Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Nekem is TYC van ha jól emlékszem és a gyári motor jó bele, de nálad ha jól emlékszem a lámpák voltak hibásak így a TYC-t már nem biztos, hogy jó választás.

A lámpák voltak hibásak, most hogy jobban belegondolok, nem is 2 TYC, csak egy járt nálam. Az első amit vettem TYC volt. Abba belement a B1-es állítómotor, azonban beszereléskor vettem észre, hogy a foncsor gyárilag beleragadt a szigetelő-ragasztó anyagba, azonban annyit buheráltma rajta hogy megcsináljam, hogy nem cserélték ki. Aztán rendeltem egy DEPO-t, annál ugyanez volt, de ott már figyeltem, így már kicserélték. A 2. DEPO jó volt összeszerelésügyileg, azonban abba nem ment bele a B1-es állítómotor, így azt vennem kellett.

@Kontárgyerek: figyelj arra ha veszel, hogy a foncsor nincs-e beragadva a tömítő-ragasztó anyagba, illetve azt is nézd meg (kézzel) hogy teljes tartományba rendesen mozog-e a foncsor, esetleg nem tapad meg a már említett pasztában a végállásoknál

Link to comment
Megosztás:

CLB szerint:

Vectra CD 2.0 16V (Lim/4)

Szériatartozékok

close

Gépjarmű: Vectra CD 2.0 16V (Lim/4)

Eurotax kód: 6054B014

Szériatartozékok:

5-fokozatú mechanikus sebességváltómű

Blokkolásgátló (ABS)

El. áll., fűthető külső visszapillantó tükör (2 db)

Elektroakusztikai (CD, rádió, MP3, hangszórók, stb.) berendezés

Elektromos ablakemelő elöl

Fedélzeti számítógép

Fejtámlák elöl-hátul (5 db)

Fordulatszámmérő

Gyári indításgátló

Katalizátor

Ködlámpa elöl (2 db)

Könnyűfém keréktárcsák

Központi zár

Külső hőmérséklet-mérő

Légzsák a vezető és utas oldalon (2 db)

Osztott hátsó ülés

Szervókormány

Színezett üveg

Vectra CD Sport 2.0 16V (Lim/4)

Gépjarmű: Vectra CD Sport 2.0 16V (Lim/4)

Eurotax kód: 6054B008

Szériatartozékok:

5-fokozatú mechanikus sebességváltómű

Blokkolásgátló (ABS)

El. áll., fűthető külső visszapillantó tükör (2 db)

Elektroakusztikai (CD, rádió, MP3, hangszórók, stb.) berendezés

Elektromos ablakemelő elöl

Fedélzeti számítógép

Fejtámlák elöl-hátul (5 db)

Fordulatszámmérő

Gyári indításgátló

Katalizátor

Ködlámpa elöl (2 db)

Könnyűfém keréktárcsák

Központi zár

Külső hőmérséklet-mérő

Légzsák a vezető és utas oldalon (2 db)

Osztott hátsó ülés

Sportülések (2 db)

Szervókormány

Színezett üveg

Vectra CDX 2.0 16V (Lim/4)

Gépjarmű: Vectra CDX 2.0 16V (Lim/4)

Eurotax kód: 6054B009

Szériatartozékok:

5-fokozatú mechanikus sebességváltómű

Automata légkondícionáló berendezés (1 db)

Blokkolásgátló (ABS)

El. áll., fűthető külső visszapillantó tükör (2 db)

Elektroakusztikai (CD, rádió, MP3, hangszórók, stb.) berendezés

Elektromos ablakemelő elöl-hátul

Fedélzeti számítógép

Fejtámlák elöl-hátul (5 db)

Fordulatszámmérő

Gyári indításgátló

Katalizátor

Ködlámpa elöl (2 db)

Könnyűfém keréktárcsák

Központi zár

Külső hőmérséklet-mérő

Légzsák a vezető és utas oldalon (2 db)

Osztott hátsó ülés

Riasztóberendezés

Sebességszabályozó (tempomat)

Szervókormány

Színezett üveg

Vectra GL 2.0 16V (Lim/4)

Gépjarmű: Vectra GL 2.0 16V (Lim/4)

Eurotax kód: 6054B003

Szériatartozékok:

5-fokozatú mechanikus sebességváltómű

Belülről állítható külső visszapillantó tükör (2 db)

Blokkolásgátló (ABS)

Elektroakusztikai (CD, rádió, MP3, hangszórók, stb.) berendezés

Fejtámlák elöl (2db)

Fordulatszámmérő

Gyári indításgátló

Katalizátor

Központi zár

Külső hőmérséklet-mérő

Légzsák

Osztott hátsó ülés

Szervókormány

Vectra GL Plus 2.0 16V (Lim/4)

Gépjarmű: Vectra GL Plus 2.0 16V (Lim/4)

Eurotax kód: 6054B006

Szériatartozékok:

5-fokozatú mechanikus sebességváltómű

Belülről állítható külső visszapillantó tükör (2 db)

Blokkolásgátló (ABS)

Elektroakusztikai (CD, rádió, MP3, hangszórók, stb.) berendezés

Elektromos ablakemelő elöl

Fejtámlák elöl-hátul (5 db)

Fordulatszámmérő

Gyári indításgátló

Katalizátor

Központi zár

Külső hőmérséklet-mérő

Légzsák

Osztott hátsó ülés

Szervókormány

Színezett üveg

Megjegyzem ezek csak a 4 ajtós változatok!

MP3??? ;)

Link to comment
Megosztás:

Alaphelyzetben ha a megszokottól lentebb áll meg a lapát akkor igen segít, de ha normál helyzetbe van, és beállítod úgy, hogy az ablak széléig töröljön, akkor az alsó végállása lessz fentebb és az zavaró lehet ha belelóg a látómezőbe. ki kell próbálni ha nemjó visszaraod a mostani állapotba.

Az is lehet h a mechanika állítódott, vagy kopott el.

Hát megnéztem, alaphelyzetben rendesen a szélvédő alján áll meg a lapát. Így most feljebb állítottam így meg alul van 10-15 cm-el feljebb. Akkor most hogyan tovább??? Ötletek???

Link to comment
Megosztás:

Hát megnéztem, alaphelyzetben rendesen a szélvédő alján áll meg a lapát. Így most feljebb állítottam így meg alul van 10-15 cm-el feljebb. Akkor most hogyan tovább??? Ötletek???

Ha minden igaz,olyan 90 fokot kell törölnie!Alap helyzetben vízszintesnek kell lennie(a szélvédő aljától kb 7-8 centire áll meg ) törléskor pedig a szélvédő oldalától áll meg 5-6 centire kb függőleges helyzetben!Ez nálad is így van?

Link to comment
Megosztás:

Ha minden igaz,olyan 90 fokot kell törölnie!Alap helyzetben vízszintesnek kell lennie(a szélvédő aljától kb 7-8 centire áll meg ) törléskor pedig a szélvédő oldalától áll meg 5-6 centire kb függőleges helyzetben!Ez nálad is így van?

Na az enyém a vezető oldalon most állítás után kb. ugy van ahogy írtad alul és oldalt is 5-5 cm körül.A jobb oldali teljesen lent van a szélvédő alján.Na akkor ezt is beállítom így és legalább esztétikus lesz.Egyébként a lapát méreteket tudod?Mert én rátettem amit a gyártó írt kettő egy méretűt és elég hülyén néz ki.Egyik beleér a másikba.

Link to comment
Megosztás:

Na az enyém a vezető oldalon most állítás után kb. ugy van ahogy írtad alul és oldalt is 5-5 cm körül.A jobb oldali teljesen lent van a szélvédő alján.Na akkor ezt is beállítom így és legalább esztétikus lesz.Egyébként a lapát méreteket tudod?Mert én rátettem amit a gyártó írt kettő egy méretűt és elég hülyén néz ki.Egyik beleér a másikba.

Nekem 510 (vagy 520??)mm-es van a vezetőoldalon, anyósoldalon pedig 480-as. Nem érnek össze.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 510 (vagy 520??)mm-es van a vezetőoldalon, anyósoldalon pedig 480-as. Nem érnek össze.

Igen,más méret kell a két oldalra!Sőt,az ablaktörlő karok is mások!Egyszer én is csak a nagyobb méretet vettem és az anyós oldalit hajlítgatva lehetett kihajtani a helyéről! ;)

Suzuman!Megtaláltam neked a törlőkarok alapállását!(képet most nem tudok linkelni)

"Tegyük vissza az ablaktörlőkart a törlőcsapágyra úgy,hogy a törlőgumi felső élétől a törlőlap rögzítési pontjában a törlőkar felső élével az előírt értéknek megfeleljen: - A bal ablaktörlőkar : 30 +- 5mm legyen

- A jobb ablaktörlőkar : 60 +- 5mm legyen "

Link to comment
Megosztás:

Igen,más méret kell a két oldalra!Sőt,az ablaktörlő karok is mások!Egyszer én is csak a nagyobb méretet vettem és az anyós oldalit hajlítgatva lehetett kihajtani a helyéről! ;)

Suzuman!Megtaláltam neked a törlőkarok alapállását!(képet most nem tudok linkelni)

"Tegyük vissza az ablaktörlőkart a törlőcsapágyra úgy,hogy a törlőgumi felső élétől a törlőlap rögzítési pontjában a törlőkar felső élével az előírt értéknek megfeleljen: - A bal ablaktörlőkar : 30 +- 5mm legyen

- A jobb ablaktörlőkar : 60 +- 5mm legyen "

Köszi. Na nekem mind két oldali 530, itt az összeérés baj.A beállítás még kínai,de dolgozom a megértésén.

Link to comment
Megosztás:

Igen,más méret kell a két oldalra!Sőt,az ablaktörlő karok is mások!Egyszer én is csak a nagyobb méretet vettem és az anyós oldalit hajlítgatva lehetett kihajtani a helyéről! ;)

Na ez nekem új, mert mióta megvan az autó, azóta egyforma lapátok vannak rajta, és jók, nem érnek össze, és törölnek rendesen.

Maga a két kar valóban nem egyforma, de felcserélve is működnek, csak nem törölnek olyan jól.

A B Corsára viszont aszimmetrikus a jó. Szimmetrikus volt fent eredetileg, de a bal oldali túl kicsit törölt. Én úgy oldottam meg, hogy bal oldalra a Vectráról leszedett lapát ment, hosszúságra pont jó. Még éppen nem érnek össze, de a lehető legnagyobb felületet törlik. A bal oldalról leszedett rövid lapát pedig ment a hátsó ablaktörlőre ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Na nekem mind két oldali 530, itt az összeérés baj.A beállítás még kínai,de dolgozom a megértésén.

Este klemérem, hogy nekem mekkorák. A beállítás meg egyszerű. Alaphelyzetbe állítod a törlőket. Leszeded őket, majd felszerelve beállítod úgy, hogy alul a lehető leglejjebb legyenek. Összeérniük nem szabad, ha összeérnek akkor nem a megfelelő méret van fent.

Ezután jónak kell lennie, el kell mennie az anlak oldaláig, attól kb 5-8 cm-re áll meg. Ha nem így történik, akkor ott valami más gond van, más ablaktörlő mechanika van felszerelve, mint aminek kellene, mert ez magától nem állítódik el.

A mechanikában belül van egy rövidebb kar, és egy hosszabb kar összekötve egy rúddal. a rövidebb kar forog körbe, ezáltal a rúd a hosszabb kart oda vissza húzigálja. Ezen állítani csak úgy lehet, ha valamelyik kart kicseréled hosszabbra vagy rövidebbre.

Link to comment
Megosztás:

Na ez nekem új, mert mióta megvan az autó, azóta egyforma lapátok vannak rajta, és jók, nem érnek össze, és törölnek rendesen.

Maga a két kar valóban nem egyforma, de felcserélve is működnek, csak nem törölnek olyan jól.

A B Corsára viszont aszimmetrikus a jó. Szimmetrikus volt fent eredetileg, de a bal oldali túl kicsit törölt. Én úgy oldottam meg, hogy bal oldalra a Vectráról leszedett lapát ment, hosszúságra pont jó. Még éppen nem érnek össze, de a lehető legnagyobb felületet törlik. A bal oldalról leszedett rövid lapát pedig ment a hátsó ablaktörlőre ;)

Akkor most mi van?A két kar miben különbözik?

Link to comment
Megosztás:

Na ez nekem új, mert mióta megvan az autó, azóta egyforma lapátok vannak rajta, és jók, nem érnek össze, és törölnek rendesen.

Maga a két kar valóban nem egyforma, de felcserélve is működnek, csak nem törölnek olyan jól.

A B Corsára viszont aszimmetrikus a jó. Szimmetrikus volt fent eredetileg, de a bal oldali túl kicsit törölt. Én úgy oldottam meg, hogy bal oldalra a Vectráról leszedett lapát ment, hosszúságra pont jó. Még éppen nem érnek össze, de a lehető legnagyobb felületet törlik. A bal oldalról leszedett rövid lapát pedig ment a hátsó ablaktörlőre ;)

Ha jól rémlik akkor két db 480-as az ajánlott. De vezetőoldalra felfér az 510-es a 480-as mellé, így vezetőoldalon ha kicsivel is, de nagyobb felületet töröl.

Link to comment
Megosztás:

Na ez nekem új, mert mióta megvan az autó, azóta egyforma lapátok vannak rajta, és jók, nem érnek össze, és törölnek rendesen.

Maga a két kar valóban nem egyforma, de felcserélve is működnek, csak nem törölnek olyan jól.

A B Corsára viszont aszimmetrikus a jó. Szimmetrikus volt fent eredetileg, de a bal oldali túl kicsit törölt. Én úgy oldottam meg, hogy bal oldalra a Vectráról leszedett lapát ment, hosszúságra pont jó. Még éppen nem érnek össze, de a lehető legnagyobb felületet törlik. A bal oldalról leszedett rövid lapát pedig ment a hátsó ablaktörlőre ;)

Nem cseréltem még fel a két kart,ezt a szerelésiből másoltam ki és abban írja hogy felcserélve nem megfelelő a működésük mert más a kettő!

Ha két 480-ast raksz fel,persze hogy semmi gond,esetleg 3centivel kisebb felületen töröl,de ha az egyik túl nagy lenne,már összeakadhatnak!

A Corsátokon mindenhol éri a lapát a szélvédőt?Öcsém is lecserélte nagyobbra a régit,mondván,majd nagyobb felületen töröl!Igen ám,de a szélein a lapát nem is érinti az üveget! (BMW) ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem cseréltem még fel a két kart,ezt a szerelésiből másoltam ki és abban írja hogy felcserélve nem megfelelő a működésük mert más a kettő!

Ha két 480-ast raksz fel,persze hogy semmi gond,esetleg 3centivel kisebb felületen töröl,de ha az egyik túl nagy lenne,már összeakadhatnak!

A Corsátokon mindenhol éri a lapát a szélvédőt?Öcsém is lecserélte nagyobbra a régit,mondván,majd nagyobb felületen töröl!Igen ám,de a szélein a lapát nem is érinti az üveget! (BMW) ;)

Ahogy néztem nekem mindkettő egyforma.Akkor lehet ez a baj.Le fogom fotózni szombaton és belinkelem a képeket.Utána tisztábban láttok majd.Meg én is.

Link to comment
Megosztás:

Nem cseréltem még fel a két kart,ezt a szerelésiből másoltam ki és abban írja hogy felcserélve nem megfelelő a működésük mert más a kettő!

Ha két 480-ast raksz fel,persze hogy semmi gond,esetleg 3centivel kisebb felületen töröl,de ha az egyik túl nagy lenne,már összeakadhatnak!

A Corsátokon mindenhol éri a lapát a szélvédőt?Öcsém is lecserélte nagyobbra a régit,mondván,majd nagyobb felületen töröl!Igen ám,de a szélein a lapát nem is érinti az üveget! (BMW) ;)

Igen. Úgy állítottam be, hogy mindehol érje. Ahogy néztem, jobb oldalra felférne még egy kicsit nagyobb, de a Vectrás 480-as már nem fér el. Összeakadnak.

Link to comment
Megosztás:

Gyárekek, hétvégén vezettem egy B Zafira OPC Limited Edition 1.9D gépet ;)

6 gang automata, panorámatető, szervokormány, mi kell még? :lol:

Hát nekem kell egy olyan... :lol:

De azért megelégszek egy jó kis 1.8as benzinessel is, ha arra lesz egyszer péééz... ;)

Link to comment
Megosztás:

Gyárekek, hétvégén vezettem egy B Zafira OPC Limited Edition 1.9D gépet :lol:

6 gang automata, panorámatető, szervokormány, mi kell még? :lol:

Hát nekem kell egy olyan... :lol:

De azért megelégszek egy jó kis 1.8as benzinessel is, ha arra lesz egyszer péééz... ;)

Úúú, biztosan jól ment. Én is szoktam csorgatni a nyálamat ilyenekre, de eddig sajna csak A Zafirákat volt szerencsém vezetni, igaz az rögtön 3000 km-t. Az 1.6-os volt és fos. :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.