Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Aki nem tudná... Reggel motor indit.. beindul és le is állt. Kijelzőn a program felirat olvasható. Akksi benzin ok önindítio forgat semmmi.

Potkulcs proba semmmi.

Ma beszéltem egy kulcsmásolos emberkével aki ellenorizte a kulcsokban a chip-eket minden ok.

Azt mondta az immo tiltott Holnap jön remélem beprogramozza. Remélem nem kerül sokba. Ha ez a baja egyáltalán...

Este lefekvéskor mondj egy imát és reggel láss csodát :D

Link to comment
Megosztás:

Megjött a helyzetjelzőm, de a bal első továbbra sem világít, pedig az égő rottyon volt, azt hittem az a baja. A jobbost meg nem bírom kivenni, nem igazán fér be a kezem. Most ott vagyok ahol voltam, csak a pénzem bánja :S

Nekem sem volt egy álom a helyzetjelzőt kicserélni, lévén elég nagy a kézfejem, meg az ujjaim sem túl vékonyak :D

Link to comment
Megosztás:

Megjött a helyzetjelzőm, de a bal első továbbra sem világít, pedig az égő rottyon volt, azt hittem az a baja. A jobbost meg nem bírom kivenni, nem igazán fér be a kezem. Most ott vagyok ahol voltam, csak a pénzem bánja :S

Nem olvastam vissza,de nem LED-eset vettél véletlenül?Ha igen,akkor fordítva tetted lehet bele!

A jobb oldalinál nálam is ki kell venni cserénél a biztosítékos dobozt!Játszottam én is vele,mert amikor cseréltem,nem akart világítani,aztán a helyére téve egy kicsit megmozgattam és azóta megy!

Link to comment
Megosztás:

Nem olvastam vissza,de nem LED-eset vettél véletlenül?Ha igen,akkor fordítva tetted lehet bele!

A jobb oldalinál nálam is ki kell venni cserénél a biztosítékos dobozt!Játszottam én is vele,mert amikor cseréltem,nem akart világítani,aztán a helyére téve egy kicsit megmozgattam és azóta megy!

MEgfordítva nem próbáltam, köszi a tippet. Amit te jobbnak mondasz azt én balnak :D A hűtőnek van egy vastag cső és a lyuk is olyan bután van hogy alig lehet benyulni a tompított mellett. A balt a biztosíték kivétele nélkül nem lehet, de utána már hatalmas hely van.

Link to comment
Megosztás:

tölteni biztos tölt a generátor, mert az akku mindig zöld és nem merül le még hidegben sem 1hét állás után se. és az is biztos, hogy csak első indulásnál kell neki a nagyobb fordulat, utána alapjáraton is minden tökéletesen működik tovább.

pont fél éve lett felújítva, persze kérdés mit végeztek el, mert sajnos az egy szar bagázs aki csinálta... de csak ők voltak a közelben.. :/ (3.kerület, csillaghegyi autószerviz a hét megálló mellett - kerülje el aki tudja) azt mondták cserélve lett rajta egy két dolog, már nem tudom mi...

és ezt lehet cserélni, ha igen milyen összegű a tétel?

8-12ezer közt,de több helyen is szét kell nézni

Link to comment
Megosztás:

most nézem a gari papírt, az van ráírva hogy Delcogen 100A dióda híd és fesz. szabályzó csere.

ez volt 2010.07.08-án azóta csak nem ment tönkre, nem?

Lehet valammit elcsesztek vagy szar volt amit beleraktak. Ha van gari vidd vissza hogy nemjó.

Megnéztem, tényleg fordítva raktam be a helyzetjelzőt, most világít. Sikerült kipiszkálni a másik oldalon is, de nem megy be, mert más a két lámpa és ezen kisebb a lyuk, csak a hegye fér be a lednek. :S Műszakin az nem gáz hogy nemegyforma a két oldalon? A lényeg hogy világítson nem?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, tényleg fordítva raktam be a helyzetjelzőt, most világít. Sikerült kipiszkálni a másik oldalon is, de nem megy be, mert más a két lámpa és ezen kisebb a lyuk, csak a hegye fér be a lednek. :S Műszakin az nem gáz hogy nemegyforma a két oldalon? A lényeg hogy világítson nem?

Ha van, próbáld meg műszerészcsipesszel :D Műszakin nem tudom átmenne-e így :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem valami ötezerért csinálták meg. Nekem újra kellett forrasztani a diódát. Ez az akkus zöld szem csak parasztvakítás, mert egy cellát figyel nem pedig hatot.

tölteni biztos tölt a generátor, mert az akku mindig zöld és nem merül le még hidegben sem 1hét állás után se. és az is biztos, hogy csak első indulásnál kell neki a nagyobb fordulat, utána alapjáraton is minden tökéletesen működik tovább.

pont fél éve lett felújítva, persze kérdés mit végeztek el, mert sajnos az egy szar bagázs aki csinálta... de csak ők voltak a közelben.. :/ (3.kerület, csillaghegyi autószerviz a hét megálló mellett - kerülje el aki tudja) azt mondták cserélve lett rajta egy két dolog, már nem tudom mi...

és ezt lehet cserélni, ha igen milyen összegű a tétel?

Link to comment
Megosztás:

Nekem valami ötezerért csinálták meg. Nekem újra kellett forrasztani a diódát. Ez az akkus zöld szem csak parasztvakítás, mert egy cellát figyel nem pedig hatot.

és lesz valami baja ha nem foglalkozok a hibával? mert én együtt tudok élni vele, annyira nem érdekel, a gari is lejárt 4napja és amilyen bagázs biztos hogy percre pontosan tartja a fél éves gari időt bármennyire is drágán dolgoztak... azért holnap felhívom őket hátha...

akkunál minden cellában ugyan akkora az áramerősség, nem? tehát nem lehet az, hogy kifogy a fele a másik pedig nem.

mert nekem eddig mindig jól mutatta a töltöttséget, zöldnél sose volt lemerülve, sötét színnél pedig energia se volt benne. amúgy biztos kap töltés és maxon is van, mert mindig tökéletesen indítja a kocsit is és csak 60amperes

Link to comment
Megosztás:

és lesz valami baja ha nem foglalkozok a hibával? mert én együtt tudok élni vele, annyira nem érdekel, a gari is lejárt 4napja és amilyen bagázs biztos hogy percre pontosan tartja a fél éves gari időt bármennyire is drágán dolgoztak... azért holnap felhívom őket hátha...

akkunál minden cellában ugyan akkora az áramerősség, nem? tehát nem lehet az, hogy kifogy a fele a másik pedig nem.

mert nekem eddig mindig jól mutatta a töltöttséget, zöldnél sose volt lemerülve, sötét színnél pedig energia se volt benne. amúgy biztos kap töltés és maxon is van, mert mindig tökéletesen indítja a kocsit is és csak 60amperes

ebben nincs igazad mert lehet hogy 1 cella be sz...ik de a többi jó .!!!!!!!!,ja és idővel meg adja magát az aksid és veszel ujjat +meg csinálod(csináltatod)a generátort is,és ez már 50,000 körül lesz :)

Link to comment
Megosztás:

ebben nincs igazad mert lehet hogy 1 cella be sz...ik de a többi jó .!!!!!!!!,ja és idővel meg adja magát az aksid és veszel ujjat +meg csinálod(csináltatod)a generátort is,és ez már 50,000 körül lesz :)

ő, ezt most nem értettem.

az akku miért adja meg magát? persze évek során kimúlik minden akku az addig ok..

és miért lesz 50e a generátor?

Link to comment
Megosztás:

ő, ezt most nem értettem.

az akku miért adja meg magát? persze évek során kimúlik minden akku az addig ok..

és miért lesz 50e a generátor?

Ha ''gyenge'' a töltés hosszú távon meg hal az aksi,veszel ujjat ,utána meg fogod csinálni a töltést ,remélem érted :) Aksi :15-20ezer,generátor:5-30ezer

Link to comment
Megosztás:

Igaza van Hanguci kollégának. A helyedben én visszavinném oda ahol csinálták. Ha pár nap telt el a gari végétől akkor próbálkozz valami dumával hogy külföldön voltál és lemerült az akksi is blablabla. Hátha beveszik. Az igaz, hogy az akksiban elvileg minden cellában ugyanakkora az áramerősség,feszültség, de mi van ha az egyik cellazárlatos lesz? Mindjárt nincs meg a 12 voltod és reggel kampec van. Én megcsináltattam annak idején mert idegesített, meg untam is, hogy reggel minig nyomni kellett neki egy gázfröccsöt, és csak utána kaparhattam csak le a jeget pl.

és lesz valami baja ha nem foglalkozok a hibával? mert én együtt tudok élni vele, annyira nem érdekel, a gari is lejárt 4napja és amilyen bagázs biztos hogy percre pontosan tartja a fél éves gari időt bármennyire is drágán dolgoztak... azért holnap felhívom őket hátha...

akkunál minden cellában ugyan akkora az áramerősség, nem? tehát nem lehet az, hogy kifogy a fele a másik pedig nem.

mert nekem eddig mindig jól mutatta a töltöttséget, zöldnél sose volt lemerülve, sötét színnél pedig energia se volt benne. amúgy biztos kap töltés és maxon is van, mert mindig tökéletesen indítja a kocsit is és csak 60amperes

Link to comment
Megosztás:

Ha ''gyenge'' a töltés hosszú távon meg hal az aksi,veszel ujjat ,utána meg fogod csinálni a töltést ,remélem érted :D Aksi :15-20ezer,generátor:5-30ezer

így már értem :)

elvittem ma a szerelőkhöz, aztán kiderült hogy az a baj, miszerint nem volt bent a tölés izzó a műszerfalban. Gyorsan szétkaptam, betettem és a hiba meg is oldódott. Muksó azt mondta, hogy ez gerjeszti be a generátort, viszont 2000fordulat fölött már begerjeszti magát. Szóval szerencsére csak ennyi volt a gond.

Viszont egyik gondból a másikba, mert nem hiába nem volt bent az izzó, mivel régebben elhagytam ledesítésnél azt a foglalatot amibe ez a helyzetjelző t10-es izzó megy. Csergőben voltam, ott 1300ft /db és rendelni is kell. Hehe :D esetleg tipp hol lehet még venni reális áron? Esetleg bontóban? Esetleg valakinek elfekvőben 1db amit megveszek? :D

Link to comment
Megosztás:

így már értem :)

elvittem ma a szerelőkhöz, aztán kiderült hogy az a baj, miszerint nem volt bent a tölés izzó a műszerfalban. Gyorsan szétkaptam, betettem és a hiba meg is oldódott. Muksó azt mondta, hogy ez gerjeszti be a generátort, viszont 2000fordulat fölött már begerjeszti magát. Szóval szerencsére csak ennyi volt a gond.

Viszont egyik gondból a másikba, mert nem hiába nem volt bent az izzó, mivel régebben elhagytam ledesítésnél azt a foglalatot amibe ez a helyzetjelző t10-es izzó megy. Csergőben voltam, ott 1300ft /db és rendelni is kell. Hehe :D esetleg tipp hol lehet még venni reális áron? Esetleg bontóban? Esetleg valakinek elfekvőben 1db amit megveszek? :D

OMG most hogy mondod nekem sem rémlik hogy világítana a töltésjelző. Az durva ha csak ez a baja :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a múlt hétvégén úgy ment el a töltésem hogy nem jelzett a töltésvisszajelző. Már csak miután minden visszajelző kigyulladt, és tulajdonképpen már tökmindegy volt hogy ég-e.

Viszont már vannak fejlemények. Szerencsére javítható volt a generátor. Fesszabályzót és csapágyakat cseréltek. Hétvégén kerül vissza, az új motortartó bakkal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Aki már cserélte, az jobban tudja, én egyelőre csak tervezem a cserét, szerintem kell a keret. Ha neked nem túl sürgős, akkor kb 1-2 hónap és én is kicserélem az enyémeket, és akkor pályázhatsz az én gyáriaimra. :)

jelentem megvettem az új hangszóróimat előre, holnap jön a beszerelés, ma már sötét van hozzá. azért köszi hogy felajánlottad a gyáriakat.

Link to comment
Megosztás:

jelentem megvettem az új hangszóróimat előre, holnap jön a beszerelés, ma már sötét van hozzá. azért köszi hogy felajánlottad a gyáriakat.

rendben! nem is baj hogy megvetted, az említett trafis esetem költségeitől függően úgyis el kell halasszam az én cserém :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.