Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

SZiasztok egy kerdesem lenne.SOS

98-as astra g 1.7 td nemet dizel.Nyomom a gazt megy a kocsi gondol egyet felvilanna motorhibakod ekkor nem huz megy de nem huz azt kialszik es megindul ujra,es ez kezdodik elolröl kialszik megy felvillan nem megy.Szerintetek?

Köszi a valaszokat

sZerintem olvaSad ki ahib akodot es akKKor okoSSSabbbak lesszzÜnk,hogye mia baj akocsinak!

Nemis merem annyirrAA a DIESSELEKTE ,lehettt, hhogy Agr?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

És lehet valamit vele kezdeni vagy tegyek rá másikat, mert az az igazság hogy egyre sűrűbben csinálja de hibakód még mindig nincs!

Üdv mindenkinek!

Először is bemutatkoznék, Zsolt vagyok, nemrég regisztráltam a fórumon, és meg kell hogy mondjam, csupa hasznos

infót olvstam. Többek között az én problémámról is, de mégsem találtam egyértelmű megoldást.

Y17DTI Astrám van, 2004-es szériából. 128ezer van benne, utolsó olajcsere óta (114e) nem kellett utána töltenem. 5w40 Mobil1. Számomra ez a jó :D hír. Viszont ami aggaszt, :lol: az a sokak által emlegetett alapjárat ingadozás. Szerelő szerint, alapbetegsége ennek a motornak (kb. 150 ezernél jön elő). Orvosság rá, nagyfeszültségű elektronika csere. Felújított 200e, gyári 400e. Kinek volt hasonló tapasztalata? Esetleg javítatta már valaki ezzel?

Én talalálkoztam ilyen problémákkal.

Elöször is csak alapjárat ingadozás lesz.

Majd befog rángatni 2-3ezres fordulatnál.

Adagoló vezérlőegységet javitok, de annak lenne hibakódja lásd(P0251)Fej szelep hiba.Ezt irja ki a Tech 2

Adagoló hiba szokott ezek után jönni.,de Cseréltem már vezérlőegységet.Persze az immo hiba miatt, mert nem látta az ecu.

Nálunk 35ezer a felujítás.

Ki egészíteném avval, hogy az EDU nem mindig produkál hibajelet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1.7td astrámból eltűnik a motorolaj de fogalmam sincs, hogy hová.

kb 800 km után 1L kell utána önteni.

Nem füstöl legalábbis én nem látom, de gondolom ilyen olajfogyásnál azt látni lehetne, és amikor megállok alatta sincs olaj folt.

Van valakinek ötlete?

(Még valami dugulásra gondoltam)

Link to comment
Megosztás:

ember azóta 3 év telt el...:-) :lol:
Szia! Érdeklődnék, hogy még milyen hiba jelenség után javítható az EDU? Ha teljesen megáll az autó, ugyan olyan összegbe kerül a javítás, mint ha még időben elkapjuk a hibás működést okozó problémát? A felszivárgó gázolaj teszi tönkre, vagy kifekszik benne egy-két alkatrész? Nekem csak annyi a problémám, hogy néha hirtelen erőteljes gázadáskor megtorpan egy pillanatra az autó (hibajel nincs), ez lehet az elektromos gázpedál reakciója? Nem akarom, hogy megálljon alattam az autó, azért kérdem tőled ezeket, úgyis neked küldeném javítani, ha postán ez lehetséges, mert itt északon nem ismerek olyan embert aki úgy ért megbízhatóan ezekhez a dolgokhoz mint te. Az autót elég sokat tudom nélkülözni, mert van másba átülni. Köszönöm előre is a kiegészítő választ, esetleg egy tel . számot pü-ben megköszönnék.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1.7td astrámból eltűnik a motorolaj de fogalmam sincs, hogy hová.

kb 800 km után 1L kell utána önteni.

Nem füstöl legalábbis én nem látom, de gondolom ilyen olajfogyásnál azt látni lehetne, és amikor megállok alatta sincs olaj folt.

Van valakinek ötlete?

(Még valami dugulásra gondoltam)

Annak már pedig látszódni kellene valahol!800 km/Liter az borzasztó sok. :lol:

Vagy füst vagy csepegés,folyásnyom a motoron,a vízben olajfolt valahol csak elmegy.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Érdeklődnék, hogy még milyen hiba jelenség után javítható az EDU? Ha teljesen megáll az autó, ugyan olyan összegbe kerül a javítás, mint ha még időben elkapjuk a hibás működést okozó problémát? A felszivárgó gázolaj teszi tönkre, vagy kifekszik benne egy-két alkatrész? Nekem csak annyi a problémám, hogy néha hirtelen erőteljes gázadáskor megtorpan egy pillanatra az autó (hibajel nincs), ez lehet az elektromos gázpedál reakciója? Nem akarom, hogy megálljon alattam az autó, azért kérdem tőled ezeket, úgyis neked küldeném javítani, ha postán ez lehetséges, mert itt északon nem ismerek olyan embert aki úgy ért megbízhatóan ezekhez a dolgokhoz mint te. Az autót elég sokat tudom nélkülözni, mert van másba átülni. Köszönöm előre is a kiegészítő választ, esetleg egy tel . számot pü-ben megköszönnék.

Wessz elérhetősége

Link to comment
Megosztás:

Annak már pedig látszódni kellene valahol!800 km/Liter az borzasztó sok. :lol:

Vagy füst vagy csepegés,folyásnyom a motoron,a vízben olajfolt valahol csak elmegy.

A vízbe nincsen olaj azt figyeltem.

A motor eléggé olajos mert az autó már 11 éves de akkor miért nincs olajfolt alatta?

A tömítéseket még ki fogom cserélni hátha az megoldja a problémát remélem.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Lenne valakinek tippje hogy mitől lehet az hogy néha megtorpan az autó egy pillanatra?! ki lett olvasva hibakód nincs!

ritkán de teljesen szabálytalan időközönként csinálja! mindegy hogy meddig nyomom le a gázt és mindegy hogy mennyivel megyek! általában olyan 2800-as fordulatszám körül ránt be de jellemző még a 2200, meg a 3200 is! az is mindegy hogy hideg vagy meleg!

Már teljesen kimerültem a lehetőségekből! A motor y17dt.

lehet adagoloelektronika

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is azt szeretném mondani, hogy nagyon jó ez a fórum, kár h csak most találtam rá! :D

Rögtön lenne is egy kérdésem. ;-)

Van nekem egy 2.0 dti 16V y20dth kombi astrám. Pár napja elkezdte azt csinálni, hogy indulásnál iszonyatosan rángat, a váltó is érezhetően sokkal nehezebben jár, szinte "érzem" a fogaskerekeket váltáskor, kanyarodáskor, ha kisebb sebességgel megyek bele a kanyarba 2. vagy 3. sebbesség körül akkor olyat csinál mint amikor 4-be lassításnál elfelejtjük kinyomni a kuplungot és olyan mint ha le akarna fulladni és rángat! Aknára fel műanyag le az aljáról, alhasi vizsgálat... Mivel nem vagyok szerelő, rá is fizettem, mert azt vettem észre h a váltótartó bakban lévő gumi szét van szakadva, gyorsan vettem is egyet, haza menés, csere vagyis csak cseréltem volna, mivel az új is ugyan úgy nézett ki. Szóval nem a bakok okozzák a rángatást! :D Ja és beindításnál furcsa hangot ad ki a ?motor?, hát kb mint ha egy kalapáccsal ráütnénk egy tömör vasdarabra és a motor járása közben olyan furcsa kelepelő fémes hangot is hallani, mint ha valami csapágy zaj lenne! Egy szerelő barátom szerint a kuplungom ment tönkre, aminek hidegen azért van is hangja!!! Viszont nem csúszik magasabb fordulaton sem, a váltó akadását leszámítva nem tűnik fel semmi a kuplung használatakor!

Szívesen vennék pár ötletet esetleg, mielőtt lebombázzuk a kuplungot <_< (bár arra nem fogok rákölteni 340-et)

A válaszokat előrre is köszönöm!

Ja és ha vkit érdekel van egy zsír új első váltótartó bakom eladó. Én 10800-ért vettem 9000-ért adnám

Nagyon cool a fórum, csak így tovább!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is azt szeretném mondani, hogy nagyon jó ez a fórum, kár h csak most találtam rá! :D

Rögtön lenne is egy kérdésem. ;-)

Van nekem egy 2.0 dti 16V y20dth kombi astrám. Pár napja elkezdte azt csinálni, hogy indulásnál iszonyatosan rángat, a váltó is érezhetően sokkal nehezebben jár, szinte "érzem" a fogaskerekeket váltáskor, kanyarodáskor, ha kisebb sebességgel megyek bele a kanyarba 2. vagy 3. sebbesség körül akkor olyat csinál mint amikor 4-be lassításnál elfelejtjük kinyomni a kuplungot és olyan mint ha le akarna fulladni és rángat! Aknára fel műanyag le az aljáról, alhasi vizsgálat... Mivel nem vagyok szerelő, rá is fizettem, mert azt vettem észre h a váltótartó bakban lévő gumi szét van szakadva, gyorsan vettem is egyet, haza menés, csere vagyis csak cseréltem volna, mivel az új is ugyan úgy nézett ki. Szóval nem a bakok okozzák a rángatást! :D Ja és beindításnál furcsa hangot ad ki a ?motor?, hát kb mint ha egy kalapáccsal ráütnénk egy tömör vasdarabra és a motor járása közben olyan furcsa kelepelő fémes hangot is hallani, mint ha valami csapágy zaj lenne! Egy szerelő barátom szerint a kuplungom ment tönkre, aminek hidegen azért van is hangja!!! Viszont nem csúszik magasabb fordulaton sem, a váltó akadását leszámítva nem tűnik fel semmi a kuplung használatakor!

Szívesen vennék pár ötletet esetleg, mielőtt lebombázzuk a kuplungot <_< (bár arra nem fogok rákölteni 340-et)

A válaszokat előrre is köszönöm!

Ja és ha vkit érdekel van egy zsír új első váltótartó bakom eladó. Én 10800-ért vettem 9000-ért adnám

Nagyon cool a fórum, csak így tovább!!!

a kinyomó csapágynak szokott érdekes hangja lenni rggeli indításnál tény

olaj van a váltóban? motorolaj csere mikor volt?

az anyag meg 60-70be megáll kedvezményekkel

és akkor jó mínőségről beszélünk

nakem nemrég volt csere

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is azt szeretném mondani, hogy nagyon jó ez a fórum, kár h csak most találtam rá! :D

Rögtön lenne is egy kérdésem. ;-)

Van nekem egy 2.0 dti 16V y20dth kombi astrám. Pár napja elkezdte azt csinálni, hogy indulásnál iszonyatosan rángat, a váltó is érezhetően sokkal nehezebben jár, szinte "érzem" a fogaskerekeket váltáskor, kanyarodáskor, ha kisebb sebességgel megyek bele a kanyarba 2. vagy 3. sebbesség körül akkor olyat csinál mint amikor 4-be lassításnál elfelejtjük kinyomni a kuplungot és olyan mint ha le akarna fulladni és rángat! Aknára fel műanyag le az aljáról, alhasi vizsgálat... Mivel nem vagyok szerelő, rá is fizettem, mert azt vettem észre h a váltótartó bakban lévő gumi szét van szakadva, gyorsan vettem is egyet, haza menés, csere vagyis csak cseréltem volna, mivel az új is ugyan úgy nézett ki. Szóval nem a bakok okozzák a rángatást! :D Ja és beindításnál furcsa hangot ad ki a ?motor?, hát kb mint ha egy kalapáccsal ráütnénk egy tömör vasdarabra és a motor járása közben olyan furcsa kelepelő fémes hangot is hallani, mint ha valami csapágy zaj lenne! Egy szerelő barátom szerint a kuplungom ment tönkre, aminek hidegen azért van is hangja!!! Viszont nem csúszik magasabb fordulaton sem, a váltó akadását leszámítva nem tűnik fel semmi a kuplung használatakor!

Szívesen vennék pár ötletet esetleg, mielőtt lebombázzuk a kuplungot <_< (bár arra nem fogok rákölteni 340-et)

A válaszokat előrre is köszönöm!

Ja és ha vkit érdekel van egy zsír új első váltótartó bakom eladó. Én 10800-ért vettem 9000-ért adnám

Nagyon cool a fórum, csak így tovább!!!

Miért? Ennyit már belelapátoltál? Egyszerre? Sokan mondják, hogy a 2.0 nagyobb/gyakoribb szívás, mint az 1.7.

Link to comment
Megosztás:

Miért? Ennyit már belelapátoltál? Egyszerre? Sokan mondják, hogy a 2.0 nagyobb/gyakoribb szívás, mint az 1.7.

Utólag már én is értesültem rólla h nagy szívás ez a modell...

A bárdinál kb 170 a kuplung szett + 15 perc bolti telefonálás után kiderült h a kettős tömegű lendkerék hozzá 240 ha jól emlékszem ebből lejön 20-30-40 % kedvezmény, kinek hogy. De nem raktam bele ennyit, hülye lennék!!

A váltóban nem tudom h van e olaj, szerintem biztosan, mert "alulról" nagyon kultúrált a blokk is meg a váltó is.

Olajcsere most volt pár napja...

Link to comment
Megosztás:

a kinyomó csapágynak szokott érdekes hangja lenni rggeli indításnál tény

olaj van a váltóban? motorolaj csere mikor volt?

az anyag meg 60-70be megáll kedvezményekkel

és akkor jó mínőségről beszélünk

nakem nemrég volt csere

<_<

Akkor te olcsón megúsztad! :D Én örülnék ha ehhez is csak ennyi lenne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap azt vettem észre hogy a turbo wastegate szelep mintha nem dolgozna!

kb. egy millimétert ha húz a rúdon ami a turbóra megy erős gázadásnál!

Ez normális így?

Van annak hibakódja ha nagy a turbónyomás, mertakkor kiderülne hogy jó-e az a szelep?

Y17dt.

Úgy tűnik van egypár turbós hibajel:

P0234=

P0235=Turbótöltőnyomás-jeladó A funkció-rendellenesség

P0236=Turbótöltőnyomás-jeladó A „kell"értéktartományon kívüli érték

P0237=Turbótöltőnyomás-jeladó A jel kicsi

P0238=Turbótöltőnyomás-jeladó A jel nagy

P0239=Turbótöltőnyomás-jeladó B funkció-rendellenesség

P0240=Turbótöltőnyomás-jeladó B „kell” értéktartományon kívüli érték

P0241=Turbótöltőnyomás-jeladó B jel kicsi

P0242=Turbótöltőnyomás-jeladó B jel nagy

P0243=Turbótöltőnyomás-határoló mágnesszelep A funkció-rendellenesség

P0244=Turbótöltőnyomás-határoló mágnesszelep A „keirértéktariományon kívüli érték

P0245=Turbótöltőnyomás-határoló mágnesszelep A jel kicsi

P0246=Turbótöltőnyomás-határoló mágnesszelep A jel nagy

P0247=Turbótöltőnyomás-határoló mágnesszelep B funkció-rendellenesség

P0248=Turbótöltőnyomás-határoló mágnesszelep B „kell” értéktartományon kívüli érték

P0249=Turbótöltőnyomás-határoló mágnesszelep B jel kicsi

P0250=Turbótöltőnyomás-határoló mágnesszelep B jel nagy

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.