Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Tegyél a 700 után még egy nullát és akkor veszel ilyen fajtájút normálisat ;)

Annyit nem ér meg nekem egy pár. Abból az árból 5 párat veszek, és akkor minden tavasszal új van fent. Nekem ne mondja senki, hogy egy 7000 Ft-os kibír 5 telet. Egyszer odafagy rendesen az ablakhoz, aztán vége.

Egyébként egyik ismerősöm vett nemrég Vaterás Aero tech-et, azt mondja nagyon jól töröl, nincs vele semmi gond. Mondta is, szóljak, ha veszek, mert hátulra is rendel akkor az autójára, és eljön egy postaköltséggel ;)

Link to comment
Megosztás:

Én tecsóba vettem 2500-ért, 510+480-as Bosch Aerotwin-t. Készletkiszórás volt, és csomagolássértült. De tökéletes. Már bánom hogy nem vettem többet ;)

Szóval felmegy gond nélkül az 510-es bal oldalra? Ezek, amik a képen vannak, pont 480 mm hosszúak (a két műanyag záróvég közötti távolság, a gumi ennél rövidebb). Így 2-2,5 cm van a két lapát között. Gondolom az 510-es épphogy elfér ;)

IMG01895-20111113-1143_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az Obiban láttam 530+480-as légterelőset, 1700 Ft körül volt, szemeztem vele rendesen, de sajnos az 530-as már nem fér fel, ezt utólag mértem le, szóval jó, hogy nem vettem meg.

Link to comment
Megosztás:

Én sem vennék. Főleg ilyen benzin ár mellett örülök ha tankolni tudok. Két évet simán kibír a Valeo, de attól minőségben jobb a Champion.

Annyit nem ér meg nekem egy pár. Abból az árból 5 párat veszek, és akkor minden tavasszal új van fent. Nekem ne mondja senki, hogy egy 7000 Ft-os kibír 5 telet. Egyszer odafagy rendesen az ablakhoz, aztán vége.
Link to comment
Megosztás:

Az rendben van. Nekem is annyiból állt meg, igaz pluszba kapott új hidrotőkéket meg nekem síkolták, szelepszár szimmeringezték stb.

Szerencsére nem repedt el, szóval hegeszteni nem kell, csak a tömítést kell cserélni. Meg ha már lent volt, akkor rendbe hozták kicsit.

A szerelő intéz mindent. 50-60 körül lesz.

Link to comment
Megosztás:

Valaki kérdezte régebben, hogy mi a különbség a jobb és a bal oldali ablaktörlő kar között. Íme:

IMG01894-20111113-1125_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A felső a bal, az alsó pedig a jobb oldali.

Felmennek fordítva is, mivel nem olyan nagy különbség van köztük. Csak annyit venni észre, hogy olyankor picit fedésben vannak.

Link to comment
Megosztás:

Szóval felmegy gond nélkül az 510-es bal oldalra? Ezek, amik a képen vannak, pont 480 mm hosszúak (a két műanyag záróvég közötti távolság, a gumi ennél rövidebb). Így 2-2,5 cm van a két lapát között. Gondolom az 510-es épphogy elfér ;)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/111114/IMG018...ltoltes.hu_.jpg

Az Obiban láttam 530+480-as légterelőset, 1700 Ft körül volt, szemeztem vele rendesen, de sajnos az 530-as már nem fér fel, ezt utólag mértem le, szóval jó, hogy nem vettem meg.

Holnap lefotózom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek jogos, hogy a 97' X20XEV motorkódú vectrámnak piros matricás a környezetvédelmi besorolása?

Mert én hallottam olyanokat, hogy rossz volt a besorolás mostanában, ráadásul olvastam azt is, 96'-tól euro2 motortól zöld a besorolás én mégis pirosat kaptam így holnap nem közlekedhetek a kocsival. Felszállhatok a 40 litert zabáló 30 éves BKV buszokra ami tuti, hogy fekete matricás! ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen kérned kell mert maguktól a nagy okosok nem mondják. Én is kértem, és úgy állították ki az adatlapot. Hát én első körben bemennék a kpm-hez,vagy okmány irodába hogy mit mondanak.

És ha nem kértem, mert erről nem tudtam(nekem nem szólt senki) akkor, hogy tudom módosítani?
Link to comment
Megosztás:

Igen kérned kell mert maguktól a nagy okosok nem mondják. Én is kértem, és úgy állították ki az adatlapot. Hát én első körben bemennék a kpm-hez,vagy okmány irodába hogy mit mondanak.

És ha nem kértem, mert erről nem tudtam(nekem nem szólt senki) akkor, hogy tudom módosítani?
Link to comment
Megosztás:

Igen kérned kell mert maguktól a nagy okosok nem mondják. Én is kértem, és úgy állították ki az adatlapot. Hát én első körben bemennék a kpm-hez,vagy okmány irodába hogy mit mondanak.

Nagyon jó. Még Én járjak utána, mert nem tudtak szólni vagy maguktól átírni! Laza, megint csak a lehúzás! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó. Még Én járjak utána, mert nem tudtak szólni vagy maguktól átírni! Laza, megint csak a lehúzás! ;)

Nem kötekedésből de itt ez már többször is hetekig téma volt ;)

Az állambácsi nem szól ha nekünk jó, csak ha nekünk rossz azaz valami többe kerül.

Ha most kéred az átsorolást akkor már a törzskönyv és forgalmi árát + az új matrica árát ki kell fizetni, ha a vizsgakp. kéri ezt akkor ingyen megtörténik az átminősítés. Nekem egyébként a vizsgabázison hamarabb szóltak mint, hogy én kértem volna. Elmondták, hogy hátrányom csak annyi van belőle, hogy be kell menni egy okmányirodába ahol elintézik a papírmunkát + le kell venni a hátsó rendszámtáblát és erre 15 nap határidő van. Egyébként lehetne automata a rendszer...

Link to comment
Megosztás:

Nem kötekedésből de itt ez már többször is hetekig téma volt ;)

Az állambácsi nem szól ha nekünk jó, csak ha nekünk rossz azaz valami többe kerül.

Ha most kéred az átsorolást akkor már a törzskönyv és forgalmi árát + az új matrica árát ki kell fizetni, ha a vizsgakp. kéri ezt akkor ingyen megtörténik az átminősítés. Nekem egyébként a vizsgabázison hamarabb szóltak mint, hogy én kértem volna. Elmondták, hogy hátrányom csak annyi van belőle, hogy be kell menni egy okmányirodába ahol elintézik a papírmunkát + le kell venni a hátsó rendszámtáblát és erre 15 nap határidő van. Egyébként lehetne automata a rendszer...

A tözskönyvet nem kell újra csináltatni, csak a forgalmi engedélyt.

Egyébként rengeteg autón lehet látni piros matricát, amire biztos, hogy minimum a kék járna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek jogos, hogy a 97' X20XEV motorkódú vectrámnak piros matricás a környezetvédelmi besorolása?

Mert én hallottam olyanokat, hogy rossz volt a besorolás mostanában, ráadásul olvastam azt is, 96'-tól euro2 motortól zöld a besorolás én mégis pirosat kaptam így holnap nem közlekedhetek a kocsival. Felszállhatok a 40 litert zabáló 30 éves BKV buszokra ami tuti, hogy fekete matricás! ;)

Nézd a jó oldalát: Nem kell parkolási díjat fizetned ;)

Link to comment
Megosztás:

A tözskönyvet nem kell újra csináltatni, csak a forgalmi engedélyt.

Egyébként rengeteg autón lehet látni piros matricát, amire biztos, hogy minimum a kék járna.

X20XEV-nél nekem kellett, már le is küldték az újat és valóban más benne a tipus. (1 hónapja csináltattam).

Link to comment
Megosztás:

Elrendelték fehérváron a szmogriadót. Mivel még piros plakettes vagyok, azt hiszem (legalább) holnap busszal kell menjek melóba. ;)

http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_91485

@Fort: ha piros plakettes vagy, a városba sem engednek be. elvileg...

Isuzu motor kék plakettes.

Egyébként akkora hazugságokat írnak, ilyeneket, hogy: " a légszenyezettséget leginkább negatívan befolyásoló fekete illetve piros környezetvédelmi plakettel ellátott korszerűtlen autók". Egy modern diesel sokkal ártalmasabb ilyen szempontból, mint egy karburátoros benzines autó. Nem beszélve, egy szabályozott katalizátorosról!

Komolyan mondom, felháborító. Mit gondolnak ezek, az emberek poénból járnak autóval? illetve akinek piros-fekete plakettes van, annak mindez poénból van, és, elsőszámú célja a porszennyezés, és a hatóság bosszantása?

Szóval sokkal igazságosabb, és hatékonyabb volt az a rendszer, amikor a páros-páratlan szabályt alkalmazták. Mondjuk én szartam volna rájuk akkor is, és páros napokon a másik autóval mentem volna!

Link to comment
Megosztás:

Valaki kérdezte régebben, hogy mi a különbség a jobb és a bal oldali ablaktörlő kar között. Íme:

IMG01894-20111113-1125_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A felső a bal, az alsó pedig a jobb oldali.

Felmennek fordítva is, mivel nem olyan nagy különbség van köztük. Csak annyit venni észre, hogy olyankor picit fedésben vannak.

Szia.

Én kérdeztem. Köszi, hogy lefotóztad. Nekem az a baj vele, hogy a vezető oldali ha lent van a szélvédő alján akkor nem töröl ki az ablak széléig, hanem elmarad 10-15 cm. Szerinted mi lehet a gáz vele???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.