Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Hali!

Most vettem a Vectámat :devlish: 96-os 2,0 nagyon jó állapotban. a Probléma a computer kijelzővel van. Olvashatatlanul "pixeles" a fele nem világít. Meg lehet valahogy csinálni vagy cserélni kell?

Helló!

Elvileg olvastam olyat hogy lehet próbálkozni azzal hogy jól megpucerálod a csatlakozók körül, de legtöbb esetben a megoldás a kijelző cseréje egy bontott, de működőképesre.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Most vettem a Vectámat :devlish: 96-os 2,0 nagyon jó állapotban. a Probléma a computer kijelzővel van. Olvashatatlanul "pixeles" a fele nem világít. Meg lehet valahogy csinálni vagy cserélni kell?

A "fele nem világít" nem egészen értem (4 izzó van benne, és ha abból 2 egymás mellett nem világit, akkor el tudom képzelni, hogy egy része nem látszik a kijelzőnek), de ha ennyire pixelhibás nem sokat tudsz vele kezdeni. Csere bontott kb. 13E-nél kezdődik. vauxhall-t (jó eséllyel angliából származó) nem ajánlom (bár lehet, csak nekem nincs vele szerencsém...), hacsak nem ingyé van a próba.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a motortérben, hogy a gázbowden mellett van-e másik. Ha szerencséd van akkor fogsz találni még egyet akkor pedig elegednő csak az indexkart kicserélni tempomatosra, már bejött itt valakinek :devlish: Én pl úgy vettem, hogy nem is tudtam, hogy van benne pedig ebben gyárosan van csak nem mondták, nem írták, én meg gondoltam ha lenne csak odaírnák :lol: Aztán néha ahogy nyomogattam az akkor még általam vak gomboknak gondolt izéket egyszer csak tartotta a sebességet :lol: Lehet vele spórolni energiát és benzint is!

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a motortérben, hogy a gázbowden mellett van-e másik. Ha szerencséd van akkor fogsz találni még egyet akkor pedig elegednő csak az indexkart kicserélni tempomatosra, már bejött itt valakinek :devlish: Én pl úgy vettem, hogy nem is tudtam, hogy van benne pedig ebben gyárosan van csak nem mondták, nem írták, én meg gondoltam ha lenne csak odaírnák :lol: Aztán néha ahogy nyomogattam az akkor még általam vak gomboknak gondolt izéket egyszer csak tartotta a sebességet :lol: Lehet vele spórolni energiát és benzint is!

Nah, ezt megnézem én is. Nem haszontalan dolog, az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Itt látszik is a két bowden ha jól megnézitek :devlish: Ha nektek is ilyen akkor már nagy gond nem lehet.

Ez a bowdenes változatú. De mintha lenne elektromos is, talán a b2 elektromos gázpedálos? Nem tudom de akkor abban máshogy van megoldva.

Köszi, megnézem majd. Nekem B1 van, ha jól rémlik bowdenes.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is vauxhall-os és semmi baja!

A "fele nem világít" nem egészen értem (4 izzó van benne, és ha abból 2 egymás mellett nem világit, akkor el tudom képzelni, hogy egy része nem látszik a kijelzőnek), de ha ennyire pixelhibás nem sokat tudsz vele kezdeni. Csere bontott kb. 13E-nél kezdődik. vauxhall-t (jó eséllyel angliából származó) nem ajánlom (bár lehet, csak nekem nincs vele szerencsém...), hacsak nem ingyé van a próba.
Link to comment
Megosztás:

Én kicsit sokallom érte.Bontottat veszel 20 körül,de vannak akik felújítják a meglévőt is.

Hát sajna nincsen, de most más a bajom... Klímakompresszort kell cserélni. Azt mondták 65000 a felújított. Szerintetek jó ez az ár? vagy lehet olcsóbban is? Esetleg nézzek bontottat? De az meg kitudja meddig bírja.
Link to comment
Megosztás:

Ha hátramenetbe teszem a váltót nem mindig kapcsol be a tolatólámpa és így a parkolóradar sem. Mi lehet a gond? Gondolom valami olyan szerkezet érzékeli a hátramenetet mint ami a kéziféknél, hogy be van-e húzva de ez hol található?

És ezzel találkozott már valaki? Ötlet? néha megy néha nem.... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok norby v.ok...még uj v.ok itt.... segutségre lenne szükségem...hogy lehet átalakitani a fordulatszámméröt hogy gyári 640es alapjáratot muttasson a 2.5v6 vectra motoron?ez astra gsi ben van benne gyári 2.0 16v müszerfala....sürgössss...továbbmennék....másik gond egy ideje olyat csinál melegen menetközben hogy ha kinyomom a kuplungot,megtartja a fordulatszámot általában kb.1900 körül...de ha adok egy kis gázfröccsöt akkor beáll alapjáratra....alapjárati motor?egyébként c25xe moci....köszönöm

Link to comment
Megosztás:

szia szerintem tuti a tolatólámpa kapcsolód lesz szar....ezt a váltón találod:) :lol:

És a cseréje mennyire bonyolult? X20XEV esetén honnan lehet hozzáférni könnyen? Felülről vagy alulról? Az ára nem valami horror azt látom 1,8-4,8e csak kérdés, hogy ehhez kell-e még szerelő vagy elég ha én kicserélem :devlish:

Link to comment
Megosztás:

És a cseréje mennyire bonyolult? X20XEV esetén honnan lehet hozzáférni könnyen? Felülről vagy alulról? Az ára nem valami horror azt látom 1,8-4,8e csak kérdés, hogy ehhez kell-e még szerelő vagy elég ha én kicserélem :devlish:

kb.annyira bonyolult mint egy izzócsere :lol: tuti boldogulsz :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nekem is vauxhall-os és semmi baja!

Szerencsés lehetsz (vagy így van rendben...). "Rendes" 26 lábú sárga csatis MID kijelzőt kaptam angliából. Mindenben megfelel a GYÁRI vectra kijelzőnek (látszatra...). Műszerfal lebontva, TECH2 a helyén, kijelzőket cserélgetve tesztelés. Gyári kijelzi a rádiót, de eszméletlen pixelhibás, wauxhall minden pixel kifogástalanul müxik, de rádiót nem hajlandó kijelezni. Végső hiba: adatbusz hiba. Drótok, csatlakozók nem birizgálva, wauxhall kijelző lenne xar??

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna nincsen, de most más a bajom... Klímakompresszort kell cserélni. Azt mondták 65000 a felújított. Szerintetek jó ez az ár? vagy lehet olcsóbban is? Esetleg nézzek bontottat? De az meg kitudja meddig bírja.

Bontott kompresszorra bizti nem kapsz még 2 hónap garit sem (mert, ha annyit kibír, akár hosszabb távon is jó lehet. De ha van ilyen azt kérném én is :rolleyes: ... ), és ugye ki-be szerel+gáztöltés, aztán ha csa egy hónapot műxik az kevés (vagyis drága volt). Nekem azt mondta szaki, felújítani meg csak a teljes belső cserével érdemes (kb 70 Ezer), - ezzel gakorlatilag új kompresszort kapsz - mert ha a tengely picikét is lóg, a tömszelence gyorsan tönkremegy (ez lehet a gondja a bontott kompresszornak is).

Nekem csináltak tömszelence cserét, két hétig bírta(komplett 45 ezer). Másodszor gariba, ekkor 3 hétig bírta.

Link to comment
Megosztás:

Mikor szokott elhangolódni a kulcs és a kocsi központizárja? Hétfőn azt hittem megint sz*rakodik a kulcsom, vagy 1 hét után elemet kell cseréljek, aztán mint kiderült csak össze kellett hangoljam a kulcsot a kocsival. Nem értem miért. Ötlet? (vasárnap este még buheráltam a középkonzol kapcsolóit, de szerintem attól nem lehetett; akksi sem merült le)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez a gond, múlt héten 3x kellett megcsinálnom, 4.ikre pedig nem is sikerült, azóta kulccsal nyitom-zárom. Elem jó, akksi nem merült.

Szerencsére nekem ennyire nem vészes a helyzet (kipp-kopp). Március közepe óta van meg a kocsi, azóta kétszer kellett ráprogramozzam a kulcsot a kocsira.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.