Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Ez puszán a főút ha 80-as tempóval megyek és ötödikben... a vegyes az 7,4-7,5 <_<

4 liter fixen: pug 206 1.4 dízel :lol: 3,9 átlagfogyi, garantált!

Ugyanilyen motorral egyszer sikerült 5,9-es BC átlagot elérnem, Sümeg-Pápa-Győr útvonalon, szigorúan max. 90-el, nagyon óvatosan gyorsítva. Direkt csináltam, nagyon nehéz volt végig bírni. Azóta se sikerült, inkább 6,9 és 8,1 között ingadozik. Most, hogy már 2 hónapja nem nulláztam, stabilan beállt 7,8-ra 60% pálya, 20% főút, 20% város aránnyal. Meg vagyok vele elégedve!

Tesóm 1,4-es Focus-al rágja a kefét, mert neki cirka 7,2-re jön ki a fogyi, hasonló körülmények között. És az ugye koránt sem megy így... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen ez így hihető.A 7 lityit azt lehet kint tartani,ami mondjuk szerintem nem rossz egy ilyen tömegű autónál.Főleg úgy hogy azt mindenki tudja,hogy nem legkorszerűbb motorok közé tartozik már a veki motor.Bár szerintem az Opelok sosem fogyasztottak rosszul.Ellenben a Ford,vagy VW.Azt azért még hozzátenném,hogy szerintem a mai napig elég jó a légellenállási tényezője a kocsinak,főleg,hogy 1995-ben jelent meg a Vectra.Szerintem még a mai napig szép autó,és én mindig megnézem az utcán a márkatársakat :lol: Nekem tetszik még mindig.Ellenben némely mostani modellel.

Ugyanilyen motorral egyszer sikerült 5,9-es BC átlagot elérnem, Sümeg-Pápa-Győr útvonalon, szigorúan max. 90-el, nagyon óvatosan gyorsítva. Direkt csináltam, nagyon nehéz volt végig bírni. Azóta se sikerült, inkább 6,9 és 8,1 között ingadozik. Most, hogy már 2 hónapja nem nulláztam, stabilan beállt 7,8-ra 60% pálya, 20% főút, 20% város aránnyal. Meg vagyok vele elégedve!

Tesóm 1,4-es Focus-al rágja a kefét, mert neki cirka 7,2-re jön ki a fogyi, hasonló körülmények között. És az ugye koránt sem megy így... <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen ez így hihető.A 7 lityit azt lehet kint tartani,ami mondjuk szerintem nem rossz egy ilyen tömegű autónál.Főleg úgy hogy azt mindenki tudja,hogy nem legkorszerűbb motorok közé tartozik már a veki motor.Bár szerintem az Opelok sosem fogyasztottak rosszul.Ellenben a Ford,vagy VW.Azt azért még hozzátenném,hogy szerintem a mai napig elég jó a légellenállási tényezője a kocsinak,főleg,hogy 1995-ben jelent meg a Vectra.Szerintem még a mai napig szép autó,és én mindig megnézem az utcán a márkatársakat :lol: Nekem tetszik még mindig.Ellenben némely mostani modellel.

Én még nem mértem a fogyasztást, kb 6-700 km-t menten vele eddig. Viszont már most szerelmes vagyok belé. Tetszik a külseje, a belseje, a kényelem, a rengeteg hely, az a kevés, de hasznos extra. És én is mindig megnézem a márkatársakat! <_<

Link to comment
Megosztás:

.... azért még hozzátenném,hogy szerintem a mai napig elég jó a légellenállási tényezője a kocsinak,főleg,hogy 1995-ben jelent meg a Vectra.Szerintem még a mai napig szép autó,és én mindig megnézem az utcán a márkatársakat <_< Nekem tetszik még mindig.Ellenben némely mostani modellel.

Na ezért van Vekink!

Link to comment
Megosztás:

Ha már így mindenki leírta én is megosztom a dolgaimat:)

Én ugye kb 10hónapja vettem és mivel sietős vásárlás volt (mert munkára használom, és a bérautót csak addig fizette a biztosító amíg ki nem fizették az előző kocsi kárát..) szóval megnéztem 1-2 db-ot, és ezek közül ez volt a legjobb. Szintén időhiányában csak este tudtam sajnos megnézni, így pár dolgot nem vettem észre ami jó alku lehetett volna (mert nappal már látszott, hol húzták régen meg a kocsit), így 990e-ért hoztam el. Végül is egyben volt, belül is szép volt, semmi látható baja. Akitől vettem persze kamugép volt, azt mondta hogy ő használta a kocsit, mikor utólag kiderült hogy nem is magánszemély hanem autókereskedés.. a végén már nem is érdekelt miket mondott, elhoztam mert ez vót gyorsan meg. Aztán mikor átvettem már világított a légzsák lámpa, de hát ez van. 1-2 km-rel később nekiállt vmi irtózatosan kerregni elől, azt hittem meghalt a váltó (automata), már beletörődtem hogy -150e ft. Aztán kiderült, hogy kilazultak a csavarok a nyomatékváltónál, így 4e ft-ból megúsztam, +3 ft volt a légzsák probléma. A következő hiba annyi volt, hogy a hátsófék annyira elkopott, hogy egyszer beragadt mikor mentem vele és satufékezett. De kipöcköltem, vettem új tárcsákat is, meg betéteket is mindenhova. Ami hiba volt még az alapból a jobbos kp zár, azt kicseréltem 3-ért és most 1hónapja volt megint cserélve + a bal első is újabb össze 7e-ért. A többi csak olajcsere volt, semmi más, és belepakoltam azóta kb 40e km-ert. Voltam vele olaszban, szlovákban és mindenfele és semmi hiba. Szóval én elégedett vagyok vele végül is utólag látva jó vétel volt:) Főleg mert a héten vittem szerelőhöz, hogy átnézze, mert költözök ki vele hollandiába, és azt mondta minden tökéletes rajta, nagyon egyben van és semmit nem kell cserélni. Jó volt ezt hallani:)

Amúgy ezt is németből hozták be, valszeg egy nőé volt és városban használta, mert eleje 1x meg volt nyomva, és a bal oldala is. De a festés mindenhol eredeti, szóval csak kisebb dolgokat csinálhattak vele.. Bár ha úgy nézzük, hogy én múltkor elbambultam érden, és későn vettem észre hogy az előttem lévő nem is halad és én 60ról satuztam, rántottam jobbra és kivittem egy ilyen kis oszlopot és semmi baja nem lett a kocsimnak, hát csak néztem, mert suzuki ott totálkár lenne :lol:

Szóval eddig mindenestül kb 60e-ret költöttem a kocsira +olaj és vezmű szíj csere. ami nem is sok majdnem 1 év alatt... És én nem kímélem a kicsikét, 210-et ment múltkor balcsiról haza, szerpentinen is szeretem néha sportosra venni a dolgot stb, de amúgy kímélem és szeretem nagyon..<_<

Fogyasztani meg autópályán ha meg tudom állni a 130-at akkor 8at ki tudok hozni, városban olyan 10-11körül. De automata.. És már nem számolom mennyit fogyaszt, nem akarok sírni:) (hozzáteszem, az én kezem alatt az 1l-es splash 8at evett..)

És a legjobbat a végére hagytam, amikor még néztem a kocsit nem a tulaj volt ott (mármint a kereskedő) hanem a szerelőnek mondott szomszédja. Kérdeztem tőle, mi az a TC gomb. A válasz : "ha benyomod halkabb lesz a kocsi, mert vmit állít a kipufogón" hát én csak úgy néztem rá, hogy ez vajon milyen hülye:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A problémám a következő:Vectra B2 X16XEL 2000ÉVJ alacsony fordulatnál gázadásra becsörög a motor(szelepek) ez vajon mitől lehet? alapjáraton az elögyúltás 1 fok kivéve az egyes hengert abban 2,1 fokaz baj?És mi okzhatja?

Link to comment
Megosztás:

Nem végleges kikapcs érdekelt csak alkalmi <_<

Én is alkalmira gondoltam :lol:

Anno a Calibrával párszor eljátszottam hogy kivettem az ABS biztosítékját (abban még nem volt TC) mert kézifékkel akartam picit bohóckodni, de rögtön sárga lámpát dobott, utána meg törölhettem az ABS hibakódot. Mondjuk ha benthagytam a biztit, akkor is ugyanezt csinálta, amint berántottam a kéziféket, rögtön sárga lámpa + ABS hibakód eltárolva... szóval ezért macerás egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

:D oké meggyőztél, marad a TC :lol:

de akkor meg kell tanulnom úgy gyorsulni hogy ne pörögjön el :lol:

az hogy lehet, hogy nincs kapcsoló? hiányzik, vagy hogy?

Egyébként nektek aszfalton mennyit enged a TC? Nekem simán megy a fütyülős indulós, anélkül, hogy beleszólna. Mondjuk télen zümmögött a jégen, ha provokáltam.

Link to comment
Megosztás:

az hogy lehet, hogy nincs kapcsoló? hiányzik, vagy hogy?

Egyébként nektek aszfalton mennyit enged a TC? Nekem simán megy a fütyülős indulós, anélkül, hogy beleszólna. Mondjuk télen zümmögött a jégen, ha provokáltam.

nincs ilyen gombom, de nem gondolnám h hiányzik.... vagy?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

TC: kapar nekem is de utána megfogja. Pl tavasszal elmerült az autó úgy, hogy a felniig tehát a gumi sárban volt teljesen... azt hittem ebből vontatás lesz de TC-vel kijöttem onnan is, télen is nagyon jó volt. És még gomb is van ha ki akarom kapcsolni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.