Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Az első lökháritót szeretném leszerelni. A rögzitő csavarjait hol találom? Mennyire bonyolult mütét?

A hűtőmaszkot is le kell vegyed, ha jól emlékszem az alatt is van csavar, de lehet hogy azzal együtt fogja. Van még alulról is pár csavar. Ezek mind relatív könnyen hozzáférhetőek. Ami elég nagy szívás, azok a dobbetétek alatti csavarok.

Link to comment
Megosztás:

Előző képekhez: egy fekete FK hűtőrács valóban szebb lenne.

Belseje: váltószoknyát kézifék szoknyával vaterán lehet találni olcsón, én is kicseréltettem és egész más ránézni :D

Multikormányból a bal felső gomb hogy tűnt el? Ilyet még nem is láttam, hogy 1 gomb hiányozna. 12e ft-ért lehet venni kormány adaptert és az utólagos LG fejjel is jó eséllyel összeköthető, nekem is így megy a sony és egész kezelőbarát lett, tempomat bal oldal, BC jobb oldal, kormány hifi minden egy helyen :D

Ahogy nézem kb fél centit lóg a kesztyűtartó, annak a belsejében van 2 db csillag fejű csavar, belül fent, ha meghúzod jó eséllyel a helyén lesz ;)

Adam1: annyira azért nem vészes bár nem olyan mint az e kadettem volt ahol 2 nagy csavar volt a belső oldalán és 3 a hűtőmaszknál és rutinból már 2 perc alatt leszedtem :D

Vectránál ha megvannak a kerékjárati dobok akkor azok valóban nehezítik kicsit de azok kiszedése nélkül is le lehet venni a lököst :lol:

Link to comment
Megosztás:

Előző képekhez: egy fekete FK hűtőrács valóban szebb lenne.

Belseje: váltószoknyát kézifék szoknyával vaterán lehet találni olcsón, én is kicseréltettem és egész más ránézni :)

Multikormányból a bal felső gomb hogy tűnt el? Ilyet még nem is láttam, hogy 1 gomb hiányozna. 12e ft-ért lehet venni kormány adaptert és az utólagos LG fejjel is jó eséllyel összeköthető, nekem is így megy a sony és egész kezelőbarát lett, tempomat bal oldal, BC jobb oldal, kormány hifi minden egy helyen :D

Ahogy nézem kb fél centit lóg a kesztyűtartó, annak a belsejében van 2 db csillag fejű csavar, belül fent, ha meghúzod jó eséllyel a helyén lesz :lol:

Köszi szépen! ;) Igen, vannak még dolgok vele. Amiket leírtál mind tervben van, kivéve a kábelt a fejegységhez. A gomb a multiról lejött, már vissza is pattintottam :D 20.000 körül láttam olyan átvezető kábelt, annyit nem akarok áldozni azért a 10-15 centiért :D Inkább valami szolid hátsó kristálylámpa. A fekete rács azért nem tetszett, mert sötét színű alapból a kocsi és számomra az ezüst jobban kiemeli az elejét. Inkább valami fekete angel eye-on gondolkodok.. Csakhát az is 45-50000....

Link to comment
Megosztás:

A hűtőmaszkot is le kell vegyed, ha jól emlékszem az alatt is van csavar, de lehet hogy azzal együtt fogja. Van még alulról is pár csavar. Ezek mind relatív könnyen hozzáférhetőek. Ami elég nagy szívás, azok a dobbetétek alatti csavarok.

így van, hűtőmaszk le, a lámpához fogja 2db csavar, elöl a dobbetétek alatt is van 2db oldalanként, ill. az alját fogják kihúzható belsejű bolhák.

A dobbetétes szakasznál lehet célszerű levenni a kerekeket és bakra tenni, de ha kellő mazohimussal bír akkor elég kitekerni a kormányt.

Link to comment
Megosztás:

így van, hűtőmaszk le, a lámpához fogja 2db csavar, elöl a dobbetétek alatt is van 2db oldalanként, ill. az alját fogják kihúzható belsejű bolhák.

A dobbetétes szakasznál lehet célszerű levenni a kerekeket és bakra tenni, de ha kellő mazohimussal bír akkor elég kitekerni a kormányt.

Tényleg, a lámpákkal együtt van fentről felfogatva. Én a kormánykitekerős módszerrel szedtem le, de nagy kézfejű embereknek nem javaslom :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsokat a lökhárítóhoz.

Tegnap kicsit utánnajártam, hogy működik a klíma vezérlése. Jobban mondva az egész hűtőrendszer+klíma vezérlése, és ezt miként lehet átépíteni az én autómba.

Az egész klíma+hűtprendszer kap egy +12V-ot, és egy testet, direktben az akksiról. Vannak mindenféle relék, és biztosítékok, de az egész cucc egy 6 pólusú csatiról kapja a vezérlést a műszerfal felől. Ebből csak 4 van használva.

- az egyik vezetéken test jelenik meg, ha bekapcsolom a klíma kapcsolót, ettől elindul a két venti,

- a másik vezetéken +12V jelenik meg, ekkor behúz a kompresszor kuplungja, szintén bekapcsolt klímánál.

- a harmadik vezetéken akkor van +12V, ha áll a motor, ez vezérli az állóhelyzeti vízszivattyút.

- a negyedik vezetéken akkor jelenik meg 12V, ha gyújtáson van az autó. Ez plusz a hőgomba pedig a hűtőventilátorokat vezérli.

Az én kocsimban a negyedik vezeték van meg, a másik 3-at kell kialakítani. Nem lesz nehéz, csak 3 relére lesz szükség.

Ma pedig megkapta a kocsi a plüss kárpitokat, és a plüss üléseket. Nagyrészt a donorautóból lettek kiszedve, de amelyik elem ki volt égetve, azt bontóból pótoltam. Rengeteg munka volt vele, kitisztítani a kárpitot, ülést, ahol koszos volt, beolajozni, illetve befújni WD40-el az ülés mechanikát, átépíteni az övfeszítőket, összeválogatni a jobb állapotú hangszóró rácsokat, illetve ajtóvilágítást, összeragasztani, kijavítani a széttörött vázú kárpitokat, de végülis megérte. A két első ülés sokkal kényelmesebb, plusz két tekerentyű is van rajta, a deréktámasz feszítéséhez, illetve lazításához. Illetve végre vannak hátul is fejtámlák. A száruk pedig krómozoztt :)

Az egyetlen szépség hiba, hogy hátul középen az öv nem 3 pontos, hanem maradt a régi. Ilyet sajnos a bontóban nem találtunk. A bontósok szerint ez csak B2-ben 3 pontos, de ez persze hülyeség, mert nekem a 97 es donorautómban az. Csak sajnos az az elem összevissza van égetve cigaretta csikkel. A kezét törném le a maflájának :D Esetleg átszerelni nem lehet szerintetek, csak az övet?

Végül megnéztem, hogy a klímás, és a klíma nélküli fűtésbox kasztnihoz való csatlakozási felkülete megegyezik-e, de szerencsére meg.

Link to comment
Megosztás:

Végül újat rendeltem.11e.ft magasságából meglesz gyáriban.Bontottal az a bajom, hogy semmi gari nincs rá, hogy nem nálam kezd el megfáradni, aztán ott leszek ahol a part éppen szakadni fog. :)

Hangszóró rácsokról beszélünk igaz? Legalábbis én arra válaszoltam.

Képes voltál 11 ezer Ft-ot adni egyért? Annyiért a full belső kárpitot lecserélem kitűmő állapotú bontottra. :D

Link to comment
Megosztás:

Hangszóró rácsokról beszélünk igaz? Legalábbis én arra válaszoltam.

Képes voltál 11 ezer Ft-ot adni egyért? Annyiért a full belső kárpitot lecserélem kitűmő állapotú bontottra. :)

Képes voltam , mert ami benne van eléggé hiányos.Ha bontóstól veszem, nem biztos, hogy oda adja ajtókárpit nélkül, ami meg nem kell, és tuti 2-3e.ft/db.Az első rácsok 3e.ft/db gyári újban, a hátsók pedig 2e.ft/db áron voltak, szintén gyári újban.

Link to comment
Megosztás:

Hellotok, megint itt vagyok :)

Tegnapelőtt asszonynak sikerült induláskor levenni a váltókar gömbfejét- azóta nekem is párszor lejött. Látszik a kar végén és a gömb belsején, hogy a recék el vannak használódva. Járt már valamelyikőtök így, lehet ezt valahogy orvosolni, vagy cserés a kar és gömb?

Szerk.: A gömbben a stift a helyén van.

Link to comment
Megosztás:

Képes voltam , mert ami benne van eléggé hiányos.Ha bontóstól veszem, nem biztos, hogy oda adja ajtókárpit nélkül, ami meg nem kell, és tuti 2-3e.ft/db.Az első rácsok 3e.ft/db gyári újban, a hátsók pedig 2e.ft/db áron voltak, szintén gyári újban.

2 ért egy jó állapotú teljes ajtókárpitot kapsz, mint ahogy én is kaptam szombaton a bontóban.

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe: nektek nem szakad ki az új váltószoknya a jobb oldalon? Az előző hsz-m első képén látszik is, hogy 2 helyen átszakadt az anyag: egy hegyes műanyag vágta ki :) - a réginek nem volt ilyen baja, "csak" régi, kopott, öreg volt már.

Kikerekedett a szemem,amikor megláttam... :D Vissza kellett volna még hajtanod egyet rajta és akkor nem kapta volna be!Nekem a bal oldala szakad meg alig láthatóan,de azonnal visszahajtottam rajta még egyet és azóta semmi baja!Írtuk is itt (Zsomat vagy Zaza73 is)hogy vigyázni kell erre és egyet ráhajtani még,mint ahogy a gyári is volt!Gondolom egyet hajtottál vissza és be is tűrted a helyére... :D

Link to comment
Megosztás:

Hellotok, megint itt vagyok :)

Tegnapelőtt asszonynak sikerült induláskor levenni a váltókar gömbfejét- azóta nekem is párszor lejött. Látszik a kar végén és a gömb belsején, hogy a recék el vannak használódva. Járt már valamelyikőtök így, lehet ezt valahogy orvosolni, vagy cserés a kar és gömb?

Szerk.: A gömbben a stift a helyén van.

Én jó erős pillanatragasztóval próbálkoznék, ami fémhez is ragad. Eléggé érdes felületről van itt szó, szerintem megfogná.

Link to comment
Megosztás:

Képes voltam , mert ami benne van eléggé hiányos.Ha bontóstól veszem, nem biztos, hogy oda adja ajtókárpit nélkül, ami meg nem kell, és tuti 2-3e.ft/db.Az első rácsok 3e.ft/db gyári újban, a hátsók pedig 2e.ft/db áron voltak, szintén gyári újban.

Vaterán az angol gyerek is ennyiért árulja,így ebből a szempontból megérte,de ha a rács nem volt eltörve csak a fülek,akkor kár volt ezért újat venni!

Bocsek szuper módon megoldotta ezt a problémát nikecellel,amit le is írt itt!

Link to comment
Megosztás:

Én jó erős pillanatragasztóval próbálkoznék, ami fémhez is ragad. Eléggé érdes felületről van itt szó, szerintem megfogná.

Epoxis(így kell írni?)két komponensű Bárdiéknál 1200 és olyan mint ha összeolvasztanád a műanyagokat!Astra lámpa füleket tökéletesen megragasztotta!Igaz,többet nem szeded szét!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.