Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nem véletlen,biztos idegesítette az előző tulajt hogy világít folyamatosan!

Itt Írországban ez bevett szokás, ha a hibajelző világít, ne az okát szüntesd meg, hanem vedd ki az izzót. Főleg eladás előtt, vagy műszaki előtt. Én is így jártam. Nem volt izzó sem a checkengine, sem a légzsák, sem a tempomat visszajelzőjében. Öröm az ürömben, hogy "csak" a légzsák jelez...

Link to comment
Megosztás:

Itt Írországban ez bevett szokás, ha a hibajelző világít, ne az okát szüntesd meg, hanem vedd ki az izzót. Főleg eladás előtt, vagy műszaki előtt. Én is így jártam. Nem volt izzó sem a checkengine, sem a légzsák, sem a tempomat visszajelzőjében. Öröm az ürömben, hogy "csak" a légzsák jelez...

Már akit át lehet verni ezzel :D

Ha ráadod a gyújtást, akkor ezeknek a visszajelző lámpáknak világítaniuk kell mind. Majd szép sorban el kell aludniuk.

Amikor vettem az autót, azzal kezdtük, hogy az ABS illetve légzsák lámpák kigyulladnak, majd elalszanak-e, amikor indítok.

Link to comment
Megosztás:

Már akit át lehet verni ezzel :wacko:

Ha ráadod a gyújtást, akkor ezeknek a visszajelző lámpáknak világítaniuk kell mind. Majd szép sorban el kell aludniuk.

Amikor vettem az autót, azzal kezdtük, hogy az ABS illetve légzsák lámpák kigyulladnak, majd elalszanak-e, amikor indítok.

Vagy egy kiégett izzó miatt nem veszel meg egy autót... :D

A probléma okát egyedül a légzsáknál nem tudom,de biztos valami csatlakozó,érintkező hiba!

Azért az izzókat én is kivettem,mert a műszakin nem kell ennek feltűnnie senkinek!

Olvastam hogy bekötötted hátra az elektromos ablakokat!Nem tudom melyik topicba,de írhatnál róla,hogyan is oldottad meg!

Link to comment
Megosztás:

Már akit át lehet verni ezzel :D

Ha ráadod a gyújtást, akkor ezeknek a visszajelző lámpáknak világítaniuk kell mind. Majd szép sorban el kell aludniuk.

Szerinted ezt én nem tudom a negyedik Opelemmel? Az én esetemben ez nem az átverés kategóriája volt. 270km-t mentem a kocsiért.

Vagy egy kiégett izzó miatt nem veszel meg egy autót...

Ott a pont. Majd 4 óra kocsikázás után egy friss műszakis kocsit nem hagytam ott egy esetleges kiégett izzó miatt.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted ezt én nem tudom a negyedik Opelemmel? Az én esetemben ez nem az átverés kategóriája volt. 270km-t mentem a kocsiért.

Ott a pont. Majd 4 óra kocsikázás után egy friss műszakis kocsit nem hagytam ott egy esetleges kiégett izzó miatt.

A kiégett izzóval csak az a gond, hogy nem igazán életszerű. Az autó élettartama alatt ezek a visszajelző lámpák világítanak összesen egy órát, kettőt? Nemtudom, mennyi egy olyan kis izzó élettartama, de nem ennyi.

Vállaltad a rizikót, a te dolgod.

Link to comment
Megosztás:

Olvastam hogy bekötötted hátra az elektromos ablakokat!Nem tudom melyik topicba,de írhatnál róla,hogyan is oldottad meg!

Keress meg privátban. Konkrétan mire vagy kíváncsi?

Lehet, hogy csuklott néhányszor az a majom, aki egy ilyen szintű autóba nem kért legalább elölre villanyablakokat :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy egy kiégett izzó miatt nem veszel meg egy autót... :D

Nem erről van szó, de aki ilyen trükkökhöz folyamadik, az vajon az autónak milyen egyéb rejtett hibáit tüntetett el hasonló módszerekkel, azt már meg sem kérdezem, betartotta-e rendesen a szerviz dolgokat, olajcserék, stb,

Azért az izzókat én is kivettem,mert a műszakin nem kell ennek feltűnnie senkinek!

Szerintem nem kellett volna. Műszakin nem előírás sem az ABS - lényeg, hogy fogjon a fék - , sem pedig a légzsák. Sőt még az sem igaz rájuk, ami pl a tolató lámpára, hogyha van akkor működnie kell.

Link to comment
Megosztás:

Nem erről van szó, de aki ilyen trükkökhöz folyamadik, az vajon az autónak milyen egyéb rejtett hibáit tüntetett el hasonló módszerekkel, azt már meg sem kérdezem, betartotta-e rendesen a szerviz dolgokat, olajcserék, stb,

Szerintem nem kellett volna. Műszakin nem előírás sem az ABS - lényeg, hogy fogjon a fék - , sem pedig a légzsák. Sőt még az sem igaz rájuk, ami pl a tolató lámpára, hogyha van akkor működnie kell.

Idegesít hogy világít,mindíg azt néztem!Mint írtam,az ABS azért gyullad ki néha,mert az ABS gyűrűm egyik foga le van törve!Műszakin szerintem nem örülnének neki ha csak úgy,sima fékezésnél működésbe lépne az ABS,bár ha

azt írod hogy nem követelmény hogy működjön,akkor nem aggódom annyira ez miatt sem hogy 40km/h alatt néha bekapcsol! :D

Nehéz úgy autót vásárolni hogy az eladó minden rejtett hibát elárul neked,de még úgy is hogy akár 1-2 óra vizsgálgatás után,mindenre fényt deríts!Sajnos nem értek az autókhoz,csak nagyon laikus szemmel tudtam megvizsgálni mikor elhoztam,de próbáltam utána olvasni előtte és 3-szor mentem vissza egy-egy próbakörre!Akkor ki is jött az autónak a hibáinak a 90%-a!A másik dolog hogy 100.000 Ft-tal olcsóbb volt mint a többi és 5 km-t kellett autóznom érte!Ezt a pénzt arra szántam,hogy a hibákat majd javítom belőle!Hátsó futómű,olajcsere és vezérlés csere ki is jött belőle!Így hiába tudtam hogy rossz egy két dolog,elhoztam,mert belefért a javítása és új alkatrészeket kapott,amik biztos hogy be lettek építve!

Sajnos eltértem a topic témájától,így egy kérdés a végére!Télire szeretnék valami normális fényerőhöz jutni sima

izzócserével!Tudnátok ajánlani valamit?

Link to comment
Megosztás:

Én már szedterm szét, nem nagy kunszt. Akksit közsd le előtte és várj vagy tíz percet, bár neked már nem jön bele a hibalámpa mert az már adott. :D . Van a légzsáknál egy átvezető kábel, na azt érdemes kicsit meg kontaktsprézni meg én kicsit megfeszegettem az érintkezőket is. Azóta nincs hibám.

Kijelzővel remélem szerencséd lesz és tartós marad, mert általában idővel az is elfárad, és csere a vége. Ledesítésről olvashatsz itt a fórumon is, egy páran már megcsináltuk.

Végre volt egy kis időm foglalkozni az autóval,szétszedtem a műszerfalat hogy kicseréljem az izzókat és pótoljam a hiányzókat!Az eredmény az lett hogy ABS+légzsák lámpában égő sem volt!Nem véletlen,biztos idegesítette az előző tulajt hogy világít folyamatosan!Az ABS-t tudom hogy miért világít néha,de a légzsák lámpát nem igazán értem!Szét nem mertem még szedni a kormányt,hogy hátha a csatlakozónál van valami!Valaki esetleg már szedte szét ezt a részt?

Kiszereltem a kijelzőmet is,mert csak a betűk fele jelent meg a kijelzőn és az is csak az alsó sorban!

Szerelőm megszakértette,majd egy délután alatt újat varázsolt belőle!Ha valaki nem akar újat venni,írjon és megadom a számát!Kicseréltem az izzókat is benne és végre nem csak a sötét kijelzőt kell már bámulnom!Következő lépésként utána olvasok ennek a LED izzós témának,mert tetszik ahogy páran megcsináltátok az autóban!

Link to comment
Megosztás:

Tempomatnak hol van a visszajelzője?

Itt Írországban ez bevett szokás, ha a hibajelző világít, ne az okát szüntesd meg, hanem vedd ki az izzót. Főleg eladás előtt, vagy műszaki előtt. Én is így jártam. Nem volt izzó sem a checkengine, sem a légzsák, sem a tempomat visszajelzőjében. Öröm az ürömben, hogy "csak" a légzsák jelez...
Link to comment
Megosztás:

Én már szedterm szét, nem nagy kunszt. Akksit közsd le előtte és várj vagy tíz percet, bár neked már nem jön bele a hibalámpa mert az már adott. :D . Van a légzsáknál egy átvezető kábel, na azt érdemes kicsit meg kontaktsprézni meg én kicsit megfeszegettem az érintkezőket is. Azóta nincs hibám.

Kijelzővel remélem szerencséd lesz és tartós marad, mert általában idővel az is elfárad, és csere a vége. Ledesítésről olvashatsz itt a fórumon is, egy páran már megcsináltuk.

Azért lekötöm az akksit,mert pontosan nem tudom hogyan lép működésbe a légzsák,de nem szeretném ha pofán vágna ha valamit rövidre zárok! :wacko: Kijelzőnek az ég világon semmi baja nem volt,nagy ritkán tökéletesen működött igaz csak percekig,és az átvezető kábelek bizonyos szálaiban van a hiba állítólag!Szerencsére a szerelő,akihez hordom az autót,régebben rájött erre és azóta ilyeneket is javít!Egy izzócsere és úgy világít,mint az új!

Igen,átfutottam már a LED-es témát,de eddig nem volt mit megvilágítani!

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt még szétszedem az egész kocsit, megkérdem hátha valaki tudja. Hol található a tempomat vezérlő kütyü? Mármint ami a pedáloktól kapja a jelet, hogy oldja a tempomatot ha rálépek? Történt a minap, hogy mentem tempomattal, és a fékpedál erősebb lenyomására volt csak hajlandó reagálni. Érdekesen gyorsan közeledett az autó előttem. :D Gondolok valamire, hogy mi lehetett a gond, de ha nem az akkor megnézném az elektronikát.

Link to comment
Megosztás:

Tempomatnak hol van a visszajelzője?

Elvileg egy zöld stilizált kilóméteróra mutatóval a kilóméterszámlálótól balra, de majd megnézem pontosan, hogy hanyadik.

Hol található a tempomat vezérlő kütyü? Mármint ami a pedáloktól kapja a jelet, hogy oldja a tempomatot ha rálépek?

Na ez két dolog. A vezérlő a motortérben van, ami húzza a második gázbowndent. Pedálkapcsoló van a fékpedálon (asszem ugyan ez vezérli a féklámpát is) is, meg a kuplungpedálon is. Mindkettő lenyomására kikapcsol a tempomat. Szóval úgy gondolom, ha a féklámpád működik rendesen, akkor felakadhatott a vezérlőben a motor, vagy valami...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, Nemtudom,hogy jó helyen írom e le a Kérdésemet de még újvagyok itt a fórumon.Tehát a kérdésem azlenne,hogy van egy 96-os 17xdt vektrám aminek a km mutatója és a fordulatszám mutatoja csak ugrál és nem megy, a vízet és az üzemanyagot viszont mutatja, ja és még a megtett utatis jólméri. Viszont télen az első indításnál jólműködik minden,még lenem állítom, vagyis ha levanhülvel az egéssz gép akkor tökéletes. Szakszervizbe azt mondták cseréljemki az egéssz műszerfalat-Amásikban pedig, hogy a bisztosíték tábla SZ....R. Tehát nem igazán tudom,hogy mitcsináljakvele. Azért probálltam itt a fórumon mert elég sok mindenre vannak válaszok. ELŐRE IS MEGKÖSZÖNÖM Havalaki tud ebbe segiteni.

Link to comment
Megosztás:

Van visszajelzője a tempomatnak? Nekem működik hibátlanul és gyári benne de visszajelzőről még nem hallottam :D

OK, ezt elkapkodtam... Szóval van egy visszajelző a műszerfalban, ami a fentebb leírt módon néz ki, de izzócsere után sem világít nálam sem... A piktogram szerint nekem egyértelműnek tűnt, hogy az lesz a funkciója, de nem világít. (a tempomat az enyémben is gyári)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.