Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Én elég rendszeresen vontatok lakókocsit aminek a megengedett összulya 1000 kg. Mikor vontatom, olyan 800 körül van ..... hát azért nem valami fürge dolog - olyan mintha behuzott kézifékkel mennék. Nincsen itt nálam a forgalmi, de ha jól emlékszem a max. vontatható az 1300 kg., de belegondolni sem merek, hogyan menne az autó ilyen sulyal.... szerintem naaaaaaagyon szarul. Szóval a limit inkább az autó ereje, nem is annyira a papirok.... habár egyesek elmondása szerint a dízelek jobban birják.

Ja, és még annyit, hogy 3500 kg-ig jó a B kategória is.... emiatt nem kell parázni.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy légy erős, a 750 kg-nál nagyobb súlyú vontatmány már nehézpótkocsi és arra E kat. kell, hiába kevesebb a szerelvény mint 3500 kg. :lol:

Elég hülyén venné ki magát ha emiatt éheztetned kéne szegény paripát pont verseny előtt... <_<

Amúgy a rendőr valóban nem méricskél (szemben ugye az NKH-val, és az is megállíthat elvileg), de nem is kell neki, mert van egy forgalmija a trélernek amiben benne van a tömege, meg talán a rajta szállított autónak is van valami hasonló papírja.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy légy erős, a 750 kg-nál nagyobb súlyú vontatmány már nehézpótkocsi és arra E kat. kell, hiába kevesebb a szerelvény mint 3500 kg. <_<

Határozott tévedés!!!!!!! Nézzetek csak utána, nem igy van..... 3500 kg-ig ilyen egytengelyes felépítményekkel B kategoriával vezethető.... hidd el nekem, lakókocsizok....

És nem az számit, hogy hány ló van az utánfutóban, hanem mennyi a max. megengedett terhelés.... ezt összeadva az autó max. megengedettével nem haladhatja meg a 3500-at

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Igaza van Istvánnak mert a B jogsi 3500kilo megengedett össztömegig jó.De viszont én úgy emlékszem,hogy két tengelyes utánfutót nem húzhatok vele,csak ha 1 méternél kisebb a két tengely tengelytávja.De ha mondjuk van egy 1350kilos Vectrám,és húzni akarok vele egy 1500 kilos másik autót,azt nem tehetem meg mert nehezebb mint a vontató autó,hiába nem haladja meg az össz tömeg a 3500kilot.De ha van egy 400kilos utánfutóm meg két 400 kilos lovam,szerintem azt simán húzhatom az 1350 kilos Vectrával,B jogsival.

Határozott tévedés!!!!!!! Nézzetek csak utána, nem igy van..... 3500 kg-ig ilyen egytengelyes felépítményekkel B kategoriával vezethető.... hidd el nekem, lakókocsizok....

És nem az számit, hogy hány ló van az utánfutóban, hanem mennyi a max. megengedett terhelés.... ezt összeadva az autó max. megengedettével nem haladhatja meg a 3500-at

Link to comment
Megosztás:

Én körüljártam a témát már néhányszor, plusz rendőr ismerős is megkérdezés áldozata lett. Mondjuk minden valamirevaló lószállító utánfutó 2 tengelyes (1-esbe biztos nem tennék lovat), innentől kezdve a lakókocsihoz nem értek, tehát azt lehet hogy elhúzod B-vel is. Akkor a kérdés még mindig fennáll: a trélert autóstul el tudja-e húzni a kolléga?

Link to comment
Megosztás:

Én körüljártam a témát már néhányszor, plusz rendőr ismerős is megkérdezés áldozata lett. Mondjuk minden valamirevaló lószállító utánfutó 2 tengelyes (1-esbe biztos nem tennék lovat), innentől kezdve a lakókocsihoz nem értek, tehát azt lehet hogy elhúzod B-vel is. Akkor a kérdés még mindig fennáll: a trélert autóstul el tudja-e húzni a kolléga?

Szerintem meghaladja az 1300kg-t, igy nem..... meghát ha el is huzná, jó nyögvenyelősen menne

Link to comment
Megosztás:

Ha egy tengejes a tréler,és az autó meg a tréler súlya nem haladja meg a vontató autó súlyát,akkor igen.Ha meghaladja akkor biza nem.......

Én körüljártam a témát már néhányszor, plusz rendőr ismerős is megkérdezés áldozata lett. Mondjuk minden valamirevaló lószállító utánfutó 2 tengelyes (1-esbe biztos nem tennék lovat), innentől kezdve a lakókocsihoz nem értek, tehát azt lehet hogy elhúzod B-vel is. Akkor a kérdés még mindig fennáll: a trélert autóstul el tudja-e húzni a kolléga?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok, honnét tudnék letölteni egy Vectra B katalógust? Vagy ha esetleg van valakinek eltudná küldeni emailben? 96-97 körüli 1.6-os vectrát néztem ki egy ilyen korú és motorú változatnak általában milyen hibái vannak mire figyeljek oda vásárlásnál?

Link to comment
Megosztás:

www.nepitelet.hu

Nézz körül itt

Sziasztok!

Nem tudjátok, honnét tudnék letölteni egy Vectra B katalógust? Vagy ha esetleg van valakinek eltudná küldeni emailben? 96-97 körüli 1.6-os vectrát néztem ki egy ilyen korú és motorú változatnak általában milyen hibái vannak mire figyeljek oda vásárlásnál?

Link to comment
Megosztás:

olvass visszább itt a topikokban valaki már felrakta, mikor én kerestem.

típushibák is lesznek leírva

Sziasztok!

Nem tudjátok, honnét tudnék letölteni egy Vectra B katalógust? Vagy ha esetleg van valakinek eltudná küldeni emailben? 96-97 körüli 1.6-os vectrát néztem ki egy ilyen korú és motorú változatnak általában milyen hibái vannak mire figyeljek oda vásárlásnál?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Ismét hamarosan a Vectrások táborába szeretnék tartozni, vagyis néhány héten belül szeretnék venni egy 2 literes benzines autómata váltós Vectrát. Persze nem újat, inkáb tini korút. Valaha volt egy 3L-es autómata senator-om (húúú az nagyon ment...), aztán 1,6-os A Vectrám. A mostanit inkább eltitkolom (nem opel). Nézelődtem a használtautón...

http://www.hasznaltauto.hu/2936939_opel_vectra_1995

http://www.hasznaltauto.hu/2919830_opel_vectra_1996

ezek tecccenek!

Kérném a segítségeteket. Egyrészt mi a különbség az ecotec CDX és a CD között, másrészt milyen alapvető dolgokra (típushibákra) figyeljek vásárlás közben??

Link to comment
Megosztás:

Mindegy, hogy A vagy B vectra? Csak mert a kettő azért eltér mind külsőleg mind belsőleg. Csak mert A és B vectrát linkeltél.

Talán az X20XEV azaz a 2 literes ecotec 16 szelepes a legjobb b vectrába, több általam ismert szerelő szerint is és neten is amikor nézegettem még, hogy milyet vegyek vegyek is erre jutottam + elég nagy és nehéz autó ahhoz, hogy ne 1.6-os motorral vegyem bár olyat is vezettem és az is elég hozzá... de a tudat... <_<

CD/CDX: igazából szerintem csak a digit klíma az ami dönt, ha digites akkor CDX ha nem akkor csak CD enyém is CD hivatalosan még ha van is benne tempomat, nagy kijelzős fedélzeti számítógép, 2 lufi, 4 elektromos ablak, térvédelmes gyári riasztó, fabetét, full CDX belső azaz kárpitozás ami elvileg csak cdx-ben van, állítható ülés, deréktámasz, klíma, ködlámpa, mindkét napellenző tükrös és lámpás, pohártartós (nincs benne mindegyikben)....

Link to comment
Megosztás:

Mindegy, hogy A vagy B vectra? Csak mert a kettő azért eltér mind külsőleg mind belsőleg. Csak mert A és B vectrát linkeltél.

Talán az X20XEV azaz a 2 literes ecotec 16 szelepes a legjobb b vectrába, több általam ismert szerelő szerint is és neten is amikor nézegettem még, hogy milyet vegyek vegyek is erre jutottam + elég nagy és nehéz autó ahhoz, hogy ne 1.6-os motorral vegyem bár olyat is vezettem és az is elég hozzá... de a tudat... :lol:

CD/CDX: igazából szerintem csak a digit klíma az ami dönt, ha digites akkor CDX ha nem akkor csak CD enyém is CD hivatalosan még ha van is benne tempomat, nagy kijelzős fedélzeti számítógép, 2 lufi, 4 elektromos ablak, térvédelmes gyári riasztó, fabetét, full CDX belső azaz kárpitozás ami elvileg csak cdx-ben van, állítható ülés, deréktámasz, klíma, ködlámpa, mindkét napellenző tükrös és lámpás, pohártartós (nincs benne mindegyikben)....

No mármost az enyém csak CD, de digit klímás, de csak két elektromos ablak van benne, plüss kárpitozású, mindkét napellenző tükrös és lámpás, dupla kihajtogatós pohártartó is van, viszont nincs tempomat (pedig igény volna rá), ellenben a nagykijelzős fed. szgép megvan, igaz csak rádiósmagnóval, de az kormányról vezérelt. Viszont nincs fabetét, aminek kifejezetten örülök!

Szerintem ami talán meghatározhatja a CD/CDX közötti különbséget, az a gyári xenon, bár gyanús, hogy ezt is lehetett extraként rendelni, felszereltségi szinttől függetlenül.

Én már teljesen összekeveredtem... <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor passz :lol: Lehet valóban a xenon lesz a CD/CDX közötti eltérés.... tempomat lehet lenne ha cserélnél egy indexkart mint kiderült a fórumon van akinek ennyi is elég volt <_<

Jaja, tudom, csak még nem volt alkalmam befeküdni a kormány alá, meg szétkapni a kormányburkolatot, hogy megnézzem, hogy van-e kuplung-kapcsolóm, vagy azt be kell építeni, meg hogy az indexkar-előkészítés (csati) tényleg ott van-e.

Viszont annak nagyon megörültem, hogy újonnan sem egy eszeveszett érték egy új tempomatos indexkar. :-)

Link to comment
Megosztás:

Az enyém '96 CDX és nincs Xenon a világítós napellenzőt meg a tulaj cserélte ki, elvágva megtaláltam a vezetékét, viszont van tempomat, nagy fedélzeti, hátsó kapaszkodófény, 4 villanyablak, fabetét, pohártartó, teljes plüsskárpit, rádiómagnó - kormányról...és nem automata sem a váltó sem a klíma.

Link to comment
Megosztás:

Aham, akkor a CD és a CDX közötti eltérés nem más mint maga a felirat összesen <_<

Helló!!Ha én jól tudom a CD és CDX között a különbség a 2 ill. 4 villanyos ablak ill manuál vagy digit klíma.esteleg plüss kárpit beli különbség.Meg a CDX-be nagy fedélzeti comp van.De mondjuk láttam CD-be is nagy comp-ot..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.