Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Mivel ma ilyen szép idő volt,rááldoztam egy pár órát hogy át nézzem az autót tél után.Alul semmi gond,viszont a bal küszöb hátsó részénél múltkor ledobta a festéket a gőzborotva.Kicsit lekapargattam,és bizony ki is lyukadt.Szépen kivágtam oldalvágóval a rozsdás részt,és így lett egy egy forintos nagyságú luk.Ment is a küszöbbe egy lityi rozsdaoldó fecskendővel csövön keresztül.Meg a gyári helyeken is feldugtam a csövet.Jövőhéten kap egy kis olajat is a küszöb belülről ugyanilyen szisztémával.Csiszolás után kigitteltem,lefestettem,és le is lakkoztam.Remélem nem lesz vele gond.Motort lemostam blokkmosóban ázott tíz percig.Most enni lehet róla.Dobott egy motorelektronika lámpát első indításnál,de másodjára elaludt.Kívül is lemostam meg alulról is.Holnap kijavítgatom a festékleverődéseket.Más egyéb gondot nem láttam rajta.Valószínű nyáron első fékbetét csere.Úgyhogy ezt a telet is megúsztuk a csillaggarázsban! :)

Link to comment
Megosztás:

Kérdezhetek? :)

A jobb oldalon mit kellett szigetelőszalagozni a toronymerevítőhöz?

Kérdezhetsz igen :D

Riasztó hangszóróját ;) Tavaly Prágában az egyik tesco parkolóban alkottam és azóta is úgy maradt de majd meghúzom az anyát csak a lustaság ;)

Egyébként szigetelő szalag nem nagyon van az autóban szerencsére :P

Link to comment
Megosztás:

Kérdezhetsz igen :)

Riasztó hangszóróját :D Tavaly Prágában az egyik tesco parkolóban alkottam és azóta is úgy maradt de majd meghúzom az anyát csak a lustaság ;)

Egyébként szigetelő szalag nem nagyon van az autóban szerencsére ;)

Akko' jóvanakkó' :P

Valahogy semmit sem tudtam oda elképzelni, de így már tiszta ;)

Én még anno a Polskin kettétört gyújtásrotort gyorsjavítottam szigetelőszalaggal, olyan jól sikerült, hogy 3 napig jártam még vele úgy ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! tudna nekem segíteni valaki?

Egy 1997 es fehér vektrának kellene a színkódja mert külföldön vagyok és találtamitt jo festéket olcsón csak a kód hiányzik hozzá.

Előre is köszönöm.

Innen tudsz letölteni színkód listát, és a képen megtalálod, hogy az adattáblán melyik a színkód (az utolsó sor, a fényképen 369).

Színkódok

Link to comment
Megosztás:

Jövő héten megyek Egerbe.Már én is mentem a géppel kb 2000km-t,szépen komótosan etanollal.Amúgy sem szoktam versenyezni,meg nyomni neki,mióta a rendőrség a gyorshajtókon szedi be a havi apanázst.De most egy kicsit jobban odalépek neki.Amúgy sem árt kicsit kiégetni a rendszert :)

Kb. mostanra alakult ki az E85 áldásos hatása, nagyon szépen ugrik és gyorsul az autó.Jobban, mint korábban benzinnel.

Viszont asszem hamarosan féltengelyszimering csere lesz, mert tegnap megláttam egy olajpöttyöt az autó alatt.

Link to comment
Megosztás:

Nálatok milyen szám van a Környezetvédelmi osztályba sorolás rovátkánál X20XEV motornál a forgalmiba írva?

Már csak azért, mert elkezdtem filózni, hogy a kövi műszakinál milyen színű plakettet kapok majd a mostani kék helyett...

Ha X20XEV-d van az elvileg Euro2-es, szóval megint kéket fogsz kapni ha minden igaz. Már ha a forgalmiban a megfelelő rovátkánál a 4-es szám szerepel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem X20XEV és 2-es van odaírva... akkor ez hogy lehet?

A 2-es kategóriába a lambdaszondával szabályozott katalizátoros autók kerülnek.

A 4-esbe az olyan lambdaszondás autók, amelyek a gyártó szerint megfelelnek Euro2-nek. A te motorod Euro2-es, mivel X-es a motorkódja.

Na de itt van a csavar: ez a szabályozás nem túl régi, 2007es, így előtte a 2-es kategóriába tartozott minden olyan szabályozott keverékképzésű, katalizátoros autó, ami nem teljesítette az Euro3-at (azaz az Euro2 is).

Az 1996 után gyártott autók szabályozott keverékképzésű katalizátoros autók átsorolhatók 4-esbe, ha a tulajdonos kéri, mert ekkortól már csak Euro2 eseket gyártottak. Ha volt műszakin az autó, vagy volt tulajdonos váltás és emiatt új forgalmit kaptál, akkor elvileg át kellett volna sorolni a 4esbe. De ez csak elmlet, sok esetben nem foglalkoztak ezzel. Gondolom ezért maradtál 2esben.

Te piros plakettet fogsz kapni legközelebb.

0,1,3: minősítésű autók: fekete

2: piros

4,6,7,8: kék

9 és az e felettiek: zöld plakettet kapnak.

Én a 4-esben vagyok az Isuzuval, és még másfél évig zöld plakettel fogok járkálni :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is zöld van rajta jelenleg és még 2011 októberéig az is lesz rajta mivel addig van rajta műszaki. Akkor majd műszakin kérhetem, hogy sorolják át 4-es kategóriába? És akkor annyi plusz költségem lesz, hogy forgalmit is cserélnem kell? Vagy csak bejegyzik?

Link to comment
Megosztás:

Hát köszke mindenkinek a válaszokat...

Akkor sajnos én sem értettem félre semmit a netről összeszedett dolgokból, sajnos...

Hiába a valszeg ugyanaz a motor, akkor nekem marad a forgalmiban a 02 és a piros matriciren, mert '95-ös a blokk :D Köszönjük Emese :)

Link to comment
Megosztás:

Mondtam én hogy pirosat kapsz.Én is így filóztam ki mikor utánanéztem múltkoriban.De ez nem csak azon múlik,hogy 95-ös.Az enyém 97-es és nekem is 2-es van a zöldkártyán.De engem nem érdekel.Tehetnek rá feketét is ;)

Hát köszke mindenkinek a válaszokat...

Akkor sajnos én sem értettem félre semmit a netről összeszedett dolgokból, sajnos...

Hiába a valszeg ugyanaz a motor, akkor nekem marad a forgalmiban a 02 és a piros matriciren, mert '95-ös a blokk :D Köszönjük Emese :)

Link to comment
Megosztás:

Hát köszke mindenkinek a válaszokat...

Akkor sajnos én sem értettem félre semmit a netről összeszedett dolgokból, sajnos...

Hiába a valszeg ugyanaz a motor, akkor nekem marad a forgalmiban a 02 és a piros matriciren, mert '95-ös a blokk :D Köszönjük Emese :)

Az akkor neked gáz, mert a téli időszakban piros plakettel elvileg nem hajthatsz be Budapesten a belvárosi övezetbe (Hungária gyűrűn belülre)

Link to comment
Megosztás:

Asszem az már 8e...

Úgy unom már, hogy ebben a .... országban ha valamit elcsesznek központilag akkor nem elnézést kérnek hanem én fizessek, hogy kijavítsák a saját hülyeségüket... és a legjobb, hogy kérni kell maguktól nem megy, hogy hé haver... már új idők járnak írjuk át azt a 2-est 4-esre.... jobb lesz úgy neked meg nekünk is mert bejössz akkor oda is parkolni ahova más nem jöhet és mégis hiába a környezetvédelem a parkolóautomatákba azért jó lenne ha dobálnánk a lóvét...

Link to comment
Megosztás:

De engem nem érdekel.Tehetnek rá feketét is ;)

:D Én is így vagyok vele, csak b@ssza a csőröm megint ez a bürökráciás méregkeverés... ;)

Az akkor neked gáz, mert a téli időszakban piros plakettel elvileg nem hajthatsz be Budapesten a belvárosi övezetbe (Hungária gyűrűn belülre)

Igen, ezért kérdeztem... Ez Magyarisztán... :)

Asszem az már 8e...

Úgy unom már, hogy ebben a .... országban ha valamit elcsesznek központilag akkor nem elnézést kérnek hanem én fizessek, hogy kijavítsák a saját hülyeségüket... és a legjobb, hogy kérni kell maguktól nem megy, hogy hé haver... már új idők járnak írjuk át azt a 2-est 4-esre.... jobb lesz úgy neked meg nekünk is mert bejössz akkor oda is parkolni ahova más nem jöhet és mégis hiába a környezetvédelem a parkolóautomatákba azért jó lenne ha dobálnánk a lóvét...

Maximálisan igazad van! Röhej ez az egész ami itt megy. Ennek a '96-os dátum meghatározásnak is rettentően sok értelme van így elsőre... Gondolom esélyem sem lenne "győzni", ha bemennék a KPM-hez és mondánam: "Hé fiúk nekem is X20XEV van, pont mint '96 után..."

Nah mind1, ez van...

Link to comment
Megosztás:

Akkor még egy kérdés, az enyém 96-os akkor ez már kaphat 4-est a forgalmiban? Vagy a 96 utániba az tartozik ami 97 jan 1 utáni?

Üdv. mindenkinek!

Nekem március 1-én vizsgáztatták a gépet. 96-os évjáratú X20XEV. A vizsga előtt megkérdezte a szerelő, hogy maradjon-e a régi besorolásba 2-es, vagy csere 04-re. Ha marad a 2-es, akkor vizsga bejegyezve forgalmiba, új matrica a rendszámtáblára és kész. Ha a 04-est akarom forgalmi csere. Természetesen a 04-est akartam. Tehát a vizsgáról, és a környezetvédelmi besorolásról A4-es papírokat kaptam és irány az okmányiroda papírokkal+hátsó rendszámmal. Meglepetésemre csak a matrica árát kellett kifizetni (585 Ft.) és kaptam egy új forgalmit.

Azért most egy pillanatra elgondolkodtam, mert úgy emléxem a liba a hivatalban a rendszára piros matricát nyálazott. Ez akkor ott fel sem tűnt. De mintha már lett volna a rendszámtáblán egy kék matrica, és akkor a piros a 2010-es vizsga miatt, vagy elszabta a liba... Nah ha lesz egy kis időm kiszaladok megnézni a hátsó rendszámot.

A lényeg, hogy műszaki vizsgán lehet kérni a dokumentumot a környezetvédelmi kategória átsoroláshoz, ebben az esetben nem kell fizetni az új forgalmiért.

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak annyi a lényeg, hogy ne felejtsem el kérni az átsorolást 2011 végén műszakin és akkor kék matricás leszek :) Addig meg zöld úgyis :D

Így van, de természetesen csak akkor, ha addig nem változnak az ezzel kapcsolatos jogszabályok...

Na megnéztem a hátsó rendszámot. A kötőjel fölött kerek sárga matrica a vizsga 2012-ig, a kötőjel alatt hatszögletű kék matrica a 04-es besorolás.

Link to comment
Megosztás:

Így van, de természetesen csak akkor, ha addig nem változnak az ezzel kapcsolatos jogszabályok...

Na megnéztem a hátsó rendszámot. A kötőjel fölött kerek sárga matrica a vizsga 2012-ig, a kötőjel alatt hatszögletű kék matrica a 04-es besorolás.

Én is ebben bízom, hogy még lesz itt változás (jó irányba persze), de majd meglátjuk :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.