Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nekem most télen 10L-t evett a vektor városban.Ma délután kicseréltem a termosztátot, mert szemmel láthatóan nem volt üzemi hőfokom ill. m@rha nehezen állt fel.Majd kiderül, mennyire sikerült a műtét.Új állapotában városban eljártam vele 8.5L-el.Aztán elmúlt! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem most télen 10L-t evett a vektor városban.Ma délután kicseréltem a termosztátot, mert szemmel láthatóan nem volt üzemi hőfokom ill. m@rha nehezen állt fel.Majd kiderül, mennyire sikerült a műtét.Új állapotában városban eljártam vele 8.5L-el.Aztán elmúlt! :)

mobile24.hu-n a derék német tulajok fel szokták tüntetni az autók valós fogyasztását. Az összes eddig használt autónknál stimmeltek a fogyik.A splitmonitorról elég nehéz valós eredményt kapni ott nagyon nagy a szórás.

Nos mobile24-en azt láttam,hogy x16xel vekinél átlagban 1literrel eszik többet a v6 2.5.Jó,városban többet tud enni,de nem oda való! :D Ismerős arról számolt be,hogy ugyanannyit eszik a v6 B vekije mint anno a c20ne A vekije.

Hosszú távra nagyon jó útitárs egy v6 veki,el is cserélném rá az x12sz corsámat,mert az enyém csak 4.6-ot eszik! :D Ez remek lehetőség,csakúgy,mint amit a napokban olvastam,hogy kék Fastra belsőt elcserélni feketére,vagy kék csíkos szélvédőt elcserélni színtelenre. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel lassan itt a jó idő, kicsit elgondolkodtam a fele-fele etanol benzinen. Utána számoltam mondjuk 370ft-os benzinnel meg 270ft-os etanollal. Mondjuk ha 7 litert eszik kint akkor az ugye 2590ft/100km. Ha fele felébe tankolok, és mondjuk a többlet fogyasztás végett 8 literrel számolok, akkor az 1480+1080=2560ft. Tehát 30ft a különbség :lol: :D Városban meg lehet át is fordul az arány. Tehát inkább maradok a jó öreg aranyáron adott benzinnél.

Link to comment
Megosztás:

Én kb 650km-t mentem kb 40-42 literrel most. Vegyesben nem hajtva. Most direkt fogyasztásra mentem. Ez szerintem nem rossz adat egy ilyen idős 1.8-as benzinestől.

Mai fogyasztás adatom: 1087 km-re 50,58 liter gázolaj.

Megbocsátottam neki a generátor hibát :D

Link to comment
Megosztás:

Mai fogyasztás adatom: 1087 km-re 50,58 liter gázolaj.

Megbocsátottam neki a generátor hibát :lol:

:D Adjál neki inniii! :D Jön a jó idő,lassan én is megnézem a fogyasztást egy tele tankkal,de nekem biztos nincs 5L alatt!

Olyan 5,5-6L/100km,ahogy számolom,pedig főút (igaz,kicsit tempósabban)

Link to comment
Megosztás:

Januártól mért fogyasztásom 10,6L lett. Javult valamitől, mert tavaly csak 12L volt. Persze továbbra is vegyesben, főként városban x20xev automata.

Ja igen, és ~40-60% etanol-benzin keverékkel. Ami mondjuk nem számít, mert bármit teszek bele, a fogyasztás fix...

Benzinnel a km költségem 39Ft/km, etanollal keverve 34Ft. Azért nem mindegy :D

Itt is megkérdem azért, érdemes beszerelni átalakítót? Mert ha +20-os fogyasztás jön rá, akkor pont ugyan annyiba kerül mint ha keverve használnám...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Mint ahogy gondoltam is, 847 km alatt 47,45 liter gázolaj fogyott!Így most olyan 20-21 Ft-ba van 1km-em és ezt már nem fedezi

a cég "támogatása"!Keresnem kell egy földművest B)

Én 12Ft körül kapok literenként, km költségem ki sem merem számolni. Legutóbbi fogyasztásom kb 1200km után 8.5l volt. Ebből az utolsó 25l etanol volt.

Link to comment
Megosztás:

Én 12Ft körül kapok literenként, km költségem ki sem merem számolni. Legutóbbi fogyasztásom kb 1200km után 8.5l volt. Ebből az utolsó 25l etanol volt.

Mármint 12Ft/km,nem?230Ft-os benzin meg dízel árnál jó is volt a mostani pénz,maradt minimum 10.000 Ft,amit lehetett a kopásra költeni,de már havi 3-4e megy pluszban el rá,pedig dízel és nem eszik azért sokat!

Link to comment
Megosztás:

Az nem semmi :( azért mentél már 90 felett az autóval,ugye? :) B) <--- Ez csak az irigység :D

Ebben van egy pici 100-110-es tempó is, meg egy kevéske város is, kb 100 km összesen. A többi 1000 km az 90-es tempó. Nemcsak a fogyasztás miatt járok finoman az autóval, hanem azért is, mert sokat járok (napi több mint 100 km) muszáj kímélni az autót.

Link to comment
Megosztás:

Ebben van egy pici 100-110-es tempó is, meg egy kevéske város is, kb 100 km összesen. A többi 1000 km az 90-es tempó. Nemcsak a fogyasztás miatt járok finoman az autóval, hanem azért is, mert sokat járok (napi több mint 100 km) muszáj kímélni az autót.

Én sajnos annyira nem kímélem,de ez az én hibám!Egyenlőre az olajfogyasztásomon tudok spórolni,ami azt jelenti hogy

a jövő hónapban csak levegő és olajszűrőt kell vennem,mert az olajat annyira nem ette,hogy maradt egy cserére való!

Gázolajszűrőm is megmaradt,mert kúton tankoltam,így legalább ennek örülhetek! B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 8,1 a nagy átlag de csak azért mert sokat megyek városban vele :) Amúgy meg ilyen benzinárak mellett inkább becsukom a szemem és úgy fizetek a benzinkúton... :(

És ha továbbra is csak városban jársz vele, szépen fog tovább kúszni fölfelé. Én most 9,7-nél tartok... :D B)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

45% etanol + 55% benzin = 7,1-es fogyasztás ott ahol egyébként 6,4-6,5 körül szokott lenni, érzése olyan mintha v-power lenne benne, kicsivel fickósabb, és egyenletesebben jár vele a motor városban váltogatva, finomabban indul meg. És nem mellékesen literje több mint 100 forinttal olcsóbb mint a benzinnek B)

Végre nekem is van már közeli etanol kút, élni is fogok vele mostantól de lehet inkább át is állok teljesen elektronikával. (Eddig nem volt kút a közelben, ami volt az is tőlem kb 25 kilométerre ráadásul debrecen túlsó felén így amíg elgurultam volna oda a megtakarítást el is pöfögte volna a vectra)

Ja, teletankoltam, ilyen is régen volt :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, teletankoltam, ilyen is régen volt :D

Én eddig 35-ször tankoltam, mindannyiszor tele B)

Így is 10-12 naponta kell tankolnom.

Kiszámoltam, havi szinten kerek 20 ezer Ft-ot spórol meg nekem az Isuzu motor, egy benzineshez képest, ami mondjuk 6,5-öt fogyasztana (ami elég barátinak tekinthető egy benzinestől)

Link to comment
Megosztás:

Én eddig 35-ször tankoltam, mindannyiszor tele B)

Így is 10-12 naponta kell tankolnom.

Kiszámoltam, havi szinten kerek 20 ezer Ft-ot spórol meg nekem az Isuzu motor, egy benzineshez képest, ami mondjuk 6,5-öt fogyasztana (ami elég barátinak tekinthető egy benzinestől)

Nekem sem 2x volt teletankolva csak mostanában volt ritkán :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Debrecen-Keszthely-Zalaegerszeg-Zánka-Debrecen útvonal és egyéb közeli utakkal 1100 kilométer és 8,2L/100KM fogyasztás 95-ös tiszta benzinnel. Klíma, 5 fő, csomagtartó teljesen tele. Sok város, sok főút és hazafelé végig 140km/h autópályán, odafelé kb az út fele volt 140-es az eleje autópályán csak 120-130 + sokszor lehajtottunk nézelődni :D

Én elégedett vagyok :D Az utasok is azok voltak a vectrával szóval egy mezei pirospont neki :) A klíma is hibátlanul teszi a dolgát mióta meg lett javítva. Amúgy 5 fővel és telepakolva is szépen lehetett haladni vele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megvan az új adat a fogyasztással kapcsolatban!1152,4km alatt 69.51 liter gázolajat hörpintett be az autó!Ez 6L/100km körüli fogyasztás!

Az én közlekedésemhez városban-főúton ez az 5,5 - 6 meg is marad az átlagnak úgy látszik!

Link to comment
Megosztás:

A héten volt szerencsém ezt a képet elkészíteni:

2011-05-16_16.59.42_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem lenne extra fotó de azért ilyet még hazánkban nem sokan fotóztak. a vectra bal oldalán a vastag sárga-fekete festésű csövek egy működő CNG kutat védenek, nem, nem LPG hanem CNG A teljes technológiát bemutatták, tankolását is, cng-s gépjárművet, magát a gyáregységet is, konkrétan az egyik kb 4-5 emelet magas tartály tetejéről készült a fotó. A drótkerítésen belül a puffertartályok sorakoznak, mögötte konténerekben van a technika ami kb 120m3/órás teljesítménnyel üzemel jelenleg de nincs kihasználva jelenleg (tiszta metánra értendő).

Aki a helyszínt kitalálja kap egy pirospontot Nem nyilvános kút

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.