Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Ismét kérdésem lenne, most az első gyári b2-es fényszórók (index, tompított közös búra alatt) kiszerelésvel kapcsolatban.

Ma megpróbáltam kioperálni a jobb elsőt, leszedtem a hűtőmaszkot, majd kicsavartam a két csavart ami magát a fényszórót tartja, és lehúztam a 3 kábelt ami a fényszóróba megy (gondolom a világítások meg a magasság állító motor tápja). Itt jött a probléma a jobb oldalon az index szélén még vlmi tartotta. Kivettem az aksit is, hogy jobban szemügyre vegyem, mi blokkolja a kiszerelést, de nem láttam semmit. Innen hogy lehet továbbmenni? Van még vlmi csavar, pattintós fül? Vagy vlmi trükkje van, hogy felfele kell nyomni az egészet aztán kifele húzni? Megvan a szerelési útmutató de abban a b1-es leírása van a kép alapján. Vagy le kell venni a lökhárítót is (remélem nem). Az ok, hogy miért akarom kibuherálni, mert az egyik a két csavar közül amivel az izzók pozícióját lehet állítani szétment és azt akarnám helyreállítani.

Esetleg vlki már kibombázta a lámpát?

Link to comment
Megosztás:

A jó úttörő ott segít ahol tud :P

Eltört az egyik oldalon a csomagtartó behúzó rugóm!(jó hangja volt,amikor elpattant,valószínűleg túl volt feszítve)Gondoltam rendelek egy másikat 1000-1500 Ft-ért!Jött a sokkolás!1 db ára 18.000Ft :D :D Mondom,mennyi??????De nem értettem félre...ennyi :D

Hello,

Hol/hogy lehet állítani a rugók feszességén? A probléma hogy nekem már egy félfokos emelkedő esetén is már rögtön félig lezáródik a csomagtartó fedele. Gondolom vlhol lehet állítani hogy feszesebb legyen és ne akarjon magától lezáródni.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Hol/hogy lehet állítani a rugók feszességén? A probléma hogy nekem már egy félfokos emelkedő esetén is már rögtön félig lezáródik a csomagtartó fedele. Gondolom vlhol lehet állítani hogy feszesebb legyen és ne akarjon magától lezáródni.

Van 3 furat azon a helyen, ahol a rugó a karosszériához csatlakozik. Ott akaszd át másikba, hogyha nem húzza fel a csomagtartót elég erővel.

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom használ-e valaki elektromos vad és nyestriszatót az autóban, én beruháztam egybe. Fel is szereltem tegnap, a hűtő elé bal oldalra. két fokozatú, egyiknél kicsit halkabb, és a rágcsálók elriasztására szolgál. A kettes fokozat pedig jóüval hangosabb, az meg a vadak riasztására. Kíváncsi vagyok ér-e valamit.

Mikor végeztem, akkor vettem észre, hogy kiégett a bal első helyzetjelzőm. Mondom kicserélem, de ilyen szerencsétlen izzó van benne, amilyenem természetesen nincs :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ismét kérdésem lenne, most az első gyári b2-es fényszórók (index, tompított közös búra alatt) kiszerelésvel kapcsolatban.

Ma megpróbáltam kioperálni a jobb elsőt, leszedtem a hűtőmaszkot, majd kicsavartam a két csavart ami magát a fényszórót tartja, és lehúztam a 3 kábelt ami a fényszóróba megy (gondolom a világítások meg a magasság állító motor tápja). Itt jött a probléma a jobb oldalon az index szélén még vlmi tartotta. Kivettem az aksit is, hogy jobban szemügyre vegyem, mi blokkolja a kiszerelést, de nem láttam semmit. Innen hogy lehet továbbmenni? Van még vlmi csavar, pattintós fül? Vagy vlmi trükkje van, hogy felfele kell nyomni az egészet aztán kifele húzni? Megvan a szerelési útmutató de abban a b1-es leírása van a kép alapján. Vagy le kell venni a lökhárítót is (remélem nem). Az ok, hogy miért akarom kibuherálni, mert az egyik a két csavar közül amivel az izzók pozícióját lehet állítani szétment és azt akarnám helyreállítani.

Esetleg vlki már kibombázta a lámpát?

Az irányjelzőt egy műanyag patent tartja, elég macera hozzá férni.ha kijött, utána meglátod a 3. csavart ami a lámpát fogja.

B2-es lámpa,nem B1! :D B1-nél lökhárító leszedése nélkül ki lehet venni a lámpát ha kivetted az indexet,B2-nél mivel egyben van,így le kell

szedni a lökhárítót,hogy hozzáférj ahhoz a bizonyos harmadik csavarhoz!(ha jól tudom)

Helyreállítani nem lesz egyszerű azt a csavart!Nem tudom hogy akarod csinálni,de én a ragasztásban nem bíztam,pótalkatrész nem volt,így

nagyon vékony szárral megfúrtam,majd tettem bele egy csavart,így most csavarhúzóval tudom állítani!

Ja és ez csak akkor lehet jó,ha úgy van megoldva az állítás,mint a B1-nél,mert én annak a lámpáján csináltam!

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom használ-e valaki elektromos vad és nyestriszatót az autóban, én beruháztam egybe. Fel is szereltem tegnap, a hűtő elé bal oldalra. két fokozatú, egyiknél kicsit halkabb, és a rágcsálók elriasztására szolgál. A kettes fokozat pedig jóüval hangosabb, az meg a vadak riasztására. Kíváncsi vagyok ér-e valamit.

Mikor végeztem, akkor vettem észre, hogy kiégett a bal első helyzetjelzőm. Mondom kicserélem, de ilyen szerencsétlen izzó van benne, amilyenem természetesen nincs :D

Én akartam anno venni,de minden másra elment a pénz!Remélem beválik neked!Kipróbálhatnád egy kutyán hogy reagál e valamelyik fokozatra!

Ha felfigyel rá,akkor lehet benne valami...

A helyzetjelző nekem a ledes izzókat zabálja,a simának semmi baja nem volt eddig!Gondolom valami gagyi márkát vettem belőle eddig!(legolcsóbbat)

de sokkal szebb és erősebb is a fénye,csak 1-2 hét után elkezd villogni folyamatosan és dobálhatom ki őket!

Link to comment
Megosztás:

Én akartam anno venni,de minden másra elment a pénz!Remélem beválik neked!Kipróbálhatnád egy kutyán hogy reagál e valamelyik fokozatra!

Ha felfigyel rá,akkor lehet benne valami...

A helyzetjelző nekem a ledes izzókat zabálja,a simának semmi baja nem volt eddig!Gondolom valami gagyi márkát vettem belőle eddig!(legolcsóbbat)

de sokkal szebb és erősebb is a fénye,csak 1-2 hét után elkezd villogni folyamatosan és dobálhatom ki őket!

A kutyákat idegesíti, ezt már sikerült leszűrnöm. Tegnap este mikor hazaértem, bekapcsoltam, és elég távoli kutyák is elkezdtek ugatni.

Igazából nehéz megállapítani, hogy hatásos-e vagy sem. Ha nem ütök el vadat, az múlhat a szerencsén is, meg ezen a riasztón is :D

Link to comment
Megosztás:

B2-es lámpa,nem B1! :D B1-nél lökhárító leszedése nélkül ki lehet venni a lámpát ha kivetted az indexet,B2-nél mivel egyben van,így le kell

szedni a lökhárítót,hogy hozzáférj ahhoz a bizonyos harmadik csavarhoz!(ha jól tudom)

Helyreállítani nem lesz egyszerű azt a csavart!Nem tudom hogy akarod csinálni,de én a ragasztásban nem bíztam,pótalkatrész nem volt,így

nagyon vékony szárral megfúrtam,majd tettem bele egy csavart,így most csavarhúzóval tudom állítani!

Ja és ez csak akkor lehet jó,ha úgy van megoldva az állítás,mint a B1-nél,mert én annak a lámpáján csináltam!

Bizony, le kell szedni a lökhárítót! Sajnos :D Még ha hozzá is férne az ember az alsó csavarhoz, akkor sem lehetne kiszedni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van aki mérte már le, milyen hosszú csomag fér be a 4ajtós Vectrába ledöntött hátsó ülésekkel és esetleg meg is osztaná ezt az infót?

Köszi!

Attól függ,mennyire van előretolva az ülés!A csomagtartótól a műszerfalig 2 napja egy 265cm-es karnist vittem,így szerintem olyan

160 cm!Pontosan nem tudom!Ha bútort akarsz vinni vele,akkor inkább a csomagtartó magassága fog számítani,hogy be e tudod majd gyömöszölni

a csomagtérbe!Akár egy kád is beférne ha be lehetne tuszkolni a csomagtér nyílásán,de sajnos nem lehet!Ahogy alig fér el

4 felni is benne,mert a csomagtér ajtó mozgató rúdja is elvesz elég sok helyet ha lecsukod!

Link to comment
Megosztás:

Attól függ,mennyire van előretolva az ülés!A csomagtartótól a műszerfalig 2 napja egy 265cm-es karnist vittem,így szerintem olyan

160 cm!Pontosan nem tudom!Ha bútort akarsz vinni vele,akkor inkább a csomagtartó magassága fog számítani,hogy be e tudod majd gyömöszölni

a csomagtérbe!Akár egy kád is beférne ha be lehetne tuszkolni a csomagtér nyílásán,de sajnos nem lehet!Ahogy alig fér el

4 felni is benne,mert a csomagtér ajtó mozgató rúdja is elvesz elég sok helyet ha lecsukod!

Inkább lapos, de hosszú dolgot szeretnék benne vinni, és olyan 60 centi széles, tehát az alagúton átmegy, csak a hossza kérdéses. G astrába már sikerült 180 centi hosszú 60 széles bútorlapot vinnem, de gondolom a Vectra pár centivel azért hosszabb. Igazából ha 190 beférne előretolt első ülésekkel, akkor az már jó lenne nekem.

Link to comment
Megosztás:

Ma jártamban-keltemben kiszúrtam ezt az autót egy kereskedésben. Gondoltam lemegyek, megnézem már, mi fia borja, mégis mennyiért meg milyen. Különösen érdekelt, mert Caravan, és sokat filóztam már rajta, hogy az nem volna rossz.

Nos, kívülről még egész rendben van, ami feltűnt, hogy a szélvédő repedt, és hogy az első oldalablakok is le vannak fóliázva, de nem kicsit, mert a belsejéből nem látszott semmi.

Kérdeztem, hogy mennyit mutat az óra, mondta a készséges díler, hogy 150 000 körül, de hozza a kulcsot, nézzem meg magam belülről.

Hát izé... ha ebben 150 000 km van, akkor az enyémben 15 000. Az ülés még egészen tűrhető állapotban, de az ajtókárpit igen rendesen le van könyökölve, a kormány is alaposan kopott, a középső könyöklő pedig gyakorlatilag lukas a sofőr felől. Ezt nem tudom, hogyan csinálták, mert az enyémen éppen van egy kis kopás, pedig 320 000-nél áll az óra.

És ami feltette az i-re a pontot, az a kulcs látványa. Igazából nem volt már rajta gomb, a teljes gumírozott felület le volt kopva. Nagyon-nagyon trutymákul nézett ki.

A motort beindította a kereskedő, az egészen szépen járt, de kipróbálni így már nem volt kedvem, gyakorlatilag esélytelen lett, hogy én erre ennyiért kicseréljem a saját autóm. Ennyiért sokkal jobban felszerelt, kevésbé leharcolt Vectrákat is lehet kapni.

Úgyhogy megint - mint már sokszor - ott kötöttem ki, hogy jó nekem ez, ami most van. :D

Link to comment
Megosztás:

B2-es lámpa,nem B1! :D B1-nél lökhárító leszedése nélkül ki lehet venni a lámpát ha kivetted az indexet,B2-nél mivel egyben van,így le kell

szedni a lökhárítót,hogy hozzáférj ahhoz a bizonyos harmadik csavarhoz!(ha jól tudom)

Helyreállítani nem lesz egyszerű azt a csavart!Nem tudom hogy akarod csinálni,de én a ragasztásban nem bíztam,pótalkatrész nem volt,így

nagyon vékony szárral megfúrtam,majd tettem bele egy csavart,így most csavarhúzóval tudom állítani!

Ja és ez csak akkor lehet jó,ha úgy van megoldva az állítás,mint a B1-nél,mert én annak a lámpáján csináltam!

Kössz a választ, akkor ez a búra operáció kicsit nyalóka lesz, de nem adom fel. Következő kérdés akkor, hogy lehet lebontani az első lökhárítót? Kell-e hozzá akna?

Mert az nincs, elöl meg már néztem nem fér be alá a fejem:), úgy mint hátul. Vasárnap addig piszkáltam a búrát még keszedtem az állító mechanika fehér műanyag fogaskerekét is (kivülről is látni) és az meg el van törve. Van itt Miskolcon egy bontó, az ott lévő eladó elég készséges(van egy leharcolt donorfényszórója) remélem kisegít ezzel is.

Link to comment
Megosztás:

Kössz a választ, akkor ez a búra operáció kicsit nyalóka lesz, de nem adom fel. Következő kérdés akkor, hogy lehet lebontani az első lökhárítót? Kell-e hozzá akna?

Mert az nincs, elöl meg már néztem nem fér be alá a fejem:), úgy mint hátul. Vasárnap addig piszkáltam a búrát még keszedtem az állító mechanika fehér műanyag fogaskerekét is (kivülről is látni) és az meg el van törve. Van itt Miskolcon egy bontó, az ott lévő eladó elég készséges(van egy leharcolt donorfényszórója) remélem kisegít ezzel is.

Nekem le kell vennem a kerekeket,első műanyag dobbetétek ki,hűtőmaszk ki és a kerék felőli oldalon fogja még oldalanként 1-1 csavar a lökhárítót (amivel én nem kicsit szívtam) plusz ha van természetesen generátor védő műanyag és hasonlók!Azt hiszem "ennyi"! :D Javításiban is benne van azt hiszem!

Link to comment
Megosztás:

Inkább lapos, de hosszú dolgot szeretnék benne vinni, és olyan 60 centi széles, tehát az alagúton átmegy, csak a hossza kérdéses. G astrába már sikerült 180 centi hosszú 60 széles bútorlapot vinnem, de gondolom a Vectra pár centivel azért hosszabb. Igazából ha 190 beférne előretolt első ülésekkel, akkor az már jó lenne nekem.

Ha kiveszed az anyós fejtámlát, lehatod az első és hátsó üléseket, akkor a műszerfal tetejéig 2,8 méter befér és még le lehet csukni a csomagteret.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes válasz a Totalcar olajdokijától. Szerintem ordas baromság, hogy ha egy liter olajat utánatöltök, akkor megnő az olajnyomás.

Mi a ti véleményetek? :D

Ha van benne igazság,amit írt az olajdoki,akkor megvan arra a kérdésre a válasz,hogy miért eszik kevesebb olajat

pár embernél az autó,ha nincs a maxig töltve,csak fél felett vagy max háromnegyedig!Azt hiszem a G-Astra tulajok csodálkoztak ezen,hogy mitől lehet!

Lehet ez a megoldás...?

Link to comment
Megosztás:

Ha van benne igazság,amit írt az olajdoki,akkor megvan arra a kérdésre a válasz,hogy miért eszik kevesebb olajat

pár embernél az autó,ha nincs a maxig töltve,csak fél felett vagy max háromnegyedig!Azt hiszem a G-Astra tulajok csodálkoztak ezen,hogy mitől lehet!

Lehet ez a megoldás...?

Sztem az olajnyomás állandó amit a szivattyú küld a forgó/pörgő dolgok felé.

Amúgy meg ha túltöltöd, kib@ssza a szimeringet.Ha meg olyan kevés van benne, hogy nem éri el a szivattyú szívócsonkját, beáll a motor.

Ez az olajszintmachinálás meg varázslás.

Link to comment
Megosztás:

olajnyomást egy feszítő rugóval felvértezett olajnyomás szabályzó intézi ami könnyen elkoszolódik és beragad na akkor nincs olajnyomás!

amúgy meg szerintem pont azért a neve hogy olaj nyomás szabályzó....

egyetértek sok olaj - szimering ki

kevés olaj hidrotőke zaj

naon kevés olaj - na arra inkább nem is gondolok

(nekem amúgy nem fogyasztja az olajat x20xev mostanra már bizton állíthatom)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.