Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

ha a csipogó alatti csavar is megvan, akkor ablak leteker, és alulról felfelé 2 oldalt van 1 pár patent ezeket valami hosszú csavarhúzóval óvatosan kipattintani, és az alját eltartva felfelé húzni a kárpitot

Nem muszáj letekerni az ablakot, mert hátul nem megy le teljesen, egy 10 centi híjján. Nekem úgy jött, ki hogy a csavarok kiccsavarása után kihajtottam picit, alul pedig benyúltam egy fadarabbal, és óvatosan felnyomtam.

Link to comment
Megosztás:

Ja igen.Nekem hátul nincs tekerőm így azt nem is kell leszednem. :devlish: Azért nem írtam.

Alul a zsebnél fogja 2, az ajtó fogantjúnál 2. Az ablakletekerő fogja még, de azt is leszedtem. Csak fent nem tudtam rájönni mi a titka a leszerelésének.
Link to comment
Megosztás:

Hogy hogy ezt tetted bele és nem az itt árult nem tudom milyen nevűt?

Én most próbálgatom átlépni az 50%-os határt, hogy mit csinál melegebb időben.

Vektrakocsi is átállt tiszta szeszüzemre.Egyik barátomnál volt egy bontatlan Hunflex de Luxe, aztán az lett bele aplikálva.

Még Tech2-vel be lesz lőve minden paraméter rajta, aztán annyi.Jah, és a MOL k@pja be a 340ft-os benyaárával együtt.

Link to comment
Megosztás:

Működnek. Ennyi elég? :devlish: Egy vectra méretű autóra ha csak szemből akarod védeni 2 blokkoló kell így olyan 190e egy valamire való, ez alatt bele sem érdemes vágni mert ha nem 100%, hogy véd akkor csak kidobott pénz. Egyébként a detektorral ellentétben használata törvényt sért mivel arra nincs törvény, hogy detektorral érzékelhetem, hogy mikor hol mérnek arra viszont van, hogy a sebesség mérést akadályozni, módosítani tilos. De még nem hallottam olyat, hogy bárkit is elővettek volna e miatt. (Detektor használata is tilos tőlünk nyugatra, nálunk az SC102-es lézeres mérőt pl már nincs detektor ami jelezné az ellen csak a blokkoló jó és ilyeneket használnak városokban, főúton még sokszor csak régebbieket. Autópályán is régebbi lézer, radaros van és a beépített is jelezhető előre. Tőlünk keletre pedig egy olcsóbb árfekvésű detektor is 100%-is biztonságot nyújthat.)

Ha még van kérdésed akkor hajrá :lol:

(Modis dolog: beszélni róla szerintem legálisan lehet pláne, hogy legálisan forgalmazhatóak még jelenleg ezek a készülékek).

Ja és tőlünk nyugatabbra pl ha detektora van valakinek az pl olyan, hogy nyitja a garázskaput.... utána meg használhatja is :lol: pl ami nekem van whistler xtr 650-es ez is alapból pl iránytű is lehet vagy lehet egy kis infórmációs központ mivel több mint 50 utasítást tudna amerikában mint pl: baleset, terelés, útlezárás, dugó, lassíts, gyorsíts, kerülj balra-jobbra, figyelem.... ezeket kiírja és be is mondja ha kap ilyen radaros jelet de persze nálunk ez nem működik kint viszont pl a mentő vagy rendőr is küld ilyen radaros jelet és a környéken akinek van ilyen cucca egyből meg is kapja az infót, hogy baleset, vigyázzon még azt is megmondja, hogy egyenes, balra, jobbra vagy merre van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogy hogy ezt tetted bele és nem az itt árult nem tudom milyen nevűt?

Én most próbálgatom átlépni az 50%-os határt, hogy mit csinál melegebb időben.

X20XEV-nél a előfűtött lambda feladja a leckét egyelőre Gabinak.Ezért maradtam a "jó öreg" technikánál.

Link to comment
Megosztás:

e85-höz hozzátenném amúgy, hogy ha átalakítom és 20%-al többet fogyaszt, akkor árban ugyan ott vagyok, mint ha 50-50%-ban tankolom benzinnel de nem fogyaszt többet.

Tehát gondolom nem éri meg átalakítani, mert így is megy, nem?

Kérdés, hogy felesben nem fogyaszt-e valamennyivel többet :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Én nem vettem észre, hogy többet fogyasztana. Vegyesben benzinnel és keverve is mindig 11l jön ki.

És rosszabbul sem megy. de ahogy írtad, jobban sem:(

Tisztán használva eddigi észrevétel, hogy alul hamarabb éled, középtartományban van egy kis lomhaság, majd 4000rpm felett nagyondurván megindul.Ha be lesz lőve a kütyü, még jobb lesz.A fogyasztásról nem tudok érdemileg nyilatkozni, mert nem tankoltam még.Majd ha kell. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Tőlünk keletre pedig egy olcsóbb árfekvésű detektor is 100%-is biztonságot nyújthat

Háááát.... itt most Erdélyben az a módi, hogy olyan szerkezeteket vásároltak, hogy nem mér csak a fotózás pillanatában..... Ergó addig kibocsájtott - és igy detektálható - jel nincsen. Gyakorlatilag a közeg szemmérték után dönti el mikor akarja bekapcsolni, de akkor abban a pillanatban mér is, fotóz is.

ellenszere eddig csak a lámpázás.... és nem is látom, belátható időn belül lessz-e más....

Link to comment
Megosztás:

Borsodi kalandtúra 2010 május:

Sajópüspöki: víz hatalmas de nagy baj még nem volt délután (16:50).

Putnok: város előtt állt a víz de még át lehetett menni rajta.

Dubicsány: még jóindulatból átengedtek a vízen mivel messzire indultunk.

Vadna: ide már nem engedtek be minkett, előttünk 20 perccel zárták le. Itt bekötön elkanyarodtunk Szilvásvárad felé de ez a bekötő is víz alatt állt de nem volt gond.

Mályinka felé mentünk majd 33 kilométert mentünk hegyi szerpentinen... ennyi kanyar egy kisvárda-szombathely útvonalon sincs komolyan mondom :lol: De felértünk Szentlélekre (3 km-re van Bánkút), közben sok vízátfolyás, letört gallyak, kidőlt fák majd Lillafürednél a hámori tóval párhuzamosan érkeztünk, de itt pár kilométeren keresztül már mellettünk folyt a "patak" és alá is mosta az utat, egyébként volt kb 40 kilométer amikor csak 1 terepjáró jött velünk szemben szóval elég meghitt kis út volt :lol: (kb 1,5 autó széles út, végig szakadék mellettünk, és volt köd is sok helyen de a vectra bírta gond nélkül :devlish: ).

Lillafürednél úgy érkeztünk, hogy a kordon mögé... tehát ahonnan mi jöttünk oda már rég nem engedtek be senkit és meg is lepődtek, hogy onnan jövünk de átengedtek minket a járható utakra amit egyébként jobban fedett víz csak hát miskolc és lillafüred között sokan járnak pedig át van lyukadva sok helyen az aszfalt és szökőkút van az út közepén :lol:

Miskolcra beérve sok helyen áll a víz és sok a homokzsák... (Debrecenig pedig már sima út volt.)

Térképeken:

4723988381_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szép hely csak szalagkorlát nincs, legalább vagy 10 helyen már a hegyről folyt le egy kis patak ami ment át az úton ott pedig mosott köveket, földet, leveleket az útra, úthiba is volt bőven főleg Lillafüred közelében de ott már a szembesáv szélén mentem mert a külső oldalt alámosta sok helyen a patak. Végül is nem volt gond szerencsére :devlish: Tankoltunk, ruha-takaró volt nálunk, kaja szintén, noti is meg hsdpa modem meg minden ami kellhet :lol: Autóhoz is van még hólapát, hólánc, szerszámos doboz, benzines kanna stb ;) Csak ez az állandó felszerelés de így legalább bárhol vagyunk nincs gond :lol:

Kalandos volt pláne az a sok kanyar le-fel. A 136 ló a másfél tonnát vitte gond nélkül nem kellett erőlködni egyszer sem, jó autó ez :lol: Na meg persze nem is mentem túl gyorsan de lassan sem így kijutottunk mindenhonnan még időben :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kényelmes emberek vagytok. :lol: De hát ilyen ez az Eger és környéke. Az én Vectrám már meg edződött 6 év alatt ezeken a fajin minőségű szerpentineken!

Amúgy egyszer télen menjetek ki friss hóesés után a Lilafüred-Felsőtárkány útra! ;)

Borsodi kalandtúra 2010 május:

Sajópüspöki: víz hatalmas de nagy baj még nem volt délután (16:50).

Putnok: város előtt állt a víz de még át lehetett menni rajta.

Dubicsány: még jóindulatból átengedtek a vízen mivel messzire indultunk.

Vadna: ide már nem engedtek be minkett, előttünk 20 perccel zárták le. Itt bekötön elkanyarodtunk Szilvásvárad felé de ez a bekötő is víz alatt állt de nem volt gond.

Mályinka felé mentünk majd 33 kilométert mentünk hegyi szerpentinen... ennyi kanyar egy kisvárda-szombathely útvonalon sincs komolyan mondom :lol: De felértünk Szentlélekre (3 km-re van Bánkút), közben sok vízátfolyás, letört gallyak, kidőlt fák majd Lillafürednél a hámori tóval párhuzamosan érkeztünk, de itt pár kilométeren keresztül már mellettünk folyt a "patak" és alá is mosta az utat, egyébként volt kb 40 kilométer amikor csak 1 terepjáró jött velünk szemben szóval elég meghitt kis út volt :lol: (kb 1,5 autó széles út, végig szakadék mellettünk, és volt köd is sok helyen de a vectra bírta gond nélkül :devlish: ).

Lillafürednél úgy érkeztünk, hogy a kordon mögé... tehát ahonnan mi jöttünk oda már rég nem engedtek be senkit és meg is lepődtek, hogy onnan jövünk de átengedtek minket a járható utakra amit egyébként jobban fedett víz csak hát miskolc és lillafüred között sokan járnak pedig át van lyukadva sok helyen az aszfalt és szökőkút van az út közepén :lol:

Miskolcra beérve sok helyen áll a víz és sok a homokzsák... (Debrecenig pedig már sima út volt.)

Link to comment
Megosztás:

És tény. Drágák. :lol:

Amint minden német B Vekiben ilyen lesz, megy lentebb az áruk......olyan 2-3 év múlva.Anno emléxem Astra F-nél is, milyen murvadrága móka volt mikor divatba jött az Angel Eyes.Eltelt 2 év, és 32e.ft volt PK.val együtt egy Sonar gyártmány chroomban. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.