Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdekelne engem, hogy van-e itt olyan vectrás aki a b1-esében kicserélte az fényszórókat b2-esre.

Mi a véleményetek az utángyártott b2-es lámpákról?(beázik, párásodik-e, belemegy-e az állítómotor, méretpontos-e?)

Ez lenne a kinézett utángyártott:

http://www.patacsi.hu/shop/product_info.ph...143&acs=FSZ

És mi a véleményetek a tuninglámpákról?(.....ugyanezek?)

Ez az 1ik kinézett tuninglámpa:

http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&ter...el%20vectra%20b

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szép napot!

Ez engem is érdekelne, mert én is gondolkozom egy cserén.

Link to comment
Megosztás:

igen, az a helyzet hogy tönkrement a gyári hangszóróm. keret mindenképp kell?

Aki már cserélte, az jobban tudja, én egyelőre csak tervezem a cserét, szerintem kell a keret. Ha neked nem túl sürgős, akkor kb 1-2 hónap és én is kicserélem az enyémeket, és akkor pályázhatsz az én gyáriaimra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aki már cserélte, az jobban tudja, én egyelőre csak tervezem a cserét, szerintem kell a keret. Ha neked nem túl sürgős, akkor kb 1-2 hónap és én is kicserélem az enyémeket, és akkor pályázhatsz az én gyáriaimra. :lol:

ha tudnám hogy ezt megveszem, ez kell hozzá és be tudom rakni, már most vennék bele hangszórókat, de végülis ráér. a te gyáriaid milyen állapotban vannak? ill mind a 4et cserélnéd? (a hátsóim se szólnak) és mi pénzt kérnél értük kb?

Link to comment
Megosztás:

ha tudnám hogy ezt megveszem, ez kell hozzá és be tudom rakni, már most vennék bele hangszórókat, de végülis ráér. a te gyáriaid milyen állapotban vannak? ill mind a 4et cserélnéd? (a hátsóim se szólnak) és mi pénzt kérnél értük kb?

Jó állapotban vannak az enyémek, én csak azért cserélnék, mert jobbat szeretnék :lol: Igen, mind a 4-et cserélném! Elsőkért mondjuk 2-2, hátsókért 1,5-1,5 ezer Ft-ot. Mindet viszed, akkor legyen 6k összesen.

Egyébként ha egyik hangszóród se szól, akkor nekem gyanús hogy nem a hangszóróiddal van baj...

Link to comment
Megosztás:

Jó állapotban vannak az enyémek, én csak azért cserélnék, mert jobbat szeretnék :lol: Igen, mind a 4-et cserélném! Elsőkért mondjuk 2-2, hátsókért 1,5-1,5 ezer Ft-ot. Mindet viszed, akkor legyen 6k összesen.

Egyébként ha egyik hangszóród se szól, akkor nekem gyanús hogy nem a hangszóróiddal van baj...

ok, ha addig nem szerzek lehet róla szó majd. biztos hogy a hangszórókkal van baj (ki vannak szakadva stb) ha másikat kötök rá az szól.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne engem, hogy van-e itt olyan vectrás aki a b1-esében kicserélte az fényszórókat b2-esre.

Mi a véleményetek az utángyártott b2-es lámpákról?(beázik, párásodik-e, belemegy-e az állítómotor, méretpontos-e?)

Ez lenne a kinézett utángyártott:

http://www.patacsi.hu/shop/product_info.ph...143&acs=FSZ

És mi a véleményetek a tuninglámpákról?(.....ugyanezek?)

Ez az 1ik kinézett tuninglámpa:

http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&ter...el%20vectra%20b

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szép napot!

Van olyan már többen is kicseréltük a B1 lámpát B2-esre. Jobb a fényerő is sokkal és szebb is. Párásodni nekem az egyik párásodott kicsit, pillanatragasztó géllel adtam neki egy kis plusz ragasztást felül az illesztésnél azóta nem párásodik. Állítómotor belemegy mindegyikbe és méretpontosan. B1-ből egy lemezdarabot ki kell vágni és úgy megy be a B2-es lámpa.

Link to comment
Megosztás:

igen, az a helyzet hogy tönkrement a gyári hangszóróm. keret mindenképp kell?

Első hangszórók helyére kelett kell mindenképpen, a gyárin is van csak az egybe van gyártva de ha szintén gyáriakat veszel akkor meg is van oldva. Hátulra nem kell keret.

Nekem is van egy kompett szettem: gyári rádió + gyári 8 hangszóró elrakva mind hibátlan állapotban és sérülések nélkül :lol: Ha eladnám egyszer az autót nem a 200 ezres hifit hagynám benne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van olyan már többen is kicseréltük a B1 lámpát B2-esre. Jobb a fényerő is sokkal és szebb is. Párásodni nekem az egyik párásodott kicsit, pillanatragasztó géllel adtam neki egy kis plusz ragasztást felül az illesztésnél azóta nem párásodik. Állítómotor belemegy mindegyikbe és méretpontosan. B1-ből egy lemezdarabot ki kell vágni és úgy megy be a B2-es lámpa.

Neked milyen tipusú utángyártottad van?

Attól félek, hogy a mostani b1-es lámpából az állítómotor nem passzol majd az utángyártott b2-eshez.

Amúgy amit én kinéztem az valeo-depo gyártmányu.

Link to comment
Megosztás:

És mi a véleményetek a tuninglámpákról?(.....ugyanezek?)

Ez az 1ik kinézett tuninglámpa:

http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&ter...el%20vectra%20b

Az enyém is innét van és xenonnal maximálisan meg vagyok vele elégedve.

A csatlakozója megegyezik a mostani lámpáméval?

Tudom hogy Angeles lámpába lehet kapni kétféle csatlakozóval szereltet, de ez a síküveges nem tudom milyen lehet.

Link to comment
Megosztás:

Neked milyen tipusú utángyártottad van?

Attól félek, hogy a mostani b1-es lámpából az állítómotor nem passzol majd az utángyártott b2-eshez.

Amúgy amit én kinéztem az valeo-depo gyártmányu.

Nekem talán TMC van, de a Valeo az gyári beszállító szóval rosszabb semmiképpen sem lehet.

Link to comment
Megosztás:

#1771-re valaki? Esetleg lehet hogy az elem merül benne? Ha kicserélem ujra kell programozni? Milyen elem kell bele?

Ez most komolyan kérdezed? :lol: Ugyanolyan, mint ami benne volt.

Ha záráskor villan rendesen a piros, nyitáskor pedig a zöld (zöld picit rövidebb ideig, mint a piros), akkor nem a távirányítóval lesz a gond. Henem a vevővel. Érdemes még próbálkozni a másik kulcs távirányítójával is.

Egyébként elemcsere után nem kell tanítani, hogyha az elem nélküli állapot nem túl hosszú ideig tart. Ha gyorsan cserélsz. Én ezt tapasztaltam.

Nálam azt csinálja a centrálzár, hogy nagyon ritkán hidegben nem akar reteszelni. De olyankor nemcsak a távirányítóval, hanem kulccsal sem tudom reteszelésre bírni.

Ilyenkor egy-két nyitás-zárás meg szokta oldani a problémát. Ha ez nem oldja meg, akkor gyújtás ráad, majd próba újra. Ezek után 90 %-ban "megjavul".

Fogalmam sincs, mi okozza, csak a centrálzár vevőt tudom kizárni.

Még arra tudok gondolni, hogy a bal első zárban lévő kapcsolók, mivel ott valamiféle utólagos beépített kapcsolóval van megoldva. Egy rúd van beépítve, amit a zár mechanika mozgat, a másik vége pedig egy kapcsolót.

Link to comment
Megosztás:

Ez most komolyan kérdezed? :lol: Ugyanolyan, mint ami benne volt.

Ha záráskor villan rendesen a piros, nyitáskor pedig a zöld (zöld picit rövidebb ideig, mint a piros), akkor nem a távirányítóval lesz a gond. Henem a vevővel. Érdemes még próbálkozni a másik kulcs távirányítójával is.

Egyébként elemcsere után nem kell tanítani, hogyha az elem nélküli állapot nem túl hosszú ideig tart. Ha gyorsan cserélsz. Én ezt tapasztaltam.

Nálam azt csinálja a centrálzár, hogy nagyon ritkán hidegben nem akar reteszelni. De olyankor nemcsak a távirányítóval, hanem kulccsal sem tudom reteszelésre bírni.

Ilyenkor egy-két nyitás-zárás meg szokta oldani a problémát. Ha ez nem oldja meg, akkor gyújtás ráad, majd próba újra. Ezek után 90 %-ban "megjavul".

Fogalmam sincs, mi okozza, csak a centrálzár vevőt tudom kizárni.

Még arra tudok gondolni, hogy a bal első zárban lévő kapcsolók, mivel ott valamiféle utólagos beépített kapcsolóval van megoldva. Egy rúd van beépítve, amit a zár mechanika mozgat, a másik vége pedig egy kapcsolót.

Nem szedtem szét csak beugrott és gyors kérdeztem, nem volt nálam, az asszony elvitte az autót. Akkor másik távirányítóval fogom mostantól használni, kíváncsi vagyok jelentkezik-e a hiba azzal is.

Link to comment
Megosztás:

Nálam azt csinálja a centrálzár, hogy nagyon ritkán hidegben nem akar reteszelni. De olyankor nemcsak a távirányítóval, hanem kulccsal sem tudom reteszelésre bírni.

Ilyenkor egy-két nyitás-zárás meg szokta oldani a problémát. Ha ez nem oldja meg, akkor gyújtás ráad, majd próba újra. Ezek után 90 %-ban "megjavul".

Fogalmam sincs, mi okozza, csak a centrálzár vevőt tudom kizárni.

Még arra tudok gondolni, hogy a bal első zárban lévő kapcsolók, mivel ott valamiféle utólagos beépített kapcsolóval van megoldva. Egy rúd van beépítve, amit a zár mechanika mozgat, a másik vége pedig egy kapcsolót.

Ha nekem ilyen van,akkor kinyitom a vezető oldali ajtót és kicsit erősebben csukom be!Utána egyből reteszel is!

Azt még nem néztem hogy ilyenkor kulccsal reteszelne e vagy sem,mert ez a gyors megoldás eddig bevált! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A csatlakozója megegyezik a mostani lámpáméval?

Tudom hogy Angeles lámpába lehet kapni kétféle csatlakozóval szereltet, de ez a síküveges nem tudom milyen lehet.

Nem egyezett, de tűzősarukkal megoldottam. Amúgy méretpontosak voltak és az állítómotor is passzolt bele. Szar beépíteni, mert egybe van az indexel és le kell buktatni a lököst, különben nem tudod a helyére betolni.

Link to comment
Megosztás:

Ezt be tudom tenni a jobb hátsó ajtóba? Egyre jobban zavar hogy figyelni kell kinyitott-e és ami fontosabb hogy visszazár mikor otthagyom az autót.

Ez biztos, hogy nem leszt jó, nem ilyen a zár B Vekiben. Nem külön motor és zár van, hanem egybe van építve.

Mikrokapcsolót kell csak cserélned, ami 200 Ft-os tétel. Plusz egy 2-3 órás munka ha először csinálod.

Link to comment
Megosztás:

Szakik!

Hogyan oldható meg, hogy a gyári riasztót és az utólagosat 2 gombnyomással be tudjam kapcsolni? Melyik riasztót lehetne úgy bekötni, hogy a másikat is működtesse?

Sőt, mivel bicskakulcsos így a kérdésem inkább így hangzik:

Hogyan oldható meg, hogy a bicskakulcsos riasztó bekapcsolja/kikapcsolja a gyárit?

Link to comment
Megosztás:

Szakik!

Hogyan oldható meg, hogy a gyári riasztót és az utólagosat 2 gombnyomással be tudjam kapcsolni? Melyik riasztót lehetne úgy bekötni, hogy a másikat is működtesse?

Sőt, mivel bicskakulcsos így a kérdésem inkább így hangzik:

Hogyan oldható meg, hogy a bicskakulcsos riasztó bekapcsolja/kikapcsolja a gyárit?

Tudni kellene, hogy milyen kimenetek vannak a risztódon pluszban, de relével 100% meg lehet oldani.

Link to comment
Megosztás:

Szakik!

Hogyan oldható meg, hogy a gyári riasztót és az utólagosat 2 gombnyomással be tudjam kapcsolni? Melyik riasztót lehetne úgy bekötni, hogy a másikat is működtesse?

Sőt, mivel bicskakulcsos így a kérdésem inkább így hangzik:

Hogyan oldható meg, hogy a bicskakulcsos riasztó bekapcsolja/kikapcsolja a gyárit?

Elviekben kérdezed, vagy arra vagy kíváncsi, hogy konkrétan mit hova kell kötni? :lol:

A bicskakulcsos az egy utólagos riasztót vezérel, ezzel vezérled a centrálzárat is? Vagy hogy van megoldva a dolog nálad?

Nemtudom, a gyári reteszelős rendszered működik-e. Ha igen, annál megoldható, hogy reteszelsékor kapcsoljon az utólagos riasztó is. De ez biztonsági szempontból nem előnyös. Így nincs értelme az utólagos riasztónak a gyári mellé. Lesz két riasztód, amit azonos bemenet vezérel. Ha azt feltörik, akkor mindkettő riasztó kiiktatva...

Link to comment
Megosztás:

Működik a reteszelés. Kimenetek és ilyesmi nekem nem mondd sokat :lol:

Annyiból lenne jó, hogy akkor a bicskakulccsal zárnám a rendszert ami felhúzza az ablakokat automatán, bekapcsolja a saját kis rendszerét ami ütést is érzékel, közben a gyárit is aktiválja amiben ott van az ultrahangos belsőtér védelem és a reteszelés is. Szerintem ez elég jól hangzik :lol:

Ha el akarják vinni úgyis viszik, piti tolvaj ellen ellenben már elég jó lenne így na meg kényelmes is :)

Link to comment
Megosztás:

Működik a reteszelés. Kimenetek és ilyesmi nekem nem mondd sokat :lol:

Annyiból lenne jó, hogy akkor a bicskakulccsal zárnám a rendszert ami felhúzza az ablakokat automatán, bekapcsolja a saját kis rendszerét ami ütést is érzékel, közben a gyárit is aktiválja amiben ott van az ultrahangos belsőtér védelem és a reteszelés is. Szerintem ez elég jól hangzik :lol:

Ha el akarják vinni úgyis viszik, piti tolvaj ellen ellenben már elég jó lenne így na meg kényelmes is :)

Ha elviszik, akkor szerintem úgy viszik el, hogy "feltörik" a távvezérlő rendszerét. Ezzel ki is kapcsolódik az egész riasztó.

Viszont ha van kettő, amit teljesen külön vezérelsz, két távkapcsolóról, az a legbiztosabb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.