Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Szerintem nekünk nincs ilyen benne!Gyertyáknál lehet jobb lett volna 4-et cserélni,úgy tudom így szokták!

Üa szűrő mikor volt cserélve?

Felesleges pénzkidobás kicserélni a többi 3-at, ha jók.

Benzinesnél a gyújtógyertyákat egyszerre érdemes cserélni, de azok nem is halnak meg teljesen. Az izzítógyertya más téma.

Link to comment
Megosztás:

kissé kezd idegesiteni hogy olykor olykor vissza nyit a központi zár a vectrában. Pontosabban bezárom a FOB-al és 3 ajtó lezár de vezetö oldali nem. Ekkor nyit vissza. Gondolom valami szakadás lesz, mert nem mindig csinálja s legtöbbször még érintkezik a vezeték egymással az átvezetöben.

Van hogy tök süket a rádio is, de ha kinyitom az ajtót majd vissza csukom idegesen akkor szól.

Szóval csak idegesit. Kulcsra zár rendesen.

Most akkor találjam ki melyik vezeték szakadt az átvezetöben.

valakinek ötlet milyen szinü a vezeték(ek)?

Link to comment
Megosztás:

kissé kezd idegesiteni hogy olykor olykor vissza nyit a központi zár a vectrában. Pontosabban bezárom a FOB-al és 3 ajtó lezár de vezetö oldali nem. Ekkor nyit vissza. Gondolom valami szakadás lesz, mert nem mindig csinálja s legtöbbször még érintkezik a vezeték egymással az átvezetöben.

Van hogy tök süket a rádio is, de ha kinyitom az ajtót majd vissza csukom idegesen akkor szól.

Szóval csak idegesit. Kulcsra zár rendesen.

Most akkor találjam ki melyik vezeték szakadt az átvezetöben.

valakinek ötlet milyen szinü a vezeték(ek)?

multiméter!

Link to comment
Megosztás:

Isuzu mindig izzít. Nyáron melegben is. Ha hideg a motor talán akkor nem, bár ezt még nem néztem. A visszajelző lámpa mindig felvillan.

Ha ráadod a gyújtást, akkor elkezd izzítani, de ha nem indítod a kocsit 8-10 mp-ig, akkor lekapcsolja az izzítást. Lehet, hogy akkor mérted, ekkor persze 0V-ot mértél az izzítósoron.

Jeladó van, a termosztátház alján van két jeladó. Egyik a műszeregységé, másik az izzításé. Elvileg 50 fokos motorhőmérséklet felett nem izzít. Meg a kézikönyv szerint 18 km/h sebesség felett is lekapcsol az izzítás. A gyakorlatban viszont ezt nem csinálja.

Folytattam az izzításprobléma keresést. A következő eredményre jutottam:

Cseréltünk egy izzítórelét, nem hozott eredményt.

Meg tudja valaki mondani, hogy a jeladó, amely a blokk oldalán van annak mi a neve, esetleg valami cikkszám, stb., mert tudni kellene ha rossz lesz.

Addig eljutottam, hogy a 4 vezetékből, amely a reléhez be van húzva 3 már azonosítva van:

  • piros: akku +12V --------------------------30 relé
  • lila: izzítás (gyertyasor vezetéke)-------87 relé
  • sárga + fekete: jeladó (blokk) ----------86 relé
  • barna-fehér ? ------------------------------85 reléláb

Tehát a 85-ös lábra érkező vezeték forrása hiányzik.

Tudja esetleg valaki az honnan érkezik?

Link to comment
Megosztás:

Folytattam az izzításprobléma keresést. A következő eredményre jutottam:

Cseréltünk egy izzítórelét, nem hozott eredményt.

Meg tudja valaki mondani, hogy a jeladó, amely a blokk oldalán van annak mi a neve, esetleg valami cikkszám, stb., mert tudni kellene ha rossz lesz.

Addig eljutottam, hogy a 4 vezetékből, amely a reléhez be van húzva 3 már azonosítva van:

  • piros: akku +12V --------------------------30 relé
  • lila: izzítás (gyertyasor vezetéke)-------87 relé
  • sárga + fekete: jeladó (blokk) ----------86 relé
  • barna-fehér ? ------------------------------85 reléláb

Tehát a 85-ös lábra érkező vezeték forrása hiányzik.

Tudja esetleg valaki az honnan érkezik?

Talán gyújtás 12V? Másra nem tudok gondolni. A jeladó valószínüleg testet kapcsol, akkor a relé másik végére csak pozitív mehet és csak gyújtás után, hogy ne izzítson csak gyújtás ráadásakor.

Link to comment
Megosztás:

kissé kezd idegesiteni hogy olykor olykor vissza nyit a központi zár a vectrában. Pontosabban bezárom a FOB-al és 3 ajtó lezár de vezetö oldali nem. Ekkor nyit vissza. Gondolom valami szakadás lesz, mert nem mindig csinálja s legtöbbször még érintkezik a vezeték egymással az átvezetöben.

Van hogy tök süket a rádio is, de ha kinyitom az ajtót majd vissza csukom idegesen akkor szól.

Szóval csak idegesit. Kulcsra zár rendesen.

Most akkor találjam ki melyik vezeték szakadt az átvezetöben.

valakinek ötlet milyen szinü a vezeték(ek)?

Ha a vezető ajtó nincs bezárva, akkor visszanyit a zár. Ajtókapcsolót nézd meg először, nem tudom mi alapján nézi, hogy zárva van-e az ajtó. Utána jöhet az átvezető, amit megint úgy tudsz megnézni, hogy az A oszlapnál van egy csati, onnan visszahúzod a gumi védőt és láthatod a vezetékeket. Ezeket kissé megcibálod, mert lehet kívülről sértetlen, de belül elszakadt. Aminek a vége a kezedben marad az rossz. De lehet el is van szakadva teljesen és látszik is melyik. Nekem bal hátsó ajtónál mind a három vezeték el volt szakadva. Érdekes módon a hangszóró vezetéke meg sértetlen volt.

Link to comment
Megosztás:

kissé kezd idegesiteni hogy olykor olykor vissza nyit a központi zár a vectrában. Pontosabban bezárom a FOB-al és 3 ajtó lezár de vezetö oldali nem. Ekkor nyit vissza. Gondolom valami szakadás lesz, mert nem mindig csinálja s legtöbbször még érintkezik a vezeték egymással az átvezetöben.

Van hogy tök süket a rádio is, de ha kinyitom az ajtót majd vissza csukom idegesen akkor szól.

Szóval csak idegesit. Kulcsra zár rendesen.

Most akkor találjam ki melyik vezeték szakadt az átvezetöben.

valakinek ötlet milyen szinü a vezeték(ek)?

Azért nyit vissza, mert kontakt hibás a zár végállás kapcsolója, ezért nem működik a motor a zárban. Mivel nem működik a zűr motor, nem húzza le a reteszt, ezért nem ad jelet a másik mikrokapcsoló sem. Ezért visszanyitja az összes ajtót. Ha kulccsal zárod be, ergo te magad lehúzod a reteszt, akkor viszont zárva marad mind, nem tévedek? :)

A megoldás, szedd ki a zárat, és cseréld ki benne a két mikorkapocslót. Jó lesz.

Ugyanez volt az én kocsimban is a baj, az előző tulaj úgy oldotta meg, hogy egy univerzális motort szereltetett bele. Ezzel mozgatta le a reteszt záráskor. Én meg vissza gyáriasítottam az említett mikrokapcsoló cserével. :)

Link to comment
Megosztás:

Folytattam az izzításprobléma keresést. A következő eredményre jutottam:

Cseréltünk egy izzítórelét, nem hozott eredményt.

Meg tudja valaki mondani, hogy a jeladó, amely a blokk oldalán van annak mi a neve, esetleg valami cikkszám, stb., mert tudni kellene ha rossz lesz.

Addig eljutottam, hogy a 4 vezetékből, amely a reléhez be van húzva 3 már azonosítva van:

  • piros: akku +12V --------------------------30 relé
  • lila: izzítás (gyertyasor vezetéke)-------87 relé
  • sárga + fekete: jeladó (blokk) ----------86 relé
  • barna-fehér ? ------------------------------85 reléláb

Tehát a 85-ös lábra érkező vezeték forrása hiányzik.

Tudja esetleg valaki az honnan érkezik?

Ha az elektromos rajzon a K77-es relére gondolsz, akkor annak 85-ös lába az izzítás vezérlő elektronikától érkezik, ami a kesztyűtartó mögött-felett van. A 30-as az állandó pozitív, a 86-os a gyújtás pozitív, a 87-est jól írtad, az megy a gyertyákra. A relé, ha be van húzva, akkor a 30-as lábom lévő állandó pozitívot kapcsolja a gyertyákra. A relé 85-ösön kapja a vezérlő jelet az elektronikától (annak 5-ös lába) ami itt a relének a "test"-je, negatívja, a 86-oson pedig ugye akkor van +12V, ha gyújtást adsz.

A vezérlő elektronikát csak egy doboznak jelöli a rajz, szóval nemtudom hogy működik.

A 3-as lábára megy rá a hőmérséklet jeladó. Én a helyedben kimérném, hogy a jeladó jó-e, illetve ha erre a 3-as lábra testet kapcsolok, akkor van-e izzítás. Ezzel kizárod a jeladót. Ha a jeladó jó, akkor mást nem tudsz, mint egy másik izzítás vezérlő elektronikát szerzel, és kereszt próbázol. Más hiba nem lehet.

Az elektronikára még rámegy a generátor töltés jelző jele is, ha nincs töltés, akkor nincs utóizzítás sem (nehogy lemerítse az akkut, ha beszart a generátor), de ugye nálad az előizzítással van probléma...

Link to comment
Megosztás:

Ha az elektromos rajzon a K77-es relére gondolsz, akkor annak 85-ös lába az izzítás vezérlő elektronikától érkezik, ami a kesztyűtartó mögött-felett van. A 30-as az állandó pozitív, a 86-os a gyújtás pozitív, a 87-est jól írtad, az megy a gyertyákra. A relé, ha be van húzva, akkor a 30-as lábom lévő állandó pozitívot kapcsolja a relékre. A relé 85-ösön kapja a vezérlő jelet az elektronikától (annak 5-ös lába) ami itt a relének a "test"-je, negatívja, a 86-oson pedig ugye akkor van +12V, ha gyújtást adsz.

A vezérlő elektronikát csak egy doboznak jelöli a rajz, szóval nemtudom hogy működik.

A 3-as lábára megy rá a hőmérséklet jeladó. Én a helyedben kimérném, hogy a jeladó jó-e, illetve ha erre a 3-as lábra testet kapcsolok, akkor van-e izzítás. Ezzel kizárod a jeladót. Ha a jeladó jó, akkor mást nem tudsz, mint egy másik izzítás vezérlő elektronikát szerzel, és kereszt próbázol. Más hiba nem lehet.

Az elektronikára még rámegy a generátor töltés jelző jele is, ha nincs töltés, akkor nincs utóizzítás sem (nehogy lemerítse az akkut, ha beszart a generátor), de ugye nálad az előizzítással van probléma...

Tudnál egy kapcsolási rajzot küldeni nekem, vagy azt hol találok?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Tudnál egy kapcsolási rajzot küldeni nekem, vagy azt hol találok?

Köszi.

Ha van kapcsolási rajzod a Vectrához, akkor az "X17DT Engine" részt keresd, a benzines motorvezérlők után van közvetlenül. Itt van egyben a szűrő fűtése, a generátor bekötése, és izzítás vezérlése is.

Link to comment
Megosztás:

Ha van kapcsolási rajzod a Vectrához, akkor az "X17DT Engine" részt keresd, a benzines motorvezérlők után van közvetlenül. Itt van egyben a szűrő fűtése, a generátor bekötése, és izzítás vezérlése is.

Kivettem az izzításvezérlőt, megnézem milyen színű vezetékek jönnek be arra a csatira. Egy sárga-piros színűt találtam ami megtalálható a motortérben a jeladó felöl, a motortében széthúztam azt a csatit és kötöttem rá egy testet, kipróbáltam úgy, de semmi változás, továbbra sincs a gyertyasoron feszültség.

Az izzításvezérlőnél lehet valamit mérni multiméterrel amivel lehetne köveztkeztetni a problémára?

Valamint még egy kérdés a vectra A izzításvezérlője ugyanilyen?vez_rl__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kivettem az izzításvezérlőt, megnézem milyen színű vezetékek jönnek be arra a csatira. Egy sárga-piros színűt találtam ami megtalálható a motortérben a jeladó felöl, a motortében széthúztam azt a csatit és kötöttem rá egy testet, kipróbáltam úgy, de semmi változás, továbbra sincs a gyertyasoron feszültség.

Az izzításvezérlőnél lehet valamit mérni multiméterrel amivel lehetne köveztkeztetni a problémára?

Valamint még egy kérdés a vectra A izzításvezérlője ugyanilyen?

Sajnos nemtudom, szerencsére ezzel még nem volt gondom. Szerrintem nézd meg, hogy a kapcsain megjelennek-e a megfelelő "dolgok", ha ráadod a gyújtást. A kapcsolási rajzon megláthatod, minek hova kell mennie. Aztán egy másik izzítás vezérlővel is meg kellene próbálkozni. Azt hiszem, van a családotokban egy A Vectra is, próbáljátok meg...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nemtudom, szerencsére ezzel még nem volt gondom. Szerrintem nézd meg, hogy a kapcsain megjelennek-e a megfelelő "dolgok", ha ráadod a gyújtást. A kapcsolási rajzon megláthatod, minek hova kell mennie. Aztán egy másik izzítás vezérlővel is meg kellene próbálkozni. Azt hiszem, van a családotokban egy A Vectra is, próbáljátok meg...

Jaja, tesomnak van, maximum az lesz.

Annyit leolvastam, hogy a vezérlőhöz menő vezetékek kapcsai között megjelennek a fesz értékek, de megnézem a rajz alapján.

Köszi a segítséget és az információ halmazt.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nemtudom, szerencsére ezzel még nem volt gondom. Szerrintem nézd meg, hogy a kapcsain megjelennek-e a megfelelő "dolgok", ha ráadod a gyújtást. A kapcsolási rajzon megláthatod, minek hova kell mennie. Aztán egy másik izzítás vezérlővel is meg kellene próbálkozni. Azt hiszem, van a családotokban egy A Vectra is, próbáljátok meg...

Tegnap este még nézegettem a kapcsolási rajozt, most már átlátom a működést, kigyűjtöttem a vezetékek színeit, megjelöltem a rajzon, valamint a feszültségszinteket is kírtam melyik pontok között mikor milyen fesznek kellene lenni.

Ma szétborítom újra és átnézem mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Azért nyit vissza, mert kontakt hibás a zár végállás kapcsolója, ezért nem működik a motor a zárban. Mivel nem működik a zűr motor, nem húzza le a reteszt, ezért nem ad jelet a másik mikrokapcsoló sem. Ezért visszanyitja az összes ajtót. Ha kulccsal zárod be, ergo te magad lehúzod a reteszt, akkor viszont zárva marad mind, nem tévedek? :)

A megoldás, szedd ki a zárat, és cseréld ki benne a két mikorkapocslót. Jó lesz.

Ugyanez volt az én kocsimban is a baj, az előző tulaj úgy oldotta meg, hogy egy univerzális motort szereltetett bele. Ezzel mozgatta le a reteszt záráskor. Én meg vissza gyáriasítottam az említett mikrokapcsoló cserével. :)

átnézem a hétvégén.

köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Kedves Márkatársak!

Az alábbi elektromos problémával összefüggésben szeretnék segítséget kérni tőletek:

A kocsimnak (2,0 DTI, X20DTH) olyan nyűge van, hogy néha a fordulatszám-mérő leesik a nullára, miközben ég a "csekklámpa". A motor ilyenkor is megy, csak rendkívül erőtlen. Aztán idővel csak úgy magától megjavul, és megy minden tovább. (Általában 90 %-ban jó a gép.)

A hibákat kiolvastuk, ezek az alábbiak:

- P1650 CAN hibás működés

- P1651 CAN átvivő/fogadó hiba

- P0725 motorfordulatszám behajtás áramkör hibás működés

- P1335 Befecskendező szivattyú fordulatszám információ

A szerelőm szerint elő szokott fordulni, hogy a generátor környékén van vmilyen kontakthiba, így átnézett mindent. (Mért, megvizsgálta a kábelköteget, a testkábelek érintkezési pontjait megtisztította, de sajnos a hiba ismét előjött.)

Volt már vki ilyen cipőben? Mi lehet a tényleges hiba? Az adagolót nem bántom, ha nem muszáj, mivel az Kecelen a jeladó cseréjével együtt kicsit sokba fájna.

Előre is köszönöm a hsz-eket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Kedves Márkatársak!

Az alábbi elektromos problémával összefüggésben szeretnék segítséget kérni tőletek:

A kocsimnak (2,0 DTI, X20DTH) olyan nyűge van, hogy néha a fordulatszám-mérő leesik a nullára, miközben ég a "csekklámpa". A motor ilyenkor is megy, csak rendkívül erőtlen. Aztán idővel csak úgy magától megjavul, és megy minden tovább. (Általában 90 %-ban jó a gép.)

A hibákat kiolvastuk, ezek az alábbiak:

- P1650 CAN hibás működés

- P1651 CAN átvivő/fogadó hiba

- P0725 motorfordulatszám behajtás áramkör hibás működés

- P1335 Befecskendező szivattyú fordulatszám információ

A szerelőm szerint elő szokott fordulni, hogy a generátor környékén van vmilyen kontakthiba, így átnézett mindent. (Mért, megvizsgálta a kábelköteget, a testkábelek érintkezési pontjait megtisztította, de sajnos a hiba ismét előjött.)

Volt már vki ilyen cipőben? Mi lehet a tényleges hiba? Az adagolót nem bántom, ha nem muszáj, mivel az Kecelen a jeladó cseréjével együtt kicsit sokba fájna.

Előre is köszönöm a hsz-eket!

Bár nekem 1.7 isuzu van "A" vectra-ba, nekem mikor a fordszám mérő ilyet csinált, leesett nullára, hol volt-hol nem töltés (töltés vissza jelző lámpa nem világított míg le nem merítette annyira az akkut!), akkor generátor fesz. szabályzó csere oldotta meg, nekünk onnan veszi a jelet. Nem tudom dti-nél is így van-e, ha így mérj rá az akksira mikor nincs fordszám jel, mennyit tölt a generátor. Lehet a motorvezérlő vészüzembe kapcsol azért nincs olyankor erő. Ja és eleinte főként esős időben csinálta:S
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, sajnos még mindig nem működik a központi záram.

Levettem a vezető oldali ajtókárpitot és minden vezeték a helyén. De még mindig nem nyitja a többi ajtót ha fordítom a zárba.

Esetleg valakinek valami ötlete? Még mielőtt evinném egy opel szervízbe :)

Üdv.:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet! Megnézzük! Bár itt a töltsésjelző nem világít....

Felesleges ezzel töltenetek az időt. Az isuzu az egy igen egyszerű technika, még egy szaros jeladó beépítésére sem tellett, jobb híjján a generátor szolgáltatja a fordulatszám jelet.

Az X20DTL ezzel szemben tele van eletronikával, "húszféle" jeladó, mérő és számláló van, amik tizenpár év távlatából simán meghibásodhatnak. Tudni kéne, mi szolgáltatja a fordulatszámjelet (főtengely jeladó? vezérműtengely jeladó?) és azt cserélni. Ha ezek végképp nem vezetnek eredményre, akkor rá kellene nézni az adagolóra is, mert annak meghibásodása típushiba ennél a motor típusnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, sajnos még mindig nem működik a központi záram.

Levettem a vezető oldali ajtókárpitot és minden vezeték a helyén. De még mindig nem nyitja a többi ajtót ha fordítom a zárba.

Esetleg valakinek valami ötlete? Még mielőtt evinném egy opel szervízbe :)

Üdv.:

Gábor

Sem a kulccsal, sem a távirányítóval nem működik? Ajtóban az átvezető kábelek nincsenek szakadva? Ha minden jónak tűnik, akkor a vezérlő lesz a hibás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.