Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Utólag már én is értesültem rólla h nagy szívás ez a modell...

A bárdinál kb 170 a kuplung szett + 15 perc bolti telefonálás után kiderült h a kettős tömegű lendkerék hozzá 240 ha jól emlékszem ebből lejön 20-30-40 % kedvezmény, kinek hogy. De nem raktam bele ennyit, hülye lennék!!

A váltóban nem tudom h van e olaj, szerintem biztosan, mert "alulról" nagyon kultúrált a blokk is meg a váltó is.

Olajcsere most volt pár napja...

A 2.0-ás astrában kettöstömegű lendkerék van? Ha jól tudom az 1.7 CDTI-ben (G Astra) nincs ilyen super (drága) alkatrész. Jól tudom?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A beteg egy 2003-as 1.7 dti Astra (y17dt isuzu moci, denso adagoló). Előzmények: vezérlő elektronika csere (felújított), adagoló csere, tisztítással nyomáspróbával mágnesszelep cserével.

Tünetek: reggel indítok szépen indul majd 2 perc után leáll. Az iskoláját ?mondom- és megint indítom, beindul és elhajtok. Megteszek több mint 400 km-t 2 kisebb pihenővel majd leállok tankolni. (dízelt tankolok) Ezután indítok de nem indul. Várok egy picit beindul elindulok de 10 m után megint leáll. Várok megint 1 1.5 órát majd indítok indul és tüz visszafelé a pályán majd kb 10 km után megint leáll. Ujabb 2 óra pihi majd megint elindulok de kb 2 km után leáll. Épp be tudok gurulni egy kúthoz. Hívok egy autómentőt. Miközben várakozok néha beindítom, megy alapjáraton 10 percet és leáll. Ezt megcsinálom vagy 3-szor. Hazahoznak. Mindenki azt mondja elektronika. Ok kicserélem egy másik felújítottra. Beindul. Elmegyek vele kb 130 km-t megállok 10 percre és nem indul újra. Sárga angyal jön vizsgál hibakódot olvas P0251 majd kitörli. Üzemanyag eljut fentre, levegőt szív azt mondja ő az adagolót nézetné meg. Kis féktisztító rásegítéssel beindul. Elindulok haza. Szerencsére hazaérek de mintha a teljesítmény lecsökkent volna. Mintha nem húzna úgy. Tolatok be a parkolohelyre és leáll..nem indul ujra. Másnap reggel sem. Hibakód nincs.

U.i.: Néha észrevettem egy-egy indításkor amikor beindult világított a hűtőrendszer sárga lámpája, majd ha ujrainditottam kialudt.

Bármilyen ötletet szivesen fogadok. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nah megint kérdéssel fordulok hozzátok! Vezérlést cserélnék a 2001-es Y17Dt astrámon. Még a régebbi fajta lemezlapos feszítőgörgős vezérlés van rajt. Benzineseken már többször cseréltem, de ezen most először. Azt kérdezném, hogy mennyire kell megfeszíteni a szíjat? Mi értelme van annak a kis lemez rugónak, ha egyszer a feszítő görgőt teljesen fixre húzom a csavarjával meg a motortartó bakkal? Esetleg valami buktató amire érdemes odafigyelni??? Esetleg valami irodalom nincsen hozzá???

Köszi előre, és jó hetet mindenkinek!!!! :-)

cső

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nah megint kérdéssel fordulok hozzátok! Vezérlést cserélnék a 2001-es Y17Dt astrámon. Még a régebbi fajta lemezlapos feszítőgörgős vezérlés van rajt. Benzineseken már többször cseréltem, de ezen most először. Azt kérdezném, hogy mennyire kell megfeszíteni a szíjat? Mi értelme van annak a kis lemez rugónak, ha egyszer a feszítő görgőt teljesen fixre húzom a csavarjával meg a motortartó bakkal? Esetleg valami buktató amire érdemes odafigyelni??? Esetleg valami irodalom nincsen hozzá???

Köszi előre, és jó hetet mindenkinek!!!! :-)

cső

Van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nah megint kérdéssel fordulok hozzátok! Vezérlést cserélnék a 2001-es Y17Dt astrámon. Még a régebbi fajta lemezlapos feszítőgörgős vezérlés van rajt. Benzineseken már többször cseréltem, de ezen most először. Azt kérdezném, hogy mennyire kell megfeszíteni a szíjat? Mi értelme van annak a kis lemez rugónak, ha egyszer a feszítő görgőt teljesen fixre húzom a csavarjával meg a motortartó bakkal? Esetleg valami buktató amire érdemes odafigyelni??? Esetleg valami irodalom nincsen hozzá???

Köszi előre, és jó hetet mindenkinek!!!! :-)

cső

Hali!

Jó kérdés.

Én is cseréltem leírás alapján ,de ahogy írta úgy semmi értelme nem volt.

(nem ez a leírás volt)

Végül érzésre lett megfeszítve aggódtam is h jó lesz-e ,de úgynézki sikerült.

<_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nah megint kérdéssel fordulok hozzátok! Vezérlést cserélnék a 2001-es Y17Dt astrámon. Még a régebbi fajta lemezlapos feszítőgörgős vezérlés van rajt. Benzineseken már többször cseréltem, de ezen most először. Azt kérdezném, hogy mennyire kell megfeszíteni a szíjat? Mi értelme van annak a kis lemez rugónak, ha egyszer a feszítő görgőt teljesen fixre húzom a csavarjával meg a motortartó bakkal? Esetleg valami buktató amire érdemes odafigyelni??? Esetleg valami irodalom nincsen hozzá???

Köszi előre, és jó hetet mindenkinek!!!! :-)

cső

Hali.

Ha megbontod akkor az olajszivattyú kerék anyáját ellenőrizd, hogy nincs-e meglazulva, mert nagy gondot okoz.

Leona

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma rászántam magam, és elmentem az Unixba hosszbordás szíjfeszítő kart venni, mert még mindig csipog terheléskor a szíj (Y17DT). Meglepetésemre a Ruville dobozban egy teljesen gyári alkatrész volt (Litens feszítőkar,NTN görgővel felvértezve). Ezek szerint gyári alkatrészt, csomagoló cégek dobozaiban is lehet találni jóval kedvezőbb áron. Ezt csak pédaként írom le, ha nem akartok 45EFt-ot kiadni egy gyári feszítőkarért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma rászántam magam, és elmentem az Unixba hosszbordás szíjfeszítő kart venni, mert még mindig csipog terheléskor a szíj (Y17DT). Meglepetésemre a Ruville dobozban egy teljesen gyári alkatrész volt (Litens feszítőkar,NTN görgővel felvértezve). Ezek szerint gyári alkatrészt, csomagoló cégek dobozaiban is lehet találni jóval kedvezőbb áron. Ezt csak pédaként írom le, ha nem akartok 45EFt-ot kiadni egy gyári feszítőkarért.

ez legalább olyan mint a bosch (30e) és a gm bosch (90e) <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!

Köszi a tippet! Elkérhetném valahogyan a leírásodat???

Leköteleznél vele!

Köszönöm

szia

Hali!

Jó kérdés.

Én is cseréltem leírás alapján ,de ahogy írta úgy semmi értelme nem volt.

(nem ez a leírás volt)

Végül érzésre lett megfeszítve aggódtam is h jó lesz-e ,de úgynézki sikerült.

<_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!

Köszönöm, hasznos olvasmány, nekem is megvan, de sajnos pont az nincs benne ami nekem kellene... Y17DT motor egyeltalán nem szerepel benne...

Nincs véletlenül ami nekem jó???

Csak ez van. Nekem is csak részben jó, mert Z17DTL nincs benne. De még nem is hiányzott. Kop-kop-kop ..

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!

Köszi a tippet! Elkérhetném valahogyan a leírásodat???

Leköteleznél vele!

Köszönöm

szia

Sajnos azóta formáznom kellett a vinyót.

De megpróbálom megkeresni.

Szerintem ha már cseréltél vezérlést akár más autón akkor simán menni fog.

Az olajpumpa kerék csavarját én kicsavartam majd féktisztítózás után ilyen folyékony azt hiszem csapágyrögzítővel raktam össze.

Amiket ír nyomatékokat annál kb 1,5-2x többre húztam mindent.

Ja ha nagyon olajos (az olajpumpa környéke)akkor érdemes jobban szétszedni és valami jobb fajta pasztával összerakni.

Sajna ez nálam kimaradt így majd ha jobb idő lesz akkor újra rá akarok nézni.

Még valami: a burkolatot óvatosan jól odafigyelve tedd vissza. <_<

Nekem ezért is kellett még 1x szétszedni mert melegen beleért a szíj.

Elég hülyén van megoldva :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!

Köszi a választ! Azért megköszönöm, ha utánanézel...már csak a nyomatékok miatt is!

A tippet az olajszivattyú kerékre meg megfogadom. Tényleg nincs ott se ék se íves retesz vagy valami?! Elég mókás megoldás így ez.

Tényleg van egy kis rugó lap, ami a feszítőkerék lemezén lévő stiftre ül fel. Ugye annak jobbról kell kerülnie a stiftet...?! Esetleg valami tipp hogy mi a szerepe annak a lemezkének?

Más...

Cserélném a hosszbordás szíj görgőit is. Majd leültem. Először azon hogy nem lehet kapni a feszítőre külön görgőt csak karral egyben. Aztán amikor az árakat mondták...10 felett van mind a kettő.

Úgyhogy azthiszem szépen szétszedem a görgőket (3 szegecs) kicserélem az amúgy minőségi C3-asból is 1500 forintos csapágyat, aztán összehúzatom 10.9-es csavarral..... húzzák meg az alkatrészgyártók!!!

Sajnos azóta formáznom kellett a vinyót.

De megpróbálom megkeresni.

Szerintem ha már cseréltél vezérlést akár más autón akkor simán menni fog.

Az olajpumpa kerék csavarját én kicsavartam majd féktisztítózás után ilyen folyékony azt hiszem csapágyrögzítővel raktam össze.

Amiket ír nyomatékokat annál kb 1,5-2x többre húztam mindent.

Ja ha nagyon olajos (az olajpumpa környéke)akkor érdemes jobban szétszedni és valami jobb fajta pasztával összerakni.

Sajna ez nálam kimaradt így majd ha jobb idő lesz akkor újra rá akarok nézni.

Még valami: a burkolatot óvatosan jól odafigyelve tedd vissza. <_<

Nekem ezért is kellett még 1x szétszedni mert melegen beleért a szíj.

Elég hülyén van megoldva :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!

Köszi a választ! Azért megköszönöm, ha utánanézel...már csak a nyomatékok miatt is!

A tippet az olajszivattyú kerékre meg megfogadom. Tényleg nincs ott se ék se íves retesz vagy valami?! Elég mókás megoldás így ez.

Tényleg van egy kis rugó lap, ami a feszítőkerék lemezén lévő stiftre ül fel. Ugye annak jobbról kell kerülnie a stiftet...?! Esetleg valami tipp hogy mi a szerepe annak a lemezkének?

Más...

Cserélném a hosszbordás szíj görgőit is. Majd leültem. Először azon hogy nem lehet kapni a feszítőre külön görgőt csak karral egyben. Aztán amikor az árakat mondták...10 felett van mind a kettő.

Úgyhogy azthiszem szépen szétszedem a görgőket (3 szegecs) kicserélem az amúgy minőségi C3-asból is 1500 forintos csapágyat, aztán összehúzatom 10.9-es csavarral..... húzzák meg az alkatrészgyártók!!!

Szia! Nekem van eladó a feszítőkarra való görgő teljesen új Breda márkájú 9EFt-ért, csak azért maradt meg, mert a feszítőkart is ki kellett cserélnem. A terelőgörgőt is kb. ilyen áron vettem az INA volt. Én helyedben nem kísérleteznék a szétszedéssel, mert legalább 10.9-es keménységű szegecsekkel kell összerakni (ilyet nem találtam sehol), ahol azért a szíj iszonyatos erőkkel cibálja ezeket a görgőket.
Link to comment
Megosztás:

Szia!!!

Nagyon köszönöm hogy felajánlottad! A helyzet hogy találtam is itthol egy Koyo C3-as szilikonos 2RS-es csapágyat és nekiugyrottam a feszítő görgőjének.

Befogtam az esztergába, és adtam beszúrókéssel a szegecseknek...hát kb bilivasból voltak, még a kés sem remegett be. Majdhogynem hideg forgács jött le. 10.9-nél kb másodikra kicseszte volna az élét a bicskának, ha meg vinné is lila forgács jött volna le róla...úgyhogy a gyári szegecsek elmennek vagy 5.6-nak.

Szal utána kézzel kinyomtam a szegecset, szét, új csapágy, össze, Ko BKNY csavar beleteker, önzáró anya...slussz passz!

Úgyhogy tesztüzem következik ha megjött a vezérlésem...

Viszont a boltihoz képest tényleg jó áron adod, csakhát ha az egész görgőt le kellene esztergálnom is meglenne 5 ezerből. Na az stabil lenne nem ez a lemez szar...

De tényleg köszönöm, rendi vagy <_<

Szia! Nekem van eladó a feszítőkarra való görgő teljesen új Breda márkájú 9EFt-ért, csak azért maradt meg, mert a feszítőkart is ki kellett cserélnem. A terelőgörgőt is kb. ilyen áron vettem az INA volt. Én helyedben nem kísérleteznék a szétszedéssel, mert legalább 10.9-es keménységű szegecsekkel kell összerakni (ilyet nem találtam sehol), ahol azért a szíj iszonyatos erőkkel cibálja ezeket a görgőket.
Link to comment
Megosztás:

sziasztok a terhelés alatti csipogás nálam is fent áll szét.... az ideg

majd valamikor foglalkozok vele.

tegnap este érdekes dologra lettem figyelmes

elmentem kajálni haverokkal.

a kocsi szokásosan gyengének mutatkozott, sokan és nehezek voltunk <_<

beálltam a parkolóba vacsora meg minden indultunk haza kocsi indít

hoppá jött a meglepi a fékem felkeményedett olyanra amilyennek gondolom kéne lennie

a másik hogy megtáltosodott. valamiért visszatért bele a 75 paci +nyomaték

kérdésem az volna hogy hogyan függ össze a motor teljesítménye és a fék

azon kívül hogy beragadt volna a fékem

valami vákuumos dolog nincs ezekben a kocsikban?

ami produkálhat ilyen összefüggést

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Y20DTH-nk, igaz Zafirában megadta magát, eltörött a főtengely. Lenne a közelben egy bontott X20DTH. Beépíthető ez a helyére úgy hogy a turbó, adagoló, vezetékelés, computer stbstb marad az Y20DTH-ról?

Köszöönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Y20DTH-nk, igaz Zafirában megadta magát, eltörött a főtengely. Lenne a közelben egy bontott X20DTH. Beépíthető ez a helyére úgy hogy a turbó, adagoló, vezetékelés, computer stbstb marad az Y20DTH-ról?

Köszöönöm!

motor csere vagy csak főtengely??

Link to comment
Megosztás:

sziasztok a terhelés alatti csipogás nálam is fent áll szét.... az ideg

majd valamikor foglalkozok vele.

tegnap este érdekes dologra lettem figyelmes

elmentem kajálni haverokkal.

a kocsi szokásosan gyengének mutatkozott, sokan és nehezek voltunk <_<

beálltam a parkolóba vacsora meg minden indultunk haza kocsi indít

hoppá jött a meglepi a fékem felkeményedett olyanra amilyennek gondolom kéne lennie

a másik hogy megtáltosodott. valamiért visszatért bele a 75 paci +nyomaték

kérdésem az volna hogy hogyan függ össze a motor teljesítménye és a fék

azon kívül hogy beragadt volna a fékem

valami vákuumos dolog nincs ezekben a kocsikban?

ami produkálhat ilyen összefüggést

A terhelés alatti csipogás gyógyszere a generátor ékszíjtárcsa csere szabadonfutósra. INA-t tud itt a fórumon az egyik srác 14EFt-ért a H astra alkatrészek között hirdeti, de a vaterán már láttam Ruvillét 11EFt-ért. Itt egy kis szemléltetés a csipogás okozójáról:
Link to comment
Megosztás:

A terhelés alatti csipogás gyógyszere a generátor ékszíjtárcsa csere szabadonfutósra. INA-t tud itt a fórumon az egyik srác 14EFt-ért a H astra alkatrészek között hirdeti, de a vaterán már láttam Ruvillét 11EFt-ért. Itt egy kis szemléltetés a csipogás okozójáról:

<_< :D pont ezt csinálja a karos feszítőm a 1,7 DTI-n alapjáraton és a szíj remegése zörgő hangot hallat. Ha megérintem a forgó szíjat bármivel (pl csillagvillás, csavarhózó stb) a főtengely, és a generátor közötti szakaszon abbamarad a remegés, így a feszítő rángatózása is.

Kössz a videót ........érdekes. Lehet, hogy nem is a karos feszítőt kellene megvennem, hanem egy szíjtárcsát?

Meddig bírja a szabadonfutó?

Link to comment
Megosztás:

<_< :D pont ezt csinálja a karos feszítőm a 1,7 DTI-n alapjáraton és a szíj remegése zörgő hangot hallat. Ha megérintem a forgó szíjat bármivel (pl csillagvillás, csavarhózó stb) a főtengely, és a generátor közötti szakaszon abbamarad a remegés, így a feszítő rángatózása is.

Kössz a videót ........érdekes. Lehet, hogy nem is a karos feszítőt kellene megvennem, hanem egy szíjtárcsát?

Meddig bírja a szabadonfutó?

Nem tudom, még én se próbáltam, most kicseréltem a karos feszítőt komplett, de kidobtam az ablakon 24EFt-ot, mert semmi baja nem volt a réginek, megmaradt a terhelés alatti csipogás. Nekem nem rángatózik azért ennyire mint a videón, sokkal finomabb mozgása van, szerintem neked már elfáradt a karban a csillapító is. Esetleg ha érdekel az enyém (feszítőkar), olcsón megszámítom neked, van rá új görgőm is. A gyári generátor ékszíjtárcsa 12EFt, a szabadonfutós azért nem is olyan drága ehhez képest. Nekem mindig is az apró csipogás volt a gondom, de már kizártam minden lehetőséget így már csak a generátor maradt.
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, még én se próbáltam, most kicseréltem a karos feszítőt komplett, de kidobtam az ablakon 24EFt-ot, mert semmi baja nem volt a réginek, megmaradt a terhelés alatti csipogás. Nekem nem rángatózik azért ennyire mint a videón, sokkal finomabb mozgása van, szerintem neked már elfáradt a karban a csillapító is. Esetleg ha érdekel az enyém (feszítőkar), olcsón megszámítom neked, van rá új görgőm is. A gyári generátor ékszíjtárcsa 12EFt, a szabadonfutós azért nem is olyan drága ehhez képest. Nekem mindig is az apró csipogás volt a gondom, de már kizártam minden lehetőséget így már csak a generátor maradt.

Nekem sem rángatózik ennyire a feszítő, csak 2-3 mm-t amit a szíj remegése "felvesz". Csipogás alatt mit értesz? Nyikorgó, megcsúszásból eredő hangot? Mert azt eredményezheti kopott hajtó, vagy hajtott szíjtárcsa is. ilyenkor a hosszborsásszíj apró ék alakú bordái nem funkcionálnak, mert a szíj túl mélyen beleül a tárcsába. Nem ékelődik, hanem belefekszik a profilok aljába, így megcsúszik nagyobb terhelésre. Nem lehet, hogy ez a baja?

Nálam a szíj remegés a probléma (mint mikor egy megfeszített spanifert pengetek olyan a hangja alapjáraton), cseréltem már szíjat, és a generátor is javítva lett már, aztán újból tönkrement. Vettem bontóba komplett generátort, szíjtárcsával együtt, de szíj remegésében semmi változás. Szóval a generátor miatti remegést a sors kizárta, mert egyébként is cserére szorult.

Lényegében csak alapjáraton csinálja, és alapjáraton való elinduláskor. Nem csúszik, nem nyikorog, csak remeg. (Biztos láttál már ilyet, mondjuk vezérműszíj egy hosszabb alátámasztás nélküli szakaszán.......hogy bizonyos fordulatszám tartományban beremeg) Nekem a hosszborsásszíj csinálja.

Mennyit ment az a kar?

Mennyiért adnád csak a kart, görgő nem érdekel az tök jó.

Nekem van generátor szíjtárcsám. az előző generátoromról. Teljesen jó

Esetleg egy kölcsönös próbát is megérne kötelezettség nélkül. Én szívesen elküldöm, ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.