Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Vaterán az angol gyerek is ennyiért árulja,így ebből a szempontból megérte,de ha a rács nem volt eltörve csak a fülek,akkor kár volt ezért újat venni!

Bocsek szuper módon megoldotta ezt a problémát nikecellel,amit le is írt itt!

Én egy kis darab gumit raktam a résekbe, hogy ne ugorjon ki a kapocs a helyéről.

Meg alul végig volt repedve az egész, de megragasztottam. Azóta semmi baja, és felülről nem is látszik. Csak ha direkt a hibáját keresem.

Link to comment
Megosztás:

Én egy kis darab gumit raktam a résekbe, hogy ne ugorjon ki a kapocs a helyéről.

Meg alul végig volt repedve az egész, de megragasztottam. Azóta semmi baja, és felülről nem is látszik. Csak ha direkt a hibáját keresem.

Nekem már ki vannak belőle darabok törve(elsőkből),de egyenlőre marad...

Link to comment
Megosztás:

Hellotok, megint itt vagyok :)

Tegnapelőtt asszonynak sikerült induláskor levenni a váltókar gömbfejét- azóta nekem is párszor lejött. Látszik a kar végén és a gömb belsején, hogy a recék el vannak használódva. Járt már valamelyikőtök így, lehet ezt valahogy orvosolni, vagy cserés a kar és gömb?

Szerk.: A gömbben a stift a helyén van.

én ragasztanám és ha ragasztani kell ezt használom szinte mindenre

http://auto-motor.vatera.hu/auto_motor_apo...1469068586.html

sógor lökhárítóját ragasztottuk a mult héten a felfogató része letört (Műanyag) na azt ragasztottuk majd még mechanikáztunk is vele nem keveset és nem tört el, na mega szelepfedelem repedését is ezzel ragasztottam

szerintem jó

Link to comment
Megosztás:

Kikerekedett a szemem,amikor megláttam... :D Vissza kellett volna még hajtanod egyet rajta és akkor nem kapta volna be!Nekem a bal oldala szakad meg alig láthatóan,de azonnal visszahajtottam rajta még egyet és azóta semmi baja!Írtuk is itt (Zsomat vagy Zaza73 is)hogy vigyázni kell erre és egyet ráhajtani még,mint ahogy a gyári is volt!Gondolom egyet hajtottál vissza és be is tűrted a helyére... :D

Jól gondoltad... :)

Nade reggel megoldom. Köcce!

Link to comment
Megosztás:

Én jó erős pillanatragasztóval próbálkoznék, ami fémhez is ragad. Eléggé érdes felületről van itt szó, szerintem megfogná.

Hát ezaz, azt inkább nem :D

én ragasztanám és ha ragasztani kell ezt használom szinte mindenre

http://auto-motor.vatera.hu/auto_motor_apo...1469068586.html

sógor lökhárítóját ragasztottuk a mult héten a felfogató része letört (Műanyag) na azt ragasztottuk majd még mechanikáztunk is vele nem keveset és nem tört el, na mega szelepfedelem repedését is ezzel ragasztottam

szerintem jó

Köszi, de most meg alig tudtam leszedni, úgyhogy azt csinálom, hogy jobban figyelek rá, kíváncsi vagyok, mit bír így. Aztán kiderül. :)

Link to comment
Megosztás:

2 ért egy jó állapotú teljes ajtókárpitot kapsz, mint ahogy én is kaptam szombaton a bontóban.

Megvenni egy Boeing-747-est egy zacskó mogyoró miatt? :)

Vaterán az angol gyerek is ennyiért árulja,így ebből a szempontból megérte,de ha a rács nem volt eltörve csak a fülek,akkor kár volt ezért újat venni!

Van ahol a fül is hiányzik, valszeg feszegették is anno.De zömében inkább rácshiányos a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Megvenni egy Boeing-747-est egy zacskó mogyoró miatt? :)

Van ahol a fül is hiányzik, valszeg feszegették is anno.De zömében inkább rácshiányos a helyzet.

Ha úgy olcsóbb, akkor egyértelműen :D

Plusz még a kárpitot is ki lehet cserélni, ha jobb állapotú, vagy eladni.

Link to comment
Megosztás:

Lecseréltem a pohártartót,a sima rekeszesre!Fura elsőnek,de jobban ki lesz használva az biztos!

Sajnos a szivargyújtónál a világítás része az "új-nál" le volt törve,a régiből meg nem tudtam kiszerelni,így ha lesz időm majd beragasztom

az izzót valahogy a helyére!

Ha valaki szedte már ki a szivargyújtót,ne fogja vissza az infot,hogyan sikerült neki! :)

Mellesleg gyári kartámasznak a műanyag tartóját átvenném valakitől,akinek nincs szüksége rá,vagy kettő van belőle! :D

Link to comment
Megosztás:

Nosza, átraktad? Bizony-bizony kényelmes dolog.

Igen át. Ahogy írtam, sajnos volt amit bontóból kellett pótolnom,mert nem volt minden elem hibátlan. Köztük sajnos a hátsó ülés támla is ami 3 pontos biztonsági öves. Ilyet pedig a bontóban nem találtam, csak két pontosat.

Link to comment
Megosztás:

Lecseréltem a pohártartót,a sima rekeszesre!Fura elsőnek,de jobban ki lesz használva az biztos!

Sajnos a szivargyújtónál a világítás része az "új-nál" le volt törve,a régiből meg nem tudtam kiszerelni,így ha lesz időm majd beragasztom

az izzót valahogy a helyére!

Ha valaki szedte már ki a szivargyújtót,ne fogja vissza az infot,hogyan sikerült neki! :)

Mellesleg gyári kartámasznak a műanyag tartóját átvenném valakitől,akinek nincs szüksége rá,vagy kettő van belőle! :D

Szerintem azt épen nem lehet leszedni.

Link to comment
Megosztás:

Igen át. Ahogy írtam, sajnos volt amit bontóból kellett pótolnom,mert nem volt minden elem hibátlan. Köztük sajnos a hátsó ülés támla is ami 3 pontos biztonsági öves. Ilyet pedig a bontóban nem találtam, csak két pontosat.

Jó érzés lehet a kitartó meló után beülni a gépbe. :) Nekem a kadettban akkor volt ilyen, amikor meghegesztettük a sofőr ülés magasságállítóját, és nem kellett kicsit ferdén ülnöm benne többet.

Link to comment
Megosztás:

Jó érzés lehet a kitartó meló után beülni a gépbe. :D Nekem a kadettban akkor volt ilyen, amikor meghegesztettük a sofőr ülés magasságállítóját, és nem kellett kicsit ferdén ülnöm benne többet.

Mivel típusazonos volt a cucc, nagyon nem kellett vesződni vele, minden csavar, illesztés passzolt. A meló nagyobb része a tisztítás, meg a hibás, de javítható elemek javítása volt. A jobb első kárpit például eléggé szét volt csúszva, szinte darabokra hullott, amikor leszereltem a donor kocsiról.

Szerencsére a plüss része az hibátlan, csak a vázát kellett "összedrótozni, ráment egy pár deka pillanatragasztó :). Szerencsére nem is zörög.

A tárolóján lévő lámpa búrája ilyen megolvasztott, kikeményedő szarral volt oda tákolva a helyére, megértem eltávolítani a ragasztó maradványokat a plüssről... Ezek a lámpák egyébként még nem működnek, majd a klíma átépítés után tervezem bevezetékelni őket.

A vezető ülés egyébként egy picit más, mint az eredeti ülésem volt. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy sokkal kényelmesebb. Kis különbség van a CDX-es ülés javára, az anyaga jóval puhább, nincs a háttámláján az a hülye kemény varrás, ami nyomta az eredetinél a hátamat. Egyértelműen masszívabb, nem mozog, nem lötyög, nem akar kiesni a helyéről, ha egy-egy keményebb bukkanón megyek kerszetül, nem nyekereg (ez valószínű a WD40-nek meg az olajozásnak köszönhető), nincs holtjátéka a háttámlájának. A deréktémasz keményítéshez két tekerentyű van, ebből csak az alsónál érzem, hogy keményít valamit, de ezeket a legpuhább fokozatban használom amúgy is.

Viszont az oldaltartása szerintem rosszabb, mint az eredeti ülésnek volt. Első nap úgy éreztem, hogy élesebb kanyaroknál ki akarok esni oldalra a helyemről :D Bár ez valószínű megszokás kérdése, és nem lesz ezzel gond.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy elnézem a kis hölgy elégedett pofiját, lassan elkezdhetsz magadnak másik autót nézni! :D Feltéve ha nem akarsz bicajjal menni mindenhová! :D

Nos, igen. Bár én elsősorban Caravan Vectra/Omega téren nézelődöm kitartóan. Egyelőre jó messziről. :)

Link to comment
Megosztás:

Lőttem ma pár "értékes" dolgot egy bontódó vectrából!Csomagtartó ajtó rugót :D első hangszóró rácsokat,hátsó világítós kapaszkodót,kis ablakra króm csíkokat és egy színben egyező hátsó szárnyat! :D Ha a futóművem meg megadja magát,akkor mind eladó is lesz! :)

Link to comment
Megosztás:

Lőttem ma pár "értékes" dolgot egy bontódó vectrából!Csomagtartó ajtó rugót :D első hangszóró rácsokat,hátsó világítós kapaszkodót,kis ablakra króm csíkokat és egy színben egyező hátsó szárnyat! :D Ha a futóművem meg megadja magát,akkor mind eladó is lesz! :)

Kis ablak króm csíkból nincs felesleges anyós oldali szedánra?

Link to comment
Megosztás:

Feltörekvő ifjúság. :D

:) 16-17 év múlva már a saját sofőröd lesz!Lehet sörözni pecázás,bográcsolás közben! :D

Kis ablak króm csíkból nincs felesleges anyós oldali szedánra?

Megvettem mind a két oldalit!Pár nap és kiderül hogy eladom e őket!Pontosabban fizetés után,ha elvittem futóműveshez!Az "mester" szava fog dönteni erről...

20110803821_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu 20110803822_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.