Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Emlékeim szerint elől van két csavar a lábtérnél oldalt.Akkor van csavar a kézifék alatti burkolat alatt is,meg hátul is kettő.De ahogy szeded ki a csavarokat és közben mozgatod,akkor adja magát.Úgy is meglátod.

A kézifék körüli középső műanyag borítást hogy kell lebontani? Nagy vonalakban le tudnád írni?

Hétvégén már végre be szeretném szerelni a könyöktámaszt, lehet jobb lenne ha nem úgy kéne rájönnöm hogy is kell szétszedni :)

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint elől van két csavar a lábtérnél oldalt.Akkor van csavar a kézifék alatti burkolat alatt is,meg hátul is kettő.De ahogy szeded ki a csavarokat és közben mozgatod,akkor adja magát.Úgy is meglátod.

Igen, két oldalt láttam csavarokat, csak gondoltam hátha van valami trükkje. Azért köszi!

Visszatérve a Xenon/hűdenagyfényerejűhalogén izzókra:

Persze ironikusan értettem hogy azt be is kell szerelni, mert tényleg nem lehet nagy feladat.

Olyan olcsón nem találtam xenon szettet mint itt írjátok, kaphatok valami linket?

Ráadásul ha H1 és H7-et is kicserélem, akkor máris a duplája az általatok említett összegnek.

Igaz a xenon az xenon, jobban örülnék neki én is, és tény ha csak 1.5-szer annyiba kerülne mint amennyit a nightbreaker-re költenék akkor a xenont választom egyértelműen. (csak nem találok neten "olcsót")

Link to comment
Megosztás:

Én nem cserélném a fényszórót,szerintem felesleges.Egyrészt mert gyújtás után azért kell,hogy üzemi fényerőt produkáljon kb 10-20sec,másrészt mert a hagyományos fényszóró rá nyom annyit,hogy láss annyit amennyit kell.Nekem most van benne két éve,és ez a véleményem.De majd Seth rám cáfol! :)

Ha nem félsz a használttól:katt

katt

katt

katt uj

katt uj garis

Persze lehet nem mindegyik jó a kocsiba,csak hirtelen ezeket találtam.De úgy rémlik,hogy Bárdiba is ilyen 12 körül van.Nekem Racing Type R H.I.D van benne,és 35 w-os.Ha nézel,véleményem szerint 6000K-t nézz,mert az van közel a nappali fényhez.

Igen, két oldalt láttam csavarokat, csak gondoltam hátha van valami trükkje. Azért köszi!

Visszatérve a Xenon/hűdenagyfényerejűhalogén izzókra:

Persze ironikusan értettem hogy azt be is kell szerelni, mert tényleg nem lehet nagy feladat.

Olyan olcsón nem találtam xenon szettet mint itt írjátok, kaphatok valami linket?

Ráadásul ha H1 és H7-et is kicserélem, akkor máris a duplája az általatok említett összegnek.

Igaz a xenon az xenon, jobban örülnék neki én is, és tény ha csak 1.5-szer annyiba kerülne mint amennyit a nightbreaker-re költenék akkor a xenont választom egyértelműen. (csak nem találok neten "olcsót")

Link to comment
Megosztás:

Igen, két oldalt láttam csavarokat, csak gondoltam hátha van valami trükkje. Azért köszi!

Visszatérve a Xenon/hűdenagyfényerejűhalogén izzókra:

Persze ironikusan értettem hogy azt be is kell szerelni, mert tényleg nem lehet nagy feladat.

Olyan olcsón nem találtam xenon szettet mint itt írjátok, kaphatok valami linket?

Ráadásul ha H1 és H7-et is kicserélem, akkor máris a duplája az általatok említett összegnek.

Igaz a xenon az xenon, jobban örülnék neki én is, és tény ha csak 1.5-szer annyiba kerülne mint amennyit a nightbreaker-re költenék akkor a xenont választom egyértelműen. (csak nem találok neten "olcsót")

Én az enyémet innen vettem, de szerintem nem kell 10-20 sec. az üzemi állapot eléréséhez, nekem 2-3 sec. alatt eléri a max. fényerejét.

http://www.metroman.hu/index.php?oldala=me...&tazon=1773

Ja és az enyémbe kellett canbus illesztő is, mert nem csinált semmit.

http://www.metroman.hu/index.php?oldala=me...&tazon=1760

Link to comment
Megosztás:

azért ne felejtsük el, hogy a xenont a projectoros lámpákhoz találták ki.. a sima lámpatest nagyon szórja a fényt, nem vetíti, ezzel a szembe jövőt vakítja. Hiába állítod be jól a fényszórót, az üvegburán megtörik a fény és mindenfele fogja azt szórni, a projectorosnál pedig csak akkor ha mocskos a lámpa, pont ezért kell rá lámpatisztító is..

Szóval egy ilyen alakítás előtt én javaslom vagy egy angel eye lámpa beszerzését vagy a b2-es projectoros fajta lámpa áttételét :) Mert én utálom azokat akiktől megvakulok az utakon.. Jártam Németeknél pár hónapja, csak gyári xenon-t láttam minden kocsiban, semmi vakítós nem volt..

Ha jobb fényviszonyt szeretnél elérni javaslom pl. egy b2-es lámpa beszerelését, 20e ft kompletten, ebbe egy osram jobb fajta halogén izzó, jól beállítani és máris meglesz a fényerő. Legalábbis nekem hatalmas változás volt a b1-es sima lámpához képest. és nem vakítok el senkit :)

Link to comment
Megosztás:

azért ne felejtsük el, hogy a xenont a projectoros lámpákhoz találták ki.. a sima lámpatest nagyon szórja a fényt, nem vetíti, ezzel a szembe jövőt vakítja. Hiába állítod be jól a fényszórót, az üvegburán megtörik a fény és mindenfele fogja azt szórni, a projectorosnál pedig csak akkor ha mocskos a lámpa, pont ezért kell rá lámpatisztító is..

Szóval egy ilyen alakítás előtt én javaslom vagy egy angel eye lámpa beszerzését vagy a b2-es projectoros fajta lámpa áttételét :) Mert én utálom azokat akiktől megvakulok az utakon.. Jártam Németeknél pár hónapja, csak gyári xenon-t láttam minden kocsiban, semmi vakítós nem volt..

Ha jobb fényviszonyt szeretnél elérni javaslom pl. egy b2-es lámpa beszerelését, 20e ft kompletten, ebbe egy osram jobb fajta halogén izzó, jól beállítani és máris meglesz a fényerő. Legalábbis nekem hatalmas változás volt a b1-es sima lámpához képest. és nem vakítok el senkit :)

Na igen, én is egy angel eye lámpával kezdtem a mutatványt, csak így ugye már egy kicsit költségesebb a project. Viszont én is sok sima lámpás xenonossal találkozom és tényleg nem valami kellemes ahogy kivakítják az ember szemét.

Link to comment
Megosztás:

Na igen, én is egy angel eye lámpával kezdtem a mutatványt, csak így ugye már egy kicsit költségesebb a project. Viszont én is sok sima lámpás xenonossal találkozom és tényleg nem valami kellemes ahogy kivakítják az ember szemét.

Hát igen, azokat én sem szeretem, szóval akkor mégiscsak maradok a hűdeerősebbfényű halogénizzó-cserénél.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer,ha mentek este egy kb 100 km-es utat valahol(nem pályán) számoljátok meg,hogy mennyi xenon vakít,meg mennyi hagyományos izzós busz,rezgő lámpás kamion,illetve személyautó.Tény,hogy sima üveg búrásnál olyan mintha telibe világítana az egész lámpán de nekem mióta beállítottam nem villognak.De van,hogy jön utánam egy hagyományos izzós,és bizony a tükröt el kell nyomni mert vakít.

Na igen, én is egy angel eye lámpával kezdtem a mutatványt, csak így ugye már egy kicsit költségesebb a project. Viszont én is sok sima lámpás xenonossal találkozom és tényleg nem valami kellemes ahogy kivakítják az ember szemét.
Link to comment
Megosztás:

Egyszer,ha mentek este egy kb 100 km-es utat valahol(nem pályán) számoljátok meg,hogy mennyi xenon vakít,meg mennyi hagyományos izzós busz,rezgő lámpás kamion,illetve személyautó.Tény,hogy sima üveg búrásnál olyan mintha telibe világítana az egész lámpán de nekem mióta beállítottam nem villognak.De van,hogy jön utánam egy hagyományos izzós,és bizony a tükröt el kell nyomni mert vakít.

ez egyértelmű, mindenki paraszt aki vakít :) Nem hiszem, hogy túl bonyolult dolog beállítani azt a fényszórót.. Vagy ha törött akkor cserélni, hogy ne mozogjon, mert az is zavaró.

sajnos tény, hogy Mo-on szinte senkit nem érdekel hogy van bállítva, vagy az pl. hogy az a csúszka a fényszóró kapcsoló mellett a fényszóró magasságát is képes állítani..

Link to comment
Megosztás:

Egyszer,ha mentek este egy kb 100 km-es utat valahol(nem pályán) számoljátok meg,hogy mennyi xenon vakít,meg mennyi hagyományos izzós busz,rezgő lámpás kamion,illetve személyautó.Tény,hogy sima üveg búrásnál olyan mintha telibe világítana az egész lámpán de nekem mióta beállítottam nem villognak.De van,hogy jön utánam egy hagyományos izzós,és bizony a tükröt el kell nyomni mert vakít.

Na igen, ebben teljesen igazad van.

Link to comment
Megosztás:

hali

lett egy kis gond a vekivel. egyszerre szállt el a bc kijelző (annyit ír program), a szivargyujtó, és a hátsó ablakfűtés gombjának a világítása. mi köze ennek a 3nak egymáshoz? a biztik mindenhol jók. találkozott már vaki ilyen problémáwal? esetleg tudja wki hogy mi lehet a baja? lehet az ecuba wmi?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hátsó ablakfűtés gombját vedd ki, majd szedd szét, utána a 2 kis izzót/ledet tartó műanyagot szedd le és hátul a fényforrások forrasztását egy pákával melegítsd fel újra és jó eséllyel ismét világítani fog.

szivargyújtó világítása egy idő után le tud csúszni a saruról és akkor nem világít vagy ki is éghetett az izzó.

Bc világítása 4 darab hátulról cserélhető rizsszem izzó foglalatban.

Ui.:

Én tegnap a bal hátsóban cseréltem kpzár motort mert amit már szintén én rakattam bele motor meghalt (volt itthon szerencsére pont olyan így működik ismét).

Az ajtó aljában a világítás is szétesett, azt is megjavítottam.

Az elektromos ablak pedig vacakol, hol működik hol nem, nem a motor rossz mert ha belülről rácsapok vagy alulról megmozdítom a motort akkor megy ismét de nem is a csatlakozó rossz legalábbis nem úgy tűnik.

Ki fogom szedni az egészet és újrakábelezem ahol lehet és amit lehet újra összerakok, hogy ne szórakozzon velem :devlish:

És mindez a bal hátsó ajtóban....

Szerelgettem a motortérben is egy kicsit:

Nyárra visszaraktam az SCT 3 pólusú gyertyákat, az EGR ismét kitakarítva csak most jobb cuccal, alapjárati motort szintén kitakarítva. Az összes elérhető csati megtakarítva majd féktisztító azután WD 40-nel befújva.

A komplett pillangó szelep házat leszedtem, kitakarítottam amennyire hozzáfértem. Érezhetően jobb lett a motor pl 90 km/h-nál 4,8-at fogyasztottam átlagosan és 5,6 volt a csúcs és 3,8 volt az alja de olyan 4,8 volt a legtöbb :lol: halkabb is lett a motor (hidegen és melegen egyaránt) és még gyorsabban is felpörög és érezhetően könnyebb a gáz is nem olyan kelletlen gázadásra :lol: Jó jó az NGK V-Line 2 pólusú gyertya de ez az SCT 100x jobb annál így marad ez benne :lol:

Keringtetés és klíma gombjainak a világítása javítva így mióta nálam van most először működik az összes gomb világítása helyesen :lol: (klíma vacakolt mindig, hol világított hol nem...).

AZ OBDII csati ellenben ha összekötöm a két lábat semmit sem villog sem 0335 sem 0340, ennek mi lehet az oka?

Klímát is feltöltettem tegnap: 8e forint volt az egész ebben ami benne van: leszívás, nyomáspróba, tisztítás, vákumozás majd gáz és olaj töltése.

Röviden ennyi ;)

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap a bal hátsóban cseréltem kpzár motort mert amit már szintén én rakattam bele motor meghalt (volt itthon szerencsére pont olyan így működik ismét).

Mennyire bonyolult a kiszedése? Amikor ablakemelőt szereltem bele, úgy láttam, hogy a sín, amiben az ablak meg van vezetve, útjában áll, azt ki kell venni, nem? A sín levétele nélkül még a kábelköteg csere is érdekes mutatvány :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ablakfűtés gombját vedd ki, majd szedd szét, utána a 2 kis izzót/ledet tartó műanyagot szedd le és hátul a fényforrások forrasztását egy pákával melegítsd fel újra és jó eséllyel ismét világítani fog.

Ezeket a kapcsolókat hogy kell kiszedni?

Nálam a hátsó ablak világítás visszajelzője nem működik (egyszer világított egy bekapcsolás erejéig), a helyzetjelzője viszont igen.

A belső levegő keringetőnek viszont a helyzetjelzője nem működik (néha igen), a visszajelzője viszont jó :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Kpzár: kiszedni? Nem kell kiszedni, hiszen az egyben a hátsó ajtó zárja csak be szoktak tenni egy univerzálisat ha meghal vagy persze lehet cserélni eredetire de az drága és találni sem egyszerű, nekem volt is kéznél egy oda való univerzális zár így azt raktam be ez meg 2 csavar + 2 csati volt összesen.

Kapcsolók: a kapcsoló mögé nyúlsz egy csavarhúzóval és kihúzod/kifeszíted :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Még a turbós kollegák is elismerik,hogy a gyári gyertyánál nincs jobb. :lol:

És melyik a gyári ezek közül? Csak mert az SCT 3 pólusú volt benne amikor megvettem az ngk-t pedig én raktam be nemrég ami 2 pólusú és elvileg gyárinak felel meg. SCT-vel hazafelé és városban is nagyon úgy tűnt, hogy sokkal jobban jár a motor mint az ngk-val pedig az sem volt olcsó darab na de tartaléknak ott a kocsiban :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Az a gyári,amin kék csík van,meg kékkel van ráírva hogy GM,és két pólusú :lol: :lol:

Amúgy télleg jó.Olyan 1400ft darabja.

És melyik a gyári ezek közül? Csak mert az SCT 3 pólusú volt benne amikor megvettem az ngk-t pedig én raktam be nemrég ami 2 pólusú és elvileg gyárinak felel meg. SCT-vel hazafelé és városban is nagyon úgy tűnt, hogy sokkal jobban jár a motor mint az ngk-val pedig az sem volt olcsó darab na de tartaléknak ott a kocsiban :devlish:
Link to comment
Megosztás:

Kpzár: kiszedni? Nem kell kiszedni, hiszen az egyben a hátsó ajtó zárja csak be szoktak tenni egy univerzálisat ha meghal vagy persze lehet cserélni eredetire de az drága és találni sem egyszerű, nekem volt is kéznél egy oda való univerzális zár így azt raktam be ez meg 2 csavar + 2 csati volt összesen.

Kapcsolók: a kapcsoló mögé nyúlsz egy csavarhúzóval és kihúzod/kifeszíted :devlish:

Nekem bal oldalon hátul van univerzális, de nem én építettem be, hanem az előző tulaj.

Link to comment
Megosztás:

És melyik a gyári ezek közül? Csak mert az SCT 3 pólusú volt benne amikor megvettem az ngk-t pedig én raktam be nemrég ami 2 pólusú és elvileg gyárinak felel meg. SCT-vel hazafelé és városban is nagyon úgy tűnt, hogy sokkal jobban jár a motor mint az ngk-val pedig az sem volt olcsó darab na de tartaléknak ott a kocsiban :devlish:

Adam leírta,hogy mire figyelj.

Tapasztalat szerint a gyárinál nincs jobb ezen a téren,mégiscsak ehhez hangolták a mocit anno és nem a 10pólusú sport gyertyákhoz.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van gyárim is GM ha így értettétek csak mert gyáribb a b vectrába valo ngk vline mint egy másfajta ngk amit csak úgy megveszek de már értem mire gondoltatok :devlish: Szóval van olyanom is 2 komplett garnitúra, az kb olyan mint az ngk minden téren, de ez az SCT sokkal jobb annál, nem csak én szerintem halkabb és egyenletesebb a motor járása hanem párom szerint is pedig ő nem elfogult ellenben már több tízezer kilométeren mellettem volt a vectrában :lol:

Van még egy garnitúra bosch gyertyám is :lol:

Hogy mihez hangolták hát az egy dolog de, hogy ezzel jobban működik na az meg egy másik és nem mondanám ha GMből nem lenne 2 (sőt, 3 egész garnitúra csak az egy C20NE-ben van még :lol: ). Meg van egy garnitúra hamisított NGK is na az pl hulla az egyik jó széria :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a lámpamagasság állításom a Vectrán.Kicseréltem gyári bontott Valeo lámpákra a benne lévő fos TYC-ket.Érdekes módon, a gyári lámpában már működik a magasság állító motor is.

Most örülés van, és jöhet a következő projekt.(lengéscsillapító csere elöl, mert ugyan darabra megvan, de kb. ennyi.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.