Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

És ez? link ;) (hasonló kicsit az ellenállásos témához, csak ezt a lambda szonda és a az ECU közé kell behekkelni)

Azt nem írják mellé, hogy rövid időn belül kinyírja a katalizátort, mert elszegényíti a benzin-levegő keveréket, ezért nem marad a füstgázban elég elégetetlen anyag, ami a katalizátor működéséhez kell :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azt nem írják mellé, hogy rövid időn belül kinyírja a katalizátort, mert elszegényíti a benzin-levegő keveréket, ezért nem marad a füstgázban elég elégetetlen anyag, ami a katalizátor működéséhez kell ;)

######a :rolleyes:

Megjött az újabb helyzetjelzőm, ezúttal egy 9 smd ledes.

Auto_LED_T10_9_SMD_Lamp.summ.jpg

Az előzőhöz képest nagyobb fényereje van, illetve nem csak előrefele világít. Jól néz ki, bár most kicsit furcsa, mert ennek a színhőjét olyan 7000k körülire tenném, míg a tompított halogénét olyan 3500K-ra. Így egymás mellett érdekesen néznek ki :D

Emígy nézett ki az első:

T10-1-LED-A.jpg

Kipróbáltam egy ilyen 36 ledes indexizzót is (sárga fénye van), de szerintem nincs ennek sem elég fényereje, nekem legalábbis nem jött be:

auto-part-auto-led-lamp-led-car-lighting-led-signal-lamp-auto-led-bulb.jpg

Ha esetleg érdekel valakit, eladom ár alatt az egyledes T10-est 400-ért, az index izzókat 1400Ft-ért. (természetesen mindkét izzónál az ár egy párra vonatkozik)

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen a helyzetjelző:....

3db SMD leddel felszerelt fényforrás. (1W elvileg).

Az enyém ilyen a 9 SMD leddel, ehhez nem írták hány W, csak a szokásos marketing "Super Bright White" (az egy ledeshez is azt írták :rolleyes: )

201006042471.jpg

Most néztem csak vissza a fórumot, hogy te már ledesítetted a műszerfalat. Ha megjönnek a ledjeim, akkor majd lehet kérdezgetek.

Link to comment
Megosztás:

Melyiket válasszab Vectra B (36_) Estate (31_) vagy Hatchback (38_)

Mi a különbség az SMD és a sima led közt? Melyik a jobb?

4ajtós: 36_

kombi: 31_

5ajtós: 38_

(izzókat tekintve szerintem nincs különbség)

Röviden az SMD led az laposabb, valamint nagyobb szögben szórja a fényt.

Link to comment
Megosztás:

Vissza a feladónak :rolleyes:

Amúgy én is tudok egy ledekkel foglalkozó srácot.Van honlapja is, és nagyon korrekt segítőkész srác. Én is tőle vettem mindent a műszerfal ledesítéshez. Azt hiszem be is linkeltem múltkoriban a ledekkel foglalkozó topikba.

ne mán, most vettem észre, hogy nem világít mind a 9 SMD led a helyzetjelzőben. Mintha kontaktos lenne, mert van amelyik néha világít néha nem.
Link to comment
Megosztás:

Tudja Valaki véletlenül, hogy 1.8 benzines vekiben szemből a hűtő balfelén lévő 2 db gombának mi a szerepe pontosan és mi a cikkszáma? A motor felöli ventim önállósította magát és nem akar leállni a hütőrács felöli meg nem indul el ha bekapcsolom a klímát.

Link to comment
Megosztás:

Pont az. Hőfok jeladó mindkettő. Cseréld ki mind a kettőt egyszerre, mert arra én sem jöttem rá, hogy melyik mit csinál, de nekem is szarakodott egy pár éve. Olyan 3-4 e ft darabja azt hiszem. Ki kell szedni hozzá a jobbos lámpát és úgy hozzáférsz.

quote name='zaza73' date='2010-06-05 - 12:24' post='654382']

Tudja Valaki véletlenül, hogy 1.8 benzines vekiben szemből a hűtő balfelén lévő 2 db gombának mi a szerepe pontosan és mi a cikkszáma? A motor felöli ventim önállósította magát és nem akar leállni a hütőrács felöli meg nem indul el ha bekapcsolom a klímát.

Link to comment
Megosztás:

Az jó, mert angel lámpám van és így a lököst kell először leakasztanom, ami a két oldalcsavar miatt jó móka. Viszont a két thermokapcsolónál engem is utolért a veki betegség, valahol könnyezik a hűtőm. Az előző hozzászólásokból ítélve hűtőcsere. Neten a legolcsóbb új hűtő 19000. Valaki tud esetleg jobb árban?

Link to comment
Megosztás:

Bontottnál mire figyeljek? És klímásnál mennyire szívás kivenni a hűtőt?

Bontottnál főleg arra, hogy ne legyen rajta szivárgásra utaló nyom.Beszerelésnél előfordulhat, hogy míg be nem melegszik a hűtőközeg addig esetleg könnyezhet ha ki van száradva a tömítése, de utána el kell, hogy álljon.Berakás előtt célszerű átmosni háztartási vízkőoldóval, de csak óvatosan.

Klímásnál annyi, hogy a motortérből a szokásos dolgok mint ventillátor, miegymás ki, hőgombák csatijai baloldalt le, venticsati szét, ill. szemből maszk le, lökös le, és a 2 hűtő+klímaventi szétcsavaroz.Figyelj rá, mert ha szemből állsz, akkor jobbra lent a klímacsövekhez is van rögzítve egy füle a vízhűtőnek.Elég "hoki" kis csavarral.Asszem 8cas kulcs fogja......Vagy 7es......

Ha már szétszedted, nézd meg a hűtőtartó gumibakok állapotát is.Ha szükséges, akkor cseréld ki.Nem nagy összeg.

Link to comment
Megosztás:

Bontottnál főleg arra, hogy ne legyen rajta szivárgásra utaló nyom.Beszerelésnél előfordulhat, hogy míg be nem melegszik a hűtőközeg addig esetleg könnyezhet ha ki van száradva a tömítése, de utána el kell, hogy álljon.Berakás előtt célszerű átmosni háztartási vízkőoldóval, de csak óvatosan.

Klímásnál annyi, hogy a motortérből a szokásos dolgok mint ventillátor, miegymás ki, hőgombák csatijai baloldalt le, venticsati szét, ill. szemből maszk le, lökös le, és a 2 hűtő+klímaventi szétcsavaroz.Figyelj rá, mert ha szemből állsz, akkor jobbra lent a klímacsövekhez is van rögzítve egy füle a vízhűtőnek.Elég "hoki" kis csavarral.Asszem 8cas kulcs fogja......Vagy 7es......

Ha már szétszedted, nézd meg a hűtőtartó gumibakok állapotát is.Ha szükséges, akkor cseréld ki.Nem nagy összeg.

Hát nekem az alsók tuti gallyramentek. :rolleyes: A fenti gumik nincsenek a helyükön rendesen, olyan mintha kicsit be lenne esve a radiátor. Viszont megmozgatva elég stabilnak tűnik. Majd ha nagyon meg lesz bontva valamiért az eleje, akkor kicserélem, illetve megnézem hogy ténylegesen miért van. Lehet meg volt csukva az eleje? ;)

Link to comment
Megosztás:

Az jó, mert angel lámpám van és így a lököst kell először leakasztanom, ami a két oldalcsavar miatt jó móka. Viszont a két thermokapcsolónál engem is utolért a veki betegség, valahol könnyezik a hűtőm. Az előző hozzászólásokból ítélve hűtőcsere. Neten a legolcsóbb új hűtő 19000. Valaki tud esetleg jobb árban?

Győrben, Kismegyeren van a Hűtő Műtő! Nekem ott cserélték a műanyag részt 5000 Ft-ért bádogra - ne kérdezd meg milyen fémre, a lényeg, hogy nem ereszt, tökéletes. Ha kell szám, küldj privát üzenetet, válaszban küldöm. Vagy ha esetleg minta kell, megnéznéd, akkor a héten szabin vagyok, meg tudom Győrben mutatni.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!mint láthatjátok új reg vok,de már az autóm (Opel Vectra 1.7td 1996) megvan két éve és kénytelen voltam rengeteg problémát egyedül megoldani!de most már betelt a pohár!segítséget kérek!

megyek az autóval 90-es tempót 90fok a hőmérsékletem.megyek 100at 95 fok,110 ismét 90fok,140 nél meg a venti mint atom,100 fok (ami sztem jó is) körül kapcsol be és ez autópáján elég gáz,hogy ki-be kapcsol!40fokba nyáron a városban nem nagyon kapcsolt be se ötvennél se dugóban!de most rákezdett!

nah most mit tegyek?

a hütőventi elvileg nem két sebességű?mert nekem nem megy 90 foknál (mint az újabb autókon)!klímát nem nagyon használok!jó nekem a 5 literes fogyasztás,nem kell 6.

3 venti van!2 a hűtő elött és 1 a hűtő mögött!a bal első a klíma,a jobb első a magas fordulatú, a motor felöli meg csak akkor megy ha meg a klima is,de 150 fordulattal (lemértem)!

az jobb elsőnek nem kéne menni kis fordulattal,vagy az csak nagyfordulatú????

milyen kapcsolatba van a klímaventi és a hűtővenit és miért?

A motorfelöli hütőventi mikor kapcsol be,illetve hány sebességű?

Összevágva a kérdéseim:

a hütőventi elvileg nem két sebességű?

az jobb elsőnek nem kéne menni kis fordulattal,vagy az csak nagyfordulatú????

milyen kapcsolatba van a klímaventi és a hűtővenit és miért?

A motorfelöli hütőventi mikor kapcsol be,illetve hány sebességű?

Előre is köszönöm a segítséget!

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.