Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Ha jól tudom,magas (100 vagy feletti)az oktánszáma és így az átlagosnál magasabb fűtőértéke van.

Ettől magasabb a teljesítmény és alacsonyabb a fogyasztás,viszont elvileg csökkentheti a motor élettartamát.

100-as feletti kémiailag lehetetlen, de még a 100-as is. Maximum 99-es oktán számú lehet a benzin, a 100 az kamu.

Amúgy meg nem minden kocsinak tesz jót, mert pl. a vectra 95-ös benzinhez lett állítva, 99-es oktánnál pedig változik a gyújtáspont, amit elméletileg 98-as benzinig automatikusan állít az elektronika. de felette már nem.

Szerintem sokkal többet dob pl. ha egy friss 95-össet tankolunk a kocsiba, mert ott lehet is érezni a jobb teljesítményt. de az tényleg friss legyen :devlish:

Link to comment
Megosztás:

A gond ott van, hogy a motor nem is használja ki a 98-nál jobbat mert ugyanakkor gyújt a V-Powerrel is... szóval lehet érezni gyorsulást persze de az kb a 95-98 közötti minimális eltérés lehet és egy nagy adat jóindulat a sofőr felé ha már drágán tankolt legalább úgy érzi, hogy jobban is megy :devlish:

Link to comment
Megosztás:

100-as feletti kémiailag lehetetlen, de még a 100-as is. Maximum 99-es oktán számú lehet a benzin, a 100 az kamu.

Amúgy meg nem minden kocsinak tesz jót, mert pl. a vectra 95-ös benzinhez lett állítva, 99-es oktánnál pedig változik a gyújtáspont, amit elméletileg 98-as benzinig automatikusan állít az elektronika. de felette már nem.

Szerintem sokkal többet dob pl. ha egy friss 95-össet tankolunk a kocsiba, mert ott lehet is érezni a jobb teljesítményt. de az tényleg friss legyen :devlish:

Nem mértem még meg pontosan,de nem is én találtam ki! :lol:

Teszteknél több helyen is láttam és olvastam róla!

A GYÁRTÓ állítása szerint minimum 99-es,de inkább 100-102 finomságú!

Egyébként biztosan ismernek olyan adalékot,amivel ennyire megnövelhető az oktánszám ha már nem egy

sufniban tesztelnek!Az más kérdés,hogy amit importálnak ide,az nem valószínű hogy ugyan az a benzin!

Link to comment
Megosztás:

100-as feletti kémiailag lehetetlen, de még a 100-as is. Maximum 99-es oktán számú lehet a benzin, a 100 az kamu.

Amúgy meg nem minden kocsinak tesz jót, mert pl. a vectra 95-ös benzinhez lett állítva, 99-es oktánnál pedig változik a gyújtáspont, amit elméletileg 98-as benzinig automatikusan állít az elektronika. de felette már nem.

Szerintem sokkal többet dob pl. ha egy friss 95-össet tankolunk a kocsiba, mert ott lehet is érezni a jobb teljesítményt. de az tényleg friss legyen :lol:

Nem lehetetlen. Azt mondja a fáma, hogy az adott benzin oktánszámát megadja egy ugyanolyan nyomás tűrési tulajdonsággal rendelkező keverék izo-oktán térfogat százaléka. Vagyis ha van egy 98% izo-oktánt, és egy 2% heptánt tartalmazó keveréked, akkor annak nyomástűrési tulajdonsága megegyezik a 98-as benzinnel. Ha 100-as az oktánszám, akkor az a benzin 100% izo-oktán nyomástűréssel egyezik meg. Nade azt semmi nem tiltja, hogy legyen olyan benzin, aminek nyomástűrése ennél nagyobb :devlish: Adalékokkal, meg mit tudom én milyen kutyafülével el lehet ezt érni benzinnél : ) Az etanolé meg alapból nagyobb ennél.

Ugye a nagy oktánszámnak nagy kompresszióviszonyú motorknál van jelentősége. Jobban össze lehet sűríteni, és nagyobb erővel tolja le a dugattyút. Nade utcai autóknál felesleges a 98-nál (régebbi, alacsonyabb kompresszióviszonyú autóknál 95-nél) magasabbat tankolni, mert ehhez benzinhez tervezték. A benzin hiába tűrné a nagyobb sűrítést, a motor nem tudja kihasználni. Talán inkább az adalékoknak van jelentősége ezekben a drágább üzemanyagokban (pl Shell V power)

Link to comment
Megosztás:

Az etanolnak is 105-107 közötti az oktánszáma. A v-power racing-es blokkon rajta volt hogy 4,5% bio-etanolt tartalmaz :devlish:

Egyébként szerelő kollega mondta hogy idén már 3 autót vittek hozzájuk, melyek szeszüzeműek voltak, és nem bírták a motorjaik a nagyobb égéshőfokot. Leginkább a szelepek voltak besülve, de más problémát is okozott.

Annyit észrevettem, hogy ha 4-en, 5-en ültünk a kocsiban, kevésbé volt érezhető a plusz súly, illetve 5-ös fokozatban nem 100-nál, hanem 120-nál pörgött a motor 3000-et. Magasabb fordulaton is mintha kicsit halkabb lenne a motor (gondolom a benyában levő adalékoknak köszönhetően kisebb a súrlódás).

Nyugi nem ilyet fogok tankolni ezután, csak gondoltam kipróbálom. 400Ft-ot tényleg nem ér meg literje, meg mint írtam most kb 2/3-ad arányban van a tankban racing, 1/3-ad arányban sima 95-ös.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez új.

Amúgy kíváncsi lennék,hogy pontosan mi bajuk lett a szeszes autóknak.

Az etanolnak is 105-107 közötti az oktánszáma. A v-power racing-es blokkon rajta volt hogy 4,5% bio-etanolt tartalmaz :devlish:

Egyébként szerelő kollega mondta hogy idén már 3 autót vittek hozzájuk, melyek szeszüzeműek voltak, és nem bírták a motorjaik a nagyobb égéshőfokot. Leginkább a szelepek voltak besülve, de más problémát is okozott.

Annyit észrevettem, hogy ha 4-en, 5-en ültünk a kocsiban, kevésbé volt érezhető a plusz súly, illetve 5-ös fokozatban nem 100-nál, hanem 120-nál pörgött a motor 3000-et. Magasabb fordulaton is mintha kicsit halkabb lenne a motor (gondolom a benyában levő adalékoknak köszönhetően kisebb a súrlódás).

Nyugi nem ilyet fogok tankolni ezután, csak gondoltam kipróbálom. 400Ft-ot tényleg nem ér meg literje, meg mint írtam most kb 2/3-ad arányban van a tankban racing, 1/3-ad arányban sima 95-ös.

Link to comment
Megosztás:

Az etanolnak is 105-107 közötti az oktánszáma. A v-power racing-es blokkon rajta volt hogy 4,5% bio-etanolt tartalmaz :devlish:

Egyébként szerelő kollega mondta hogy idén már 3 autót vittek hozzájuk, melyek szeszüzeműek voltak, és nem bírták a motorjaik a nagyobb égéshőfokot. Leginkább a szelepek voltak besülve, de más problémát is okozott.

Tisztelettel, de ez hüljeség.Az E85-től nem sül be a motor, lévén alacsonyabb a fajlagos égéshője mint a normál 95-ös benzinnek.

Link to comment
Megosztás:

Annyit észrevettem, hogy ha 4-en, 5-en ültünk a kocsiban, kevésbé volt érezhető a plusz súly, illetve 5-ös fokozatban nem 100-nál, hanem 120-nál pörgött a motor 3000-et.

Ez teljességgel hülyeség. A váltó áttételezéstől függ, hogy milyen sebességnél mennyit pörög a motor. Semmi köze a motorhoz, vagy az üzemanyaghoz.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelettel, de ez hüljeség.Az E85-től nem sül be a motor, lévén alacsonyabb a fajlagos égéshője mint a normál 95-ös benzinnek.

Igazad van.

Itt egy cikk: E85 tévhitek

3. pontból emelnék ki:

"A motorvezérlő elektronika általában 40-50%-os keverésig tolerálja a megváltozott üzemanyag-keveréket, ennél nagyobb arány egyenetlen motorműködést okozhat, felvillanhat a motorkontroll lámpa (Check Engine). Ez azt jelenti, hogy autónk motorja tartósan szegény üzemanyag-keverékkel üzemel, ami károsíthatja, rosszabb esetben -nagy igénybevétel esetén- tönkre is teheti azt (pl. átéghetnek a dugattyúk). "

A 4. pont mondjuk teljes ellentmondása a 3.-nak a cikkben. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Az király! :lol:

Akkor ha mondjuk tele tankolom belőle,mondjuk lehet olyan, hogy 200-as tempónál 1000/fordulaton megy majd a motor? :devlish: :lol: :lol:

Simán! Ez még meg is lehet! Felgyorsítasz 200-ig majd benyomod a kuplungot és egy darabig 200-nál 1000rpm lesz csak hamar csökkenni fog :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az király! :lol:

Akkor ha mondjuk tele tankolom belőle,mondjuk lehet olyan, hogy 200-as tempónál 1000/fordulaton megy majd a motor? :lol: :lol: :lol:

Ha túltankolod, csak akkor. 90l-nyit kell belesűrítened a 60l-es tankba :devlish:

Lehet hogy hülyén hangzik, de tényleg nem pörög annyit a motor 120-nál. Most nem mentem 130-cal, de amit írtam 1100km-es túrát, ott volt időm vizslatni a műszereket, 130-nál pörgött 3500-at.

Link to comment
Megosztás:

Figyelj. Én képes vagyok erre is! :lol:

De nem lehet,hogy egy sebességi fokozatot nem kapcsoltál a múltkor? :lol: :lol: :lol: Na jól van csak vicceltem. Amúgy ha olyan fordulaton produkálna ilyet, akkor egyéb fordulaton is kéne nem? Mondjuk az alapjáratod is 500 volna, vagy ilyesmi. Nem hiszek az ilyen sz@rokban mint a v-power, vagy evo. Nem versenyzek,nem kell speciális feltételeknek megfelelnie az általam hasznát benzinnek. Csak tudja azt a szintet, amit az autó gyártója elvár. És a 95-ös tudja.Így is drága nem hogy még evo meg mittudomén..... ;)

Ha túltankolod, csak akkor. 90l-nyit kell belesűrítened a 60l-es tankba :devlish:

Lehet hogy hülyén hangzik, de tényleg nem pörög annyit a motor 120-nál. Most nem mentem 130-cal, de amit írtam 1100km-es túrát, ott volt időm vizslatni a műszereket, 130-nál pörgött 3500-at.

Link to comment
Megosztás:

Nem hangzik hülyén csak nem képzelhető el a dolog mivel ahhoz amit írsz a motor és váltó alkatrészeinek méretbeli változáson kellene keresztül menniük pl váltót szétkapni és a fokozatokat cserélgetni egy hosszabb váltóból és akkor azonos sebességnél alacsonyabb lenne a fordulatszám.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van.

Itt egy cikk: E85 tévhitek

3. pontból emelnék ki:

"A motorvezérlő elektronika általában 40-50%-os keverésig tolerálja a megváltozott üzemanyag-keveréket, ennél nagyobb arány egyenetlen motorműködést okozhat, felvillanhat a motorkontroll lámpa (Check Engine). Ez azt jelenti, hogy autónk motorja tartósan szegény üzemanyag-keverékkel üzemel, ami károsíthatja, rosszabb esetben -nagy igénybevétel esetén- tönkre is teheti azt (pl. átéghetnek a dugattyúk). "

A 4. pont mondjuk teljes ellentmondása a 3.-nak a cikkben. Szerintem.

Mikor túllövöd a keveréket, az autót nem tudod sem normálisan, forszírozva pedig végkép használni.Oly mértékben beszaggat, hogy lámpánál nem tudsz vele elindulni lefulladás nélkül, nem hogy tartósan használni.

Mielőtt eladtam volna a zöld Astrámat (X20XEV), kiépítettem belőle a FlexTeket.A tank alján kb. 10L E85 volt.A megtenni kívánt 1km pedig maga volt a pokol a benzinkútig.Azt hittem, soha nem érek oda.

Link to comment
Megosztás:

És az nem lehet,hogy a váltó szimmeringnél hűtésként befolyó v power aranyat érő nedű, megváltoztatja a fogaskerekek molekuláris szerkezetét. Kvázi lekicsinyíti, vagy felnagyítja. Ha meg elfogy, akkor visszaáll minden az eredeti állapotra. Gyerekek én mondtam, hogy a Vectra a világ legszuperebb autója! :lol: :devlish: :lol:

Nem hangzik hülyén csak nem képzelhető el a dolog mivel ahhoz amit írsz a motor és váltó alkatrészeinek méretbeli változáson kellene keresztül menniük pl váltót szétkapni és a fokozatokat cserélgetni egy hosszabb váltóból és akkor azonos sebességnél alacsonyabb lenne a fordulatszám.
Link to comment
Megosztás:

És az nem lehet,hogy a váltó szimmeringnél hűtésként befolyó v power aranyat érő nedű, megváltoztatja a fogaskerekek molekuláris szerkezetét. Kvázi lekicsinyíti, vagy felnagyítja. Ha meg elfogy, akkor visszaáll minden az eredeti állapotra. Gyerekek én mondtam, hogy a Vectra a világ legszuperebb autója! :lol: :devlish: :lol:

Azaz! A NanoBotok ráharapnak a VíPóverre és átalakulnak mint a Transformersek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem hangzik hülyén csak nem képzelhető el a dolog mivel ahhoz amit írsz a motor és váltó alkatrészeinek méretbeli változáson kellene keresztül menniük pl váltót szétkapni és a fokozatokat cserélgetni egy hosszabb váltóból és akkor azonos sebességnél alacsonyabb lenne a fordulatszám.

Lehet hogy amíg fizettem a kúton, a gyors ferrari-szerelők befeküdtek a kocsi alá és kicsit megbuherálták a váltót. :lol: :devlish:

Majd ha kifogy belőle a paripás benzin, akkor megírom hogy mennyit pörög a motor sima 95-tel. De meló után (este 10) gebedjek meg, de megnézem most mennyit pörög 130-nál. Mint írtam sima 95-tel 3500-at.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy amíg fizettem a kúton, a gyors ferrari-szerelők befeküdtek a kocsi alá és kicsit megbuherálták a váltót. :lol: :devlish:

Majd ha kifogy belőle a paripás benzin, akkor megírom hogy mennyit pörög a motor sima 95-tel. De meló után (este 10) gebedjek meg, de megnézem most mennyit pörög 130-nál. Mint írtam sima 95-tel 3500-at.

Teljesen felesleges nézegetned, 3,94-es végáttételű F15-os váltód van. Ez nem változik akkor sem, ha akármilyen idióta mesével ellátott üzemanyaggal hajtod, és akkor sem, ha a legolcsóbb 95-ös benzinnel.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen felesleges nézegetned, 3,94-es végáttételű F15-os váltód van. Ez nem változik akkor sem, ha akármilyen idióta mesével ellátott üzemanyaggal hajtod, és akkor sem, ha a legolcsóbb 95-ös benzinnel.

Akkor nem az üzamanyaghoz van köze (értem én hogy gőzmozdony, de mi hajtja? :devlish: ), de valami miatt mégsem pörög annyit a motor 120-nál. Rossz a fordulatszámmérőm? Az is lehet... Tény, amióta ezt észleltem, csak az üzemanyagom változott, azért mertem ezt a következtetést levonni (meg az időjárás lett szarabb :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem az üzamanyaghoz van köze (értem én hogy gőzmozdony, de mi hajtja? :devlish: ), de valami miatt mégsem pörög annyit a motor 120-nál. Rossz a fordulatszámmérőm? Az is lehet... Tény, amióta ezt észleltem, csak az üzemanyagom változott, azért mertem ezt a következtetést levonni (meg az időjárás lett szarabb :lol: )

Hátom lehetőség van.

-Nem emlékszel pontosan, hogy korábban mennyit pörgött.

-Nem működik megfelelően a fordulatszémmérőd

-Nem mér jól a km-órád.

Én a legelsőre tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.