Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Még új vagyok itt és szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

Lehet rossz topic és lehet már volt róla szó, de a fórum mérete miatt inkább nem kezdek visszaolvasni, ha nem haragszotok.

B Vectra vásárlásán gondolkodom. 2.0, vagy 2.5 motorral. Ezzekről mi a vélemény? Mik a tapasztalatok.

A Totalcar Népitéletében aggasztóan sok a rossz itélet, ezért kérdezném, hogy mennyire megbízható a típus?

Illetve ha megengeditek linkelnék pár kinézet kocsit zsürizésre, esettleg hátha ismeri jobban valaki valamelyiket.

Esettleg tudtok egy jó szerelőt, aki szívesen megosztaná valam a tapasztalatait, illetve csinálná a szervízelést?

Előre is nagyon szépen köszönök, minden választ, és minden segítséget.

Linkek:

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1280

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1280

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1280

Link to comment
Megosztás:

Az első egész pofás, bár sztem ebben az árban nyugodtan benne hagyhatná a 17'-es kerekeket.Amúgy nem rossz motor ez a 2.0, nekem nagyon tetszik.Vannak betegségei, de adott esetben nemdrága pénzből javítható, HA tönkremenne.Betegsége az X20XEV-nek a kipufftorok mert el szokott repedni.Én kiváltotam egy 4-2-1 kombóval.Valamint panaszkodtak még AC problémára, ez szerencsére nálam még nem jött elő. Bár én Caravant vettem, de nem bánom.Talán baró nagy, és kicsit túllőttem a célon vele, de cserébe nagyon kényelmes és biztonságos.A fogyasztása sem egetverő.Jelenleg a téli fogyija 10L.Akárhogy vezetek.Ha nemnormálisan, ha tojásefekttel.Korábban, mikor nem voltak ennyire hidegen, beérte városban 8.5L-rel.

A V6-ról Kori tudna mesélni.Én is filóztam rajta, de végül pontosan a fentartási javítási szervizelési költségek miatt döntöttem a sor4 mellett.

Egyelőre nem bántam meg.A V6 brutál módon dolgozik, nemkicsi nyomatékkal, de a 2.0 is bőven elég nekem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a fekete a legszimpatikusabb. Én személy szerint a felnikről lemondanék, nem is tetszenek ezek a 17-esek amik fentvannak és szerintem a gyári alu sem olyan csunya. És jóval olcsóbban adják a 15-ös gumikat... . Ami még szerintem a fekete mellett szól, az hogy jóval részletesebbek a képek... több van, meg a beltérröl is... és talán nincsen annyira kikozmetikázva. A feketénél jó kopott a kuplungpedálon a gumi, meg kell nézzem, hogy az enyémnél milyen, mert saccperkb az enyém is annyit futott... ezt majd megirom késöbb. És az jó jel ha lemerik irni, hogy vezérlés csere volt... na persze ezt le kell ellenörizni szerintem...

Én személyszerint 2 litrest vennék, a hathengeres fenttartása jóval többe kerül, meg nem is ismerik annyira a motort. Igaz, más élmény. Szóval azt kell mérlegelned, hogy a gazdaságosság érdekel-e vagy inkább a feeling.

Hm... hogy megéri-e a Vectra B? Ne feledjük ez opeles fórum, igy mindenki dicséri a gépét :( . Vagyunk egypáran akinek Astrája volt, annál sokkal jobb... legalábbis szerintem. Próbálva nem elfogult lenni szerintem ami mellette szól:

  • olcsóbb mint a VW-k
    olcsók az alkatrészek egyéb autókhoz viszonyítva
    szerintem elég megbízható, legalábbis nekem nem voltak különösebben gondjaim
    kényelmes autó.... szerintem... és valamennyire elegáns is

és ami ellene

  • az Opelekre jellemző rozsdaproblémát még nem tudták teljesen megoldani
    ennyi jut eszembe, de bizti van még

Na én röviden ennyit, de a többiek valószinüleg többet tudnak mondani... több tapasztalatuk van

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem még az éjjel én is a gépeket.

Az első, a kis halványkék kb. árában van. De nem olyan részletesek a képek.

A második elég korrektnek néz ki, de árban szerintem horribilis az összeg.

Nekem 97 novemberi a caraván(igaz 1.8), de szerintem ha benne hagyok mindent, és adom a 17-eseket +télieket, akkor sem kapnék érte annyit, amit ez a ficek akar. :( Vagyis sokallom az árat.

V6. Mondhatni, extra fukar a képek mennyisége. Fenntartás drágább, szerelők nem szeretik, mert bonyolultabb, nem ismerik stb.

Ami az általános fenntartási költségeket illeti:

A kuplungot és a váltót leszámítva tényleg nem drágák az alkatrészek, csak szilentekből sok van a futóműben, és a magyar utak idővel mindet kinyírják.

Próbaút során bármi kopogás hallatszik, az többnyire szilent(elöl-hátul)

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat.

Én is a fekete mellett tettem le a voksom. A kékben automata klíma van, ami jobban tetszik, a színe sem épp szokványos. :(

Mi értetek az alatt, hogy drágább fentartani a 2,5t. Az ok, hogy kötelerző, ex súlyadó, átiratás, fogyaztás több a 2 litereshez képest, de mondjuk szervíz? Duplája, vagy mire gondoljak?

Mindenképp a feeling a lényeg, hisz mikor kocsit kezdtem el keresni, akkor OFF BMW E34 525 ON volt a kiszemelt áldozat. A sok észérv hozott a B Vectra irányába. De azért a teljesítményből nem engednék. ;)

Pont azért kérdeztem, hogy ismertek-e egy hozzáértő szerelőt, mert nem szeretném, ha összebarmonák a kocsit, engem meg lehuznának.

Mégegyszer köszi szépen mindent és várom a további tanácsokat! :)

Link to comment
Megosztás:

Mi értetek az alatt, hogy drágább fentartani a 2,5?

A vezérléscsere nem egy olcsó, jellemzően hajlamosabbak hengerfejesek lenni, S, olyankor mind2 hengerfejet le kell venni hozzá, valamint az olajhűtő a vízhűtővel van kapcsolatban, és ha a kettő közötti tömítés elfárad, könnyen össze tud kutyulódni a 2 közeg.

Tehát gyakorlatilag semmi konkrétum..........

Az biztos, hogy a korábbi Caliban és A Vekiben lévő C25XE stabilabb motor volt a felhasználók szerint.

Viszont egy rokonnak ilyen B Vekije volt, tehát X25XE, és a szokásos kopóalkatrészek cseréjén kívül soha nem volt vele semmi baja.Az autót 260e.km-rel adta el.S, a tetejébe autómata volt.

Link to comment
Megosztás:

Ha feeling akkor MV6 Omega hátsókerék hajtással. Tényleg kevés szerelő ért hozzá teljes mértékben. A hengerfejjel nem volt gond, "csak" a tömítések szálltak el ez kb 150-170e kmkörnyékén történik. Mindkét hengerfej le és minden tömítés csere ami kb 160-180e forint. Vezérléscseréhez az alk kb 40-50e forint kompletten. Lehet számolni trafócserére 30e, főtengelyfordszám jeladó 20e, gyertyakábel utgy30e, gyári 60e garnitúra. Ha anyagilag jobban állsz mindenképp a V6-ot vás

laszd. Sajnos nem írtad be, merre szeretnél szerelőt találni hozzá. Pécsett, Pesten van.

Link to comment
Megosztás:

Ha feeling akkor MV6 Omega hátsókerék hajtással. Tényleg kevés szerelő ért hozzá teljes mértékben. A hengerfejjel nem volt gond, "csak" a tömítések szálltak el ez kb 150-170e kmkörnyékén történik. Mindkét hengerfej le és minden tömítés csere ami kb 160-180e forint. Vezérléscseréhez az alk kb 40-50e forint kompletten. Lehet számolni trafócserére 30e, főtengelyfordszám jeladó 20e, gyertyakábel utgy30e, gyári 60e garnitúra. Ha anyagilag jobban állsz mindenképp a V6-ot vás

laszd. Sajnos nem írtad be, merre szeretnél szerelőt találni hozzá. Pécsett, Pesten van.

Na igen, az MV6 a csúcs, de fentartásban is. :(

Tömités csere földhöz vág, de a többit túl lehet élni.

Igaz, nem mondtam, pesten lenne jó egy szerelő.

Azt hiszem tartok egy körutat a 3 kocsi megnézésével és meglátjuk melyik milyen.

Mit nézzek a V6 -n? Árulkodó jelek?

Link to comment
Megosztás:

Csak még annyit, hogy a feketének a kuplungpedálján a gumiborítás jóval kopottabb mint az enyémen. Ergo ez azt jelenti, hogy:
  1. Nem reális a kilométerszám amit megadtak vagy
  2. Sokat volt városban használva vagy
  3. Az enyémnek ki volt cserélve a gumi a pedálon

Jelenlegi gazdinál két éve van. H-s rendszámból, arra tippelek, hogy 2000-2001 környékén hozták be. Tehát igen kérdéses, hogy milyen volt az előélete. :(

Link to comment
Megosztás:

Jelenlegi gazdinál két éve van. H-s rendszámból, arra tippelek, hogy 2000-2001 környékén hozták be. Tehát igen kérdéses, hogy milyen volt az előélete. :(

Makulátlan előéletüt még nőben is nehezen találsz ;) de végülis, csak nagyon rossz ne legyen... nagyon ütött, széthajtott stb.

Link to comment
Megosztás:

V6-nál olajfolyások a hengerfej környékén, húzd ki egy gyertyapipát, ha lehet mindkét hengersoron, ha olajos akkor szelepfedél-tömítés csere. Ha teheted járasd üzemmelegre, és ha akkor iszonyat kemények a vastag vízcsövek, akkor hengerfelytömítés, illetve ha vhol csöpög a hűtővíz. Ha gyujtásra rakod a motorlámpa világítson, de indítás után el kell aludnia. Hirtelen ennyi. És az MV6-ban is az a V6 van mint a 2.5-ben csak nem létezik hozzá full fapad, azaz az alkatrész árak mindkettőnél ua.

Link to comment
Megosztás:

V6-nál olajfolyások a hengerfej környékén, húzd ki egy gyertyapipát, ha lehet mindkét hengersoron, ha olajos akkor szelepfedél-tömítés csere. Ha teheted járasd üzemmelegre, és ha akkor iszonyat kemények a vastag vízcsövek, akkor hengerfelytömítés, illetve ha vhol csöpög a hűtővíz. Ha gyujtásra rakod a motorlámpa világítson, de indítás után el kell aludnia. Hirtelen ennyi. És az MV6-ban is az a V6 van mint a 2.5-ben csak nem létezik hozzá full fapad, azaz az alkatrész árak mindkettőnél ua.

Hálásan köszöntem az infókat!

Január mozgalmas lesz, már látom. :huh:

Link to comment
Megosztás:

fent a hátsó szárny :D

nagyon jól mutat csak nehéz alatta kimosni a sarat. Viszont nem esik a hó a hátsó szélvédőre és szükség esetén vasalni is lehet rajta.

Még egy dolog, az antennához természetesen hozzáér. :huh:

Akkor valszeg én majd kiviszem a Dugárékhoz, hogy faragjanak rajta..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.