Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Csak most állt össze a kép, hogy lehet neked is az a baj mint nekem volt... legalább neked is van egy tartalék motorod mint nekem :D Én is egyből mentem bontóba, vettem egy másik motort, jéé megy... hmm de ügyes vagyok... megint nem megy... megy nem megy... a kábel volt megtörve :)

no, valóban ez volt a probléma, teljesen el is szakadt a kábel, így igazából nem is tudom hogy működött néha néha.. a többi kábel se volt túl jó állapotban, azokat is helyrehoztam valamelyest.

Köszönöm a segítséget ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában többször kellett benéznem a motortérbe, meg alá is.

Azt tapasztaltam, hogy a kábeleket védő gégecsövek elértek és leperegnek a kábelekről.

Nincs véletlenül valami tapasztalatotok vagy ötletetek, hogyan és mivel lehet ezt a védőburkolatot pótolni a drótokon?

Előre is köszi minden ötletet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában többször kellett benéznem a motortérbe, meg alá is.

Azt tapasztaltam, hogy a kábeleket védő gégecsövek elértek és leperegnek a kábelekről.

Nincs véletlenül valami tapasztalatotok vagy ötletetek, hogyan és mivel lehet ezt a védőburkolatot pótolni a drótokon?

Előre is köszi minden ötletet.

Bontóban hiénázni kell.Amúgy meg az X16XEL kötegnek is típusbetegsége, hogy a gégecsőben a bandázsolatlan vezetékek a rezonancia következtében kidörzsölődnek.

Link to comment
Megosztás:

Bontóban hiénázni kell.Amúgy meg az X16XEL kötegnek is típusbetegsége, hogy a gégecsőben a bandázsolatlan vezetékek a rezonancia következtében kidörzsölődnek.

Valamint lehet venni is gégecsövet, elvileg nem olyan túl drága. Hosszában hasítottat kell venni, abba egész könnyen bele lehet fűzni a kábelt.

A cég neve is eszembe fog előbb-utóbb jutni, majd beírom.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell hiénázni a bontóból mert valószínű az sem bírja sokáig.Lehet kapni komolyabb elektromos boltokban gégecsövet.(azt hiszem 3m volt belőle,és elég is lett)Mondjuk nekem még maradt egy volt munkahelyemről,és én is kicserélgettem a hűtő körülieket,meg be néztem az injektornál levő fekete sínbe és ott is rendet raktam.Amelyik vezetéknél nagyobb az üzemi hőmérséklet,ott kicseréltem a vezetéket szilikon szigetelésűre.Na az nem repedezik meg soha,hacsak nem gyullad ki a motor!Olyan meg ugye remélem soha nem lesz :) Ja és a gégecső végét korrektül hőálló Tesával zártam le,nem szigetelőszalaggal,mert az egy tél,és már törik is.

Sziasztok!

Mostanában többször kellett benéznem a motortérbe, meg alá is.

Azt tapasztaltam, hogy a kábeleket védő gégecsövek elértek és leperegnek a kábelekről.

Nincs véletlenül valami tapasztalatotok vagy ötletetek, hogyan és mivel lehet ezt a védőburkolatot pótolni a drótokon?

Előre is köszi minden ötletet.

Link to comment
Megosztás:

Ha veszel egy horgot,abban benne van a műbizonylat.Kocsi "alján" van négy megjelölt pont(mint fentebb is írták) ahol ki kell fúrni,de ezt adják a horgokhoz is hogy hogy kell.Szerintem a Bosal-hoz is.Kifúrod a négy lukat,felteszed a horgot egy haver segítségével,meg a mellékelt anyagokkal,és kész.Ha nem találsz semmilyen dugót a bekötéshez,akkor meg elviszed egy villanyászhoz,és be köti neked műszerfalra ötezerért.Nehogymá elvidd valami autószerelőhöz tízezerért feltetetni!

Nekünk sose kértek pecsétet.

Na ma felkerült a horog, egyedül volt vagy 3-óra meló. viszont semmilyen elektromos csati nincs se csomitartóban se a lökhárító alatt (pedig a lököst is levettem), muszáj lesz a hátsó lámpákból levenni e feszkót. A kábelt egyenlőre bevittem a csomitartóba, bekötni később fogom.

Egy valami bosszant, a műszerfali horog visszajelzőbe raktam izzót, benne van a fehér/zöld kábel is, 33-as helyre beraktam a 20-as biztit, és ha megterhelem +21 wattal az irányjelzőt mégsem villog a horog visszajelzője.

Van valami trükk, hogy villogásra lehessen bírni, nem szeretnék plusz kábeleket behúzogatni!?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne:

A tegnap kitakaritottam az autóm (Opel Vectra 2001) és nem tudom mi történt a műszerfal megvilágitással, mert este nagyon halványan ég amikor lámpákat kapcsolok és ugyanúgy a gombok kijelzői is meg a rádió kijelző! Amikor lekapcsolom a világitást a rádió kijelző megélesedik! A lámpák meg kanyarjelző kijelzők rendesen világitanak! Esetleg van ahol le lehet változtatni a műszerfal megvilágitását? Gondolom a púcolás közben hozzáértem és elállitódott! Valaki mondja meg hol van ez az állitó és ha biztositék, akkor melyik lenne az?

Köszönöm!

Áron

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg a lámpa kapcsoló egységen található jobb oldali tekerentyű feltekerését!

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne:

A tegnap kitakaritottam az autóm (Opel Vectra 2001) és nem tudom mi történt a műszerfal megvilágitással, mert este nagyon halványan ég amikor lámpákat kapcsolok és ugyanúgy a gombok kijelzői is meg a rádió kijelző! Amikor lekapcsolom a világitást a rádió kijelző megélesedik! A lámpák meg kanyarjelző kijelzők rendesen világitanak! Esetleg van ahol le lehet változtatni a műszerfal megvilágitását? Gondolom a púcolás közben hozzáértem és elállitódott! Valaki mondja meg hol van ez az állitó és ha biztositék, akkor melyik lenne az?

Köszönöm!

Áron

Link to comment
Megosztás:

Olyan kábel az enyémen sincs.Legalábbis én nem láttam,pedig a lököst már én is szedtem le.Villanyos dologban nem tudok neked segíteni,mert mikor mi egy kocsira feltettünk horgot,akkor vittük a villanyászhoz,és ő kötötte be.

Na ma felkerült a horog, egyedül volt vagy 3-óra meló. viszont semmilyen elektromos csati nincs se csomitartóban se a lökhárító alatt (pedig a lököst is levettem), muszáj lesz a hátsó lámpákból levenni e feszkót. A kábelt egyenlőre bevittem a csomitartóba, bekötni később fogom.

Egy valami bosszant, a műszerfali horog visszajelzőbe raktam izzót, benne van a fehér/zöld kábel is, 33-as helyre beraktam a 20-as biztit, és ha megterhelem +21 wattal az irányjelzőt mégsem villog a horog visszajelzője.

Van valami trükk, hogy villogásra lehessen bírni, nem szeretnék plusz kábeleket behúzogatni!?

Link to comment
Megosztás:

Olyan kábel az enyémen sincs.Legalábbis én nem láttam,pedig a lököst már én is szedtem le.Villanyos dologban nem tudok neked segíteni,mert mikor mi egy kocsira feltettünk horgot,akkor vittük a villanyászhoz,és ő kötötte be.

Köszönöm, akkor bekötöm és a visszajelzéshez kénytelen leszek villanyoshoz fordulni.

Link to comment
Megosztás:

Na ezt csak azért írtam így,mert egy párszor én is beszívtam már ezzel.Gondolom nem csak én vagyok egyedül így(vagyis már ketten).Az asszony is beszívta már egyszer ezt a G Astrájukkal.Hívott hogy nem jó a belső világítás ;)

S, még én vagyok bonosz mi?? :) :D ;)
Link to comment
Megosztás:

Na ma felkerült a horog, egyedül volt vagy 3-óra meló. viszont semmilyen elektromos csati nincs se csomitartóban se a lökhárító alatt (pedig a lököst is levettem), muszáj lesz a hátsó lámpákból levenni e feszkót. A kábelt egyenlőre bevittem a csomitartóba, bekötni később fogom.

Egy valami bosszant, a műszerfali horog visszajelzőbe raktam izzót, benne van a fehér/zöld kábel is, 33-as helyre beraktam a 20-as biztit, és ha megterhelem +21 wattal az irányjelzőt mégsem villog a horog visszajelzője.

Van valami trükk, hogy villogásra lehessen bírni, nem szeretnék plusz kábeleket behúzogatni!?

Nálam a csomagtartó hátsó falát takaró műanyag alatt volt a csatlakozó.... ott ahol baloldalról átviszik a kábelköteget jobboldalra.... a kábelkötegbe volt belefogva.... . De ha nincsen csatlakozó, akkor is meglékelhetők ezek a kábelek.....

Link to comment
Megosztás:

Nálam a csomagtartó hátsó falát takaró műanyag alatt volt a csatlakozó.... ott ahol baloldalról átviszik a kábelköteget jobboldalra.... a kábelkötegbe volt belefogva.... . De ha nincsen csatlakozó, akkor is meglékelhetők ezek a kábelek.....

Csatlakozó sehol sincs, pedig végigkísértem egészen a tanksapkazártól a kalaptartóig a köteget. Lehet, hogy a visszajelző is azért nem működik mert nincs kiépítve?

Ma megvolt a bekötés, bal hátsó lámpa mellett a kötegbe. A rendszámvilágításnál bujtattam ki. Minden működik rendesen, egy jó órás elfoglaltság volt.

Egy kérdésem adódott szereléskor, akinek nem gyári a horog másnak is útban volt az a két kis műanyag tartóka ami hátul, alul a lököst rögzíti? Nekem le kellett vágni őket, most egy kicsit lifeg ha megmozgatom, de nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Nah üdv mindenkinek!

Nah bele lett téve az autóba az említett "nagy kijelző, ami nem fedélzeti komputeres"!:)

A szerelőszaki azt mondta, hogy ez fedélzeti számítógépnek minősül, viszont csak önellenőrzés szempontjából!

Ez annyit jelent, hogy az autó indításakor, valamint leállításakor végigfut pár ellenőrzés(pl.: olajszint, biztosítékok ellenőrzése, lámpák ellenőrzése, stb.) és ha valami gond van azt kiírja!

Ha nincs semmi gond, akkor jelzi a 3 alapinfót amit kell!

Van valakinek hasonló szerkezet a gépében?!

Mert pl. nekem azt írja, hogy Oil Lack, ami ugy tudom olajhiányt jelent, de ez mondjuk jelenleg kevés is benne!

Ha van valakinek tapasztalata ilyenféle kijelzővel, valamint funkciókkal szivesen fogadom!

Köszöntem szépen!

Link to comment
Megosztás:

Ledesítő kollégáktól kérdeznék.

Ma elkezdtem a gombokat ledesíteni.Meg is csináltam.Csak a világítás ráadása után kigyulladó izzókat cseréltem ki.Viszont csinál olyat,(az ablakfűtés,az eco,és a belsőlevegő keringtető.Az ülésfűtés jó)hogy ha ráadom a lámpát,szépen világít a led.De ha benyomom a gombot,akkor a led elalszik,és kigyullad az izzó.(mondjuk már ezt is egy áthidaló kötéssel oldottam meg.Nem vettem ki a zöld foglalatot amiben benne van a két izzó,hanem a megfelelőt forrasztópisztollyal kiolvasztottam.Van valakinek hasonló tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Ledesítő kollégáktól kérdeznék.

Ma elkezdtem a gombokat ledesíteni.Meg is csináltam.Csak a világítás ráadása után kigyulladó izzókat cseréltem ki.Viszont csinál olyat,(az ablakfűtés,az eco,és a belsőlevegő keringtető.Az ülésfűtés jó)hogy ha ráadom a lámpát,szépen világít a led.De ha benyomom a gombot,akkor a led elalszik,és kigyullad az izzó.(mondjuk már ezt is egy áthidaló kötéssel oldottam meg.Nem vettem ki a zöld foglalatot amiben benne van a két izzó,hanem a megfelelőt forrasztópisztollyal kiolvasztottam.Van valakinek hasonló tapasztalata?

A képen piros pöttyel a pozitív, kékkel a közös negatív van jelölve. A felső a megvilágítás, az alsó a működés jelző LED.

thumb-57E4_4BAA6558.jpg

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam mi a gond.A led negatívját nem jó helyre kötöttem,és azért aludt el,mert kapcsolás után arra a lábra is pozitív megy.De a fentebb linkelt kapcsoló az csak az ülésfűtésé.Legalábbis nálam.Az eco,belsőlevegő keringtető,meg a hátsóablak fűtésé nem ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Egy benzines kartárs ha van multimétere,és lesz egy kis ideje,nézze már meg nekem ezeket az értékeket.

Alapjáraton meleg motornál a töltésem 14,2V

Alapjárat+tompított fény:13,95V

Alapjárat+refi+Klíma maxon+rádió:13,1V

Az érdekelne,hogy másnál is kb ilyen értékek vannak,vagy ez kevés?

Link to comment
Megosztás:

Egy benzines kartárs ha van multimétere,és lesz egy kis ideje,nézze már meg nekem ezeket az értékeket.

Alapjáraton meleg motornál a töltésem 14,2V

Alapjárat+tompított fény:13,95V

Alapjárat+refi+Klíma maxon+rádió:13,1V

Az érdekelne,hogy másnál is kb ilyen értékek vannak,vagy ez kevés?

Ehhez nem kell mérni. Ez így jó, ahogy van. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.