Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Én hülye,elfelejtettem mondani hogy miért szenvedtem vele én is majdnem egy napot :D

Ha van egy kis időd,megírhatnád mire jutottál az olvasóddal!

Nem volt sok időm foglalkozni vele, múlt hétvégén próbálgattam, de sajna egyelőre semmi :lol:

(lámpát holnap cserélek, ha sikerül kis sarukat szerezzek - bontott csatlakozót 1500Ft/db áron ajánlottak legolcsóbban +posta, úgyhogy lehet marad a sarus megoldás, ha meglesz a hétvégén, akkor jövő héten oda tudom adni a H1 NB-eket)

Link to comment
Megosztás:

Fort-nak válaszolva: mivel az enyém gázos, így gáz üzemben kiiktatódik az injektorok reléje és a gáz elektronikája veszi át az irányítást. Két hete kipurcant a vezérlőpanelom és egy másik autóé került bele. Nem ment jól vele, ezért elgurultam maszekba ráhangoltatni az enyémre. Haverom nagybátyja csinálta és megkérdezte milyen legyen. Mondtam, hogy keveset fogyasszon, de jól is menjen :lol: Most úgy van beállítva, hogy normálisan megy, mint eddig, viszont padlógáznál jó nagy adagot enged befelé. 3500 rpm alatt is már jól gyorsul, de 3500-tól padlógázt nyomva úgy megindul, hogy komolyan mondom, először még bele is bizseregtem komolyan. Hihetetlen, ennyire nem ment sohasem még, remélem nem sínyli meg semmi a motorban. Azóta 3szor volt már olyan, hogy utolértem egy kamiont, a mögöttem lévő pont audis + kétszer bmw meg belemászott a seggembe, aztán amikor tiszta lett az út, padlógáz, audis meg szépen elmaradt, pedig neki is emelkedtek a lámpái. Komolyan nagyon brutális lett. Ha igaz, hogy az autógyárak hagynak a mocikban kb. 30% pluszt, akkor bírnia kell :D

Link to comment
Megosztás:

Fort-nak válaszolva: mivel az enyém gázos, így gáz üzemben kiiktatódik az injektorok reléje és a gáz elektronikája veszi át az irányítást. Két hete kipurcant a vezérlőpanelom és egy másik autóé került bele. Nem ment jól vele, ezért elgurultam maszekba ráhangoltatni az enyémre. Haverom nagybátyja csinálta és megkérdezte milyen legyen. Mondtam, hogy keveset fogyasszon, de jól is menjen B) Most úgy van beállítva, hogy normálisan megy, mint eddig, viszont padlógáznál jó nagy adagot enged befelé. 3500 rpm alatt is már jól gyorsul, de 3500-tól padlógázt nyomva úgy megindul, hogy komolyan mondom, először még bele is bizseregtem komolyan. Hihetetlen, ennyire nem ment sohasem még, remélem nem sínyli meg semmi a motorban. Azóta 3szor volt már olyan, hogy utolértem egy kamiont, a mögöttem lévő pont audis + kétszer bmw meg belemászott a seggembe, aztán amikor tiszta lett az út, padlógáz, audis meg szépen elmaradt, pedig neki is emelkedtek a lámpái. Komolyan nagyon brutális lett. Ha igaz, hogy az autógyárak hagynak a mocikban kb. 30% pluszt, akkor bírnia kell :D

Jól hangzik :D Jó ha van az embernek egy ismerőse,aki nem 60-ért programozza át vezérlést!Ha nem kap el a versenyszellem

kíváncsi leszek a fogyasztási adataidra hogy csökkent e!

Nem is régen volt szerencsém kipróbálni egy tuningolt 2.5-ös dízelt!Nem Opelt,így csak annyit írok hogy nem semmi élmény volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tavasz környékén elképzelhető, hogy eladó lesz a vektorom.Van egy "akciós" Zafira, abba szeretnék átülni családostól.

Ennyi az eladási szándék oka.Ha valakinek az ismerőse tervez ilyesmit tavasszal, jelezze felém.

Műszakilag rendben van a gép, a klímáját feltöltetem, a friss műszaki díja még alku tárgyát képezheti, mert az augusztusban lejár majd róla.

Dióhéjban infó, 95'.12.29.-i, 2.0 CDX 136LE.Vezérlésében még 30e.km van, óra szerint 154e.-nél megvételkor volt cserélve.Az olajcseréje valószínűleg friss lesz, mert már csak 4e.km van hátra a következő olajcseréig.

Családi autóként funkciónál, zömében a feleségem használja (gyerkőcök/ovi/iskola és ennyi) , én hétvégente jutok hozzá.

Felszereltsége: klíma, 2 légzsák, ABS/ASR, 4 villanyablak, elektromos tükör/tükörfűtés, közp.zár, riasztó, tempomat, gyári könyöklő, CAR300 rádió, de Jack kimenettel MP3 csatlakoztatható hozzá.Utóbbi azért, mert tuti nem verik be az ablakot érte.Gyári könnyűfém felnis az autó.

Nyári gumik lesznek rajta (Michelin Premacy 6-7mm profilmélységgel, és adok hozzá 4db téli gumit is.

A járgány hazai forg.ba helyezés volt anno.

Fiatalabb korában a jobb hátulja lehetett buccos, de sztem szakszervízben javíthatták anno, mert szépen meg van csinálva.

Ennyi.

Szép ződ! :lol:

Friss műszakival 630e.ft, nélküle 600e.ft lesz az ára.

Link to comment
Megosztás:

Ma hazafelé jövet eldurrant az egyik vízcsövem... A termosztátház alatt egy kb 10 cm hosszú derékszögő kb 2 cm átmérőjű cső. Egy halk durranást vettem észre, de először nem tudtam mi, úgyhogy mentem tovább. Szépen lassan elkezdett melegedni a motor, azt vettem észre, hogy 91 fokon áll a mutató (sosem szokott ilyen meleg lenni) és fűtés abszolut nincs. Megállok egy benzinkút, felnyitom a motorháztetőt, látom, hogy csurom víz minden a cső alatt. Gyorsan vettem egy 5 literes ioncserélt vizet, beleöntöm, akkor látom, hogy hol folyik ki. Egy jó 2-3 km-rel később találtam egy szerelőt, aki gyorsan rendbe tudta hozni, így haza tudtam jönni.

Érdekes, mennyire túlhűtött ez a motor, kb 3-4 liter víz lehetett benne a 7-ből, de 1500 körül tartva a fordulatot így sem melegedett 91 fok fölé. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tavasz környékén elképzelhető, hogy eladó lesz a vektorom.Van egy "akciós" Zafira, abba szeretnék átülni családostól.

Ennyi az eladási szándék oka.Ha valakinek az ismerőse tervez ilyesmit tavasszal, jelezze felém.

Műszakilag rendben van a gép, a klímáját feltöltetem, a friss műszaki díja még alku tárgyát képezheti, mert az augusztusban lejár majd róla.

Dióhéjban infó, 95'.12.29.-i, 2.0 CDX 136LE.Vezérlésében még 30e.km van, óra szerint 154e.-nél megvételkor volt cserélve.Az olajcseréje valószínűleg friss lesz, mert már csak 4e.km van hátra a következő olajcseréig.

Családi autóként funkciónál, zömében a feleségem használja (gyerkőcök/ovi/iskola és ennyi) , én hétvégente jutok hozzá.

Felszereltsége: klíma, 2 légzsák, ABS/ASR, 4 villanyablak, elektromos tükör/tükörfűtés, közp.zár, riasztó, tempomat, gyári könyöklő, CAR300 rádió, de Jack kimenettel MP3 csatlakoztatható hozzá.Utóbbi azért, mert tuti nem verik be az ablakot érte.Gyári könnyűfém felnis az autó.

Nyári gumik lesznek rajta (Michelin Premacy 6-7mm profilmélységgel, és adok hozzá 4db téli gumit is.

A járgány hazai forg.ba helyezés volt anno.

Fiatalabb korában a jobb hátulja lehetett buccos, de sztem szakszervízben javíthatták anno, mert szépen meg van csinálva.

Ennyi.

Szép ződ! :D

Friss műszakival 630e.ft, nélküle 600e.ft lesz az ára.

Ezez lehet hogy érdekelni fog- persze ha nem jön össze a rokon Vectrája (vagyis ha nem adja el ugye)- de majd meglátjuk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma hazafelé jövet eldurrant az egyik vízcsövem... A termosztátház alatt egy kb 10 cm hosszú derékszögő kb 2 cm átmérőjű cső. Egy halk durranást vettem észre, de először nem tudtam mi, úgyhogy mentem tovább. Szépen lassan elkezdett melegedni a motor, azt vettem észre, hogy 91 fokon áll a mutató (sosem szokott ilyen meleg lenni) és fűtés abszolut nincs. Megállok egy benzinkút, felnyitom a motorháztetőt, látom, hogy csurom víz minden a cső alatt. Gyorsan vettem egy 5 literes ioncserélt vizet, beleöntöm, akkor látom, hogy hol folyik ki. Egy jó 2-3 km-rel később találtam egy szerelőt, aki gyorsan rendbe tudta hozni, így haza tudtam jönni.

Érdekes, mennyire túlhűtött ez a motor, kb 3-4 liter víz lehetett benne a 7-ből, de 1500 körül tartva a fordulatot így sem melegedett 91 fok fölé. :D

És szerencse hogy nincsen nyár és 40 fok,mert akkor lehet nem úszod meg ennyivel! :lol:

Sem a fűtés nem megy és gondolom a vízhőfokot sem nézed 2 percenként!Esetleg hallod ahogy pörögtek volna a ventillátorok mint az örült,amikor lassabban mész...

Link to comment
Megosztás:

És szerencse hogy nincsen nyár és 40 fok,mert akkor lehet nem úszod meg ennyivel! :lol:

Sem a fűtés nem megy és gondolom a vízhőfokot sem nézed 2 percenként!Esetleg hallod ahogy pörögtek volna a ventillátorok mint az örült,amikor lassabban mész...

A ventilátorok nem pörögtek, a hűtő tiszta hideg volt alig volt benne víz.

4 liter víz elfolyt a 7-ből, épp csak annyi maradt, ami a motorban volt, plusz gondolom a hűtőben egy kevés.

Lassan 60-al 1500 körül pörgetve haza tudtam volna jönni, de így volt jobb, szerencse a szerencsétlenségben, útba esett egy szerelő, és még volt is neki egy olyan darab csöve, ami a rossz helyére illett :D

Sajnos ez a 15 év átka, a hőhatásnak kitett gumi csövek lassan elfáradnak.

Link to comment
Megosztás:

Egy biztos.A kiszemelt járgány augusztusban lesz eladó.Ez a fix.A többi meg ahogy alakul.Majd megdumáljuk. :D

Ejj, ha komb.... akarom mondani Caravan volna, már ott sorakoznék az autóért. <_< :D Nagyon szép állapotúnak nézett az ki, amikor láttam.

Link to comment
Megosztás:

Ejj, ha komb.... akarom mondani Caravan volna, már ott sorakoznék az autóért. <_< :D Nagyon szép állapotúnak nézett az ki, amikor láttam.

Azóta sem változott.Vigyáztunk rá.Ami nagy mák és sokszor lekopogom, hogy eddig az együtt töltött 21e.km alatt (2009.08.) komoly baja nem volt.

Megvételkor akksi csere, hűtő csere, termosztát csere, vezérlés csere kicsivel később első telók cseréje (SACHS), majd gyújtókábel szett, mindezt kb. 3-4 hónap leforgása alatt megvétel után és azóta csak olaj+sallangok. :D

Az utángyári lámpa kidobása és bontott gyári lámpa beszerzését nem sorolnám ide.Sem a könyöklős középboxot.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Múlt héten készült kép. Vectra és a 2300m-es alpesi hegycsúcsok...

vectra_alpok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Még mindig bontatlanul hever a csomagtartóban a hólánc, szóval nem futottunk bele akkora havazásba, hogy használni kellett volna. Úgyhogy még mindig éles helyzetben kellene rájöjjek hogy is kell felrakni :D

[szerk] nagyon gyönyörű volt a táj, meg is mutatom hogy a természet milyen sok oldalát mutatta meg nekünk az alatt a pár nap alatt:

vectra_alpok3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

vectra_alpok2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

hűű de visszamennék..... <_<

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten készült kép. Vectra és a 2300m-es alpesi hegycsúcsok...

http://kepfeltoltes.hu/110217/vectra_alpok...ltoltes.hu_.jpg

Még mindig bontatlanul hever a csomagtartóban a hólánc, szóval nem futottunk bele akkora havazásba, hogy használni kellett volna. Úgyhogy még mindig éles helyzetben kellene rájöjjek hogy is kell felrakni :D

[szerk] nagyon gyönyörű volt a táj, meg is mutatom hogy a természet milyen sok oldalát mutatta meg nekünk az alatt a pár nap alatt:

http://kepfeltoltes.hu/110218/vectra_alpok...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110218/vectra_alpok...ltoltes.hu_.jpg

hűű de visszamennék..... <_<

Én meg hűűde elmennék oda... :D

Na, megint itt vagyok :D

Volt elvileg egy olyan, hogy 2000 Jubileumi kiadású Vectra B (x20dth)-fabetétes műszerfal, Philips CAR700, Digit-klíma, stb. Nos, ennej tudna valaki egy teljes felszereltségi listát vagy prost...ööö prospektussal szolgálni? :)

Link to comment
Megosztás:

Én meg hűűde elmennék oda... <_<

Na, megint itt vagyok :D

Volt elvileg egy olyan, hogy 2000 Jubileumi kiadású Vectra B (x20dth)-fabetétes műszerfal, Philips CAR700, Digit-klíma, stb. Nos, ennej tudna valaki egy teljes felszereltségi listát vagy prost...ööö prospektussal szolgálni? :D

Felszereltségi szinteknek többször nekiindultunk itt a fórumon, de mindig arra jutottunk, hogy nagyjából össze-vissza raktak ezekbe mindent. Gyanítom úgy, ahogy a kedves vevő rendelte.

Ettől függeltenül lehet, hogy lesz valakinek gyári katalógusa, de egyáltalán nem biztos, hogy egyezni fog a kinézett autóval. :-)

Esetleg itt találhatsz érdekes dolgokat, de például olyan felszereltséget nem találtam, mint amilyen az enyém.

Link to comment
Megosztás:

Felszereltségi szinteknek többször nekiindultunk itt a fórumon, de mindig arra jutottunk, hogy nagyjából össze-vissza raktak ezekbe mindent. Gyanítom úgy, ahogy a kedves vevő rendelte.

Ettől függeltenül lehet, hogy lesz valakinek gyári katalógusa, de egyáltalán nem biztos, hogy egyezni fog a kinézett autóval. :-)

Esetleg itt találhatsz érdekes dolgokat, de például olyan felszereltséget nem találtam, mint amilyen az enyém.

Köszi, ezeket én is néztem, de ott sem esik szó különleges kiadásról,de sebaj- azért nem halok bele, ha nem lesz ilyen. <_<

Link to comment
Megosztás:

Volt elvileg egy olyan, hogy 2000 Jubileumi kiadású Vectra B (x20dth)-fabetétes műszerfal, Philips CAR700, Digit-klíma, stb. Nos, ennej tudna valaki egy teljes felszereltségi listát vagy prost...ööö prospektussal szolgálni? :D

Prost...pektus nekem is jöhetne! :D Opelék szerint Edition 2000 néven futott és nem hiszem hogy meglepő,de már faceliftes változatban!

Viszont nem "x"-es,hanem "Y"-os motorokra írja!Ilyen felnikkel szerelték gyárilag

és ha nem cserélték le benne,akkor gyárilag (a bordós barnás kivételével szerintem) a kárpit színének is érdekesen szépnek kell lennie!Főleg ha fekete vagy vajbőr! <_< Ezek nagyjából biztosak,de opcionálisan elég sok dolog válaszható bele és ki tudja utólag mit szereltek ki belőle vagy tettek hozzá...

Link to comment
Megosztás:

Prost...pektus nekem is jöhetne! :D Opelék szerint Edition 2000 néven futott és nem hiszem hogy meglepő,de már faceliftes változatban!

Viszont nem "x"-es,hanem "Y"-os motorokra írja!Ilyen felnikkel szerelték gyárilag

és ha nem cserélték le benne,akkor gyárilag (a bordós barnás kivételével szerintem) a kárpit színének is érdekesen szépnek kell lennie!Főleg ha fekete vagy vajbőr! <_< Ezek nagyjából biztosak,de opcionálisan elég sok dolog válaszható bele és ki tudja utólag mit szereltek ki belőle vagy tettek hozzá...

4 csavaros felnivel nem szerteltek B2 Vekit :D

Link to comment
Megosztás:

Prost...pektus nekem is jöhetne! :) Opelék szerint Edition 2000 néven futott és nem hiszem hogy meglepő,de már faceliftes változatban!

Viszont nem "x"-es,hanem "Y"-os motorokra írja!Ilyen felnikkel szerelték gyárilag

és ha nem cserélték le benne,akkor gyárilag (a bordós barnás kivételével szerintem) a kárpit színének is érdekesen szépnek kell lennie!Főleg ha fekete vagy vajbőr! :D Ezek nagyjából biztosak,de opcionálisan elég sok dolog válaszható bele és ki tudja utólag mit szereltek ki belőle vagy tettek hozzá...

Nem lett kivéve belőle semmi, 2 évesen jött haza. A motor X-es, a felni majdnem olyan, amit mutattál-csak 5 lukassal. :D Tetszik a vas, nagyon szépen néz ki, csak még meg kell várni a tavaszt... és akkor... talán... <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.