Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Ha elviszik, akkor szerintem úgy viszik el, hogy "feltörik" a távvezérlő rendszerét. Ezzel ki is kapcsolódik az egész riasztó.

Viszont ha van kettő, amit teljesen külön vezérelsz, két távkapcsolóról, az a legbiztosabb.

Igen de akinek van cucca azt feltörni sajnos csak annyit tesz mgé egy cucc, hogy plusz pár perc.... sajnos ez van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen de akinek van cucca azt feltörni sajnos csak annyit tesz mgé egy cucc, hogy plusz pár perc.... sajnos ez van :lol:

Oké, feltörik a gyári rendszert, de ki számít arra, hogy van benne még egy riasztó? :lol:

Elkezdi piszkálni az autót, és bejelez az utólagos.

Ezért jó, ha teljesen külön cucc kapcsolja.

Link to comment
Megosztás:

Visszakötöttem az aut. antenna kábelt a rádióhoz, egyből, ugrásszerűen feljavult a rádió vételi erőssége.

Szidtam is az új Pioneer-t amit szeptemberben vettem, hogy milyen szar gyenge a rádiója. A 20 km-re lévő helyi adó élvezhetetlenül jött be, ami a régi rádióval tökéletes volt.

Pedig csak én voltam a hülye, hogy kikötöttem a kék vezetéket a kijelző miatt, csak sajna az antenna erősítő is erről kapja a tápot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Visszakötöttem az aut. antenna kábelt a rádióhoz, egyből, ugrásszerűen feljavult a rádió vételi erőssége.

Szidtam is az új Pioneer-t amit szeptemberben vettem, hogy milyen szar gyenge a rádiója. A 20 km-re lévő helyi adó élvezhetetlenül jött be, ami a régi rádióval tökéletes volt.

Pedig csak én voltam a hülye, hogy kikötöttem a kék vezetéket a kijelző miatt, csak sajna az antenna erősítő is erről kapja a tápot :lol:

Adj tápot az erősítőnek a csomagtér világítás vezetékéről és akkor kijelző gond sem lesz és vétel is lesz :lol: Nekem is így van.

Link to comment
Megosztás:

Nem egyezett, de tűzősarukkal megoldottam. Amúgy méretpontosak voltak és az állítómotor is passzolt bele. Szar beépíteni, mert egybe van az indexel és le kell buktatni a lököst, különben nem tudod a helyére betolni.

Sikerült megvennem a B2-es fényszórókat ( Valeo tipusú, TYC gyártmányú ).

http://www.zsu.hu/?page=product&id=626631

A problémám az, hogy nem kaptam hozzá csatit, pedig Nyíregyháza összes bontóját bejártam ma nyamvadt csatik miatt.

Így még nem kapok hozzá csatlakozót én is a sarus megoldással rakom be a lámpákat.

A pontos bekötéshez találtam leírást az IndexFórumon.

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg állandóan kapja a 12V-ot, és szívja az akksit...

Nekem állandóan kapja és pl 2 nap után ugyanúgy 12,68 volt benne mint előtte szóval nagy fogyasztása nincs (72Ah). 55Ah akkuval és annak aki két hetente veszi elő már biztosan van mérhető fogyasztása de nálam nem jelentkezik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sikerült megvennem a B2-es fényszórókat ( Valeo tipusú, TYC gyártmányú ).

http://www.zsu.hu/?page=product&id=626631

A problémám az, hogy nem kaptam hozzá csatit, pedig Nyíregyháza összes bontóját bejártam ma nyamvadt csatik miatt.

Így még nem kapok hozzá csatlakozót én is a sarus megoldással rakom be a lámpákat.

A pontos bekötéshez találtam leírást az IndexFórumon.

Ilyen az enyém is! és nem TMC hanem TYC :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy kis off: szerdán voltak öcsémék a józsefvárosi piacon. a nem messze levő mekinél hagyták a kocsit. mindent gondosan elpakoltak az utastérben. mikor mentek vissza arra lettek figyelmesek hogy a riasztó jelez hogy korábban riasztott. se zárpiszkálásnyom, se ablakbetörés, mégis valahogy felnyomták a hiace-t, és ami még érdekes, hogy csak a hátsó ülésen levő táskából a gps-t vitték el, pedig bent volt még egy csomó értékesebb cucc is, KTM boltba meg westendbe is nem kis pénzt költöttek előtte, mégis csak a gps-t vitték el. ja, meg kesztyűtartóban két nyaraló kulcsa, stb...

Link to comment
Megosztás:

Beraknám az új fejegységet, már kiszenvedtem a régit, és bedugtam a kábelét, de az antenna kábel nem megy bele normálisan, elégé lötyög, sőt be se tudom dugni mer azonnal kijön amint elengedem. Vmi tipp?:lol: Kötözzem oda? :lol:

Nálam kábelkötegelővel volt és van megoldva most is.

Link to comment
Megosztás:

Na ezért szoktam én egy közeli bank előtt megállni, ahol mindkét oldalon kamera van, meg őrök az ajtónál lévő asztalnál. Igaz ez sem 100% garancia.

Egy kis off: szerdán voltak öcsémék a józsefvárosi piacon. a nem messze levő mekinél hagyták a kocsit. mindent gondosan elpakoltak az utastérben. mikor mentek vissza arra lettek figyelmesek hogy a riasztó jelez hogy korábban riasztott. se zárpiszkálásnyom, se ablakbetörés, mégis valahogy felnyomták a hiace-t, és ami még érdekes, hogy csak a hátsó ülésen levő táskából a gps-t vitték el, pedig bent volt még egy csomó értékesebb cucc is, KTM boltba meg westendbe is nem kis pénzt költöttek előtte, mégis csak a gps-t vitték el. ja, meg kesztyűtartóban két nyaraló kulcsa, stb...
Link to comment
Megosztás:

Na ezért szoktam én egy közeli bank előtt megállni, ahol mindkét oldalon kamera van, meg őrök az ajtónál lévő asztalnál. Igaz ez sem 100% garancia.

Ők meg épp ezért álltak meg a mekinél. Be is mentek hogy hadd nézzék meg a felvételeket, vagy hogy egyáltalán sikerült-e valamit felvenni, de azt mondták nekik hogy magánszemélyeknek nem adják ki a felvételeket. Feljelentést se tettek, mert akkor többe lett volna a hús mint a leves.

Link to comment
Megosztás:

Holnap felszívom magam és beépítem a B2-es lámpákat!!!

Az lenne a kérdésem, hogy a fényszóró-állítómotor milyen speciális mozdulattal jön ki a régi lámpámból?

Lehet, hogy hülye kérdés és nagyon egyszerű, lehet, hogy nekem is egyből kijönne megfeszített gondolkodás nélkül is, de mégis megkérdezem, mert nem akarok holnap ennél a műveletnél elakadni. (Ugyanis a lámpát szedtem már ki a helyéről, de a motort még nem piszkáltam és erről nem is találtam sehol sem leírást.)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ui.: Kellemes Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Holnap felszívom magam és beépítem a B2-es lámpákat!!!

Az lenne a kérdésem, hogy a fényszóró-állítómotor milyen speciális mozdulattal jön ki a régi lámpámból?

Lehet, hogy hülye kérdés és nagyon egyszerű, lehet, hogy nekem is egyből kijönne megfeszített gondolkodás nélkül is, de mégis megkérdezem, mert nem akarok holnap ennél a műveletnél elakadni. (Ugyanis a lámpát szedtem már ki a helyéről, de a motort még nem piszkáltam és erről nem is találtam sehol sem leírást.)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ui.: Kellemes Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

45 fokban elfordítod értelemszerűen arra, amerre lehet és csak kihúzod a helyéről. Ezután még ki kell pattintani a végét a lámpabúrából is és kész.

Link to comment
Megosztás:

SOS!!!

Segítsetek!

Most tenném be az új lámpát és útban van egy tartály, mert kitartja a lámpát!

Szembe állva az autóval, bal oldalon a lökhárító alatt van, kb. az index alatt és arra a csőre csatlakozik, ami a légszűrőházba megy a kocsi elejétől.

Milyen tartály az ott?

Nektek nem volt útban?

Nagy baj-e vajon, ha likvidálom onnan?

Link to comment
Megosztás:

SOS!!!

Segítsetek!

Most tenném be az új lámpát és útban van egy tartály, mert kitartja a lámpát!

Szembe állva az autóval, bal oldalon a lökhárító alatt van, kb. az index alatt és arra a csőre csatlakozik, ami a légszűrőházba megy a kocsi elejétől.

Milyen tartály az ott?

Nektek nem volt útban?

Nagy baj-e vajon, ha likvidálom onnan?

Annyi a szerepe, hogy csökkenti a levegőszívás zaját. Ha likvidálod akkor sincs semmi, én mondjuk kivettem a tartócsavarját és egy kicsit arrébb nyomva fúrtam le újra.

Link to comment
Megosztás:

SOS!!!

Segítsetek!

Most tenném be az új lámpát és útban van egy tartály, mert kitartja a lámpát!

Szembe állva az autóval, bal oldalon a lökhárító alatt van, kb. az index alatt és arra a csőre csatlakozik, ami a légszűrőházba megy a kocsi elejétől.

Milyen tartály az ott?

Nektek nem volt útban?

Nagy baj-e vajon, ha likvidálom onnan?

Nem hiszem hogy nagy baj lesz ha kiveszed végleg,mert nekem is le volt törve az egyik füle és pár hónapra kivettem egyszer,de semmi változás!

Link to comment
Megosztás:

Hmm, hifiberakás közben történt egy kis baleset a balhátsó hangszóróhoz tartozó egyik vezetékkel :D Azt kijavítottam úgy ahogy, de az alsó nagy hangszóró így se megy. A kilincsnél lévő az szól, ugye az ugyanonnan kapja a jelet? Vagy a vezeték a ludas és ott keressem a hibát, avagy az ajtóban a hangszórónál. Lehet eddig se működött, rádióhallgatásnál nem figyeltem.

Link to comment
Megosztás:

Bent vannak a B2-es lámpáim, igaz, hogy ráment a tegnapi napom, de nagyon megérte, mert nagyon ütős lett, főleg a xenonnal.

Teszek majd fel róla képet hadd lássa a világ és cserélje ki mindenki!!!

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGETEKET, nélkületek nagyobb szopás lett volna!!!

Link to comment
Megosztás:

Bent vannak a B2-es lámpáim, igaz, hogy ráment a tegnapi napom, de nagyon megérte, mert nagyon ütős lett, főleg a xenonnal.

Teszek majd fel róla képet hadd lássa a világ és cserélje ki mindenki!!!

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGETEKET, nélkületek nagyobb szopás lett volna!!!

Érdekelnek majd a képek, hamarosan én is kicserélem az első lámpákat. Gondolkozom xenon-on is. Te csak egy H7-es xenont raktál be, tompítottnak? Fényszórómosód van-e?

Link to comment
Megosztás:

Ez most komolyan kérdezed? :D Ugyanolyan, mint ami benne volt.

Ha záráskor villan rendesen a piros, nyitáskor pedig a zöld (zöld picit rövidebb ideig, mint a piros), akkor nem a távirányítóval lesz a gond. Henem a vevővel. Érdemes még próbálkozni a másik kulcs távirányítójával is.

Egyébként elemcsere után nem kell tanítani, hogyha az elem nélküli állapot nem túl hosszú ideig tart. Ha gyorsan cserélsz. Én ezt tapasztaltam.

Nálam azt csinálja a centrálzár, hogy nagyon ritkán hidegben nem akar reteszelni. De olyankor nemcsak a távirányítóval, hanem kulccsal sem tudom reteszelésre bírni.

Ilyenkor egy-két nyitás-zárás meg szokta oldani a problémát. Ha ez nem oldja meg, akkor gyújtás ráad, majd próba újra. Ezek után 90 %-ban "megjavul".

Fogalmam sincs, mi okozza, csak a centrálzár vevőt tudom kizárni.

Még arra tudok gondolni, hogy a bal első zárban lévő kapcsolók, mivel ott valamiféle utólagos beépített kapcsolóval van megoldva. Egy rúd van beépítve, amit a zár mechanika mozgat, a másik vége pedig egy kapcsolót.

Vettem elemet a másik távirányítóba, mert nem volt benne. Tanítás csak annyi hagy beülök, gyujtás és nyomok egy gombot aztán kiszállok és mennie kell? Mert nem akar csinálni semmit. Villan rendesen de senem nyit senem zár. Amit eddig használtam azt is próbáltam így programozni, de nyitás gombra ugyanúgy villan zöld és piros is. NEm nyit egyáltalán, viszont néha zár (nem mindig)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.