Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nálam tegnap 998 km-re 50,7 liter gázolaj ment utánna.

Elég bátor, vagy, hogy 2 litert hagysz a tankban :D

Nem bátorság kérdése,teljesen ki akartam fogyasztani csak nem volt nálam kanna!

Nem hiszem hogy 2 liter maradt benne,mert teljesen elfeküdt a mutató és mikor utoljára így mentem vele,5km után kifogyott teljesen!Semmi probléma nem volt vele!Rátöltöttem,2 indítózás és már ment is!

Link to comment
Megosztás:

Én eddig mindig megtankoltam mikor 10l-t mutatott az óra. De nálam valami nem stimmel, mert eddig sose sikerült 43-45l-nél többet tankolnom ilyenkor ha 1 kattanásig nyomtam.

Nálam is ez van. Amikor kigyullad a tankolás visszajelző lámpa, még kb 15 liter anyag van a tankban, olyankor a mutató az 5 ös és a 10es között félúton áll a pirosban.

Link to comment
Megosztás:

Én eddig mindig megtankoltam mikor 10l-t mutatott az óra. De nálam valami nem stimmel, mert eddig sose sikerült 43-45l-nél többet tankolnom ilyenkor ha 1 kattanásig nyomtam.

Ahogy Adam1 is írta,10L-nél biztos hogy több van a tankban olyankor!Én nem egy kattanásig nyomtam utoljára hanem

a betöltő cső aljának a szintjéig töltöttem tele!A mutató 58 liternél állt,szerintem egy kattanásnál olyan 55-56 litert tudsz beletenni!

Nekem a lámpa a mutató szerint 8 liternél villan ki!

Link to comment
Megosztás:

Nekem még egyik opelem sem mért normálisan. Ezt sem tudom úgy teletankolni, hogy a mutató a 60-ál álljon. Nekem kb olyan 4-5 litert csal plusszban. De még mindig jobb mintha kifogyna valahol útközben.

Ahogy Adam1 is írta,10L-nél biztos hogy több van a tankban olyankor!Én nem egy kattanásig nyomtam utoljára hanem

a betöltő cső aljának a szintjéig töltöttem tele!A mutató 58 liternél állt,szerintem egy kattanásnál olyan 55-56 litert tudsz beletenni!

Nekem a lámpa a mutató szerint 8 liternél villan ki!

Link to comment
Megosztás:

Na ja. Hálaég nálam is a jobbik rossz irányba csal :wacko:

Ezt jól megragoztad :D

Most tankoltam megint,54.54Liter ment bele!A mutató a második csíknál volt és 100km után most az elsőnél van!

2L/100 km :wacko: Most 58-at mutat az óra,pár hét múlva rátankolok,hogy mennyi ment el!

Link to comment
Megosztás:

Múltkor kb. 1/3 arányban tankoltam rá a benyára szeszt. Most teletankoltam, és fele-fele arányban kapott 95-öst (shell - 333Ft/l) meg szeszt (oil kút - 240Ft/l). Egyelőre csak annyit vettem észre, hogy tényleg mintha kicsit jobban menne a kocsi, bár lehet ez csak placebo, mert mindenki ezt írta. :D

Teletankolás oka, hogy kíváncsi vagyok mennyit fog így enni, majd írok a fejleményekről.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem nem megy jobban. Én legalábbis nem vettem észre rajta.

Múltkor kb. 1/3 arányban tankoltam rá a benyára szeszt. Most teletankoltam, és fele-fele arányban kapott 95-öst (shell - 333Ft/l) meg szeszt (oil kút - 240Ft/l). Egyelőre csak annyit vettem észre, hogy tényleg mintha kicsit jobban menne a kocsi, bár lehet ez csak placebo, mert mindenki ezt írta. :D

Teletankolás oka, hogy kíváncsi vagyok mennyit fog így enni, majd írok a fejleményekről.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Kicsit odafigyeltem a "száguldásokra" és 920km-re 49.5L gázolaj kellett!5.3-5.4-es fogyasztás ha jól számoltam!Télen mennyire fog megemelkedni dízelnél?

Szinte semennyire.

Ha nem járatod többet a motort álló helyzetben, pl amíg lekaparod a jeget a szélvédőről, vagy amíg be nem fűtöd az utasteret.

Link to comment
Megosztás:

Szinte semennyire.

Ha nem járatod többet a motort álló helyzetben, pl amíg lekaparod a jeget a szélvédőről, vagy amíg be nem fűtöd az utasteret.

Kb annyit szoktam járatni!Amíg kiszellőzik nyáron vagy jégkaparás télen!Nem tesz jót egyébként ha sokat járatod egy helyben indulás előtt,nem?

Várom a leveled az elektromos ablakkal kapcsolatban... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Kb annyit szoktam járatni!Amíg kiszellőzik nyáron vagy jégkaparás télen!Nem tesz jót egyébként ha sokat járatod egy helyben indulás előtt,nem?

Várom a leveled az elektromos ablakkal kapcsolatban... ^_^

Szinte csak annyival eszik többet télen, amennyivel többet járatod.

Meg a téli gumi gördülési ellenállása picit nagyobb.

Link to comment
Megosztás:

Igen, feltéve, hogy télen nem valami prémium gumival jár nyáron meg valami CEAT meg hasonló minőségűvel vagy Tigar ^_^

A nyárival nincs gond,nem rég vettem őket!Goodyear Eagle,de a téli Rockstone vagy valami hasonló!Szinte újak,de jó lenne eladni,feltéve ha tudok szerezni

4 db 16-os vasfelnit,mert van Continental meg Fulda téli gumi garnitúrám is 16-osban és azokban azért jobban bízom még ha használtak is!

Link to comment
Megosztás:

Igen, feltéve, hogy télen nem valami prémium gumival jár nyáron meg valami CEAT meg hasonló minőségűvel vagy Tigar ^_^

Nem feltétlenül. Elég, hogyha a téli gumi mondjuk 175-ös, a nyári meg 195, mint nálam. Vagy ne adj isten 205 vagy 225. Ez már különbség a téli gumi javára még akkor is, ha a nyári egy prémium, a téli meg egy kínai szar.

Link to comment
Megosztás:

A nyárival nincs gond,nem rég vettem őket!Goodyear Eagle,de a téli Rockstone vagy valami hasonló!Szinte újak,de jó lenne eladni,feltéve ha tudok szerezni

4 db 16-os vasfelnit,mert van Continental meg Fulda téli gumi garnitúrám is 16-osban és azokban azért jobban bízom még ha használtak is!

Én azért 16-os felniket téli gumi alá nem tennék.

Link to comment
Megosztás:

Igen nővekszik a fogyasztásod, meg a km óra is csalni fog :/

Nemrég cseréltem 14-ről 15-re majd 14-re vissza és most 16-os van rajta!A fogyasztásom kevesebb lett,de az is igaz hogy óvatosabban is mentem vele!A km óra meg kevesebbet mutat a ténylegesnél,de 1-2 nap alatt hozzászokik az ember

hogy mennyivel is lehet menni ilyenkor!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.