Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Rakott már be valaki a kijelző helyére GPS-t? Nem lenne hülyeség, azt hallottam hogy a 4.3"-os kijelzővel szereltek beférnek.

Ha jól sejtem ilyesmire gondolsz bár ez 5" ránézésre:

4_frontclosed.jpg

több kép, érdekes dolgokat csinált pl a gyári fejtámlába épített kijelző jól mutat csak akkor már cserélte volna le a hátsó tekerőket eletromos ablakra ha ennyit melózik vele :)

Na én ezt így oldottam meg: 27295_1268995705.jpg

Így maradt a kijelző is és a navi rész is teljeskörűen használható :D

Link to comment
Megosztás:

Ha az én verzióm tetszene meg esetleg majd leírhatom mi hogyan lett megcsinálva bár nem bonyolult.

MID helyére beépítésen én is gondolkoztam de egyrészt kis kijelző fér csak be gond nélkül + nagyon bent van az érintős kijelző miatt + onnan kivenni egy frissítéshez vagy film másoláshoz macerás persze kábellel is megoldható majd nekem is meg lesz csinálva, hogy lesz egy USB csati amiről lehet majd másolni rá + azon a kábelen megy majd a töltés is, most is mini usb-ről tölt csak másoláshoz még ki kell emelni a keretből ami nem egyszerű annyira persze nem véletlenül :)

Holnap vagy hétvégén valamikor beépítem a 12-230V átalakítót is, már szétszedtem mindent és megnéztem mit hova lehetne berakni, maga az adapter elektronika megy a középkonzolba ha befér mert már van ott 1 gps töltő, 1 detektor töltő, 1 elosztó a csomagtérbe, + maga az elosztó persze mindennek van biztosítéka + minden szigetelve van, na ide még bejön maga a 230v adapter és még bejön egy samsung töltő is + még kiderül mi kerül oda be, ott van a gps kábele is mármint a TMC cucc, a hifiből is sok kábel jön ki, van egy kis káosz de sebaj, inkább el legyen minden rejtve mint, hogy ott lógjanak :D

Visszatérve a gps-re:

Ami nekem benne van ez egy wayteq x920bt, amit tud: minden ;) tényleg: 500mhz cpu dual core, 128mb ram, 2 gb szabad hely, micro sd bővítőhely már akár 32 gb is mehet bele, bluetooth kihangosítás, fm transmitter: mivel a hifi antenna kábele és a gps töltő-tmc kábele (ami egyben az fm adó antennája) összeér így nagy hangerőn is tiszta az adás. Mivel gyors gép a divx, hdrip, bdrip megy rajta gond nélkül csak rá kell másolni, mp3, képek szintén + akinek nem elég a gyári kezelőfelület annak neten vannak okosságok és úgy bejön a windows asztal is akkor pedig mehet rajta excel, word, powerpoint, adobe reader, core player, msn stb... asszem már netet is varázsoltak rá bluetooth segítségével. Navi pl egy debrecen-prága útvonalat pár mp alatt újratervez, pár tíz kilométereset pedig gondolkozás nélkül ami nem hátrány pl pesten vagy bármelyik nagyvárosban, nekem igo 8 van rajta, eu térképek, épületek, benzinkutak, minden elérhető poi, minden trafi adat, nasa alaptérkép, ez a legjobb navigációs progi rá (garmin (1 év), tomtom(kipróbáltam csak), igo 2006 (1év), sygic (1 év) közül legalábbis. 3.5.es jack kimenet is van rajta így AUX bemenetes fejegységre akár kábelen is át lehet küldeni a hangot de a beépített is hangos pedig nekem az a műszerfalba belül beszél ;) TMC pedig működik, ha baleset van és infó is van róla akkor kikerüli :P persze vevőt nem adnak hozzá de vmi 6-7e volt annyit megért ;) + így megmarad a gyári kijelző is ami persze ha vkinkek a kis kijelzője van és nem gyári rádiója van nem nagy veszteség de nagy kijelző + fedélzeti párosításnál én nem akartam lemondani róla + amit még nem írtam: kb 3 perc alatt vissza tudom alakítani gyárira az egészet mert az eredeti elemet onnan elraktam és egy bontós lett átalakítva ;)

Az anyós ülés ajtajába épített ablakemelőt is befejezem, sejtem miért nem volt jó nekem és annak is nekiállok ismét.

Ami még lesz: motortérben minden csatlakozót megtakarítok + az AGR szelepet is alaposan valamint az alapjárati motort is és a pillangóházat + gyertyákat is megtakarítom :lol:

A teljes autó polírozása ha találok egy kölcsön polírgépet :lol: Pár karcot már sikerült 100%-ig eltüntetni... kb 10-et :D Ált bokrok megkarcolják ha zűrös helyen parkolok.

+ A kárpitok is át lesznek kicsit mosva, szárítva ;)

Terv van bőven remélem sikerül is mindent megcsinálni :o + van még egy "meglepi" terv is mondjuk az csak hülyülés de remélem sikerül megcsinálni B)

Link to comment
Megosztás:

....

Ha fedélzetis lenne az enyém, akkor én sem cserélném ki GPS-re. (GLP felszereltségű) Ráadásul nem is megy minden pixelem.

Nem lenne gond beépíteni, meg a frissítéssel, mert meg lehetne azt csinálni, hogy valahova kivezetni egy usb-kábelt, valamint egy memóriakártya olvasót

Szereztem már bele gyári könyöktámaszt, remélem holnap lesz rá időm beépíteni, még a műszerfalvilágítást is meg kell nézni,

mert a bal oldala nem ég.

Középkonzolra láttam riasztó kapcsolót. Van olyan valakinek? Az hogy működik? Az kapcsoló vagy csak a visszajelző led van benne?

Mondjuk én csak azért szeretnék venni egyet, hogy a jelenlegi riasztó villogóját átkötni arra, mégiscsak szebben nézne ki.

Link to comment
Megosztás:

.... Középkonzolra láttam riasztó kapcsolót. Van olyan valakinek? Az hogy működik? Az kapcsoló vagy csak a visszajelző led van benne?

Mondjuk én csak azért szeretnék venni egyet, hogy a jelenlegi riasztó villogóját átkötni arra, mégiscsak szebben nézne ki.

Az kapcsoló is egyben, nem csak led.

Link to comment
Megosztás:

...

Középkonzolra láttam riasztó kapcsolót. Van olyan valakinek? Az hogy működik? Az kapcsoló vagy csak a visszajelző led van benne?

Mondjuk én csak azért szeretnék venni egyet, hogy a jelenlegi riasztó villogóját átkötni arra, mégiscsak szebben nézne ki.

Az kapcsoló is, helyesebben nyomógomb. Az enyém gyári riasztós, ha élesítem akkor villog a piros benne, ha megnyomom kiszállás előtt és úgy élesítem be akkor a belsőtér védelem nem élesedik, bent lehet hagyni gyereket, kutyát... nem fog beriasztani a belső mozgásra.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan. Gyári riasztós nekem is és annyit tudni kell, hogy a gyárit nem lehet 100%-ig kiiktatni ha pl azt gondolja, hogy vki fel akarja törni az autót akkor nekem riaszt mind a kettő :) Szól a riasztó és a duda is + villog a piros led a gombban szóval elég gonosz :D

Link to comment
Megosztás:

Elkészültem a hátsó ablakok villanyosításával is. A kábelkötegeket is cseréltem, a csatlakozók ellenpárjába fém érintkezőket építettem be. A hátsó ajtókban lévő kapcsolók is működnek, és a reteszelő kapcsoló is. Így teljesen olyan, mintha gyári lenne, csak a tekerő helyén lévő kupakokból látszik, hogy nem az.

A motor és a mechanika beépítése nagyon sgyszerű, simán befér az ajtóban kialakított résen. Ellentétben az elsőkkel, ahol azt a nagy karos mechanikát beegyensúlyozni a helyére, na az szép kis meló volt!

A hátsóknál a vezetékelés a hatalmas szívás, lehet hogy még egyszer nem állnék neki. Nem az ülés alatti kábelcsatornában vezettem el, hanem oldalt a küszöb burkolata alatt, majd a műszerfal és a középkonzol burkolata alatt. A vezetékeket mindenhol belehúztam egy műanyag kábelvédőbe.

A B oszlop burkolatát is le kellett bontanom, kidzsuváztam alatta, most az övfeszítés is tökéletesen működik, szépen visszahúzza az övet.

Link to comment
Megosztás:

Built in 230V up to 300W max: LINK

Nem volt kis meló de kész, működik hibátlanul :D Jó sok méter vezeték az tuti meg szívás :D

A telefon töltő is beépített ráadásul ott van ahol kell, ha nem kell akkor meg nem is lehet látni mert olyankor be van dugva a biztosítéktábla fedele alá, és még csak ki sem kell nyitni az a biztik ajtaját :) LINK

És még csináltam mást is de azt majd videón ha teljesen készen lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Built in 230V up to 300W max: LINK

Nem volt kis meló de kész, működik hibátlanul :D Jó sok méter vezeték az tuti meg szívás :D

A telefon töltő is beépített ráadásul ott van ahol kell, ha nem kell akkor meg nem is lehet látni mert olyankor be van dugva a biztosítéktábla fedele alá, és még csak ki sem kell nyitni az a biztik ajtaját :) LINK

És még csináltam mást is de azt majd videón ha teljesen készen lesz :)

faja lett a konnektor :D

nekem simán az ülés alatt van az inverter, de lehet én is átoperálom középre

Link to comment
Megosztás:

faja lett a konnektor :lol:

nekem simán az ülés alatt van az inverter, de lehet én is átoperálom középre

Áh... micsoda dolog... nekem ilyen itt-ott semmi sincs elhelyezve :) Középre nem egyszerű egyébként de mint látható megoldható :) Csak vigyázni kell mert a légzsákok vezérlője van pont a 230V-os aljzat mögött és kicsit ki is nyomja a duagljat az látszik is d így legalább elfért :D kapcsoló és led is bekötve :D na meg a középkonzolba már nem fér több cucc.... minden szivargyújtós töltő ott van már bekötve :D

Link to comment
Megosztás:

Na. Aludtam rá párat, és úgy döntöttem hogy beszerelek a TID helyére egy GPS-t.

Első körben veszek egy bontott km óra és egyben tid tartó műanyag keretet (mi annak a neve? km óra keret? műszerfal keret? hmm, passz), majd megmérem hogy mik a lehetőségek méretileg beépítés terén. Aztán jön a megfelelő GPS/PNA kiválasztása, majd beépítés. A fejleményekről beszámolok itt a fórumon.

A legnagyobb kérdés hogy hogyan oldjam meg azt, hogy ne kelljen minden egyes frissítésnél szétkapni a műszerfalat.

1. lehetőség: a gps házából valami hosszú kábelen kivezetni a gps kijelzőjét, és mondjuk berakni a kesztyűtartóba, vagy valahova.

2. kivezetni a gps-ből az sd/microsd és usb foglalatokat, és valahova elrejteni

3. készíteni egy bepattintós keretet a TID helyére, amibe belefér a gps tokkal vonóval

1. és 2. lehetőség esztétikailag szerintem előnyösebb, viszont mindenképp a készülék garijának elvesztésével járna, így megbízható készüléket kell keresni.

3. lehetőség pedig nagyon leszűkíti a kiválasztható gps-ek körét.

Link to comment
Megosztás:

Még elég hülye vagyok hozzá, valaki le tudná írni nekem hogy milyen foglalatú izzók valók B1 vekihez?

Gondolok itt elsőlámpák (ha jól tudom nekem H1/H7 kell), első index, oldalindex, hátsó izzók, műszerfal világítás, valamint belső világítás.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Lámpa:

B1-es fényszóróban aminél külön van az index és a fényszóró: H7 és H1-es izzó kell bele, B2-nél már mind a kettő H7.

Első indexben sima sárga index izzó van, szerintem nincs belőle sok fajta, 21w.

Oldalindex: 5W-os helyzetjelző izzó (sárga-fehér, búrától függ, gyárilag mindenesetre fehér).

Hátsó izzók: féklámpa 21W-os hagyományos (nem két izzószálas!).

Helyzetjelző: 2x kisméretű izzó de ennek a méretét, teljesítményét nem tudom, tudom milyen de, hogy hogy hívják azt nem :)

Műszerfalba helyzetjelző méretű izzó/led mehet a műszeregység mögé valamint rizsszem izzó/led a visszajelző lámpákba.

GPS:

Műszeregység keret lesz az amire gondolsz szerintem :)

Frissítés: mindegyik olyan, hogy usb-n gépre dugva mehet a frissítés mert felismeri mint meghajtót. Nem tudom van-e notid de ha van akkor azt a kocsiban is használhatod és ott is tudsz frissíteni mégpedig úgy, hogy fogsz pár usb kábelt (nem tudom milyen kell majd a gps-edbe de jó eséllyel mini) és bekötöd az usb kábelt fixen, elvezeted a műszerfalban, le a váltó mellett egészen a váltókar és kézifék közötti kis takaró elemig ami alatt amúgy is ott van az ODB csatlakozó és ha kel onnan rádugod gépre a gps-t és nem kell kivenni, úgysem kell sűrűn ilyet csinálni még ha nincs is notid kérsz kölcsön félévente :D

De van olyan eset mint nekem: az usb kábel amiről meghajtónak felismeri egyben a töltő csatija is.... itt úgy lehet megoldani, hogy a töltő kábelét meghosszabbítod az említett helyre vagy ha elég hosszú elvezeted addig + veszel még egy kábelt amit rádugsz az előbb csatira a váltó mögötti helyen és azt dugod be a gps-be, így ha kell tölt róla ha kell gépre dugod vele :D

Méret: 4,3 vagy inkább 3,5"-os fér be oda gond nélkül szerintem viszont ha használni is akarod akkor vagy leveszed a műszerfalról a plexit vagy vágsz rajta egy gps-nél nagyobb ablakot amin keresztül tudod nyomkodni ha kell :D

Link to comment
Megosztás:

Na. Aludtam rá párat, és úgy döntöttem hogy beszerelek a TID helyére egy GPS-t.

Első körben veszek egy bontott km óra és egyben tid tartó műanyag keretet (mi annak a neve? km óra keret? műszerfal keret? hmm, passz), majd megmérem hogy mik a lehetőségek méretileg beépítés terén. Aztán jön a megfelelő GPS/PNA kiválasztása, majd beépítés. A fejleményekről beszámolok itt a fórumon.

A legnagyobb kérdés hogy hogyan oldjam meg azt, hogy ne kelljen minden egyes frissítésnél szétkapni a műszerfalat.

1. lehetőség: a gps házából valami hosszú kábelen kivezetni a gps kijelzőjét, és mondjuk berakni a kesztyűtartóba, vagy valahova.

2. kivezetni a gps-ből az sd/microsd és usb foglalatokat, és valahova elrejteni

3. készíteni egy bepattintós keretet a TID helyére, amibe belefér a gps tokkal vonóval

1. és 2. lehetőség esztétikailag szerintem előnyösebb, viszont mindenképp a készülék garijának elvesztésével járna, így megbízható készüléket kell keresni.

3. lehetőség pedig nagyon leszűkíti a kiválasztható gps-ek körét.

Az 1 és 2 lehetőséget megvalósítani szerintem lehetetlen. Láttál már te GPS-t, vagy akár mondhatnék egy komolyabb mobiltelefont is, szétszedve? :) Na ha te arról elvezeted a kijelzőt, meg az SD kártya foglalaltot, mondjuk fél vagy 1 méter távolságra, akkor nagyon tudsz valamit :) Egy mobiltelefonnál a kijelzőhöz 15-20 szál megy, egy nagyobb kijelzős GPSnél lehet hogy több!

Másik dolog, hogy ezt mechanikusan sem nagyon tudod úgy beépíteni, megcsinálni, hogy ne tákolmány jellege legyen az egésznek. Az eredeti kijelzőt hova teszed?

Az egyetlen hely ahova szerintem érdemes beépíteni a GPS-t, az a középső légbeömlő helye. Kell hozzá csináltatni egy rögzítő elemet, meg takaró lemezeket. Kivehetőre kell megcsinálni, és akkor nem okoz gondot a szoftverfrissítés sem, illetve ha kell vissza lehet szerelni a légbeömlőt.

De egyáltalán mi a fenének állandóan GPS az autóba? Amikor kell felrakod a szélvédőre, aztán kész. Úgysem jársz mindig ismeretlen helyen. Ez lenne a legutolsó extra, amit beépítenék.

Link to comment
Megosztás:

.....

Lámpa:

köszi :D

GPS:

valahogy úgy gondoltam én is az usb kábel elvezetését ahogy írtad, de ez csak abban az esetben jó, ha gépre (laptopra - ami van nekem) dugva lehet kezelni a belső memóriát, és a memóriakártyát is. Bizony, az egy másik történet, hogy mi van akkor ha az usb kábelen keresztül kell kapja a tápot. Olyan gps-t kell választani, melynél külön van a táp és az usb, valamint lehetőleg usb kábelen keresztül tudja kezelni a memóriakártya és a belső memória tartalmát. Lévén a belső memóriák jobb esetben 2GB-osak, így mindenképp szükség lehet a memóriakártya tartalmának elérésére. Ha találok olyan megoldást hogy cserélni lehessen, akkor még mp3 lejátszásra is lehetne használni, így ha rá van kötve hifire, akkor nem kell több db mp3-as cd, egy 16gb-os memóriakártyára már elegendő zene elfér :)

@Adam1: semmi sem lehetetlen (főleg ha az embernek vannak elektroműszerész ismerősei :))

Link to comment
Megosztás:

Kijelző hosszabbítása valóban elég merész de hozzáteszem az sem lehetetlen. Memkari megoldható csak nem szeretik a sok vezetéket :)

Helye: igen, én is erre jutottam azért is van nekem ott :)

Én használom navigálni és filmet is néztem már rajta sokat :D Elfér a helyén :D

Link to comment
Megosztás:

Kijelző hosszabbítása valóban elég merész de hozzáteszem az sem lehetetlen. Memkari megoldható csak nem szeretik a sok vezetéket :)

Helye: igen, én is erre jutottam azért is van nekem ott :)

Én használom navigálni és filmet is néztem már rajta sokat :D Elfér a helyén :D

Az sd olvasó slot és usb kivezetés tűnik a legegyszerűbbnek. Még mindig ottvan a többi gomb/kapcsoló, de az megintcsak könnyen megoldható.

A másik kérdés, hogy a műszeregység keret előtti plexit hogyan hajtom meg, hogy ne lógjon be az érintőképernyő elé. :D

Link to comment
Megosztás:

Lámpa:

köszi :lol:

GPS:

valahogy úgy gondoltam én is az usb kábel elvezetését ahogy írtad, de ez csak abban az esetben jó, ha gépre (laptopra - ami van nekem) dugva lehet kezelni a belső memóriát, és a memóriakártyát is. Bizony, az egy másik történet, hogy mi van akkor ha az usb kábelen keresztül kell kapja a tápot. Olyan gps-t kell választani, melynél külön van a táp és az usb, valamint lehetőleg usb kábelen keresztül tudja kezelni a memóriakártya és a belső memória tartalmát. Lévén a belső memóriák jobb esetben 2GB-osak, így mindenképp szükség lehet a memóriakártya tartalmának elérésére. Ha találok olyan megoldást hogy cserélni lehessen, akkor még mp3 lejátszásra is lehetne használni, így ha rá van kötve hifire, akkor nem kell több db mp3-as cd, egy 16gb-os memóriakártyára már elegendő zene elfér :)

@Adam1: semmi sem lehetetlen (főleg ha az embernek vannak elektroműszerész ismerősei :D)

Na igen, jól kell választani de az sem lehetetlen amit én írtam :) Akkor csak egy plusz vezeték kell és szintén lehet gépre kötni a gépecskét :D

2GB pl egy igo 8 esetén még egy teljesen fullos eu térképre sem elég ma már, nasa térkép, building, poi, mapok... de persze pl portugália épületei nélkül is el tudok navigálni hazánkban :D.

Hifi... 3 lehetőséged van vagyis 2.... jack dugóval kötöd a hifid előlapjára vagy hátlapjára rca-n, ugyanaz a hatás: ha beépíted és oda bekötöd akkor az mindig csak a hifin keresztül fog szólni. Bluetooth: okés, hogy van gps-ben, fejegységben, de a gps-ek nagy része csak kihangosítani tud a saját hangját nem tudja más eszközre ráküldeni. FM transmitter: rádión beállítod a megfelelő frekit és máris fejegységen jön a hang, ha meguntad kikapcsolod az fm részt akkor a gps-en. pl Wayteq X820BT is jó cucc....

Link to comment
Megosztás:

Az sd olvasó slot és usb kivezetés tűnik a legegyszerűbbnek. Még mindig ottvan a többi gomb/kapcsoló, de az megintcsak könnyen megoldható.

A másik kérdés, hogy a műszeregység keret előtti plexit hogyan hajtom meg, hogy ne lógjon be az érintőképernyő elé. :)

Ha a kijelző helyére ha rakod, az úgy néz ki valahogy, ha a plexi mögött van a cucc. De így nem tudod kihasználni, ha érintőképernyős. Éppen ezért inkább a légbeömlő helyére rakd.

A töltést úgy kell megoldani, hogy kikapcsolható legyen, mert ha állandóan töltés alatt van, akkor az akksija nem fogja bírni sokáig. Igaz, erre olyan nagy szükség nincs.

Link to comment
Megosztás:

Az sd olvasó slot és usb kivezetés tűnik a legegyszerűbbnek. Még mindig ottvan a többi gomb/kapcsoló, de az megintcsak könnyen megoldható.

A másik kérdés, hogy a műszeregység keret előtti plexit hogyan hajtom meg, hogy ne lógjon be az érintőképernyő elé. :)

Na meg veszel egy gpst és másnak szét is szeded, garinak egyből annyi.

Szerintem egyszerűbb úgy ahogy nekem van... én sem véletlenül csináltam ilyenre :)

Link to comment
Megosztás:

Ha a kijelző helyére ha rakod, az úgy néz ki valahogy, ha a plexi mögött van a cucc. De így nem tudod kihasználni, ha érintőképernyős. Éppen ezért inkább a légbeömlő helyére rakd.

A töltést úgy kell megoldani, hogy kikapcsolható legyen, mert ha állandóan töltés alatt van, akkor az akksija nem fogja bírni sokáig. Igaz, erre olyan nagy szükség nincs.

Ezek már okos kütyük... attól, hogy kap áramot nem tölt mindig :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.