Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Ma egy kicsit viccolódott velem a kotla.Azt csinyázta, hogy 1Xcsak elejtette az alapjáratot és leállt, aztán meg baró nehezen indult újra, és ha a gázra léptem, 2000rpm-ig elég hülje hangja volt.Első körből meggyanusítottam az alapjárati léptetőt.Aztán a lambdát.Végül Mackósajt ismételt közreműködésével sikerült megszülni a hibakódot is, az pedig 0100volt.Vagyis légtömegmérő.De ezt a hibajelenséget hol produkálta, hol pedig nem.Szal inkább kontaktra gondoltam, de a biztonság kevéért inkább kivettem az egészet, és átmostam féktisztítóval majd vissza aplikáltam.Most műxik normálisan.

Mondhatni ez olcsón meg lett javítva........

A hétvégén meg megcsinálom az olajcserét a gépen.Még lenne 500km, de .......

Link to comment
Megosztás:

Elküldtem ameghivot szolj ha regisztráltál és küldöm ,egyébként VECTRA B szerelési kézi könyv. Aszelep csiszolástol a tengely beállitási adatokig sok minden megtlálhato benne. :)

Ok, regisztráltam, küldtem is neked üzit a Gmailen keresztül! Előre is köszi! Ha nagy leszek, meghálálom valahogy.. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Köszi mindenkinek a tanácsokat , végre megcsináltattam az oldallégzsákot, s EGR-t kitisztittattam.

Már azt hittem sinen vagyok... meg is vettem a termosztátot + olajcseréhez szükséges anyagokat

Következő problémával szembesültem ma este:

:) :D :D

- vectra első inditásra beröffent, majd leállt. Már párszor csinálta ezt, eddig azt hittem nem adok neki elég gázfröccsöt...

Most viszont ugy leállt, hogy be sem indult.

... Adagoló ?

- 1998-as Vectrába , azaz jobbkormányos Vauxhall-ba is VP44 van?

Ennek van több fajtája is vagy tutti működne.?

Jobbkormányos Vauxhallból hogyan lehet kioperálni. Azt is fel kell szabályozni vagy simán át lehet szerelni ?

Filepénél olvastam, hogy 84 e Ft a javitása.., de ez csak a felszabályozás ?

1998-as DI Vectra és 2000-es között nagy különbség van?

Arra gondoltam, hogy veszek egy jobbkormányosat és átoperáltatatok belőle mindent

köszönöm a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

bízzunk benne, hogy egyelőre nem kér enni a szerkezeted a légtömegmérőből.

Az egy kicsit nagyon szívás lenne már ezek után.

Ha újra szórakozna, sztem bontottat intéznék hozzá.....De remélem ennyi most elég neki egyelőre.Vagyis ma kiderül, mert van pár köröm a városban.

Link to comment
Megosztás:

Szépen ki let takarítva, de törött volt.Korábban megy másik kereskedésben volt, ahol törött autókat vesznek és árulnak.Asszem v.mi bagó pénzért volt fent.Furi, hogy kopott látszólag a pedálsoron is a gumi, kopott a váltóbőr, de látszólag a kormány meg nem....... :)

Srác felhívta a kereskedőt, és kötötte sz ebet a karóhoz, hogy szeretne festék rétegvastagságot mérni. A f@szi öt perc alatt úgy felpörgettemagát, hogy a végén kijelentette, hogy az autó kollegámnak nem eladó. A pontos infon felbátorodva ismét kérdeznék. Ezt a Vectrát ismeri vki?

Link to comment
Megosztás:

Kár.... én nagyon sajnálom, a te autódról tudtunk talán a legtöbbet.Miért is cseréled le, minekután annyi pénzt beletettél? Nem hinném, hogy jobb az Astra....

többtényezős a dolog, de az eladás fő oka a kihasználatlanság, ill. hogy feleség 1.0 nem szereti vezetni.Zömében városban használódik, arra meg fölösleges ekkora autó.Kétségtelen tény, hogy nagykirályság minden téren, de elég lesz nekem ez az új gép....(ami szinte GSi)

Link to comment
Megosztás:

tehát minden képpen sportos autót keresel és nem családi autót.

Sajnálom, hogy elmegy a vectra de egyszer él mindenki és ha van lehetőség, lépni kell :)

nem szabad beletörődni abba ami van mert igen is van jobb, az pedig, hogy mi a jobb, teljesen szubjektív :D

pont én mondom és 7. éve ugyan azt hajtom...pedig tudom hogy van jobb...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kersett egy idevalósi srác, hogy muterjáéknak né kocsikat, és b vectra is képben van. Mutogatta a linkekeket, én meg mutattam neki a Wolfi vectráját.

Elsőre a mérettel volt baja, de miután mondtam neki, hogy a caravan 5 mm-rel rövidebb a többitől, így attól elállt, mint kifogás.

Kíváncsi leszek, fognak-e hívni téged Wolfi. AMúgy vectra mellett mondeokat nézegetnek 97-99 közöttieket.

Hát, a belsejüket elnézve nekem egyértelmű lenne a vectra. :)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kersett egy idevalósi srác, hogy muterjáéknak né kocsikat, és b vectra is képben van. Mutogatta a linkekeket, én meg mutattam neki a Wolfi vectráját.

Elsőre a mérettel volt baja, de miután mondtam neki, hogy a caravan 5 mm-rel rövidebb a többitől, így attól elállt, mint kifogás.

Kíváncsi leszek, fognak-e hívni téged Wolfi. AMúgy vectra mellett mondeokat nézegetnek 97-99 közöttieket.

Hát, a belsejüket elnézve nekem egyértelmű lenne a vectra. :D

Nem járnának rosszul az enyémmel, mert igyekeztem rendben tartani.Remélem a szín is tesseni fog nekik adott esetben, mert vasárnap egy tagnak a színe nem jött be.Kiskaszával voltam kint, mondta is utána, hogy elég érdekes az ilyen.nem felszereltséget ill. állapotot néz, hanem színt........ :)

Azért az új szekérről átrakatom majd a 4-2-1-t, mert azt nem igazán akarnám eladni.......Úgy a Veki meg gyáriságos.

Link to comment
Megosztás:

Te szívesen ülnél olyan színű kocsiban, amit gyűlölsz, de jól felszerelet ?

Nem,de egyáltalán nem elsődleges szempont vásárláskor.

A padlizsán lila pedig nem olyan csúnya,mint mondjuk a kpm sárga vagy a bilikék.

Te megvennél olyat,aminek gyönyörű a szine,de fapados?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.