Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

A szerelő nem fog garanciát vállalni a cuccra.

Ha nála szerezted be, akkor azt cseréli ugyan garban, de a motorfelújítás a te sarad lesz.

Ezért nem árt minőségi cuccokat belerakni a motorvezérlésbe... és vízpumpát is cserélni ilyen alkalommal... :unsure:

Egyetértek, persze, hogy a legjobbat kell venni... és ha cserélek, akkor mindent fogok cserélni....csak tünődök. És mi van, ha elmegyek egy szervizbe és ők szerzik be az anyagot? Ilyen esetben motorkárosodáskor behajthatom rajtuk a javítás összegét? Hiszen ő adta az anyagot, ő szerelt stb.?

Link to comment
Megosztás:

ha elmegyek egy szervizbe és ők szerzik be az anyagot? Ilyen esetben motorkárosodáskor behajthatom rajtuk a javítás összegét? Hiszen ő adta az anyagot, ő szerelt stb.?

rövid a válaszom: próbálkozhatsz, de nem fogják, max méltányossági alapon (jogilag nem kötelességük) :unsure:

nekik csak a beszerelt anyagra és a munkájukra kell garanciát vállalniuk. tehát ha egy beszorult görgő miatt

szakad a vezérműszíj, akkor cserélik ingyen a görgőt és a szíjat. jogilag ennyi a kötelességük sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Leadtam a kecskét vez.cserére, meg ha már így nekiláttak, még egy gyári termosztátot is kértem cserére.Ami benne van jelenleg, nem áll a hivatása magaslatán.Mivel elég sok embert ismerek, így egész jó kis árajánlatot kaptam.Max. 50e.-ből minden cserés lesz, ami fontos.Sztem nemsok......

Link to comment
Megosztás:

Leadtam a kecskét vez.cserére, meg ha már így nekiláttak, még egy gyári termosztátot is kértem cserére.Ami benne van jelenleg, nem áll a hivatása magaslatán.Mivel elég sok embert ismerek, így egész jó kis árajánlatot kaptam.Max. 50e.-ből minden cserés lesz, ami fontos.Sztem nemsok......

56530ft pontosan.A kövi 7n még lesz egy kis cserebere, és műszakilag teljesen patent lesz a gép.A vezérlés teljesen új lett, nagyon korektül megcsinálta a szerelő, gyári fagyállóval lett feltöltve, amit vittem.Kis barátom Böhöm kivalatta Tech2vel, nincs gond a géppel.Mivel az átvizsgálás a gumikat is érintette, így még a délután folyamán kapott 2 újszerű Bridgestonet előre.Most csöndes a futómű, a motor szépen dolgozik magasabb fordulaton is, mert el mertem pörgetni odáig.

Ha számításaim nem csalnak, akkor olyan 1.1M-ben fog megállni a dolog, és akkor a Veki tipp-topp lesz.Már amennyire egy 10 éves verda ilyen lehet..

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gyári BC fogyasztásmérése tényleg nem a legpontosabb! 5.5 jött ki fogyasztásnak szerinte, tankoláskor pedig 30 %-al több :unsure: . Vajon miért van ez? Ha az injektorok nyitási idejét méri akkor hogyan hibázhat, főleg ekkorát? Lehet ezt valahogy kalibrálni? Érdekes módon, mikor a hátralevő üzemanyagmennyiséget mérte nem hibázott... ha hibázott volna akkor száraz tankal utszélén maradok, mert a mutató már rég kifeküdt....

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gyári BC fogyasztásmérése tényleg nem a legpontosabb! 5.5 jött ki fogyasztásnak szerinte, tankoláskor pedig 30 %-al több :unsure: . Vajon miért van ez? Ha az injektorok nyitási idejét méri akkor hogyan hibázhat, főleg ekkorát? Lehet ezt valahogy kalibrálni? Érdekes módon, mikor a hátralevő üzemanyagmennyiséget mérte nem hibázott... ha hibázott volna akkor száraz tankal utszélén maradok, mert a mutató már rég kifeküdt....

Én is éppen most akarom kdieríteni, hogy mennyi is az annyi, mert amit a BC mutat, az kb. az 1.6 16V szintje, fogyiilag.

Most megvárom, míg világítani kezd az üza.szintre figyelmeztető lámpa, aztán meglátjuk, hogy mennyi is az annyi.......

Kisit hackeltem ma, ugyanis a tolóventi mikor beindult, írtóra kerregett, szal v.mibe bele ért.Most már azt is tudom, hogy a szervóolaj hűtő elötti fémcsövébe.Szépen kisit igazgattam rajta, aztán vissza pattintottam a helyére, és láss csodát.....meggyógyult.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó főtengely szimering kicserézve, a kuplung pedig szinte új.Ami jó! :unsure: Ma jön a hátsó szakasz, aztán sztem holnap el is hozhatom.Ha minden jól megy.Az átírás pedig csütörtökre lesz kész.Vagyis holnap estére, de éppen délutános vagyok, így marad a csütörtök.Alapvetően örülök, de kivi leszek erre az uccsó cehre......

Link to comment
Megosztás:

Szóval Veszelszkinél lett rugó.Ugyanolyan gépből, mint az enyém.nem adta éppen olcsóért, de elnézem neki, lévén ez az egy Caravan volt az egész telepen.

Szerencsére "csak" ebben különböznek egymástól a 4-5 ajtós, ill. a caravan modellek, de rugó+gátló combóból éppen 4 félét csináltak......

Tehát a felső "kalap" legalább 1forma.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.