Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget és infót szeretnék kérni tőletek. Van egy Opel Vectrám B. Indítás után furcsa hangot hallok a generátor felöl majd 10 másodpercel megszűnik a hang.És ha meleg az autó már az indításnál sem jön elő. Csak hideg indításnál lehet hallani,de akkor nagyon. Milyen hiba lehet ez? Generátor? Köszönöm előre is a válaszokat.

Ékszíj feszes? szíjtárcsa?
Link to comment
Megosztás:

Kellene egy kis help:

a jólnevelt ember, aki valamikor bekötötte a vonóhorog vezetékét, az biztos be volt rúgva, mert nem a gyárilag odakészített vezeték csatijába oldotta meg az összekötést, hanem azt elvágva forrasztotta össze a vezetékeket... :wacko:

Szóval kéne egy ilyen csatlakozót szerezni, nem tudjátok véletlenül ennek a fajtának a típusát? 10 csati van benne:

http://www.kephost.c...3hg6pfaorn7.jpg

Itt látszik, milyen szépen dolgozott (kezét törném el):

http://www.kephost.c...jv8v29udage.jpg

Vagy valamilyen hasonló csatlakozót honnan lehet szerezni?

Nekem is kéne egy ilyen.Én nem vágtam el a vezetékeket csak ráforrasztottam.Abból kiindulva,h.hátsó ajtó átvezetőhöz a üres házra tizenezreket mondtak érinzkezők nélkül ez se lehet olcsó...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudtam kihagyni:D Az nem igen okés, akkor lehet fesz.szabályzó.

Köszönöm a választ. Az biztos hogy a fesz. szabályozót ki kell cserélni (az én is tudom), de attól még furcsa hangokat nem kellene hallani vagy igen?

A fesz szabályozó hibája tud furcsa zajt okozni? A fesz. szabályozó csere megy forrasztás nélkül? vagy kell szerezzek forrasztó pákát?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Az biztos hogy a fesz. szabályozót ki kell cserélni (az én is tudom), de attól még furcsa hangokat nem kellene hallani vagy igen?

A fesz szabályozó hibája tud furcsa zajt okozni? A fesz. szabályozó csere megy forrasztás nélkül? vagy kell szerezzek forrasztó pákát?

Ha jól tudom azt nem kell forrasztani, ebben nem vagyok biztos nem igen csináltam (ettől nem lenne zajos ), viszont, ha zajos a generátor annak több hibája is lehet, akár szénkefe is lehetne de mondjuk többet tölt, állórész, forgórész, csapágy is, szét kell szedni és megnézni véleményem szerint.
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Az biztos hogy a fesz. szabályozót ki kell cserélni (az én is tudom), de attól még furcsa hangokat nem kellene hallani vagy igen?

A fesz szabályozó hibája tud furcsa zajt okozni? A fesz. szabályozó csere megy forrasztás nélkül? vagy kell szerezzek forrasztó pákát?

Ha most szereznél csak forrasztó pákát, akkor jobb ha inkább autóvillamossági szerelőre bízod.

Az Isuzu motoros modellét forrasztás nélkül nem lehet szétszedni, az biztos. A többiről nem tudok nyilatkozni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kéne egy ilyen.Én nem vágtam el a vezetékeket csak ráforrasztottam.Abból kiindulva,h.hátsó ajtó átvezetőhöz a üres házra tizenezreket mondtak érinzkezők nélkül ez se lehet olcsó...

Pffff... :wacko: Akkor valami hasonlót kéne szerezni...

Ha megkérlek, csinálnál képet, neked hogy vannak ráforrasztva a vezetékek? Összehasonlítanám az enyémmel, hogy megnézhessem, mi a hiba. Nálad működik rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom azt nem kell forrasztani, ebben nem vagyok biztos nem igen csináltam (ettől nem lenne zajos ), viszont, ha zajos a generátor annak több hibája is lehet, akár szénkefe is lehetne de mondjuk többet tölt, állórész, forgórész, csapágy is, szét kell szedni és megnézni véleményem szerint.

Köszi. Hétvégén szétszedem megnézem és majd megírom. Azt sajnos nem tudom hogy Isuzu motoros modell vagy sem. Ha esetleg nem megy egyedül akkor sincs minden veszve vannak felújító műhelyek. Tanulni csak igy lehet :))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Megérkezett a vezérlő doboz a központimhoz :) bele is tettem nagy serényen, de nem történt semmi.

Vagyis ha nyitom kulcsal a vezető oldali ajtót akkor kattog a doboz, viszont a többi ajtót nem nyitja :S

A doboz mellett van egy kábelköteg két dugóval és két dugaljal (nem összepasszolók) esetleg ezeknek kellene megkeresni a helyüket ? Nem túl hosszúak, arra következtet mintha még kellene oda még valami.

Esetleg van valakinek ötlete ?

Link to comment
Megosztás:

Egy csatlakozó nekem is van, ami nincs rádugva a vezérlő dobozra (Működik minden tökéletesen)

Egyébként lehet, hogy nem is a vezérlővel volt baj, hanem valami mással, az előző tulaj meg eszetlenül kökötötte, és kidobta. Ezt a hibát nehéz lesz megtalálni, ki tudja mi lett benne szét kókányolva.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Az biztos hogy a fesz. szabályozót ki kell cserélni (az én is tudom), de attól még furcsa hangokat nem kellene hallani vagy igen?

A fesz szabályozó hibája tud furcsa zajt okozni? A fesz. szabályozó csere megy forrasztás nélkül? vagy kell szerezzek forrasztó pákát?

Volt nekem egy ASCONA gépem. Azon is igy kezdödött a generátor hiba.

szóval a válaszom : IGEN tud zajt okozni.

nem kell forrasztó csak pár csavart kell kiszedned.

kicseréltem a fesszabályozót és elmult a hiba és a hang is.

ui. ne járasd a motort mert 15 volt feletti feszültség kinyirja az ECU-t

Link to comment
Megosztás:

Egy csatlakozó nekem is van, ami nincs rádugva a vezérlő dobozra (Működik minden tökéletesen)

Egyébként lehet, hogy nem is a vezérlővel volt baj, hanem valami mással, az előző tulaj meg eszetlenül kökötötte, és kidobta. Ezt a hibát nehéz lesz megtalálni, ki tudja mi lett benne szét kókányolva.

Akkor csak az lesz a vége, hogy el kell vinnem valami szakértőhöz. Ezt akartam elkerülni, inkább csinálnék mindent magam az a biztos.

Lehet a nyitómotorok vannak kikötve, mert a doboz kattog. Azokat azért még megnézem és készítek nektek egy fotót a lógó csatlakozókról hátha felismeri valaki.

Üdv nektek

Link to comment
Megosztás:

Akinek volt ilyen vagy ert hozza írjon.....

B Vectra km ora gyujtas utan remeg 0 - 10 km kozott es nem is mer. mi lehet a baja?

nekem 1szer csinálta.

igaz akkor majdnem lemeritettem az akksit de még beindult.

szoval amit én csináltam, csak simán levettem az egyik végét (lehetöleg a pozitivat) az akksirol. vártam egy picit, majd vissza tettem.

Megjavult.

probáld ki. majd jelezd mi történt.

Link to comment
Megosztás:

nekem 1szer csinálta.

igaz akkor majdnem lemeritettem az akksit de még beindult.

szoval amit én csináltam, csak simán levettem az egyik végét (lehetöleg a pozitivat) az akksirol. vártam egy picit, majd vissza tettem.

Megjavult.

probáld ki. majd jelezd mi történt.

Ez megtortént... :( tovabbra is ugyan az...

Link to comment
Megosztás:

Köszi szét is szedjuk nemsokára, a chipre azért nem gondolnék, mert van amikor mukodik, csak mindik bekakál :(

hülye hasonlatot irok mert köze nincs a kocsikhoz.

hobbiként lcd tvket javitok és egy toshiba 32 colos tvnél következö jelenség állt fent.

bekapcsoltam. ugy gondoltam minden rendben mert menü megjelent. söt távvezérlöre is reagált. rádugtam egy dvd lejátszót. AV re át kapcsoltam de se kép se hang. érdekes jelenség.

szétszedtem a tv-t és a központi chip azon fele nyult ki ami felelös a képért és a hangért. forro volt de még ment. leszámitva hogy se hangot sem pedig képet nem közvetitett.

szóval a tanulság az hogy semmi sem az aminek látszik. ezért jegyeztem meg hogy lehet megadta magát a chip. de remélhetöleg nem :P

Link to comment
Megosztás:

hülye hasonlatot irok mert köze nincs a kocsikhoz.

hobbiként lcd tvket javitok és egy toshiba 32 colos tvnél következö jelenség állt fent.

bekapcsoltam. ugy gondoltam minden rendben mert menü megjelent. söt távvezérlöre is reagált. rádugtam egy dvd lejátszót. AV re át kapcsoltam de se kép se hang. érdekes jelenség.

szétszedtem a tv-t és a központi chip azon fele nyult ki ami felelös a képért és a hangért. forro volt de még ment. leszámitva hogy se hangot sem pedig képet nem közvetitett.

szóval a tanulság az hogy semmi sem az aminek látszik. ezért jegyeztem meg hogy lehet megadta magát a chip. de remélhetöleg nem :P

Nah a jelenség pontosan ugy néz ki, hogy ha áll az auto pár orát akkor utána mukodik, mér az óra.

Amint leállitom és ujrainditom mar ugrál és nem mér.

Link to comment
Megosztás:

Nah a jelenség pontosan ugy néz ki, hogy ha áll az auto pár orát akkor utána mukodik, mér az óra.

Amint leállitom és ujrainditom mar ugrál és nem mér.

vagyis amig hideg addig minden ok. aztán amikor bemelegszik már nem jó. ez lehet csak 1 nem érintekezek gond melegen de a chip is tud ilyet. föleg melegen. tisztisd meg az érintkezőket mind 2 felületen. oxidáció okoz ilyen gondot.

Link to comment
Megosztás:

vagyis amig hideg addig minden ok. aztán amikor bemelegszik már nem jó. ez lehet csak 1 nem érintekezek gond melegen de a chip is tud ilyet. föleg melegen. tisztisd meg az érintkezőket mind 2 felületen. oxidáció okoz ilyen gondot.

javaslatom annyi lenne csak hogy nekem a reléknél volt gond a kábel és ott nem volt a kábelokon a védö rész és el voltak oxidálodva és ujra lettek hutva és szigeteloszalagozva az egész azota nekem okés minden

Link to comment
Megosztás:

javaslatom annyi lenne csak hogy nekem a reléknél volt gond a kábel és ott nem volt a kábelokon a védö rész és el voltak oxidálodva és ujra lettek hutva és szigeteloszalagozva az egész azota nekem okés minden

Reléknél azok hol vannak? :)

Szétszedte egy autovill szerelo kozolte, cserélni kell a muszeregységet mert megadta magát.

kérdésem az lenne, hogy van is egy de az egy 16v s autobol lenne és fordulatszámméros.

az enyém 8v és neincsen benne fordulatszámméro müszer.

elképzelheto e hogy kompatibilis a ketto??

Link to comment
Megosztás:

Reléknél azok hol vannak? :)

Szétszedte egy autovill szerelo kozolte, cserélni kell a muszeregységet mert megadta magát.

kérdésem az lenne, hogy van is egy de az egy 16v s autobol lenne és fordulatszámméros.

az enyém 8v és neincsen benne fordulatszámméro müszer.

elképzelheto e hogy kompatibilis a ketto??

Problema megoldva fordulatszámos ora bent es mukodik is :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.