Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

most cseréltem.. nem folyik stb. elégett gázolajszag

Az enyém benzines nekem is jön be kipuff gáz szag de csak addig még meg a porszívó - szekunder levegő szivattyú - talán nem jól tömít valahol. Arra az egy percre még jár nem kapcsolom a belső ventilátort. Majd tavasszal szétszedés lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hát kérdezd meg a bótban lehet e külön kapni, mert z18xe-n csak egybe van azt tudom.

De ettől még kis ügyeskedéssel szétszedhető, ki is lehet cserélni benne magát a termosztátot (az Opel 2literes motorjaiban általánosan használt termo belemegy), a gond igazából az hogy tömítést nem lehet külön kapni, csak házzal együtt, ezért kell megvenni az egészet tizensokezerért. De ha leleményes vagy és megoldod akkor olcsóbban is kijöhetsz... ;)

Link to comment
Megosztás:

De ettől még kis ügyeskedéssel szétszedhető, ki is lehet cserélni benne magát a termosztátot (az Opel 2literes motorjaiban általánosan használt termo belemegy), a gond igazából az hogy tömítést nem lehet külön kapni, csak házzal együtt, ezért kell megvenni az egészet tizensokezerért. De ha leleményes vagy és megoldod akkor olcsóbban is kijöhetsz... ;)

Tömités a legkevesebb veszel hozzá tömitő psztát 800 ft körül van és a régi tömitéssel visszarakod.

A gondot az okozza hogyha a ház a záró résznél meg van kopva akkor hiába veszel bele másik termót nem fog zárni rendesen és ugyanúgy nem fog melegedni az aútó rendesen.Hát ez a gond ezzel sajna.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve!

Valamiért nekem is csöpög az üzemanyagtankom és nem tudok rájönni hogy hol. Félek, hogy ha szétszedem akkor se fogok rájönni. Valakinek nincs ilyen tapasztalata? (Vectra 1.7TD)

Pedig nem fogod megúszni a leszerelést. Se így se úgy. Ha cserélni kell, akkor meg főleg.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hát igen, sajnos nem volt alkalmam még leszedni, de majd tavasszal :)

Esetleg nincs valakinek ötlete, hogy hogyan is tudom visszaragasztani a díszlécet? Milyen ragasztót használtatok? Én két komponensűre gondoltam, de az lehet hogy kicsit túlzás lenne. Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, sajnos nem volt alkalmam még leszedni, de majd tavasszal :)

Esetleg nincs valakinek ötlete, hogy hogyan is tudom visszaragasztani a díszlécet? Milyen ragasztót használtatok? Én két komponensűre gondoltam, de az lehet hogy kicsit túlzás lenne. Mi a véleményetek?

Autósboltokban lehet kapni kétoldalas díszléc ragasztót kb 1 mm-es szivacsos ragasztószalag többféle szélességbe. Ha jól előkészíted a felületeket akkor ez a legjobb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek felszerelve BOSAL típusú vonóhorog az autójára (4-5 ajtós)? Ha igen, kérem szóljon. Én is ilyet tervezek vásárolni, de előtte szeretnék látni egypár képet vagy leírást róla. Főleg a felszerelés érdekel. Én magam tervezem felszerelni, meg a villamos bekötést megcsinálni, a lepapírozás már menni fog. Az lenne a legjobb, ha a hozzá kapott felszerelési utasítást meg tudnám kapni valamiylen formátumban, de ha nincs ilyen, akkor megelégszem pár képpel is.

Kocka, neked nem ilyen van véletlenül? Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok autóvásárlás előtt állok, de nem ismerem a típust, ezért egy kis segítségre lenne szükségem. http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_b/opel_vectra_b_caravan_2.0_dti_gl_plus_akcios_ar_699.000.-5815000 Ezt néztem ki! Ma elmentem megnézni, könnyen indult, nem füstölt , nem kopogot, de 280 ezer km van benne. Szabad megvenni egy ennyit futott autót? Mire figyeljek oda? Adagoló felújítás manapság mibe kerül, valamint a porlasztócsúcsok, fékek, lengéscsillapító stb ...

Köszönöm a segítséget.

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok autóvásárlás előtt állok, de nem ismerem a típust, ezért egy kis segítségre lenne szükségem. http://www.hasznalta...99.000.-5815000 Ezt néztem ki! Ma elmentem megnézni, könnyen indult, nem füstölt , nem kopogot, de 280 ezer km van benne. Szabad megvenni egy ennyit futott autót? Mire figyeljek oda? Adagoló felújítás manapság mibe kerül, valamint a porlasztócsúcsok, fékek, lengéscsillapító stb ...

Köszönöm a segítséget.

Krisz

280 ezer km nem sok, mindegyik autóban van ennyi. Ennél a DTI típusnál inkább az a lényeges, hogy adagoló felújítás mennyi km-rel ezelőtt volt. Mert az nem olcsó dolog (0-200.000 Ft). Mással nem szokott gond lenni, ha szépen megy, akkor nyugodtan megveheted. Az általános dolgokon kívül mást nem is nagyon tudsz ellenőrizni így az autón, ez meg vajmi kevés. Majd használat közben jönnek ki a hibák.

Link to comment
Megosztás:

Nekem éppen Bosal van, egyszerű felrakni egy fél délutánomba került betonplaccon - én raktam fel, nem vagyok autószerelő - a csomagtartóban a gyárilag bejelölt furatokat kell kifúrni, és a hozzá adott csavarokkal minden passzol, én levettem a hátsó dobot és a hátsó lököst is mert a hungarocell betéteket egyszerűbb volt megvágni, de ez sem egy nagy mutatvány. A horgon nem kell faragni, mindene méretpontos. Bekötése nekem komplikáltabb volt mert nem volt utánfutó csatlakozóm de a hozzá kapott klipszekkel minden simán ment a bal hátsó lámpából. mielőtt mentem fele műszakira szervizzel megnézettem majd aláírta a papírt - nem kértek érte semmit.

Sajna a hét végéig nem tudok képet felrakni, de ha kell akkor vasárnap megoldható.

Sajna rajzom már nincs meg, de ha most veszek akkor adnak hozzá.

Visszajelzőbe a műszerfalon csak izzó kell, a relé tudja az utánfutót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok autóvásárlás előtt állok, de nem ismerem a típust, ezért egy kis segítségre lenne szükségem. http://www.hasznalta...99.000.-5815000 Ezt néztem ki! Ma elmentem megnézni, könnyen indult, nem füstölt , nem kopogot, de 280 ezer km van benne. Szabad megvenni egy ennyit futott autót? Mire figyeljek oda? Adagoló felújítás manapság mibe kerül, valamint a porlasztócsúcsok, fékek, lengéscsillapító stb ...

Köszönöm a segítséget.

Krisz

Szia!

Ha az autó állapota olyan hogy érdemesnek látod megvenni akkor igen ne az döntsön hogy 280 van benne. Adagoló nem biztos hogy felújítós lesz. Attól függ hogy milyen gázolajat tankoltak eddig. Ha megveszed mindenféleképpen cseréltesd ki a gázolaj szűrőket. (van egy a tankban is)

A felújított adagoló ha küldöd a sajátodat 120+áfa fél év garanciával.

Zárójelben megjegyzem hogy a tempomathoz csak új index kapcsoló kell és menni fog. Nekem is így lett benne:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ha adagoló felújítás volt annak gondolom látható jele nincs. Kereskedésben van és nincs ez irányú infó róla. Lehetséges, hogy még nem volt felújítva? A tempomat csak annyi h veszek egy olyan index kapcsolót amiben van és kész is. Nem kell a pedálokhoz semmi kapcsoló vagy a a műszerfalhoz valami led ami jelzi h be van kapcsolva a tempomat?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.