Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Direkt szűrő változtathat kicsit a fogyasztáson?Mint ha kevesebbet evett volna az autó,mióta feltettem!

A direkt szűrő többet árt mint használ az autónak.Nem elég, hogy jelentős mértékben engedi át a finom port amit a papírfilter megfog, gázadásnál a motortér forró levegőjét rántja be.Szóval a király szívóhang mellé kapsz egy teljesítményromlást.

A direkt szűrőnek kihegyezett versenytechnikánál van jelentősége, és ott is akkor hatékony, ha el tudják szeparálni a motortér forró levegőjétől.A mellé hebrákolható alu meg mittomén'milyen terelőlap kutyakakát sem ér, csak vidékivakítás.

A sportbetét szűrő már más tészta.Cserébe éppen kb. 4X olyan drága.Nekem K@N volt az Astrában.

Link to comment
Megosztás:

A direkt szűrő többet árt mint használ az autónak.Nem elég, hogy jelentős mértékben engedi át a finom port amit a papírfilter megfog, gázadásnál a motortér forró levegőjét rántja be.Szóval a király szívóhang mellé kapsz egy teljesítményromlást.

A direkt szűrőnek kihegyezett versenytechnikánál van jelentősége, és ott is akkor hatékony, ha el tudják szeparálni a motortér forró levegőjétől.A mellé hebrákolható alu meg mittomén'milyen terelőlap kutyakakát sem ér, csak vidékivakítás.

A sportbetét szűrő már más tészta.Cserébe éppen kb. 4X olyan drága.Nekem K@N volt az Astrában.

Igen,ebben igazad van,viszont nagyobb felületen tudja beszívni a levegőt és ebből gondoltam hogy talán a teljesítményt vagy fogyasztást befolyásolhatja kis mértékben...

nem csak azon a kis csövön keresztül!Ennek ellenére viszont meleg levegőt szív be mint ahogy írtad,a motortérből!Biztos hogy nem fogok alumínium sz..rságokat beszögelni ez miatt!Ez csak egy próba volt részemről,de köszönöm a tanácsodat,ez így tényleg nem nyerő!Sportbetét szűrőkben meg nem nagyon hiszek... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A sportbetét szűrő már más tészta.Cserébe éppen kb. 4X olyan drága.Nekem K@N volt az Astrában.

Akartam már itt kérdezni, hogy ezek a szűrők (a márkásabbak) megérik azt a plusz pénzt?

Ez azért olcsó mert sima szűrő, és azért drágább mint egy mezei légszűrő, mert kék színű, és a dobozára rá van írva hogy high performance? <_< >>> link <<<

Direktszűrőt épp az általad felsorolt dolgok miatt nem akarok (bár a szívóhangot nagyon bírom :rolleyes: ), valamint azért mert azokat relatív gyakran kell karbantartani.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap néztem egy TV műsort és a fogyasztásról is volt benne szó!

Természetesen elmondták az alapvető dolgokat hogy a klíma használata miatt nőhet meg,a lehúzott ablak 5%-os növekedést,a motort ideális fordulaton járatva kell használni!De volt pár dolog ami meglepett!

Növeli a fogyasztást az ablak,az utastér fűtés használata,a CD lejátszók (ha rádiót hallgatsz az keveset fogyaszt)és felmérések szerint ha keményebb zenét hallgatsz,az is hat az emberre és jobban nyomhatja a gázt!

Emelkedő előtt érdemes gyorsítani és a dombon csak tartani a sebességet és még volt szó a gumikról,azok nyomásáról stb!A lényeg hogy annyi mindenre oda lehetne figyelni,de akkor mi élvezet maradna az autózásból? :rolleyes:

Nekem most úgy látszik beállt olyan 5,5 körülire a fogyasztásom!

Link to comment
Megosztás:

a használthoz tudtommal kell valami átalakítás, de haverom előző autója egy ford orion volt asszem 1.7D és abba tette tisztán a tescós étolajat. el is ment vele jópár ezer km-t mielött eladta.

A használthoz tudod mi kell? Egy nagyon finom lyukú szűrő, amin leszűröd beöntés előtt a sültkrumpli maradványokat. Legalábbis Kadett 1.6D esetében ennyi volt szükséges.

Az Orion egyébként meg 1.8D, feltéve hogy nem a nyolcvanas évekből jött, mert akkor lehet 1.6 is. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Használt sütőolaj? <_<

Neeeem,azért büntetnek!Vagy a használtért nem? :rolleyes:

Nem kell ezeknek semmi átalakítás,bár valakitől hallottam hogy a TD-be nem lehet tenni!Nem tudom miért...

Lángossütő?Micsoda álca!Ha egyszer töltök bele,csinálok rá matricákat -_-

Link to comment
Megosztás:

A használthoz tudod mi kell? Egy nagyon finom lyukú szűrő, amin leszűröd beöntés előtt a sültkrumpli maradványokat. Legalábbis Kadett 1.6D esetében ennyi volt szükséges.

Az Orion egyébként meg 1.8D, feltéve hogy nem a nyolcvanas évekből jött, mert akkor lehet 1.6 is. :rolleyes:

most hogy mondod 1.8 volt

Link to comment
Megosztás:

Neeeem,azért büntetnek!Vagy a használtért nem? :rolleyes:

Nem kell ezeknek semmi átalakítás,bár valakitől hallottam hogy a TD-be nem lehet tenni!Nem tudom miért...

Lángossütő?Micsoda álca!Ha egyszer töltök bele,csinálok rá matricákat :D

Természetesen mindkettő tilos, nem az a lényeg, hogy használt-e vagy sem, hanem az, hogy nem fizetsz utánna jövedéki adót <_<

Nem szól bele a dologba az, hogy turbós-e a motor vagy sem. Az adagoló a lényeg. Azt mondják, amelyiket nem a gázolaj keni, hanem a motorolaj (pl régi mercik) abba korlátlanul belemehet az étolaj. Abban semmiféle kárt nem tesz, feltéve ha le van szűrve rendesen. A gázolajkenésű adagolókba már kicsit rázósabb belerakni, mert bármikor tönkremehet tőle. Persze tudom, sokan kipróbálták már, és gond nélkül mentek vele több ezer km-t, én inkább tartózkodnék tőle -_-

Link to comment
Megosztás:

Legutóbbi fogyi adatom: 1016 km-re 50,65 liter gázolaj.

Az nagyon jó szerintem!Én meg sem próbálom 5 liter alá vinni!Gyengék az idegeim hozzá! :rolleyes: 5.5-6.0 nekem tökéletes!

Pár napja próbálgattam,hogy hazafelé(mert arra jobb a lejtés) kihúzatva a motort,mennyit tudok gurulni és "spórolni" esetleg!Hozzáteszem,nap mint nap ezen az útvonalon járok 7 éve!50km-ből 15km-t gurultam átlagban!Alkalmanként 1,5 és 3,0 km között és csak 80km/h-ig engedtem lelassulni az autót!

Hazaérve tankolás és másnap újabb próba!5.2-5.3-at számoltam ki fogyasztásnak!Majdnem annyit evett az autó,hiába gyorsultam finoman,mint ha rendesen közlekedtem volna!

Mennyi is a teletank?58 liter?A betöltő tetejéig töltöm állandóan és akkor kb annyit mutat a mutató!

Link to comment
Megosztás:

Ha tele tankoltam az autót néha benzinszagot éreztem. kiderült hogy a tanknyílás és a tank között valami cső el van repedve és csöpög a benzinem kb 3/4 tankig, de csak menet közbe ahogy lötyögött. mikor álltam nem volt alatta folt. még jó hogy megnézettem hamár úgyis szerelőnél volt. a szerelő szerint 1-2 liter simán elfolyhatott ill párologhatott ebbe a nagy melegbe, és a legjobb az egészbe hogy ígyis 9-9,5l volt a fogyasztásom :D kíváncsi leszek mennyit csökken ezután, csak még ki kell autóznom ami benne van (kb fél tank), hogy ki tudja cserélni. Ebből mérhető érték nem tudom mikor lesz mert ez elfogy akkor nyaralás, hosszútávon mást fog mutatni. Talán szeptemberre kiderül. Matek szerint a 2 liter 100 km.en 3-4 dl minusz az átlagból.

Link to comment
Megosztás:

Azért egy jó karban lévő X20XEV és egy finom vezetési stílussal kevesebből is el lehet járni vele persze kérdés, hogy hol és hogyan használod :D

Nekem tavaly óta 8,2 a "nagyátlagom". Van benne minden (alapesetben pest, de van vidék is).

Link to comment
Megosztás:

Újra furi, majd 12L-es fogyit produkált és murva nehezen indult be a 16 fokban a Veki a kütyüvel, úgy hogy tegnap este rátankoltam benzint, és uninstalláltam.

Most egy darabig újra felesben járok, amíg nem lesz pénzem az E85Powerre.A jelenlegi műszer meg eladó.Érdekes módon márkatársak 8V verzióiban ami hengerenkénti, gond nélkül üzemel.Érdekes..... :D

Link to comment
Megosztás:

Ha tele tankoltam az autót néha benzinszagot éreztem. kiderült hogy a tanknyílás és a tank között valami cső el van repedve és csöpög a benzinem kb 3/4 tankig, de csak menet közbe ahogy lötyögött. mikor álltam nem volt alatta folt. még jó hogy megnézettem hamár úgyis szerelőnél volt. a szerelő szerint 1-2 liter simán elfolyhatott ill párologhatott ebbe a nagy melegbe, és a legjobb az egészbe hogy ígyis 9-9,5l volt a fogyasztásom :D kíváncsi leszek mennyit csökken ezután, csak még ki kell autóznom ami benne van (kb fél tank), hogy ki tudja cserélni. Ebből mérhető érték nem tudom mikor lesz mert ez elfogy akkor nyaralás, hosszútávon mást fog mutatni. Talán szeptemberre kiderül. Matek szerint a 2 liter 100 km.en 3-4 dl minusz az átlagból.

Öhhöhö... Egy olyan nekem is elrepedt. 6700Ft volt a gyári cső. A vicc az, hogy nem cseréltük az egészet, hanem "enyhén" barbár módon kellett eljárnunk (toldással), mert a cső komplett cseréjéhez a hátsó hidat ki kellett volna szedni, nem lehetett hozzáférni a cső másik végéhez.

Kívánom, hogy neked ne ez a cső legyen repedve! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Újra furi, majd 12L-es fogyit produkált és murva nehezen indult be a 16 fokban a Veki a kütyüvel, úgy hogy tegnap este rátankoltam benzint, és uninstalláltam.

Most egy darabig újra felesben járok, amíg nem lesz pénzem az E85Powerre.A jelenlegi műszer meg eladó.Érdekes módon márkatársak 8V verzióiban ami hengerenkénti, gond nélkül üzemel.Érdekes..... :wacko:

Flextek itt van még,köll? :D

Link to comment
Megosztás:

Azért egy jó karban lévő X20XEV és egy finom vezetési stílussal kevesebből is el lehet járni vele persze kérdés, hogy hol és hogyan használod :D

Ha 9 alá megy én már örülni fogok, mert mint már említettem a bravaval is 9el jártam és az 1.4 12v volt. Vezetési stílusom dinamikus és spórolós is egyben. hangulattól és a fizetés közelségétől függően :wacko: rövid távon használom ált. be bajára, melózni és egyéb 15-20 km távon.

Egyébként ma ültem egy (elsőautós) ismerős b2 x20xev-jébe és a kijelzőn a 100km-es átlag 13,3 liter volt :wacko: viszont az az autó rottyon van rendesen, de nem szeretném részletezni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.