Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Calibrában '93-tól volt övfeszítő, nagyjából a vezetőoldali légzsák megjelenésével egyidőben. F Astrát meg B Vectrát nem ismerem, de sztem az Opel más típusainál is hasonló lehet a helyzet, szóval ha van lufi a kormányban (márpedig B Vectrában tudtommal mindben van) akkor tuti van övfeszítő is.

F Astra 92-es..... ebben már van, mágha légzsák nélküli változat is.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

és hogy folytassam:

mire figyeljé?

mindenre.

ne vegyél kinai AC-t, ne javitsd gagyi cuccokkal, cserélj olajat, és vezérlést, vidd el hozzáértő szakihoz ha javitani kell...

és akkor meghálálja, és talán nem jársz úgy mint a GSI vel. :blush:

X18XE1 es motorral vetted vagy Z18XE vel?

Link to comment
Megosztás:

oki, sorry!

a kínai AC pont az az eset volt mikor Viktor nem volt benn és nem tudtam megkérdezni hogy vegyem e vagy sem de mindegy is lett volna mert a gyári horror áron van. Und az a ritka időpont volt mikor az autó kellett minden áron pár napon belül. Utána vettem gyári Ac-t Dinitől bontottat és az is behalt... no mindegy is lényeg hogy mikor tehetem se a G astrához se a GSI hez nem vettem/veszek utángyurit...ehhez is igyekszem majd

olaj tiszta benne de a héten cserélek, vezérlést is persze ezt így is úgy is cseréltem volna.

Patyihoz viszem majd valszeg de egyik szerelő sem varázsló ám :blush:

X18XE sajna, de ráncvarrott kivül már, nemsokára rakok fel képeket.

Köszi Ákos azért a tcsot!

és hogy folytassam:

mire figyeljé?

mindenre.

ne vegyél kinai AC-t, ne javitsd gagyi cuccokkal, cserélj olajat, és vezérlést, vidd el hozzáértő szakihoz ha javitani kell...

és akkor meghálálja, és talán nem jársz úgy mint a GSI vel. :lol:

X18XE1 es motorral vetted vagy Z18XE vel?

Link to comment
Megosztás:

Igen van ECOTEC motorfedő, csak azért sajna mert azt hallottam hogy a Z motorok érezhetően erősebbek ( 115 vs 125 ) de azért tetszik a dolog csak apróságok vannak / lesznek.

5893324002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

10075284741_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nem sajna az hogy X18XE motor... a tetején van már müanyag burkolat. ugye?

jó motorok azok...

Link to comment
Megosztás:

http://mediterran.opelclub.hu/adatbazis.php

Google a barátod... én így kerestem: javítási kézikönyv vectra b

A megadott címről én nem tudok letölteni, de felraktam segítségnek egy másikat, saját up:

http://rapidshare.com/files/202092713/Javi...ectra_B_hun.pdf

Ha valakinek szüksége van más Opel kézikönyvekre, írjon és felteszem.

Vectra A

Astra F

Astra G

Corsa B

Kadett E

Link to comment
Megosztás:

ja Guglival kezdtem én is de Rapid share sem segített sokat...

Xray honlapján meg tényleg rossz a link...

Köszönöm Kocka!

Már töltöm is!!!

Nincs mit, ha valamire szükséged van, írj, elég sok mindent begyűjtöttem évek alatt.

Egyébként Rapidshare-ra vannak külön keresők, ha megtalálom beteszem ide.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Volna egy gondom.Tudom nem biztos,hogy jó helyre irok.De tudna valaki segiteni nekem a kötelező biztosításban?

Az a helyzet,hogy 2008.dec.31-el megszünt a bitositásom.Közben elromlott a kocsim,nem lett kivonatva.Most szeretném újra megkötni a kötelezőt.

Ilyenkor mik azok a dijak amit ki kell fizetni?És mennyi?

idáig 13 000 Ft körül volt a kötelezőm.

Segitségeket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Volna egy gondom.Tudom nem biztos,hogy jó helyre irok.De tudna valaki segiteni nekem a kötelező biztosításban?

Az a helyzet,hogy 2008.dec.31-el megszünt a bitositásom.Közben elromlott a kocsim,nem lett kivonatva.Most szeretném újra megkötni a kötelezőt.

Ilyenkor mik azok a dijak amit ki kell fizetni?És mennyi?

idáig 13 000 Ft körül volt a kötelezőm.

Segitségeket előre is köszönöm

www.netrisk.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segitségetekre van szükségem :

X 20DTL Vectám van, kb. 210e + km-rel 2000-es évjárat.

Fogyasztása megnőtt + 20 %- kal az elmult pár hétben, s helyenként előfordul erővesztés sik vagy hegyes vidéken is.

Nem világit motordiagnosztikai lámpa.

Adagoló 40 e km- rel ezelőtt volt cserélve.

Mivel lehet gond ?

A hiba kialakulása körüli időpontban : volt egy korábbi szakszerűtlen javitás miatt rosszul felszerelt hűtőviz cső leszakadt, de a motor nem főtt meg, mert leállitottam, s behuzattuk a szerelőhöz.

De az lehet ,hogy kicsit betett a motornak,s emiatt eszik többet ?

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztása megnőtt + 20 %- kal az elmult pár hétben, s helyenként előfordul erővesztés sik vagy hegyes vidéken is.

Nem világit motordiagnosztikai lámpa.

Adagoló 40 e km- rel ezelőtt volt cserélve.

Első körből nézd át a vákum rendszert.Sokszor csak egy fáradt cső szokta ezt a jelenséget okozni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nincsen GSi Astra-m. Nem vagyok versenyző és nem hordok overált.

Európa egyik legszebb és legjobb autóját vezetem, és rajtam kívül még több ezer autótulaj tudja, mire gondolok, ha azt mondom C20XE.

A fordulatszám mutató simán elhagyja az 5000-et, és nem örülök, ha az emberek összekeverik az Opel-t a Volkswagen-nel.

Büszkén gondolok a Kadettekre, a Corsákra és számos más Opel típusra. Szeretem a Bosch alkatrészeket, a HELLA lámpát, a hátsó tárcsaféket és a digitális műszerfalat.

Itt élek Európa szívében.

Száguldásban mi vagyunk a császárok, és igenis az Opel-ban vannak a legjobb motorok!

OPEL, én igy szeretlek!

Link to comment
Megosztás:

Nincsen GSi Astra-m. Nem vagyok versenyző és nem hordok overált.

Európa egyik legszebb és legjobb autóját vezetem, és rajtam kívül még több ezer autótulaj tudja, mire gondolok, ha azt mondom C20XE.

A fordulatszám mutató simán elhagyja az 5000-et, és nem örülök, ha az emberek összekeverik az Opel-t a Volkswagen-nel.

Büszkén gondolok a Kadettekre, a Corsákra és számos más Opel típusra. Szeretem a Bosch alkatrészeket, a HELLA lámpát, a hátsó tárcsaféket és a digitális műszerfalat.

Itt élek Európa szívében.

Száguldásban mi vagyunk a császárok, és igenis az Opel-ban vannak a legjobb motorok!

OPEL, én igy szeretlek!

Igen, én is, csak a dadogás okát találnám már meg végre ;)

A gyújtótrafó az tényleg típushiba?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.