Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Tudja valaki, milyen elven működik a központi zár reteszelő funkciója?

Mert nálam nem igazán működik. Látszólag jó, mert másodszori gombnyomásra villanik az index, és kattan egyet a zár (áramot kap) de nem reteszel, mert kézzel fel tudom húzni a zárakat. Mindegyik ajtón felhúzható simán a zár, nem ütközik ellenállásba.

Annyit vettem még észre, hogyha csak egyszer nyomom meg a távirányítón a záró gombot, és felhúzom a bal első ajtón a zárt, akkor felnyílik a többi is.

Ha viszont kétszer nyomom meg, azaz reteszelem, akkor nem nyitja ki a többi ajtót.

Ha kulccsal zárom be, akkor sem reteszelődik.

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, milyen elven működik a központi zár reteszelő funkciója?

Mert nálam nem igazán működik. Látszólag jó, mert másodszori gombnyomásra villanik az index, és kattan egyet a zár (áramot kap) de nem reteszel, mert kézzel fel tudom húzni a zárakat. Mindegyik ajtón felhúzható simán a zár, nem ütközik ellenállásba.

Annyit vettem még észre, hogyha csak egyszer nyomom meg a távirányítón a záró gombot, és felhúzom a bal első ajtón a zárt, akkor felnyílik a többi is.

Ha viszont kétszer nyomom meg, azaz reteszelem, akkor nem nyitja ki a többi ajtót.

Ha kulccsal zárom be, akkor sem reteszelődik.

A hátsó ablakok villanyosítása közben vettem észre, hogy a bal hátsó záram egy univerzális motorral van megoldva.

Ősszel az elsők villanyosítása közben láttam, hogy a bal első ajtóban egy utólagosan beépített kapcsoló végzi másik 5 ajtó zárását-nyitását. Mindkettő az előző tulajom műve...

Link to comment
Megosztás:

A bal hátsó az nekem is úgy van megoldva.Tekintve azt is,hogy egy új 20 ezer körül van!

A hátsó ablakok villanyosítása közben vettem észre, hogy a bal hátsó záram egy univerzális motorral van megoldva.

Ősszel az elsők villanyosítása közben láttam, hogy a bal első ajtóban egy utólagosan beépített kapcsoló végzi másik 5 ajtó zárását-nyitását. Mindkettő az előző tulajom műve...

Link to comment
Megosztás:

A bal hátsó az nekem is úgy van megoldva.Tekintve azt is,hogy egy új 20 ezer körül van!

Nem nézted meg, hogy mi a baja, mi romlott el benne? Elvileg olyan túl sok minden nincs a gyáriban sem, csak egy motor meg valami kis mechanika.

Én gondolkodtam rajta, hogy kiszedjem-e, de inkább hagytam. Elég nagy szopás kivenni, előbb ki kell szerelni az üveg csúszósínjét, mert nem lehet hozzáférni.

A sín kieszedése nélkül még a csatlakozót is nehéz ki majd visszarakni, jobb oldaliban kb félóráig tartott, mire rácsatlakoztattam a csatlakozóját (kábelköteg csere miatt).

Link to comment
Megosztás:

Azt nem néztem,hogy mi a baja,mert a balosom már úgy volt.A jobbost cseréltem én,mikor úgy meghalt,hogy csukva volt az ajtó......Szétszedni nekem nem gond öt perc alatt szétszedem.Azért nem olyan egyszerű zár az.Vagyis az a gond,hogy egyben van maga a zár szerkezettel,amit ugye rácsuksz a kasznin levő "pöcökre".Gondolom ezért ilyen drága egyrészt.

Nem nézted meg, hogy mi a baja, mi romlott el benne? Elvileg olyan túl sok minden nincs a gyáriban sem, csak egy motor meg valami kis mechanika.

Én gondolkodtam rajta, hogy kiszedjem-e, de inkább hagytam. Elég nagy szopás kivenni, előbb ki kell szerelni az üveg csúszósínjét, mert nem lehet hozzáférni.

A sín kieszedése nélkül még a csatlakozót is nehéz ki majd visszarakni, jobb oldaliban kb félóráig tartott, mire rácsatlakoztattam a csatlakozóját (kábelköteg csere miatt).

Link to comment
Megosztás:

Akkor mondom úgy,hogy nem akartam sz.pni még egyszer azzal,hogy a csukott ajtónál kelljen kárpitot szerelnem,meg szétvernem a zárat egy sötét öt centis helyen! :D ;)

Kockázat nélkül nincs üzlet.Ezért kell fiatal autóból kibontatni.A lehetőségekhez mérten persze. :)
Link to comment
Megosztás:

Azt nem néztem,hogy mi a baja,mert a balosom már úgy volt.A jobbost cseréltem én,mikor úgy meghalt,hogy csukva volt az ajtó......Szétszedni nekem nem gond öt perc alatt szétszedem.Azért nem olyan egyszerű zár az.Vagyis az a gond,hogy egyben van maga a zár szerkezettel,amit ugye rácsuksz a kasznin levő "pöcökre".Gondolom ezért ilyen drága egyrészt.

Ez érdekelne, ha esetleg szétszeded, tehetnél fel képeket róla.

Mert lehet, hogy egy kis érintkező, vagy valami szart be rajta, ami könnyen javítható.

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekelne, ha esetleg szétszeded, tehetnél fel képeket róla.

Mert lehet, hogy egy kis érintkező, vagy valami szart be rajta, ami könnyen javítható.

Astráét szedtem már szét,ott a csatlakozós panelről szokott leszakadni a motorhoz vezető vezeték,visszaforrasztás után tökéletesen működik.

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen rondaságot szerelt/szereltetett be az előző tulajom :)

IMG00982-20100327-1213_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Már a kezdetektől fogva fura volt, hogy a másodszori gombnyomásra más hang hallatszik záródáskor a jobb, illetve és a bal oldalon.

A három közül csak két vezetéket használ ez a zár. (A sárga-feketét, és a piros feketét). A polaritás felcserélésével nyit és zár.

A harmadikban (kék-fekete) akkor van +12 V, hogyha a távirányítón a reteszelő funkciót használom. Úgyhogy a vezérlő egység reteszelő funkciója biztosan működik. Már csak azt nem értem, akkor a zárak miért nem reteszelődnek (a másik 3 ajtóban, ahol gyári zár)

Link to comment
Megosztás:

Ami a csomagtartó zárja, az egyezik a hátsó ajtók zárjával vagy eltér tőle?

Ha jól láttam a csomagtartó zár motorja egy hasonló cucc, mint amit az előző képem ábrázol. Vagyis magával a zár mechanikával nincs egybeépítve, hanem egy rudazattal mozgatja. Az ajtók zár motorjai pedig egybe vannak építve a mechanikával.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól láttam a csomagtartó zár motorja egy hasonló cucc, mint amit az előző képem ábrázol. Vagyis magával a zár mechanikával nincs egybeépítve, hanem egy rudazattal mozgatja. Az ajtók zár motorjai pedig egybe vannak építve a mechanikával.

Ilyen a csomagtér motorja. link

Valaki tudna mutatni fotót a hátsó ajtóba való gyári kpzár motorról?

Link to comment
Megosztás:

Rakott már be valaki a kijelző helyére GPS-t? Nem lenne hülyeség, azt hallottam hogy a 4.3"-os kijelzővel szereltek beférnek.

a neten egyszer láttam egy műszerfal átalakítást, de ott média center féleség lett beoperálva a mid helyére és valami iszonyat baba lett :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.