Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Tisztán használva eddigi észrevétel, hogy alul hamarabb éled, középtartományban van egy kis lomhaság, majd 4000rpm felett nagyondurván megindul.Ha be lesz lőve a kütyü, még jobb lesz.A fogyasztásról nem tudok érdemileg nyilatkozni, mert nem tankoltam még.Majd ha kell. :rolleyes:

Ma be lett mérve a Hunflex, a hidegindítás körüli dúsításon kell még állítanom, üzem melegen hozza a szükséges paramétereket, amolyan középérték.

A Lambdám is szépen dolgozik.

A fogyasztásom kb. 10-11L.Benzinnek 8.5-től felfelé, városban.

Link to comment
Megosztás:

és még valami érdekelne. az ajtóba be lehet húzni valahogy egy újabb kábelt? Mármint a gyorscsatlakozóra valahogy rá lehet tenni?

Ha igen, milyen pepecs munka? :rolleyes:

Xarozós, de ha van még hely az ajtónál a gyorscsatiban, szépen kreatívan meg kell fúrni.

Link to comment
Megosztás:

Ma végre sikerült beszerelnem a gyári könyöktámaszt. :rolleyes: Nem volt tényleg túl nehéz kiszedni a középső műanyag elemet (ami a középkonzol aljától a sebességváltón és kézifékkaron át tart hátrafelé). Azzal szívtam, hogy a szivargyújtó nem csatlakozós volt, hanem csak kábelek mentek, és nem is nagyon tudtam kiszedni, ezért elvágtam a kábeleit, és egy csokival raktam vissza, így ha megint szét kell szedni, akkor csak a csokit kell kicsavarni.

Ja, és a középkonzolra a kapcsolók közül párat kicseréltem olyanra, melyben nem rizsszem izzó van, hanem fehér led ami a jelet világítja, és egy piros led ami a működést jelzi. Elég frankón néz ki, bár még az elakadásjelző és a klíma kapcsoló nem ledes. Hamarosan azok is ledesednek ;)

Link to comment
Megosztás:

Ma végre sikerült beszerelnem a gyári könyöktámaszt. ;) Nem volt tényleg túl nehéz kiszedni a középső műanyag elemet (ami a középkonzol aljától a sebességváltón és kézifékkaron át tart hátrafelé). Azzal szívtam, hogy a szivargyújtó nem csatlakozós volt, hanem csak kábelek mentek, és nem is nagyon tudtam kiszedni, ezért elvágtam a kábeleit, és egy csokival raktam vissza, így ha megint szét kell szedni, akkor csak a csokit kell kicsavarni.

Én is nemrég szereltem be ezen remek extra felszerelést az autómba :rolleyes:

Neked hol, s mennyiért sikerült hozzájutnod?

Link to comment
Megosztás:

Én vaterán vettem piranha66-tól, 7500Ft volt postával együtt angliából, és kitűnő állapotban van.

Én itthon vettem egy bontóban. 8000 Ft volt a középkonzollal egybeépített darab, a pohártartó-szivargyújtó résszel együtt. Így nem kellett vesződnöm a rögzítésselm, meg a pohártartóim amúgy is szarok voltak, egyben azokat is cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

... középkonzollal egybeépített darab ...

Úgy könnyű :D

Én adtam neki 4 csavart alulról, meg a műanyagok találkozásánál kapott egy kis epoxit.

Viszont tegnap este furcsa hangok jöttek a kormányból, onnan a km/óra alatti részről. Valami miatt recsegett-ropogott mikor tekertem a kormányt ;) Aztán egy idő után abbahagyta. Olyasmi hang volt, mintha valami műanyag oda beesett volna, és azt darálja valami fogaskerék. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szidják mindig a Német importból behozott autókat, de nekem mind a könyöklő, mind a CDR500 benne van a mai napig. Sőt! Szerviz könyv számlák stb stb....... mind! :rolleyes:

De azért alapnak nem alap dolog.

Itt nincs senkinek gyárilag benne könyöklő??Én azt hittem minden vectrába alap dolog...
Link to comment
Megosztás:

Szidják mindig a Német importból behozott autókat, de nekem mind a könyöklő, mind a CDR500 benne van a mai napig. Sőt! Szerviz könyv számlák stb stb....... mind! :rolleyes:

De azért alapnak nem alap dolog.

Szerintem nem a német (külföldi) importtal behozott autókat szidják, hanem azt, hogyha kereskedő hozza be gyors meggazdagodás reményében, visszatekeri az óráját, kiszedi, s külön eladja belőle a drága extra felszereléseket.

Az elég jó dolog, hogyha te hozol be magadnak külföldről autót. Akkor kapod hozzá ezeket, amiket írtál: szervizkönyv, számlák, fullos felszereltség, és a km is jó eséllyel valós.

Link to comment
Megosztás:

Szidják mindig a Német importból behozott autókat, de nekem mind a könyöklő, mind a CDR500 benne van a mai napig. Sőt! Szerviz könyv számlák stb stb....... mind! ;)

De azért alapnak nem alap dolog.

Nekem magyar forg.ba helyezés a verdám.A km.ből pedig kb 80e. hibádzik, elnézve az autó általános állapotát.Annak viszont nagyon örülök, hogy látszólag nem kettőből van össze rakva.A jobb hátulja viszont tuti puffos volt v.mikor fiatalabb korában, de szépen megcsinálták.

Amúgy ha v.ki tudna hozzá vonószemet, azt nagyon megköszönném. :rolleyes: Természetesen nem ingyen kérem.

Link to comment
Megosztás:

Enyém is német behozatalú lehetett és lusták voltak kivenni bármit is belőle még a toronymerevítő-kipuff-és full irmscher futómű is alatta van és még most is átment ezekkel gond nélkül a műszakin :rolleyes: Könyöktámasz nélkülit én még nem is láttam bár nekem meg hátul is elektromos az ablak na olyat sem látni sokat...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is CD de autómatán és bőrön kívül full. Amúgy itthon is ki lehet fogni jó autót meg rosszat is, és külföldön is ugyanígy. De én akkor is azt mondom, hogy nem egyforma autót gyártanak mindenhova. Az enyémet pl Angliába tették össze. Valahol a város is fel van írva meg a gyári sorozatszáma is.

Igen de nekem csak CD szint elvileg... de ezt már tárgyaltuk itt, hogy a CD és CDX közötti különbség ismeretlen, hogy mi lehet :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

Nekem ami még kellene az az elektromos napfénytető és az első ülések fűtése amihez a kapcsoló már bent van csak ülés kell. A tető ellenben nehéz ügy.....

Valaki le tudná fotózni felülről és belülről is a napfénytetőt úgy, hogy minél több minden rajta legyen a képen? Az elektromos változata érdekelne főleg! + Ha találok valahol egy tetőt és kivágatom egy autóból akkor mi kell hozzá alkatrész? Mert a tetőnél van asszem 2-3 sok lábas aljzat gazdátlanul + gondolom a tetőkárpit sem jó a napfénytetőshöz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.