a pirosat és nem lehet rossz :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

Az tényleg nem vészes. Manapság mennyibe fáj egy átalakítás?

Utolsó infóim szerint közel 200-240e.ft-ba.Bár a jelenlegi üzemanyag árak mellett pár éven belül megtérülhet.Tehát csak akkor éri meg bele rakatni, ha sokáig akarod használni az autót.

Érdekes módon, ez csak a hengerenkénti injektoros autókra vonatkozik.Ha központi injektoros a gép, akkor abba "csak" 135e.ft magassága.

Pontosítok:

Találtam egy weboldalt.Ez a cég jöhetne szóba mint beszerelő műhely, lévén közel is vannak, évek óta foglalkoznak vele (kb. 15?), és személyesen ismerem a cégvezetőt.

Molnár autógáz, Páhi

Találtam az oldalukon egy kalkulátort, ami a megtérülést mutatja.Bepötyögtem a Vectra dolgait, és érdekes szám jött ki.

Benzin ára 340ft kb.......

Autógáz ára 160ft kb.......

Átalakítás költsége: 220000ft kb......

Benzin fogyasztás: 9L max........

Éves futásteljesítmény: 15000km esetemben.

Fogyasztás gázból: 10.35L/100km

Egy km költsége benziben jelen árak mellett: 30.6ft/km

Megtakarítás: 14ft/km

Megtérülés: 15714.285714km tehát kb. max. egy év alatt vissza jön a beszerelés költsége, utána már csak hasznot termel.Úgymond.

Link to comment
Megosztás:

Megtérülés: 15714.285714km tehát kb. max. egy év alatt vissza jön a beszerelés költsége, utána már csak hasznot termel.Úgymond.

Én úgy számoltam, hogy nekem kb 2 év alatt térülne meg.

Az alábbi adatokkal számoltam:

LPG 180Ft ; Benya 330Ft ; Fogyasztás benyával 8l ; Fogyi gázzal 10L ; Éves futás 13000km (bár ezt csak saccolom)

Ezen adatokkal: Éves benyaköltségem 343200Ft ; LPG-ből 234000Ft

Ez éves szinten 109200Ft megtakarítás

(én magam számoltam, nem a kalkulátorral)

Link to comment
Megosztás:

én az etanolon gondolkozom. Azt mondták 54000Ft a beszerelés, a fogyasztásnövekedéssel is számolva kb 11000km alatt térül meg. Ez a papírforma, de ha valakinek van tapasztalat kérem ossza meg, megkönnyítené a döntésem.

Nos, nekem a mai tankolás szerint 12L lett a fogyim (X20XEV) a Hunflex féle átalakítóval, és ezt bizony baromira sokallom, lévén ilyenkor óvatosan közlekedve benzinből 7.8L-t evett a gép.Még adok neki egy tankolásnyi időt, de ha újra ilyen ökör fogyasztás fog kijönni, keresek másik átalakítót, mert ez baromira sok.

Valószínűleg vissza kérem Johnnytól a FlexTeket.Azzal nem volt ilyen probléma, és hidegen is mindig indult elsőre ilyenkor nyáron.Nem 3.ra, koppra odaállított hidegjárati dúsítás mellett....

Link to comment
Megosztás:

Nos, nekem a mai tankolás szerint 12L lett a fogyim (X20XEV) a Hunflex féle átalakítóval, és ezt bizony baromira sokallom, lévén ilyenkor óvatosan közlekedve benzinből 7.8L-t evett a gép.Még adok neki egy tankolásnyi időt, de ha újra ilyen ökör fogyasztás fog kijönni, keresek másik átalakítót, mert ez baromira sok.

Valószínűleg vissza kérem Johnnytól a FlexTeket.Azzal nem volt ilyen probléma, és hidegen is mindig indult elsőre ilyenkor nyáron.Nem 3.ra, koppra odaállított hidegjárati dúsítás mellett....

Uh, az jó sok. Nekem benyából eszik annyit, 99%-os városi használatnál. Gyanítom, a 7.8-at többnyire városon kívül szoktad elérni, arra viszont a 12 horribilis.

Link to comment
Megosztás:

Gyanítom, a 7.8-at többnyire városon kívül szoktad elérni

Nevetni fogsz, de nem.Telibe város+tojás a gázpedál alatt.Ha vegyes a buli olyan 50%-osan, akkor 7L alatt eszik a járgány.Én sem akartam elhinni.De ez csak nyári fogyi.Télen jó, ha 9l alá sikerült vinnem vegyesben.

Link to comment
Megosztás:

meglepő de pl nekem is az x20xev nem olyan vészesen benzinfaló. Főúton (csak és kizárólag táblától tábláig mérve) 6 liter környékén is lehet vele fogyasztást produkálni de vegyesnek nálam 7,4 jön ki, ez jellemzően napi 40 km főút tempomattal végig és tempomattal városban ott is ahol lehet de városban nem megyek sokat vele. Télen 8 liter az alja nálam de ez úgy, hogy hagyom minimum addig amikor leáll a kis motor ami a plusz levegőt adja a hideg motornak + amikor már a bc olyan 1,4-1,3 liter körüli óránkénti fogyasztást ír ki (ez hidegen 5-4,8 környékéről indul de általában pont annyi idő mire belemelegszik a motor + 1-es állásban közben az utastér is amíg levakarom róla a jeget és a havat teljesen vagy néha ellapátolom az autó útjából a havat :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Télen 8 liter az alja nálam de ez úgy, hogy hagyom minimum addig amikor leáll a kis motor ami a plusz levegőt adja a hideg motornak + amikor már a bc olyan 1,4-1,3 liter körüli óránkénti fogyasztást ír ki (ez hidegen 5-4,8 környékéről indul de általában pont annyi idő mire belemelegszik a motor + 1-es állásban közben az utastér is amíg levakarom róla a jeget és a havat teljesen vagy néha ellapátolom az autó útjából a havat :rolleyes:

Ezt milyen megfontolásból teszed? Minden másnak lehet hogy jó, de a motornak a legrosszabb a full hidegen, alapjáraton való "tötyögés".

Link to comment
Megosztás:

Ezt milyen megfontolásból teszed? Minden másnak lehet hogy jó, de a motornak a legrosszabb a full hidegen, alapjáraton való "tötyögés".

Ennyit kibír, én is szoktam melegíteni télen mert kb. addig el sem tudok indulni, míg nem látok ki normálisan.Ilyenkor nyáron kb. addig van így, míg be nem csukom magam után a kaput, aztán indulunk is! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsiság kedvéért kértem egy árajánlatot autógázra.24 órán belül megjött a válasz.Íme:

Tisztelt Losonczi István Úr,

Az Ön autójába a gázbeszerelés 219.000Ft. Ez az ár tartalmazza a gázbeszerelést,

kettősüzemű vizsgát, pótkerék vagy henger alakú gáztartályt, belsőtéri gázszintjelzőt.

Az átalakítás Olasz, Zavoli típusú hengerenkénti befecskendezős készülékkel történik.

Tisztelettel: Molnár Ferenc

Link to comment
Megosztás:

meglepő de pl nekem is az x20xev nem olyan vészesen benzinfaló. Főúton (csak és kizárólag táblától tábláig mérve) 6 liter környékén is lehet vele fogyasztást produkálni de vegyesnek nálam 7,4 jön ki, ez jellemzően napi 40 km főút tempomattal végig és tempomattal városban ott is ahol lehet de városban nem megyek sokat vele. Télen 8 liter az alja nálam de ez úgy, hogy hagyom minimum addig amikor leáll a kis motor ami a plusz levegőt adja a hideg motornak + amikor már a bc olyan 1,4-1,3 liter körüli óránkénti fogyasztást ír ki (ez hidegen 5-4,8 környékéről indul de általában pont annyi idő mire belemelegszik a motor + 1-es állásban közben az utastér is amíg levakarom róla a jeget és a havat teljesen vagy néha ellapátolom az autó útjából a havat :rolleyes:

Na, valahol itt van nálam a kutya elásva, mármint a hidegjárati szekunder légszivattyúban. Ugyanis az nekem rossz, kattog, mint egy nemtommi, és hideg motorral, városban sokat eszünk emiatt... ;)

Tudja valaki, hogy:

- Mennyibe fáj egy új? Sehol nem találtam még neten.

- Lehet-e javítani?

- Hol van egyáltalán a motortérben?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Na, valahol itt van nálam a kutya elásva, mármint a hidegjárati szekunder légszivattyúban. Ugyanis az nekem rossz, kattog, mint egy nemtommi, és hideg motorral, városban sokat eszünk emiatt... :rolleyes:

Tudja valaki, hogy:

- Mennyibe fáj egy új? Sehol nem találtam még neten.

- Lehet-e javítani?

- Hol van egyáltalán a motortérben?

Köszi!

Egyszerűen csak húzd szét a csatiját.Nem lesz semmi baja.Ha szembe állsz a motortérrel, akkor jobb oldalt egy fekete kerek lapos műanyag izé.

Link to comment
Megosztás:

Na, valahol itt van nálam a kutya elásva, mármint a hidegjárati szekunder légszivattyúban. Ugyanis az nekem rossz, kattog, mint egy nemtommi, és hideg motorral, városban sokat eszünk emiatt... :rolleyes:

Tudja valaki, hogy:

- Mennyibe fáj egy új? Sehol nem találtam még neten.

- Lehet-e javítani?

- Hol van egyáltalán a motortérben?

Köszi!

Ha kattog, akkor felnyitod a motorháztetőt hideg motornál, és követed a hangot. Egyébként ha jól szuperál, akkor is hangos, simán meg lehet hang alapján találni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nos, nekem a mai tankolás szerint 12L lett a fogyim (X20XEV) a Hunflex féle átalakítóval, és ezt bizony baromira sokallom, lévén ilyenkor óvatosan közlekedve benzinből 7.8L-t evett a gép.Még adok neki egy tankolásnyi időt, de ha újra ilyen ökör fogyasztás fog kijönni, keresek másik átalakítót, mert ez baromira sok.

Valószínűleg vissza kérem Johnnytól a FlexTeket.Azzal nem volt ilyen probléma, és hidegen is mindig indult elsőre ilyenkor nyáron.Nem 3.ra, koppra odaállított hidegjárati dúsítás mellett....

nekem múltkor sok várossal 12l volt a fogyi szintén x20xev csak benzinnel. viszont automata, így spórolni nem lehet.. vagyis a téli gomb nyomogatásával biztos levihetném :rolleyes:

amúgy az átalg vegyes fogyasztás 11l körül van. mit is mondhatnék, nem kevés, de legalább akkor is 11l ha tempósan megyek vele és nyomom rendesen..

autópályán meg 8l kürül evett, de tempós 160-180-nál.

ja igen, és a gyári katalógus szerint a vegyes fogyasztás vmi 12,8 a városi meg 14l. hát igen, régen még felfele kerekítettek, ma már a katalógusban 8-9l-ert írnának..:/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.