Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Én anno a 120L-ben cseréltem első szélvédőt, és akkor bontottat vettem.

2000 Ft volt. Plusz egy fél nap, mire beszenvedtem :)

Ez volt másfél éve. Egy évet jártamm vele utánna még, azóta csak második autó, de nincs vele gond. Nem repedt el sehol.

Csak az kéderes volt, nem??? A mieink meg ragasztottak.

Link to comment
Megosztás:

állítólag sérülésmentes bontottat találni szinte lehetetlen... nem látszanak a kiszedésükkor keletkezett hajszál repedések.

de tudja fene mi az igazság, nem tudom egy utángy. vagy gyári mibe kerül a csergőben pl. de a bontottról sincs tippem .. hétfőm ezzel fog telni... :)

Csak egy jótanács:

Itt nézz szét

Elég olcsón vannak cuccai és még ki is cserélik, ha kell.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap tavaszi nagytakarítás végeztem a kocsi belsején.Ülések kiszedése után teljesen kiporszívózva,szőnyeg felkefézése után.Lábszőnyegek,csomagtartó szőnyeg kimosva.Küszöb borítást leszedtem.Alatta is kiporszívóztam,leportalanítottam.(tele volt kocsiba hulló falevél maradvánnyal meg valami virággal)Hátsó ülés lábtér világítása bekábelezve normálisan a kábelcsatornába.Valamelyik nap azt is bekötöm.Szellőzőrostélyok kiszedve,kitakarítva.Műszerfal meg minden műanyag elem lemosva,le műanyag ápolva.És következik a polírozás! :)

Ja és múltkor öntöttem a küszöbbe olyan másfél liter olajat.

Link to comment
Megosztás:

Egy ideig néztem a képeket,mire rájöttem,hogy szépen átpolíroztad a Vectrát Suzukivá! :) :D :D

Neked nem fájdul meg a derekad ettől a fajin polírgéptől?Ha ennyire szeretsz ,és szoktál polírozni,miért nem veszel egy normálisat?Nekem Einhell van (a sárga) 9000ft volt,és 100 ford/perc tudod emelgetni a fordulatot.Ja meg valami jó polírpaszta.3M,Auto Magic,Einzett.stb

Polírozás előtt

Polírozás után

Turtle wax original + a képen látható gép. Persze az üvegek is kívül belül megtakarítva valamint a gumi is a kép kedvéért :)

Link to comment
Megosztás:

Megkerdezem tole, mar ugy is irtam Neki.Van hogy 0-100Eur-ert kapsz (igen, jol olvastatok, 0 azaz ingyen), van hogy 500 tipustol, eladotol stb fuggoen. Gondolom jol mehet annak a sracnak, akire itt hivatkoztak, hogy UK-bol hordja az alkatreszeket Magyarorszagra. Odaat konnyen, olcson lehet ilyen kategoriaju kocsikhoz jutni.

Hát ennyiért símán érdekelne egy beindítható darab.Csak azért, hogy később ne legyen belőle gebasz, és többe kerüljön a leves mint maga a hús ami benne van... :)

Link to comment
Megosztás:

amúgy angliába, németbe meg gazdagabb országokba tényleg semmiért árulják az ilyen kocsikat, amik itthon 1misibe is kerülnek..

Egyik ismim angliai pasija is jött 1-2éve ide Mo-ra, ránéz a vectrára és azt mondja, hogy ez egy szar, náluk az ilyen idős kocsi múzeumban van.. sznob köxxög mind..:)

nagy biznisz külföldről behozni kocsikat ha okosba meg tudod oldani a reg adót..

Link to comment
Megosztás:

amúgy angliába, németbe meg gazdagabb országokba tényleg semmiért árulják az ilyen kocsikat, amik itthon 1misibe is kerülnek..

Egyik ismim angliai pasija is jött 1-2éve ide Mo-ra, ránéz a vectrára és azt mondja, hogy ez egy szar, náluk az ilyen idős kocsi múzeumban van.. sznob köxxög mind..:)

nagy biznisz külföldről behozni kocsikat ha okosba meg tudod oldani a reg adót..

Okosba? Flex, hegesztő és esetleg festék... jobb sajnos nincs. Ha valaki mégis tud jobbat, szóljon!

Link to comment
Megosztás:

amúgy angliába, németbe meg gazdagabb országokba tényleg semmiért árulják az ilyen kocsikat, amik itthon 1misibe is kerülnek..

Egyik ismim angliai pasija is jött 1-2éve ide Mo-ra, ránéz a vectrára és azt mondja, hogy ez egy szar, náluk az ilyen idős kocsi múzeumban van.. sznob köxxög mind..:)

nagy biznisz külföldről behozni kocsikat ha okosba meg tudod oldani a reg adót..

Azt hiszem volt már róla szó, én 100€-ért vettem a Vekit Írországban. Most amit kinéztem, az 2001-es 1.8-as benzines CD felszereltséggel (4 el.ablak, elektromos napf.tető, gyári riasztó, klíma, multikormány, fedélzeti) 900€... 8-10 éves kor felett nincs ára a kocsiknak...

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem volt már róla szó, én 100€-ért vettem a Vekit Írországban. Most amit kinéztem, az 2001-es 1.8-as benzines CD felszereltséggel (4 el.ablak, elektromos napf.tető, gyári riasztó, klíma, multikormány, fedélzeti) 900€... 8-10 éves kor felett nincs ára a kocsiknak...

a báttyám bicaja 2x ennyibe került. fáj a szívem ilyenkor, mikor megtudom hogy mennyit fizettem azért, ami most mennyit ér más országban..

Link to comment
Megosztás:

a báttyám bicaja 2x ennyibe került. fáj a szívem ilyenkor, mikor megtudom hogy mennyit fizettem azért, ami most mennyit ér más országban..

Most őszintén, mi a fenét kezdesz itthon egy jobbkormányos autóval? Nem azt mondom, hogy életveszély vele közlekedni, de nem szívesen előznék vele mondjuk kamiont :)

Másik dolog, hogy nem tudom pontosan mennyibe kerül itthon forgalomba helyezni, de biztosan nem olcsó, van finom kis regisztrációs adó. Amit meg valamilyen szinten megértek, mert valahogy gátat kell szabni a külföldi használt autók ész nélküli behozatalához.

Egyrészt az új autók vásárlása is visszaesne valamelyest, de nem is ez a fájóbb, hanem állhatsz te is vonalnak azon az oldalán, amikor el akarod adni az autódat, amit mondjuk másfél millióért vettél évekkel ezelőtt, a széltől is óvtad, minden héten mostad, takarítottad és políroztad, de nem akarják elvinni csak 200 ezerért, mert egy küldföldről behozott ennyiért megkapható.

Link to comment
Megosztás:

Másik dolog, hogy nem tudom pontosan mennyibe kerül itthon forgalomba helyezni, de biztosan nem olcsó, van finom kis regisztrációs adó. Amit meg valamilyen szinten megértek, mert valahogy gátat kell szabni a külföldi használt autók ész nélküli behozatalához.

El is mondtál mindent... A regisztrációs adó szinte ellehetetleníti a forgalombahelyezést, és én sem szívesen vezetnék otthon jobbkormányos autót, de ha olcsó donor kell? Arra tökéletesen megfelel! Szerinted miért vannak ráállva az otthoni bontósok a jobbkormányos autókra?

Link to comment
Megosztás:

El is mondtál mindent... A regisztrációs adó szinte ellehetetleníti a forgalombahelyezést, és én sem szívesen vezetnék otthon jobbkormányos autót, de ha olcsó donor kell? Arra tökéletesen megfelel! Szerinted miért vannak ráállva az otthoni bontósok a jobbkormányos autókra?

Világos, azért vannak ráállva a jobbkormányosokra, mert olcsóért megkapják, és kiárulva az alkatrészeit ennek többszörösét kaszálják :)

Összeszámolva az extrákat, egyéb alkatrészeket, amiket vettem az autóhoz, most tartok 80 ezer Ft-nál. Lassan megérte volna nekem is beszerezni egyet :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez is kintről van,meg az előzőt is én hoztam németből.Akkor megérte ilyen öregebb,de számunkra még igencsak használható autót behozni.Nagy hercehurca volt,de én jól jöttem ki belőle.Most már nem éri meg ilyen időseket behozni.Fiatal,enyhén sérültet még megérné(ha lenne rá pénz)de azon már én is gondolkodtam,hogy venni lehetne egy ugyanilyen színű motorú kocsit németbe fillérekért,és kimenni a rendszámmal és forgalmival.Behozatal után meg ami nem kell,azt kiárulni belőle.Mert néhol ahol látom horror áron adnak hozzá cuccokat.Én szerettem kijárni,mert ha normális helyre mentél(nem Török) akkor jól lehetett alkudni,főleg ha több kocsit vettél és nem loptak ki mindent a kocsiból.Mindkét saját használatú autómnak a mai napig megvan az összes kinti papírja.Szervizkönyv összes szerelési számla műszaki papírjai stb.Ja meg jártam műszaki áru piacra is.Hifi stereo 6 fejes videót olyan ötezer forintért vettem,mikor itt arany árban adták.Csak hát elég fárasztó volt.

Reg adóval meg tényleg nem sok mindent tudsz csinálni.Vagyis igen befizetni.

amúgy angliába, németbe meg gazdagabb országokba tényleg semmiért árulják az ilyen kocsikat, amik itthon 1misibe is kerülnek..

Egyik ismim angliai pasija is jött 1-2éve ide Mo-ra, ránéz a vectrára és azt mondja, hogy ez egy szar, náluk az ilyen idős kocsi múzeumban van.. sznob köxxög mind..:)

nagy biznisz külföldről behozni kocsikat ha okosba meg tudod oldani a reg adót..

Link to comment
Megosztás:

Csomitér beázás valószínű megoldva.Szerintem a kábel köteg gégecsövénél ment be a víz ami megy az ötödik ajtóba.A kasztni résznél szépen kitakarítottam a portól,és sziloplasztal jól benyomtam.Aztán száradás után ismét körbenyomtam.Tulajdonképp egy kis dombocskát csináltam körülötte.meg állítottam az ajtón is.A mostani nagy esőkben sem volt bent egy csepp víz sem.

Ja és felpolíroztam!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.