Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nem unatkoztam a hétvégén...

Az elmúlt néhány hétben megrendelgettem a hozzávalókat, és LEDezgettem egy kicsit a Vectrában is:

Ha valakit érdekel ITT fent van/lesz a többé kevésbé teljes fényképalbum a folyamatról.

Néztem, néztem a képet, szép meg minden, de nem jöttem rá mi a furcsa. Aztán mégis beugrott: 140-ig skálázott óra! :) Utána egyből leesett, hogy hiszen te Írországban vagy. :lol:

Egyébként tényleg jó lett!

Link to comment
Megosztás:

Néztem, néztem a képet, szép meg minden, de nem jöttem rá mi a furcsa. Aztán mégis beugrott: 140-ig skálázott óra! ;) Utána egyből leesett, hogy hiszen te Írországban vagy. :)

Egyébként tényleg jó lett!

:lol:

Majd bővítem a képadagot, mert ma megcsináltam a TID-et, a középkonzol kapcsolóit és a világításkapcsolót is. Csak a fűtésszabályzó meg az elektromos ablak kapcsolói maradtak...

Egyébként köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nem unatkoztam a hétvégén...

Az elmúlt néhány hétben megrendelgettem a hozzávalókat, és LEDezgettem egy kicsit a Vectrában is:

http://img1.tar.hu/crime78/size2/73154303.jpg

Ha valakit érdekel ITT fent van/lesz a többé kevésbé teljes fényképalbum a folyamatról.

A rézhuzalokat, amik tartják a ledeket, hogy fogattad a műszerfal hátuljához?

Link to comment
Megosztás:

Szépen néz ki,jó lett!Jó ez a "hidas" megoldás,mert ha kell,állítani is tudsz rajta.Ezek nagy fényerejű homorú végű ledek? A mutatót,azt külön egy kékkel világítottad meg?Én is szétszedem így ha jobb idő lesz,mert én meg pirosat akarok,fehér,vagy kék mutatóval. De ezen a fehér megoldáson is gondolkodtam,mert hát alapból fehér a szám,és így biztos szép élőben is.A T10-es helyére tettél valamit? A digit klímát is meg akarom csinálni,csak félek hogy nehezen jön le a fabetétes előlap. Azt is bordóra akarom,a mínusz gombot meg külön kékre valahogy. Aztán meg apránként a kapcsolókat,tekerőket is,de ez a legnagyobb munka.

Nem unatkoztam a hétvégén...

Az elmúlt néhány hétben megrendelgettem a hozzávalókat, és LEDezgettem egy kicsit a Vectrában is:

http://img1.tar.hu/crime78/size2/73154303.jpg

Ha valakit érdekel ITT fent van/lesz a többé kevésbé teljes fényképalbum a folyamatról.

Link to comment
Megosztás:

no, szétkaptam a caravan csomagtartó központi zár elektromos szerkezetét. Elég egyszerű, semmi mikrokapcsoló vagy egyéb.. egy elektromotorból áll az egész és annak áttételéről, tolási irányba.

Visszatettem, most működik rendesen, meglátjuk meddig. Ha még egyszer megáll, akkor veszek egy másikat.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy nagyon szép munka. :lol:

Köszi! :)

Ezek nagy fényerejű homorú végű ledek? A mutatót,azt külön egy kékkel világítottad meg? A T10-es helyére tettél valamit?

1. Nem, ezek domború ledek, mint a többi, csak a dióda egészen kint van a végében, illetve rövidek a ledek.

2. A mutatók nem voltak egyszerűek, mert nem igazán akartak kékülni. A fényvetőkön, meg itt-ott összesen 8 kék superflux led van.

3. Közvetlen a T10-es helyére nem, de magára a fényvetőre, amit a T10 megvilágít, az előbb is említett kékek kerültek.

Ilyen lett a TID:

73199532.jpg73199536.jpg

A világításkapcsoló:

73199533.jpg73199535.jpg

A gombok:

73199646.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én a computerbe csak a négy izzó helyére tettem ilyen homorú végű extra fényerejű ledet.Így nem kellett így külön forrasztgatni,és szépen szét osztja a fényt.

Na majd ha jó idő lesz!.....

A kapcsolókba is elfér a sima led?

1. Nem, ezek domború ledek, mint a többi, csak a dióda egészen kint van a végében, illetve rövidek a ledek.

2. A mutatók nem voltak egyszerűek, mert nem igazán akartak kékülni. A fényvetőkön, meg itt-ott összesen 8 kék superflux led van.

3. Közvetlen a T10-es helyére nem, de magára a fényvetőre, amit a T10 megvilágít, az előbb is említett kékek kerültek.

Link to comment
Megosztás:

A kapcsolókba is elfér a sima led?

A kapcsolók egy külön téma... Nem egyszerű. Elfér benne az 5mm-es led előtétellenállással, csak nem könnyű kivenni az eredeti rizsszemizzókat, mert ki kell őket forrasztani, és a műanyag, amiben vannak, nem nagyon bírja a hőt.

Link to comment
Megosztás:

A kapcsolók egy külön téma... Nem egyszerű. Elfér benne az 5mm-es led előtétellenállással, csak nem könnyű kivenni az eredeti rizsszemizzókat, mert ki kell őket forrasztani, és a műanyag, amiben vannak, nem nagyon bírja a hőt.

a rizsszemizzó foglalat nálam kivehető, nem kell hozzá semmit forrasztani. viszont ha a foglalatba akarod a ledet is az már nehezebb. egyszerűbb a belső szerkezetbe külön forrasztani a ledet. csak egy bibi van, az ón nehezen tapad hozzá..

sok türelem kell, az biztos:)

Link to comment
Megosztás:

a rizsszemizzó foglalat nálam kivehető, nem kell hozzá semmit forrasztani. viszont ha a foglalatba akarod a ledet is az már nehezebb. egyszerűbb a belső szerkezetbe külön forrasztani a ledet. csak egy bibi van, az ón nehezen tapad hozzá..

sok türelem kell, az biztos:)

Ne keverd ide a normál rizsszemizzókat (a T5-ös foglalattal), mi a középkonzol kapcsolóinak belsejéről beszéltünk, de az is igaz, amit te írtál, a T5-ös foglalatokba tényleg nehéz forrasztani, olyan, mintha eredetileg nem is forrasztva lenne a kis izzó, hanem ponthegesztve.

Link to comment
Megosztás:

Ne keverd ide a normál rizsszemizzókat (a T5-ös foglalattal), mi a középkonzol kapcsolóinak belsejéről beszéltünk, de az is igaz, amit te írtál, a T5-ös foglalatokba tényleg nehéz forrasztani, olyan, mintha eredetileg nem is forrasztva lenne a kis izzó, hanem ponthegesztve.

én is arról beszéltem:)

Link to comment
Megosztás:

Fényszórómosó ez milyen lenne vectrához? A gyári túl nagy dudor szerintem de hátha a rend őrei megelégednének vele ha már xenon van az autóban... + hogyan lehet megoldani, hogy a fényszóró felkapcsolásakor automatikusan tisztítsa a búrákat?

Kicsit olybá' tűnik, hogy ez v.mi ablakspricni... :lol:

Amúgy meg v.mi relével gondolom megoldható az időzítés.

Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek!

Egy gyors és fontos kérdésem lenne!

Műszerfal világítás cseréje előtt állok és a kijelzőm is ki fogják cserélni!

A kérdésem az, hogy most kis(tehát a kétsoros) kijelző van a kocsiban és sikerült szereznem nagy kijelzőt, viszont nem fedélzeti computeres!

A kérdés az, hogy bele tudom e tenni a mostani kijelző helyére!

Képet mellékeltem!

Ja és jobb kormányos, Vauxhall Vectrából lett kiszedve, nem tudom ez probléma lehet e!

http://kepfeltoltes.hu/100311/SDC10336_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100311/SDC10337_www...ltoltes.hu_.jpg

Köszöntem a választ!

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal nem fogja vinni de remélem tévedek :lol:

De a kis kijelzőnek is ien a csatija nem?

Azt elfelejtettem írni, hogy maga a nagy kijelző nem fedélzeti computeres, mivel a kocsiban, amiből kiszedtük nem volt hozzá bajuszkapcsoló, ami a fedélzetihez kell!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanilyen sárga csatis van Vauxhall-ból és semmi baja. Mondjuk ezt a nagy kijelző de nem computerest nem értem.

Üdv emberek!

Egy gyors és fontos kérdésem lenne!

Műszerfal világítás cseréje előtt állok és a kijelzőm is ki fogják cserélni!

A kérdésem az, hogy most kis(tehát a kétsoros) kijelző van a kocsiban és sikerült szereznem nagy kijelzőt, viszont nem fedélzeti computeres!

A kérdés az, hogy bele tudom e tenni a mostani kijelző helyére!

Képet mellékeltem!

Ja és jobb kormányos, Vauxhall Vectrából lett kiszedve, nem tudom ez probléma lehet e!

http://kepfeltoltes.hu/100311/SDC10336_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100311/SDC10337_www...ltoltes.hu_.jpg

Köszöntem a választ!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.