Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

B1-nél biztos, és az imént erősítetted meg a B2-es lámpa esetében is, szóval igazad van. Szerintem :D

Mindenesetre ennek örülök, úgyhogy én is rendelek 1 pár B2-est előre. :)

Sok sikert a projekthez és ha további kérdésed van ( pl.: b2-es csatlakozó nélküli bekötés, mert szinte biztos, hogy te sem fogsz találni bontóban csatlakozót ) szívesen segítek, ha tudok.

Link to comment
Megosztás:

Nos, szerintem az helyesebb lenne, hogy "más frekv tartományban IS hallanak". Nézd pl a kutyát az is hallja mit mondasz :D /tudom nem vadállat, de a lényeget érted/

Szval ez az ultrahang lényegében nem azért van, hogy mi ne halljuk, de ők igen? Lehetne egy ember álltal hallható hang is, csak egy folyamatos sípolástól megőrülnél vezetés közben. Szval az állatok is hallják meg látják az autót, az a riasztó akkor azt a hatást keltené mintha folyamatosan dudálnál egy ember álltal nem hallható hangon ugyebár.

De mivel nem hallod, honnan tudod, hogy működik e :) Veszel egy kínai vackot akkor nem is tudod meg, hogy csinál-e valamit, a drágább valószínüleg jó, de az sem 100% védelem.

100% védelem nincs vadak ellen. MAx ha nem használod az autódat, s garázsban áll, akkor garantált, hogy nem fog eléd futni semmi.

Az autóriasztók sem nyújtanak 100%-os védelmet, mégis használják őket.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy a leírásában is benne van hogy párzáskor ha megriadnak stb nem biztos hogy nem megy eléd még ennek a riasztónak a használata esetében sem!Ha eléd ugrott,lehet gondolkodni hogy vajon sípolt ez a sz@r vagy jó helyre kötötted be stb!?

"Városban ne használja a II-es fokozatban!" - pedig így lehetne megnézni hogy a kutyák ugrálnak e vagy sem tőle ha be van kapcsolva!

Nem vagyok állatkínzó,de másképpen hogy jössz rá,hogy működik-e?

Tegnap vettem észre hogy nem világít a rendszám tábla világításom!Szétszedtem és annyira el volt oxidálódva az egész csatlakozó

és a kábelek,hogy el is tört ahogy kivettem!Szétszedtem és úgy néz ki 2 darab saruval és újra kötéssel pár perc alatt javítható!

A bal hátsó helyzetjelzőmben 1 hónap alatt kétszer cseréltem izzót.Mindig olyanra,mint ami volt benne!Talán az volt a hiba,hogy kisebb teljesítményűt tettem bele mint kellett volna?5W-os volt benne és arra is cseréltem,de tegnap néztem hogy jobb oldaliban 10W-os van,így most olyanra cseréltem!

Amit Fort topiktárs belinkelt, annak volt hangja.

Egyébként úgy lehet megnézni, hogy van-e hangja, hogy hangrögzítővel rögzíted a hangját, majd visszajátszod. Fényképezővel, kamerával, diktafonnal vagy egyébbel. Ha szerencséd van, akkor rögzíteni tudja.

Hasonkó az elv, mint a TV távirínyítónál, szabad szemmel nem látod az infra ledet, de ha telefon kameráján keresztül nézed, akkor látszik, hogy villog.

Link to comment
Megosztás:

Megrendeltem ezt a helyzetjelzőt. Berakhatom simán vagy kell elé valami ellenállás?

Ez elé már nem kell előtétellenállás.

Egyébként jól választottál, szerintem jó cucc, nekem is ilyen volt az előző vekimben. Az egyetlen bajom az volt vele, amit az eladó is ír a hirdetésben, hogy a színe nem egyezett meg a 6400K-s xenonnal...

Link to comment
Megosztás:

Megrendeltem ezt a helyzetjelzőt. Berakhatom simán vagy kell elé valami ellenállás?

Én kb 800Ft-ért rendeltem ebayről (postával együtt volt annyi), és kellett volna előtétellneállás. Rendeltem többfélét, de mind kiégett. A sokledeseknél előbb 1-1 panelnyi, vagy csak 1-1 led adta meg magát, végül az egész.

Végül rendeltem egy pár osram cool blue-t. Nem túl hideg a fénye (4000K-t írnak, de szerintem nincs annyi, 3700-3800K-ra tippelem), pont megy a nightbreakerhez. Xenon mellé nem elég hideg fényű, ahhoz inkább ledet javaslok.

Link to comment
Megosztás:

Ez elé már nem kell előtétellenállás.

Egyébként jól választottál, szerintem jó cucc, nekem is ilyen volt az előző vekimben. Az egyetlen bajom az volt vele, amit az eladó is ír a hirdetésben, hogy a színe nem egyezett meg a 6400K-s xenonnal...

Nincs xenonom, de esetleg valami jó minőségű tompítottat ajánlhattok hozzá aminek hasonlít a szine :D

Innét egy kicsit olcsóbban kijöttél volna

http://www.metroman.hu/index.php?oldala=me...&tazon=3389

Pedig nézegettem az oldalt, nemtudom hogy nem vettem észre.

Én kb 800Ft-ért rendeltem ebayről (postával együtt volt annyi), és kellett volna előtétellneállás. Rendeltem többfélét, de mind kiégett. A sokledeseknél előbb 1-1 panelnyi, vagy csak 1-1 led adta meg magát, végül az egész.

Végül rendeltem egy pár osram cool blue-t. Nem túl hideg a fénye (4000K-t írnak, de szerintem nincs annyi, 3700-3800K-ra tippelem), pont megy a nightbreakerhez. Xenon mellé nem elég hideg fényű, ahhoz inkább ledet javaslok.

HA nem kell ellenállás akkor már megérte. Remélem bírni fogja jódarabig.

Link to comment
Megosztás:

Nincs xenonom, de esetleg valami jó minőségű tompítottat ajánlhattok hozzá aminek hasonlít a szine :)

Ha nincs xenonod, akkor nem fogsz mellé találni szerintem olyan halogént aminek akár hasonló is a színhője és látsz is vele valamit :)

HA nem kell ellenállás akkor már megérte. Remélem bírni fogja jódarabig.

Igazából van otthon, szóval még venni sem kellett volna ellenállást, így is jóval olcsóbb volt ebayről (csak 1 hónapot várni kellett rá) annak ellenére hogy a kukában végezte :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megjöttek az Osram Night Breaker izzóim előre, érezhetően jobban világítanak, alig kell használnom a refilektort. Szóval megérte. Viszont néhányan villogtattak szemből, pedig legalsó fokozatba van kapcsolva a magasság állítás.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megjöttek az Osram Night Breaker izzóim előre, érezhetően jobban világítanak, alig kell használnom a refilektort. Szóval megérte. Viszont néhányan villogtattak szemből, pedig legalsó fokozatba van kapcsolva a magasság állítás.

Jó cucc,én is vettem,de sajnos nagyon el voltak állítva a lámpáim így annyira nem volt hatásos!(a reflektorom nem világított úgy,mint másnak a tompított és ha véletlenül égve hagytam sem villogott senki) :D

Az első próba beállításkor teljesen kiakasztottam az állítókat,így a héten két napom ráment hogy darabokra szedtem mind a két lámpát!

De megérte!

Az egyik állító el volt törve,így a műanyag csavart megfúrtam és egy csavart ragasztottam bele.A fényterelő lemezkék össze voltak akadva és

nem kevés koszt is kiszedtem belőle!Már csak egy kis finomhangolás kell és tényleg nem kell a reflektor. :)

Szervízben mennyiért állíthatják be pontosan?Csak mert nem szeretném megint elbaltázni...

Link to comment
Megosztás:

Kiégett a másik, vezetőoldali nightbreakerem is. Felhívtam a kereskedőt, sajna nincs ezekre gari. Az utasoldali izzóm annyira gyenge volt, hogy alig láttam az utat, majd az első teszkóba bementem hogy veszek H7-es izzót. Nem volt túl nagy kínálat a veszprémibe. Volt 600-ért akciós izzókészlet, persze elfogytak H7-ből. Volt még valami noname +50%-os, annak 3600Ft volt darabja!! :) Végülis a második és utolsó lehetőséget választottam, egy gagyi kínai hűdefehér-et, 1300 volt darabja, vettem egy párat. Nagyon szép fehér, az osram cool blue helyzetjelzők sárgának tűnnek mellette. Viszont ezen a nedves nyálkás úton nem látni vele semmit :) Csöbörből vödörbe... Majd az új lámpákkal együtt veszek megint nightbreakert, addig beérem ezekkel.

Viszont a hangszóró/fejegység-csere projectet bizonytalan ideig elhalasztom, asszem belefutottam egy trafiba, 70-es táblánál 3 jegyűvel mentem (nem tudom pontosan...), abban bízok hogy nem ezen a 30m-es szakaszon készült a kép, hanem már a kereszteződésnél, ahonnan 90. Úgy nézett ki az útszakasz (fehérvártól veszprém felé a 8-ason a csóri elágazónál) hogy 110, kereszteződés előtt 70, majd kb 30m és kereszteződés, onnan ugye 90, mert nincs tábla, majd megint 30m után 110. Ja, ezzel kapcsolatban az a kérdésem hogy ha készül is fénykép, akkor pluszba még büntethetnek azért mert nem égett az egyik izzóm? Illetve mennyi ennek a tétele? A teszkós blokkot elraktam, talán bizonyító erejű hogy nem sokkal utána vettem izzókat :D Egyébként meg jó móka volt vakon cserélni őket :D

Egyébként feltűen sok "félszemű" autót láttam mostanság, szóval nem csak engem sújt az izzók kiégése...

Link to comment
Megosztás:

Kiégett a másik, vezetőoldali nightbreakerem is. Felhívtam a kereskedőt, sajna nincs ezekre gari. Az utasoldali izzóm annyira gyenge volt, hogy alig láttam az utat, majd az első teszkóba bementem hogy veszek H7-es izzót. Nem volt túl nagy kínálat a veszprémibe. Volt 600-ért akciós izzókészlet, persze elfogytak H7-ből. Volt még valami noname +50%-os, annak 3600Ft volt darabja!! :) Végülis a második és utolsó lehetőséget választottam, egy gagyi kínai hűdefehér-et, 1300 volt darabja, vettem egy párat. Nagyon szép fehér, az osram cool blue helyzetjelzők sárgának tűnnek mellette. Viszont ezen a nedves nyálkás úton nem látni vele semmit :) Csöbörből vödörbe... Majd az új lámpákkal együtt veszek megint nightbreakert, addig beérem ezekkel.

Viszont a hangszóró/fejegység-csere projectet bizonytalan ideig elhalasztom, asszem belefutottam egy trafiba, 70-es táblánál 3 jegyűvel mentem (nem tudom pontosan...), abban bízok hogy nem ezen a 30m-es szakaszon készült a kép, hanem már a kereszteződésnél, ahonnan 90. Úgy nézett ki az útszakasz (fehérvártól veszprém felé a 8-ason a csóri elágazónál) hogy 110, kereszteződés előtt 70, majd kb 30m és kereszteződés, onnan ugye 90, mert nincs tábla, majd megint 30m után 110. Ja, ezzel kapcsolatban az a kérdésem hogy ha készül is fénykép, akkor pluszba még büntethetnek azért mert nem égett az egyik izzóm? Illetve mennyi ennek a tétele? A teszkós blokkot elraktam, talán bizonyító erejű hogy nem sokkal utána vettem izzókat :D Egyébként meg jó móka volt vakon cserélni őket :D

Egyébként feltűen sok "félszemű" autót láttam mostanság, szóval nem csak engem sújt az izzók kiégése...

Nem véletlenül ott mérnek Bocsek!Ki fog 110-ről 70-re lelassítani,főleg ha a belső sávban vagy!Az izzó miatt szerintem nem kapsz büntetést!Ha előtte

egy perccel égett ki,azt hogyan ellenőrizné bárki is?Sajnos a 40 km/h-ás eltérés viszont nem lesz olcsó mulatság...

Mint ahogy írtam is neked,jelenleg én is a Fejér megyei RK-t szponzorálom,szóval teljesen megértelek...

Link to comment
Megosztás:

Nem véletlenül ott mérnek Bocsek!Ki fog 110-ről 70-re lelassítani,főleg ha a belső sávban vagy!Az izzó miatt szerintem nem kapsz büntetést!Ha előtte

egy perccel égett ki,azt hogyan ellenőrizné bárki is?Sajnos a 40 km/h-ás eltérés viszont nem lesz olcsó mulatság...

Mint ahogy írtam is neked,jelenleg én is a Fejér megyei RK-t szponzorálom,szóval teljesen megértelek...

Külsőbe mentem, a belsőbe épp előzött egy furgon. Abban még bízok hogy valami régebbi trafit használtak amivel nem tudnak több autót követni, így engem mondjuk csak a furgon után, már a kereszteződésnél, vagy utána fotóztak le. Egyébként tudom hogy szoktak ott mérni, 95%-ban be is tartom ott a 70-et, nem tudom miért nem tartottam most be, pedig nem is siettem sehova :D

Ez szerint max 45ezer: link(pdf)

Korábban már volt egy 60-as táblánál 98-as fotóm, az 60 ropi volt. Pontjaim még nincsenek, mert a muter nevére ment :)

Link to comment
Megosztás:

múltkor én is nagyon paráztam a budaörsi Tescó mögötti úton mentem, már kerülgetett az agybaj a karácsonyi előtti dugók miatt a parkolóban, aztán hátulról gondoltam megkerülöm. Nyomtam neki rendesen, a mázlim szerintem az volt, hogy az útszakasz felénél befordultam balra, azt hittem ott át lehet vágni, de nem lehetett. Ha nem fordulok be, akkor biztos hogy 80-90el kap el a trafi az út végén. Szerencsére így viszont megúsztam, a 65-öt nem sikerült túllépnem. Köszönöm szerencse angyal :D

Link to comment
Megosztás:

2-3 hét és megtudod. :)

asszem belefutottam egy trafiba, 70-es táblánál 3 jegyűvel mentem (nem tudom pontosan...), abban bízok hogy nem ezen a 30m-es szakaszon készült a kép, hanem már a kereszteződésnél, ahonnan 90. Úgy nézett ki az útszakasz (fehérvártól veszprém felé a 8-ason a csóri elágazónál) hogy 110, kereszteződés előtt 70, majd kb 30m és kereszteződés, onnan ugye 90, mert nincs tábla, majd megint 30m után 110. Ja, ezzel kapcsolatban az a kérdésem hogy ha készül is fénykép, akkor pluszba még büntethetnek azért mert nem égett az egyik izzóm? Illetve mennyi ennek a tétele? A teszkós blokkot elraktam, talán bizonyító erejű hogy nem sokkal utána vettem izzókat :) Egyébként meg jó móka volt vakon cserélni őket :D

Egyébként feltűen sok "félszemű" autót láttam mostanság, szóval nem csak engem sújt az izzók kiégése...

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem ezt a szabályt már megszüntették, tekintettel arra hogy egy csomó autón már nem lehet s.k. izzót cserélni, csak márkaszervizben, egyszerűen azért mert szerszámok nélkül nem férni hozzá. Ezért nem kötelező ma már az égőskészlet sem az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Nem szűnt meg.... annyi van, hogy ha helyben ki tudod cserélni akkor nyert ügyed van de, hogy mennyire nehéz cserélni az senkit sem érdekel. Ha ki van égve akkor bünti jár érte.

Akkor így jártam, mert a vezetőoldali nem égett pont. De mivel az izzókészlet már nem kötelező, ezért ha nincs, akkor hiába állok hogy kicseréljem ha nincs mire...

Link to comment
Megosztás:

Nem szűnt meg.... annyi van, hogy ha helyben ki tudod cserélni akkor nyert ügyed van de, hogy mennyire nehéz cserélni az senkit sem érdekel. Ha ki van égve akkor bünti jár érte.

Tényleg, és akkor mi van ha nincs tartalékizzód? Át kell cserélned a másik oldalira (ha tudod) és akkor megúszod a büntit?

Vagy azt mondják az hogy nem kötelező az izzókészlet, az még nem jogosít fel arra hogy kiégett izzóval közlekedj (átmenetileg sem)? És mi van ha én elindulok otthonról (működő izzókkal) mondjuk rokonlátogatóba, aztán hazafelé a nagy sötét éjszakában egyszer csak kiég a vezetőoldali tompítottam? Akkor már ne is menjek haza hanem hívjak trélert ha magam nem tudom kicserélni ott helyben?

Elég életszerűtlen szabály...

Mondjuk az egésznek az alapját megértem, állítólag az volt az elgondolás hogy ha csak az út széle felől ég a lámpája az autónak, azt könnyen nézhetik motorosnak (tegyük fel hogy halmozódnak a problémák és a tompított mellett a helyzetjelző is kiégett, tehát semmi nem világít a felezővonal felé eső oldalon), és esetleg egy szembejövő megpróbálhat így elmenni mellette, gondolván még elfér, de az egésznek a szabályozása nem épp logikus. Bár jobb sem jut eszembe, igazából megint a morál-kérdéssel jöhetnék, azaz azt kéne elérni az embereknél hogy legyen annyi felelősségtudatuk hogy a kiégett izzót maguktól is mielőbb kicseréljék/kicseréltessék, mindenféle büntetés nélkül is.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, és akkor mi van ha nincs tartalékizzód? Át kell cserélned a másik oldalira (ha tudod) és akkor megúszod a büntit?

Vagy azt mondják az hogy nem kötelező az izzókészlet, az még nem jogosít fel arra hogy kiégett izzóval közlekedj (átmenetileg sem)? És mi van ha én elindulok otthonról (működő izzókkal) mondjuk rokonlátogatóba, aztán hazafelé a nagy sötét éjszakában egyszer csak kiég a vezetőoldali tompítottam? Akkor már ne is menjek haza hanem hívjak trélert ha magam nem tudom kicserélni ott helyben?

Elég életszerűtlen szabály...

Mondjuk az egésznek az alapját megértem, állítólag az volt az elgondolás hogy ha csak az út széle felől ég a lámpája az autónak, azt könnyen nézhetik motorosnak (tegyük fel hogy halmozódnak a problémák és a tompított mellett a helyzetjelző is kiégett, tehát semmi nem világít a felezővonal felé eső oldalon), és esetleg egy szembejövő megpróbálhat így elmenni mellette, gondolván még elfér, de az egésznek a szabályozása nem épp logikus. Bár jobb sem jut eszembe, igazából megint a morál-kérdéssel jöhetnék, azaz azt kéne elérni az embereknél hogy legyen annyi felelősségtudatuk hogy a kiégett izzót maguktól is mielőbb kicseréljék/kicseréltessék, mindenféle büntetés nélkül is.

Amit írtál annak nem sok értelme van... :D

Na most érted ha szül a feleséged akkor is megvágnak ha 220-al viszed a kórházba :) Akkor is megvágnak ha xenont raksz bele de nem vakít ellenben azt nem vágják meg aki halogénnel vakít vagy pl nyomul éjjel-nappal refivel és még csak nem is tud róla. Azt sem büntetik aki tescos 6e forintos gumival jár pedig újonnan is kész életveszély és nem kap jó pontot aki a legjobbat használja :)

Szóval ne keress logikát.

Pl.: minden indulás előtt ellenőrizni kellene a gumik állapotát, hogy ég-e az összes izzó, a kormányművet, a féket, a kéziféket és ebben benne van a féklámpa is ami ugyebár nem 1 emberes meló úgy átlagban az, hogy én ellenőrzöm is néha pl égtek ki a pótféklámpából ledek és az autómosó kefe pont befeszül a fékpedál és az ülés közé így látom mi a helyzet na de nincs mindig kéznél autómosó kefe... ez olyan mint a rendszámtábla világítása... műszakin szúrták ki, hogy nem ég (szokásos oxidálós probléma) mert nekem fel sem tűnt... a nagyját pedig a fedélzeti is kiírja azonnal ha baj van.

Ja és a pót izzó készlet nem kötelező de ettől nem lett szabályos kiégett izzóval járni. És rendőr mondta nekem, hogy mind1 mi van ha kiégett bünti jár érte kivétel ha a helyszínen cseréli a rendőrök előtt na most vagy tudja vagy nem ez van... ha menet közben ég ki? szívás.... bizonyítsd be, hogy amikor elindultál még égett... úgysem tudod :D Ez olyan mint bebizonyítani, hogy azt a 30-as táblát az útépítők hagyták kint pedig nem is indokolt...

TOMIGAME:

Mi az, hogy "program"? Check engine lámpa ég? Hibakódot villogtasd ki! Le van írva, hogy hogy kell és a hibakód lista is itt van a fórumba betéve már sokszor.

Link to comment
Megosztás:

Na most érted ha szül a feleséged akkor is megvágnak ha 220-al viszed a kórházba...

Valaha régesrégen volt egy olyan szabály a KRESZ-ben (hasoló esetekre) hogy ha ilyenkor egy fehér kendőt kötsz az autódra jól látható helyre, akkor nem állítanak meg. Utána kéne járni hogy ez még él-e vajon... :D

...mind1 mi van ha kiégett bünti jár érte kivétel ha a helyszínen cseréli a rendőrök előtt na most vagy tudja vagy nem ez van... ha menet közben ég ki? szívás.... bizonyítsd be, hogy amikor elindultál még égett...

Engem mondjuk még ilyen miatt nem akartak megbüntetni, de tuti hogy megpróbálnék jogorvoslathoz fordulni... nehogy már nekem kelljen bizonyítanom hogy ártatlan vagyok, mikor ő vádol valamivel! Nem vagyok jogász, de sztem az ártatlanság vélelme elég régóta a modern jogrendszerek alapja. Oké hogy én nem tudom bizonyítani az igazamat, de ő sem az övét (azaz hogy bármi mulasztást elkövettem), úgyhogy patthelyzet, engedjen szépen továbbmenni...

Tudom, abszurd a példa, de kicsit olyan mintha mondjuk elmennék két hétre nyaralni, az autómat addig ott hagyom a ház előtt az út szélén parkolni szabályosan, de amíg távol vagyok, kirakják a megállni tilos táblát, és mire visszajövök egy csomó büntetés fogad. Most nehogy már ezért én legyek a hibás! Mikor odaálltam az autóval, akkor még szabadott...

Link to comment
Megosztás:

Hát na.... a józan ész és a valóság nem ugyanaz sajnos. Igazad van de ha te is ebben az országban élsz akkor te is tudod, hogy nem mész sokra az igazaddal... :)

Fehér kendő nem kell.... az a jelenlegi állás amit írtam és ez 100%. Max azt hiszik, hogy békét akarsz kötni velük :)

Ártatlanság vélelme is szép dolog de nem meggyanúsítani bárkit meg lehet sajnos... és utána pedig mindaddig te vagy pácban amíg be nem bizonyítod az igazadat.

Tábla: na igen, akkor gondolj bele abba, hogy volt olyan, hogy leparkoltak szabályosan nem fizetős helyen, és menet közben körbefestették és meg is büntették... Én is jártam már így, 3 évig parkoltam ugyanott ingyen majd egyszer ott volt a mikucsomag... a táblát megnéztem ugyanaz igen ám de közben felfestették, hogy fizetős csak ki figyelte? Senkit sem érdekelt...

Ez olyan mint a fólia az autómon, kell nekem azt tudni, hogy törvénytelen úgy alapból? Kellene igen mert a törvény ismeretének hiánya nem ment fel az alól na de ki ismer minden törvényt? Nekem a közigjog és gazdjog is elég hosszúnak tűnt akkor a kresz és nem csak a közlekedés menete hanem az autóra vonatkozó műszaki előírások, szabályok stb... az is egy külön téma lenne szóval engem is megvágtak miatta pedig csak kb. 2 hete volt az enyém az autó simán hihető, hogy nem tudom mi a baj vele... na de nem érdekelt senkit, 3e... és végső soron igaza volt...

Nekem tompított-refi-ködlámpa mind-mind xenon, azért trafót és izzót nem hordok magammal bár van pót ellenben van nálam annyi izzó, hogy akár helyben kicserélem az összeset az elejében és akkor a pótizzó készlethez még csak hozzá sem nyúltam :D

Ártatlanság vélelmére: hol volt amikor lesittelték XY-t a móri mészárlás miatt, elítélték, már a büntetését töltötte mire kiderült, hogy ott sem volt (az, hogy más ügye is előkerült másik dolog mert ugye nem szabadult).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.