Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Csak nem fogyaszt talán többet az 1.6,mint az 1.8?Tudom én,hogy gyengébb és nehezebben viszi a nagy testet,de többet is eszik?

Vagy az az x16xel moci nem a legjobb?

egy haveromnak volt,meglepően alacsony fogyasztást is ki tudtak hozni belőle (gyakorlatilag 1.4 szint,6-6,5l),de ők mindig spórolósan vezettek.

egyébként az astrám jobban megy,mint az az 1.6 vectra kasztniban :)

Link to comment
Megosztás:

egy haveromnak volt,meglepően alacsony fogyasztást is ki tudtak hozni belőle (gyakorlatilag 1.4 szint,6-6,5l),de ők mindig spórolósan vezettek.

egyébként az astrám jobban megy,mint az az 1.6 vectra kasztniban :)

Már nem vagyok sietős sofőr,az régen volt!Ma: fő a biztonság.

Most választhatok.

1.Veki B. 1995 X16XEL 700000 FT

2.Astra F.1999 C14NZ 719000FT

Link to comment
Megosztás:

Már nem vagyok sietős sofőr,az régen volt!Ma: fő a biztonság.

Most választhatok.

1.Veki B. 1995 X16XEL 700000 FT

2.Astra F.1999 C14NZ 719000FT

ha mindenféleképpen ragaszkodsz az 1.6-hoz, akkor inkább olyan B vekit kellene keresned, ami már Z16XE mocival volt szerelve.Kultúráltabb mint a régi X16XEL.F Astrát max. akkor vennék, ha v.mi komolyabb motor+felszereltsége van.1.4-el semmiképp.

Link to comment
Megosztás:

Az úgy kezdődött,hogy 1,4 es Astrát akartam,de többen javasolták,hogy az kevés inkább vegyek 1.6-ot. :D

Jó legyen 1.6,de akkor már legyen egy számmal nagyobb:Veki! :)

Most ugye már ott vagyok,hogy jó a Veki csak kicsi hozzá a motor,legyen legalább 1.8 v.2.0 :)

Akkor meg már legyen Omega??? :)

Link to comment
Megosztás:

Most ugye már ott vagyok,hogy jó a Veki csak kicsi hozzá a motor,legyen legalább 1.8 v.2.0 :)

Akkor meg már legyen Omega??? :)

Omegát talán mégsem.Kisit rága a fentartása ahogy hallottam.De a Veki 1370-1410kg.S, ahhoz gyengusz az 1.6.Az Astrámhoz is az volt! :D

Szal nagyblokk Rlz! :)

Link to comment
Megosztás:

Omegát talán mégsem.Kisit rága a fentartása ahogy hallottam.

Ezt ki mondta? :)

Szerintem ti többet költötök a vectraautóra egy évben, mint én eddig az omira a 3 év alatt :)

Fogyaztás is ugyanaz, biztosítás is, meg teljesítményadó is... akkor hol drágább a fenntartása? :)

Link to comment
Megosztás:

Az egyetlen alkatrésze, ami lényegesen drágább az astránál, az az első lökös...

Szerintem nagyon hasonló árban vannak az alkatrészei az astrával/vectrával :)

Nemrégen jött egy muksó amikor a bontóban voltam, hogy egy kutya lealázta az Omi elejét.Hirtelen otthagyott 1K-t, mire mindent összeszedtek hozzá.gyanítom, az Astrához kisit olcsóbban be lehet vásárolni.....Amúgy kb. a Veki is ilyen árban lenne, mire kinézne egyáltalán v.hogy.....

Link to comment
Megosztás:

Nemrégen jött egy muksó amikor a bontóban voltam, hogy egy kutya lealázta az Omi elejét.Hirtelen otthagyott 1K-t, mire mindent összeszedtek hozzá.gyanítom, az Astrához kisit olcsóbban be lehet vásárolni.....Amúgy kb. a Veki is ilyen árban lenne, mire kinézne egyáltalán v.hogy.....

Elmondjam én már hány k-t hagytam az astra alkatrészekért bontóban? :)

Hidd el, szinte elhanyagolható a különbség astra és omega között alkatrészben.

150-ért lehet astrát és omit is hozni egyben németből :)

Link to comment
Megosztás:

Elmondjam én már hány k-t hagytam az astra alkatrészekért bontóban? :)

Hidd el, szinte elhanyagolható a különbség astra és omega között alkatrészben.

150-ért lehet astrát és omit is hozni egyben németből :)

Azért megnéztem volna mikor vásárolsz be 30E-ért úgy,mint én Dezsőhöz. :)

Link to comment
Megosztás:

Azért megnéztem volna mikor vásárolsz be 30E-ért úgy,mint én Dezsőhöz. :lol:

Mármint sok cuccot ilyen kevés pízér? :)

Dininek köszönhetően a bontott komplett eleje és hűtő együtt pl 16 volt :) Ezúton is köszönet neki érte! :)

Tegnap Csergőből elhoztam pár szatyornyi cuccot, meg sárvédőt, meg ilyesmiket... 50ezret hagytam

ott barátilag. Arra nem is lennék kíváncsi, mennyit hagytam én már ott a Csergőben az évek során :D

Link to comment
Megosztás:

Azt akkor a 2.5-ös vectrával hasonlítanám össze :D

S, rájönnél, hogy tökugyanaz a fentartási költsége! :)

Amúgy ma tankoltam......kannából........mint egy dieseles! :) Kanna a csomitartóba, csőhoki, ééééssss figyelni a szintjelzőt, nehogy kicsit túltöltsem.

Amúgy érdekes, hogy 2 napi állás után pöccre indult.Igaz, az udvarban 10.5 fok volt.....

Special téháiksz Udinak a 215ft-os cuccért!! :)

Link to comment
Megosztás:

S, rájönnél, hogy tökugyanaz a fentartási költsége! :lol:

Amúgy ma tankoltam......kannából........mint egy dieseles! :) Kanna a csomitartóba, csőhoki, ééééssss figyelni a szintjelzőt, nehogy kicsit túltöltsem.

Amúgy érdekes, hogy 2 napi állás után pöccre indult.Igaz, az udvarban 10.5 fok volt.....

Special téháiksz Udinak a 215ft-os cuccért!! :D

Engem meg felhív,hogy van-e lopócsövem!

Ilyet kérdezni egy dízelestől! :) :lol:

Komolyan mondom sértés! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.