Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Tudom hogy a plexi mögött lenne, ezért is írtam hogy valahogyan meg kell rövidíteni, vagyis a kijelző előtt véget kell érjen (természetesen nem szimplán levágva, hanem valahogy visszahajlítva a műszeregység keret belseje felé). Utánajárok hogy esetleg tudnak-e gyártani plexit az én igényeim szerint.

A hang is megoldható, láttam olyan gps-t amin volt jack kimenet. Ezesetben meg lehet csinálni hogy kapcsolható legyen, hogy a jackből a fejegység hátuljába rca-n összekötve szóljon mindig a hifin, vagy ha ki van ez kapcsolva, akkor a gps hangszóróján. Ez a legkevesebb. Még az fm transzmitter sem hülyeség amit írtál.

Az SD kivezetés pedig könnyen megoldható. Google-ben az sd extender kifejezésre kidob néhány megoldást, de ennél egyszerűbb (ha nem microsd-s a gps) hogy kell venni egy sd-microsd adaptert, szét kell szedni, és a lábakhoz hozzáforrasztani egy-egy kábelt. Ami ebbe menne eredetileg microsd kártya, annak a helyén pedig szépen ki lehet vezetni a kábeleket. Kell még egy ilyen, azon pedig kívülről ráforrasztani a megfelelő vezetékeket, és ott a végén a microsd kártyahely. Az usb kivezetését le sem írom, annyira egyértelmű, másrészt meg Seth már leírta.

Link to comment
Megosztás:

A jack dugó nem úgy érzékel, hogy a 3 közül az egyiknek 2 érintkezője van és azt zárja rövidre? Mert akkor sehogy sem tudod kikapcsolni...

A régebbieknél úgy volt megoldva, hogy ha bedugtad a jacket az aljazatba, akkor egy érintzkezőt elmozdított egy másiktól, és megszűnt a rövidzár a kettő között.

Link to comment
Megosztás:

A régebbieknél úgy volt megoldva, hogy ha bedugtad a jacket az aljazatba, akkor egy érintzkezőt elmozdított egy másiktól, és megszűnt a rövidzár a kettő között.

3-5mm_skt_02.jpg

A test marad,csak az R és L csatorna kapcsol át,tehát 2 érintkezős,ha csak nem mono a cucc. :)

Link to comment
Megosztás:

Olcsó, gyors és tud mindent amit jelenleg egy PNA tudhat! Ezért van nekem is X920BT-m :)

Ui: link anno vettem egy ilyen cuccot de csak a polcon hevert... most, hogy belejöttem a forrasztás, kábelezés bontás összerakás dologba beraktam a helyére :) Ködlámpákban villanócső méretű lyuk vágva majd epoxival körberagasztva jó alaposan, kábelek mennek a motortéren keresztül be a biztosíték tábla mögé ahol a vezezérlője is van fixen bekapcsolva, áramot a középkonzol mögött kap és van egy kis kapcsolója is elrejtve a kézifékkar mellett, 1x0,5 centis billenő, fekete ahogy illik kellően elrejtve így a kis kapcsolón kívül semmi más nem látszik és a ködlámpa is 100%-osan betölti régi funkcióját is. Lehetne állítani különböző mintákat rajta de jó ez így... majd ha nagyon sok időm lesz kivezetem a két mikrokapcsolót az ODB csati mellé :D.

Ehhez persze ismételten csak bontani kellett nem is keveset és ha már leszedtem a lököst raktam a lámpa alatti hungarocellek alá gumit így a hungarocell tartók a lámpákhoz is hozzáérnek ezzel feljebb kerültek a fényszórók és a lökös is jobban áll + máshogy helyeztem a díszrács alatti szivacsos tartókat is (saját fejlesztés ;) ) így ott sem látható rés.

Alapjárati motor is helyrehozva, nem volt jó a menete és nem passzolt a helyére, új menet, új csavar minden okés :D Parkolóradar kábele is elvezetve szépen így már nem lóg a venti közelébe sem.

Haladok, haladok de még nincs kész :D Csak majdnem :lol:

Terv még a motortér világítás is pl :D Lámpa foglalt van, izzó van bele már csak hely kell neki és be kel kötni, vagy kap egy saját kapcsolót vagy rákötöm a helyzetjelőre :D Ilyen apróságok még hátra vannak :D

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem észre,hogy nem megy az első ködlámpám.Biztosíték jó, relé jó.Hátsó megy,és világít is a visszajelző,az elsőnél viszont nem világít a visszajelző sem.Kapcsolót szétszedtem,de nem látok semmit sem.Lehet a mikro kapcsoló halt meg?

Ötlet?Valaki nem tudja,hogy kiszedett kapcsolónál milyen lábakat kell összezárni,hogy meg tudjam nézni,hogy a kapcsoló a baja?

Link to comment
Megosztás:

Vittem egy kis Insignia stílust a Vectrába.

kép1

kép2

kép3

kép4

kép5

kép6

kép7

kép8

kép9

kép10

kép11

Elég rosszul adja vissza a kép,mert telefonnal csináltam.De szép piros :)

Ezenkívül az összes ajtó,illetve fent az ajtó feletti belső világítás ledesítve fehér leddel.Elöl a lábtér megvilágítva.Ami együtt alszik el a tükör feletti lámpával.Folyamatban vannak az ablakemelő gombok,meg még pár apróság.De egyenlőre meguntam.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek!

Új vagyok még, de tetszik ez a fúrom jó dolgok vannak itt...

Nah, szóval van egy 2001-es 1.6 16V Vectrám. Egy olyan problémám van, hogy:

előszőr elkezdett dadogni az autó, majd az alapjárat is foylamtosan fel-le járkált (elvittem, megnézték, semmi, kitakarítottak valamit, helyre is jött, egy darabig jó volt).

Később újra előjött. Most már odáig jutottunk hogy, nincs alapjáratom, fogja magát és leáll az autó.

Tudna valaki valamit mondani-segíteni, mert már megijesztgetett egy-két haver, hogy drága lesz...

előre is köszönöm. :)

Link to comment
Megosztás:

Ki kell takarítani az alapjárati motort!

Üdv. mindenkinek!

Új vagyok még, de tetszik ez a fúrom jó dolgok vannak itt...

Nah, szóval van egy 2001-es 1.6 16V Vectrám. Egy olyan problémám van, hogy:

előszőr elkezdett dadogni az autó, majd az alapjárat is foylamtosan fel-le járkált (elvittem, megnézték, semmi, kitakarítottak valamit, helyre is jött, egy darabig jó volt).

Később újra előjött. Most már jutottunk hogy, nincs alapjáratom, fogja magát és leáll az autó.

Tudna valaki valamit mondani-segíteni, mert már megijesztgetett egy-két haver, hogy drága lesz...

előre is köszönöm. :)

Link to comment
Megosztás:

sirály!

Vittem egy kis Insignia stílust a Vectrába.

kép1

kép2

kép3

kép4

kép5

kép6

kép7

kép8

kép9

kép10

kép11

Elég rosszul adja vissza a kép,mert telefonnal csináltam.De szép piros :)

Ezenkívül az összes ajtó,illetve fent az ajtó feletti belső világítás ledesítve fehér leddel.Elöl a lábtér megvilágítva.Ami együtt alszik el a tükör feletti lámpával.Folyamatban vannak az ablakemelő gombok,meg még pár apróság.De egyenlőre meguntam.

Link to comment
Megosztás:

Lehet nem takarították ki rendesen.A gyári olyan 35,az után gyártott 12-15e ha jól emlékszem.

ahan értem.

legutóbb is azt takarították ki, aztán jó volt, de az normális hogy három hét múlva újra előjött?

ha ki kell cserélni akkor az menyibe kerülhet kb?

Link to comment
Megosztás:

Kicserélem majd az izzóimat Osram Night Breaker-re, meg lehet hogy az indexet is Osram Diadem-re.

Hogy hova milyen izzó kell a kocsiba, ahhoz találtam egy nagyon jó oldalt:

http://am_application.osram.info/publish/index_en.html

Itt pedig egy webáruház - ezt találtam a legolcsóbbnak a neten fellelhetőek közül:

http://osramautosizzo.awebmarkabolt.hu/osram_nbr.php

Link to comment
Megosztás:

Mire mindkettőt kicseréled 8000ft+posta.12-ért meg veszel xenont.

Kicserélem majd az izzóimat Osram Night Breaker-re, meg lehet hogy az indexet is Osram Diadem-re.

Hogy hova milyen izzó kell a kocsiba, ahhoz találtam egy nagyon jó oldalt:

http://am_application.osram.info/publish/index_en.html

Itt pedig egy webáruház - ezt találtam a legolcsóbbnak a neten fellelhetőek közül:

http://osramautosizzo.awebmarkabolt.hu/osram_nbr.php

Link to comment
Megosztás:

12-ért xenont?

Azt még akkor be is kell szerelni, nem csak kitekerem-becsavarom.

Gyerekjáték berakni de komolyan... még csak tekerni sem kell :)

Én az enyémbe egyedül raktam be még a ködlámpába is pedig a trafó, kábelezés is a lökhárítóra van rögzítve valamint a refi és a tompított is xenon.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van.Fel kell fogatni valahova a trafót,bele kell dugni két csatlakozót,amit csak oda tudsz bedugni,meg két sarut bele kell dugni a gyári csatlakozóba.Ja és persze az izzót be kell tenni. :) A gyári védősapkát én szikével megvágtam,és azon áthúztam a kábeleket.Bár mikor kb két perc alatt át lehet szerelni gyárira.Ha az izzót ki tudod cserélni(már pedig miért ne tudnád) akkor xenont is ki tudsz cserélni.Ha nem,akkor írj ide és segítünk szívesen.Amúgy rengeteg ilyen hiper szuper emelt fényű izzót kipróbáltam már.Nekem az a tapasztalatom,hogy jóval hamarabb kiégnek mint egy hagyományos,és nem ad annyival több fényt.Most is ott kallódik a csomiban valami emelt fényű Philips blu line vagy mi.A xenon meg xenon.Nem nagyon használom azóta a refit.De kérdezd meg Seth-et.Neki még a csomiban is xenon van! :) :D

12-ért xenont?

Azt még akkor be is kell szerelni, nem csak kitekerem-becsavarom.

Link to comment
Megosztás:

Bal oldal: ködlámpában kapcsolja a stroboszkópot

Jobb oldal: csomagtartóban kapcsolja a hűtőtáskát

Gombnyomásra :)

A kézifék körüli középső műanyag borítást hogy kell lebontani? Nagy vonalakban le tudnád írni?

Hétvégén már végre be szeretném szerelni a könyöktámaszt, lehet jobb lenne ha nem úgy kéne rájönnöm hogy is kell szétszedni :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.