Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Üdv!

Ma mutatom egy ismerősömnek, aki holnap megy G ASTRA dízelt venni, hogy mire figyeljen. nagy büszkén fék+gáz módszerrel mutatom nek, hogy miylen ha nincs hibakód. :lol:

Pontosabban csak mutattam volna....... mert ez a villogás fogadot... : 10 - 3- 7 - 10

Előtte az elektronika csati levételét mutattam neki. Lehet az miatt van ez?

Vagy mi ez a kód?

THX előre is!

P0370=Vonatkozásihelyzet-jeladó A funkció-rendellenesség

Meg ne kérdezd mi ez,még nem hallottam erről! :lol:

Link to comment
Megosztás:

THX!

Remélem majd valamelyik szaki itt megmondja.....

Sziasztok! A P0370 az adagolóban lévő forgás helyzet érzékelő szenzor hibájára utal. Nem biztos, hogy a hiba mindig jelen van. Több ilyen motornál láttam már ezt a hibakódot, de tüneteket azoknál az autóknál nem okozott, amikor élőadat listában figyeltük akkor rendesen mutatta az adagoló tengely fordulatszámát ami nyilván a főtengely fordulatszámának a fele. A vezérlőegység a járás egyenletlenség szabályozáshoz is használja pl: alapjáraton.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

THX!

Remélem majd valamelyik szaki itt megmondja.....

milyen motorod van? 1,7-es dízel? mert ez a kód adagoló helyzetérzékelő opel szerint. Ezt akkor is beírja, ha valaki alapjáraton fullasztja a motort. ergo 4-5 mp-ig alapjárattól alacsonyabb a fordulat. Legalábbis nekem beírja.

nem kell vele foglalkozni. töröltesd ki oszt' ennyi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem tudom ez a P0370 hiba engem jobban aggaszt, nálam is beíródott bent is maradt 2-3 hétig, majd eltűnt (kontakt hibára gyanakszom az adagoló kábelénél az egyiknél), de ma szépen haladva, megtorpant az autó, először azt hittem le is állt, a sebesség mérőm 0-ra esett vissza, valamint kigyulladt egy sárga ikon téglaalap benne egy csillaggal ( a motor hűtésre utal), a töltés hiba jelző ikon felett van. Ez rögtön ki is aludt, de nem tudtam hova tenni. Kivillogtattam a hibát, és a P0370 visszakerült a hibák közé

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A P0370 az adagolóban lévő forgás helyzet érzékelő szenzor hibájára utal. Nem biztos, hogy a hiba mindig jelen van. Több ilyen motornál láttam már ezt a hibakódot, de tüneteket azoknál az autóknál nem okozott, amikor élőadat listában figyeltük akkor rendesen mutatta az adagoló tengely fordulatszámát ami nyilván a főtengely fordulatszámának a fele. A vezérlőegység a járás egyenletlenség szabályozáshoz is használja pl: alapjáraton.

Üdv: András

Apáááám..aki tud az tud!

Hogy nem ismertem én ilyen szakikat amikor még az első F Astrám volt,ami időnként leállt(C14NZ)!

Imádtam azt a kocsit,sose adtam volna el,ha valaki meg tudta volna akkor javítani!

Csak akkor még nem tudtam erről a fórumról meg a klubról!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A P0370 az adagolóban lévő forgás helyzet érzékelő szenzor hibájára utal. Nem biztos, hogy a hiba mindig jelen van. Több ilyen motornál láttam már ezt a hibakódot, de tüneteket azoknál az autóknál nem okozott, amikor élőadat listában figyeltük akkor rendesen mutatta az adagoló tengely fordulatszámát ami nyilván a főtengely fordulatszámának a fele. A vezérlőegység a járás egyenletlenség szabályozáshoz is használja pl: alapjáraton.

Üdv: András

hm hm ez a hiba pedig az a hiba rá van rakodva a levált "fémrészecskék"tudom mert csináltam már ilyet.

egyszerüen le kell venni róla.

Link to comment
Megosztás:

Y17DT Isuzu a gép.

Akkor lehet attól, hogy levettem a motor tetjén lévő csatit, és visszatettem?

A gép jól megy, semmi gond vele.

Ha leveszem az akkusarut akkor törlődik a hibakód? gépem nincs töröltetni.

Vagy érdemes utánnajárni ennek a hibának?

Az alapjáratom szokott ingadozni, de az mióta megvan a kocsi ingadozik néha, ilyenkor a kilóméterórát is emelgeti, álló helyzetben persze.

Kezelés?

Link to comment
Megosztás:

Y17DT Isuzu a gép.

Akkor lehet attól, hogy levettem a motor tetjén lévő csatit, és visszatettem?

A gép jól megy, semmi gond vele.

Ha leveszem az akkusarut akkor törlődik a hibakód? gépem nincs töröltetni.

Vagy érdemes utánnajárni ennek a hibának?

Az alapjáratom szokott ingadozni, de az mióta megvan a kocsi ingadozik néha, ilyenkor a kilóméterórát is emelgeti, álló helyzetben persze.

Kezelés?

Halihó! Az én autóm is ugyanezen hibát produkálta(alapjáratom szokott ingadozni)nehezen de rájöttem,hogy mi okozza!!!

A kilométer jeladója a hibás!!! könnyen kipróbálható a dolog egy lejtösebb úton- amikor elkezdi ezt csinálni elég egy-két centivel elörébbgurulni,ez már elég mozdítást ad a jeladónak és a hiba megszűnik.

Ami még nagyon fontos!A motor alsó burkolatából eltávolítandó a zajcsillapitó filc-szerü anyag.Ennek eltávolítása nem okoz különösebb hangnövekedést,de a nedvességet hosszú időre magában tartja és a vázkereten nemkivánt rozsdásodást indít el! Ezért ajánlom mindenkinek,hogy ezt távolítsa el!!!A benzines változattal nincs tapasztalatom,ott lehet,hogy nincs ilyen hangszigetelő anyag.

Link to comment
Megosztás:

Halihó! Az én autóm is ugyanezen hibát produkálta(alapjáratom szokott ingadozni)nehezen de rájöttem,hogy mi okozza!!!

A kilométer jeladója a hibás!!! könnyen kipróbálható a dolog egy lejtösebb úton- amikor elkezdi ezt csinálni elég egy-két centivel elörébbgurulni,ez már elég mozdítást ad a jeladónak és a hiba megszűnik.

Ami még nagyon fontos!A motor alsó burkolatából eltávolítandó a zajcsillapitó filc-szerü anyag.Ennek eltávolítása nem okoz különösebb hangnövekedést,de a nedvességet hosszú időre magában tartja és a vázkereten nemkivánt rozsdásodást indít el! Ezért ajánlom mindenkinek,hogy ezt távolítsa el!!!A benzines változattal nincs tapasztalatom,ott lehet,hogy nincs ilyen hangszigetelő anyag.

jaja nekem is rozsdásodik rendesen a segédváz ettől a zajszigetelőtől, a legalsó burkolatom meg hiányzott (bontókban sem kaptam), úgyhogy gyártottam egyet műanyag lapból és egész jó lett..

Link to comment
Megosztás:

jaja nekem is rozsdásodik rendesen a segédváz ettől a zajszigetelőtől, a legalsó burkolatom meg hiányzott (bontókban sem kaptam), úgyhogy gyártottam egyet műanyag lapból és egész jó lett..

Bármelyik opel szervízben garanciálisan kijavítják-kicserélik a segédváz keretet! Ez ugyanis konstrukciós hiba ami balesetet okozhat!!!

Link to comment
Megosztás:

Bármelyik opel szervízben garanciálisan kijavítják-kicserélik a segédváz keretet! Ez ugyanis konstrukciós hiba ami balesetet okozhat!!!

ezt hány éves korig cserélik ki? Akkor is , ha már régen nem Opel szervizben javíttatom?

Zafira ugyan ez, halottam már én is , hogy kidobják a filcet, hogy ne nedvesítse a vázkeretet.

Link to comment
Megosztás:

ezt hány éves korig cserélik ki? Akkor is , ha már régen nem Opel szervizben javíttatom?

Zafira ugyan ez, halottam már én is , hogy kidobják a filcet, hogy ne nedvesítse a vázkeretet.

Keress fel egy márkaszervízt és kérdezd ki őket! Ők pontos információkat fognak mondani,engem levélben értesítettek.

Link to comment
Megosztás:

AOC-n az az elképzelés járja, hogy az Y20DTH és az Y22DTH egyes alkatrészei (és itt most első körben az engem is érdeklő főtengelyre gondolok) kompatibilisek egymással.

Valaki megerősítené ezt?

Sajnos nem tudom megerősíteni, cikkszám szerint különböznek. Az Y20DTH főtengelyének cikszáma 24424557 és ez jó még az Y20DTL-hez és az X20DTL-hez.

Az Y22DTH főtengelye meg 24439871 cikkszámon fut, és ezen kívül még az Y22DTR-hez is jó.

Link to comment
Megosztás:

AOC-n az az elképzelés járja, hogy az Y20DTH és az Y22DTH egyes alkatrészei (és itt most első körben az engem is érdeklő főtengelyre gondolok) kompatibilisek egymással.

Valaki megerősítené ezt?

A két motor dugattyu furatátmérője megegyezik, a lökethossz viszont más, ugyhogy a főtengely tutira nem egyezik meg!

Link to comment
Megosztás:

Milyen kocsi az? A Siemens-Simtec ECU-nál van olyan kód ami 7-el kezdődik!

Milyen kódot dobott?

Szia,

engem megzavart a 7 villogás, mégpedig amikor villogtatni kezdem a hibákat, akkor a sárga lámpa addig villog míg a többi visszajelző lámpa világít, amikor ezek kialszanak újrakezdi a villogást és akkor már 0-val kezd és négyjegyűt villog ki pl.0335. persze először leírtam a villogásokat, de sehogy nem stimmelt a 4 jegyű szám, majd hátulról nézve a számsort ez látszott ki belőle.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

engem megzavart a 7 villogás, mégpedig amikor villogtatni kezdem a hibákat, akkor a sárga lámpa addig villog míg a többi visszajelző lámpa világít, amikor ezek kialszanak újrakezdi a villogást és akkor már 0-val kezd és négyjegyűt villog ki pl.0335. persze először leírtam a villogásokat, de sehogy nem stimmelt a 4 jegyű szám, majd hátulról nézve a számsort ez látszott ki belőle.

Az első 7 villogás nem véletlenül a 7-es diagnosztikai lábra utal? mert a motor hibakód ezen jön.

Arra gondolok, hogy villog hetet, ebből tudod hogy motor hibakódról lesz szó, aztán kivillogja.

Mondjuk az enyém nem "körít" semmit. Amit villog, az úgy van!

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy mind1 hanyadik tulaj vagyok, ha Opel-em van besétálok, mondom hogy ott alul gond van, ingyé megcsinálják???????????

Ja, ez jó kérdés, az én 7 éves kocsimnál pl.

Miért nem fordultok Uhuhu-hoz akár pü-ben? Ha valaki, akkor ő biztos fényt tud deríteni az igazságra.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem tudom megerősíteni, cikkszám szerint különböznek. Az Y20DTH főtengelyének cikszáma 24424557 és ez jó még az Y20DTL-hez és az X20DTL-hez.

Az Y22DTH főtengelye meg 24439871 cikkszámon fut, és ezen kívül még az Y22DTR-hez is jó.

ezt köszönöm!

A két motor dugattyu furatátmérője megegyezik, a lökethossz viszont más, ugyhogy a főtengely tutira nem egyezik meg!

jelentheti ez azt, hogy a főtengely cserélésével nyersz 200 ccm lökettérfogatot? (feltéve, hogy passzol komoly átalakitás nélkül)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.